Юлски деца-Тема 38

  • 26 334
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 32
Ели, честит празник на малки патерици, но някои хора ми отмъкнаха лаптопа снощи, да ти е все така сладка каката, да има щастливо детство и лудеейки да ти помага и за малката сладурана.
Да ви почерпя малко на патерици, вчера татето ми беше рожденик, та и юбилей имаше. Да ми е жив и здрав.
Миме, променил си е мнението просто, няма романтика, няма обяснения, няма да има ефект. Това си им е семейна черта, да си променят мнението, съобразено само с техните нужди и желания.
Ем, Андреа хваща ту с едната, ту с другата, аз също се чудя с коя ръка ще пише.
Линет, няма смисъл да проверявам, защото второто дете кой знае след колко години ще е, до тогава ще са променили сто пъти закона.
Куко, милото Мишоче, вече с първата сериозна рана. Иначе е лесно за разбиране, но за нормално мислещите хора. Разговорите с него не водят до нищо.
Алекс и аз така го чувствах вчерашният ден, като пропуснем колко ми е криво за бебето. Първо ми поднесе колата, слава Богу леко, на няколко пъти, после щях да се блъсна в една маршрутка, която беше решила, че няма грижи да спре след завой на три лентов път в средната, плюс още няколко неща до последно вечерта.

# 691
  • Мнения: 755
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПОРАСНАЛАТА ДЪЩЕРИЧКА НА ЕЛИ!!! 
ЖИВА И ЗДРАВА ДА Е ПОРАСНАЛАТА ГОСПОЖИЦА!   bouquet



 
За яденето: Йоана също хапва по една порция на ядене, но тя от порядъка на 250-300гр. А за детската кухня имам спомени от сина ми , той също за обяд хапваше супата и второто, но без хляб. Едното бурканче от 190гр му беше много малко. Кремчето го оставяхме за следобедна закуска.
Така че, както всичко друго и тук си опира до организъм на индивидуалният човек. Аз също се чудех тогава , как майките си разпределят храната за цял ден , а сина ми на две хранения приключваше с нея. Не беше дебел, а си беше в норма. Йоана пък ме удивлява , тя хапва не малка порция и хляб си хапва също/не много/ , пък не качва много. newsm78 Явно , защото е бесовица и всичко си израходва в търчане насам натам. Laughing

# 692
  • София
  • Мнения: 39
Прашинка, Тан Hug
Хубав ден от мен!

# 693
  • Мнения: 5 250
Миласара, Сиси, точно дървени са колетата.
http://1.bp.blogspot.com/_tqW7_tnjKyk/S7eS-BnrVcI/AAAAAAAAAL0/fP … 1600/PICT0077.JPG

Тан, ориентира ли се за номерата на обувките? Йоан носи 30 номер и му поръчвам C12, като пак зависи от модела Simple Smile
sisko_75, зависи от номера които носиш. Аз например съм №38 и си поръчвам UK 5, пак казвам зависи от модела, защото някой са умалени, друго уголемени.

Ето таблица  Peace

# 694
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте!
Чочи по принцип и аз не й купувам обувки без да ги премеря (100 пъти), но сега много ми харесаха едни ботички в Некст и реших да рискувам. Аз поръчвам чрез Ива (някой питаше по-назад). По отношение на новата анкета, предлагам да е нещо като: "По колко време на ден отделяте за образователни игри с децата". Да си сверя часовника дали обръщам достатъчно внимание на Кати.

# 695
  • Мнения: 11 818
Radina, мерси, страхотно е изпълнено, да поздравиш брат ти и със сигурност ще си поръчаме като наближи момента! Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 423
Аз пък не се притеснявам да поръчвам по снимка. Ние износваме 3 номер на Адидас. Поръчах маратонки и балеринки 4 номер и чакам да ги подносим и тях. Какво има да им пробвам  newsm78. Направо 5 номер няма как да и станат, така процедирам и с другите фирми. Даже днес излизахме с едните 4 номер, с термочорапогащник, има период в който стават и двата номера. Сериозните фирми си спазват номерацията, а например Кларкс даже имат допълнителна номерация и за дебелината на крачето. Като поръчаш веднъж се ориентирваш кой номер е и нататък си знаеш. Ама аз не съм от хората дето много мерят. За мен си купувам дрехи само с поглед. Мразя да меря, за разлика от Филип. Той изпробва магазина докато купи нещо. Продавачките лудват  Laughing, а някой път даже не му е достатъчно, та се отказва и отиваме след дни пак да мери  Joy

# 697
  • Мнения: 32
Миме, Филип ми напомня за Ангел. А веднъж умрях от срам, отиваме в един магазин с него и кръстника на Андреа (и двамата безумно суетни). Изпробваха целият магазин. Излиза Ангел и започва да хленчи колко бил отслабнал, излиза и Гъри, започва да хленчи колко е надебелял, похленчиха, по пробваха и си тръгнахме без да си купят нищо.
Да ви питам, като ви идват гости, карате ли ги да се събуват? Вчера имахме гости и баща ми любезно ги помоли да се събуят, защото Андреа се въргаля по земята, а навън е мокро и кално и едните отказаха. Супер се издразних. По принцип не е възпитано да караш хората да се събуват, но когато има дете някак си ми се вижда редно. Да не говорим, че нямаше да стоят боси, за всички имах пантофи. Резултата беше кал и листа, добре че още не сме сложили килимите.

# 698
  • Мнения: 250
По отношение на новата анкета, предлагам да е нещо като: "По колко време на ден отделяте за образователни игри с децата". Да си сверя часовника дали обръщам достатъчно внимание на Кати.
newsm10

# 699
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Какво имате предвид под образователни игри? Аз май с нищо не образовам Габ. Той сам си се образова  Laughing
ЮБ, досега никой не си е помислил да влиза вкъщи обут (и преди детето, и сега). Явно въпрос на възпитание.

# 700
  • Мнения: 914
[
Да ви питам, като ви идват гости, карате ли ги да се събуват? Вчера имахме гости и баща ми любезно ги помоли да се събуят, защото Андреа се въргаля по земята, а навън е мокро и кално и едните отказаха. Супер се издразних. По принцип не е възпитано да караш хората да се събуват, но когато има дете някак си ми се вижда редно.[/color]
Ма как така отказаха ? Shocked И аз много мразя да събувам гостите, но докато Моника се въргаля по пода няма начин. По принцип вкъщи сме купили калцуни за еднократна употреба и предлагаме на влизащите такива, за да не ги събуваме.

# 701
  • София
  • Мнения: 39
Мммда, ще поръчам нещо по-евтино за да се ориентирам за номерацията, пък по-нататък и нещо ПО. И аз и Камелия сме с много тесни крака и е голям проблем. Всичко е широко и много трудно намирам нещо по мярка. Особено като дойде лятото направо ми се реве - минавам по магазините, набелязвам и после с нея. Има доста случай, в които се връщаме без сандалки или купувам не точно това, което ми се иска. Този проблем го нямам със зимните  Wink.
ЮБ как с обувки  newsm78. Какви са тези гости  newsm78 newsm78. Ти познаваш ли ги тези хора?
Радина, тези колела ги гледах в една варнеска фирма. Те ли са? 120 лева май бяха?!?

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 21:59 от sisko_75

# 702
  • Мнения: 72
Какви точно образователни игри играете? Дайте идеи?

Това да и покажа как да си слага играчки в джобчето - образователна игра ли е Simple Smile

# 703
  • София
  • Мнения: 423
И аз нямам определено време за образователни игри. То по цял ден си говорим къде е пупата, дупето и т.н. Броим до 5, ама тя е с мен до 3  Laughing Всичко обръщаме на игра. Също по цял ден я препитваме как прави кравата, кучето, прахосмукачката, на колко години си, не за друго, ами защото много смешно говори. Вчера ми показа едно мау-мау в едно списание, а котка не е виждала на живо, сигурно някой и е показал някъде  newsm78 , бая се блещих. Като се замисля, май нямаме време без нещо образователно. За уменията, ходи си с паничка грозде без да го разсипе и яде. Ако се претрепа от невидяна играчка, става събира си грозд по грозд и продължава. След случката с изчезналото ми портмоне, скрихме кофата в един шкаф. Една вечер и давам салфетка да се бърше и тя отива отваря шкафа хвърли салфетката, не уцели хвърли я пак и затвори шкафа  Joy Чуха ме и в другия блок  hahaha. После баба ми казва, леле аз по половин ден си събирам боклучета по джобовете да не ме види къде отварям, а тя маймунката си знаела  Laughing Мисълта ми е пример му е майката  Peace
Аaa, днес цял ден ходи с една меламинова паничка от бебешките и месеци и бърка с лъжичка бък бък. Дадох и още няколко, леле като започна да ги подрежда носи ги навсякъде с нея, чуди се кое как да хване, не и стигат ръцете  Laughing. Накрая се сетила и ходи с висок куп паници една в друга. Прибрахме се от вън и още в коридора бък бък , търси ги. Вчера бях сигурна за колелото, а днес вече се колебая за кухня. От големите, с уреди и съдове.
Ох, забравих. В нас се ходи с обувки  Rolling Eyes Колкото и да виках, каквото и да правя все е едно и също. Трябва да е супер кално или киша, за да се събуе баща и. Отказах да чистя преди да родя още, викам сега ще се научи. Не, няма нищо против да си ходи на собственото чистено. Аз самата съм на кантар за обувките понякога. Ако лятото някой мисли да ми се събува у нас, няма начин. Предпочитам прах от вън, отколкото да ми стъпва с боси крака по земята. Мен самата ме е гад да обуя какви да е пантофи на гости и затова понякога ме е срам да предлагам, зависи кой е госта. Общо взето не давам да се събуват, само тези дето много държат, няма де се бием я  Laughing. Но аз не пропускам да се събуя като отида някъде.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 23:17 от Mime-to

# 704
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
За кухнята и аз като адашчето да кажа от опита си с каката, купихме такава когато стана на 2 годинки и пак беше малка за нея, но все пак изборък е ваш. Аз нали съм фен на ФП, нашата е ето такава:



Иначе аз смятам да оборудваме Неви с гърне на ФП, та това ще й е за дядо Коледа и ще почваме на пролет с обучението:

Общи условия

Активация на акаунт