Юлски деца-Тема 38

  • 26 332
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Кърджали
  • Мнения: 10 264
Благородно завиждам на тези, дето купуват обувки на дребосъците ей така без да ги мерят.Бе кво благородно, направо си завиждам.Като трябва да купуваме обувки на Кати просто изпадам в тих ужас. Сега като и купувахме ботушките, да ви кажа, че обиколихме де що има магазини в града, няма и няма обувка дето да и стане.Ама тя е с висок свод, и просто по някое време си мисля, че няма обувка дето да е за нея. Цял ден сме обикаляли с баща и, най - накрая в един малък квартален магазин намерихме едни, в които краченцето и влезна. Направо тъпан щях да бия.Не ги харесах много много, ама детето обувки нямаше, та и ги взехме. Та това да видя някакви хубавки в нета или в магазина, и направо да и ги взема, си е почти сигурно хвърлени на вятъра пари.
Драга, в къщи не може и да става дума някой да влезе с обувки. Така е било винаги, аз така съм научена. Който иска има пантофи, но обувките са за навън.
За образователни игри - ми Кати май сама си се образова.И преди съм казвала, че при нея няма такъв филм да седнеш и да и показваш нещо, или да си играеш ти със нея на нещо. Прави каквото си е наумила и хич не те отразява. Дори ако се занимава с нещо и аз я повикам за каквото и да е, се прави на глуха, докато не свърши с нещото, което я е занимавало в момента. Направо бесните ме хващат, когато примерно я викна за да и сменя памперса или въоббще за нещо, а тя се прави на глуха. Е, в момента в който приключи с това, което я е занимавало, ти обръща внимание и евентуално прави каквото си и казал, ама каква фейда след като вече си избеснял.
За пример, докато си разглежда книжата, ако посмея даи покажа къде е зайчето, или захвърля книжката или бързо сменя страницата и се отръпва. ИНаче обожава да чете, особено моите книги, нищо че нямат картинки.Може цял ден да си ги разлиства и да си дърдори.

# 706
  • София
  • Мнения: 423
Марулка, абе колко е високо това чудо? Не съм виждала на живо. Ако е голямо и е за след 1-2 години ще се гръмна. По магазините има ли ги  hahaha Не ми се смейте, ама като не ходя по детските магазини  baby_neutral
Алекс, значи Кати е точно за тези на Кларкс.

# 707
  • София
  • Мнения: 39
Миме, нашата кухня е много удобна и на малкия готвач. Плота е на височина 32 см, а цялата е висока приблизително 68 см. Не е на ФП, но аз си я харесвам.

# 708
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Марулка, абе колко е високо това чудо? Не съм виждала на живо. Ако е голямо и е за след 1-2 години ще се гръмна. По магазините има ли ги  hahaha Не ми се смейте, ама като не ходя по детските магазини  baby_neutral


Нашата я купихме от Джъмбо, излизаше на времето по-евтино от Майтойса или другите сайтове да речем, големшка е. Значи сега Неви като е изправена до нея е малко под микровълновата, демек има още хляб да яде, че да почне сама да "готви" в микровълновата  Joy За сега тършува из хладилника и пералнята, че те са й на нивото един вид.

Виж да сравниш колко е високо, ето тук Стефи е на 2 години и 8 месеца и виж до къде й се пада кухнята:


# 709
  • София
  • Мнения: 423
Takaa, сега ако кажете и колко приблизително струва  Laughing Че вече набелязах няколко, да има време да пътува. Като ми се наложи да търся възглавницата на Чико и тръгнах по магазините. Влизаме в Штъркел с една приятелка с бебе и викам- Яяя то тук имало всичко  Joy

# 710
  • София
  • Мнения: 6 140
Аааа, в тази анкета не участвам. Mr. Green Сега съм ги оставила да се развиват сами, после има да се образоват достатъчно. Wink

Драга, не карам никой да се събува у дома и не обичам аз да се събувам. Ако ме помолят ще го направя, но няма да ми е приятно. Не обичам да ходя боса, а чужди пантофи не бих си обула. Peace Имай предвид, че някой може и да се притесни (ако примерно му миришат краката). Peace

# 711
  • USA
  • Мнения: 675
Добро утро!
Юлско бебе, никога не съм карала някой да се събува, неудобно се чувствам, а ми се иска никой да не влиза вкъщи с обувки. Ако сме с паркет и плочки е добре, не ми пречи да изчистя после, но ако сме с мокет и разни килими е кофти. Тук американците винаги питат дали да се събуят и на мен пак ми е неудобно да им кажа да. Но пък никога не бих предложила свои чехли или пък аз да отида някъде и да обуя чужди.
Емили, Стейси в началото хващаше, по-скоро ядеше с лявата, но в последно време започна и с дясната ръка.
Линет, нашите образователни игри със Стейси са подреждане на кубчета едно върху друго, разни сортиращи играчки, пирамиди, пъзели, четене на книжки, кое животно как прави, карам я да ми подаде кравичката, патето и т.н., пея песнички и дрънкам с някаква инструмент-играчка.
Миме-то, Стейси обожава да храни кукли, да бърка с лъжица в купички, много й е забавно, затова и аз се насочих към кухня за подарък. Избрах тази кухня, защото я дават от 18 месеца и след това може да се преобразува и да стане и за по-големи. Но пък и танцуващия Мики Маус е  страхотен , но ще видим. Стейси има едно танцуващо и пеещо прасе, много го обича, цял ден си го пуска и играе с него.
За анкетата-на ден при нас е около 30 мин. до 1 час., понякога и повече, особено сега като е студено. Сядам при нея в оградката, настанява се и тя до мен с огромно желание и започваме. А сега както ви казах, постоянно сме с нови играчки, чак на мен са ми интересни Mr. Green.
За яденето-явно си е до организъм, след като по-слаби дечица хапват повече и обратно. А доколкото това, че не се спират на едно място съм сигурна , че на тази възраст нито едно не го прави.
 И да ви питам, децата ви правят ли ви номера,  в смисъл да симулират нещо? Стейси постоянно се прави, че я боли окото-търка го, че се е задавила, че е лапнала нещо от земята, бърка си в носа и при всичко това се подхилва и ги прави всичките неща в един ред, почва с окото и свършва с носа Laughing. Често докато яде се прави, че хвърля на земята и такива неща.

Бях споменала, че на компютъра му стана нещо и нашия тати, пробва това, пробва онова и сега вече не работи изобщо. Наложи се да си купим нов, по-хубав и удобен, но най-вероятно ще остана без подарък за Коледа Sad, а толкова неща си бях набелязала ooooh!.

# 712
  • Мнения: 250

Тази вечер ли сменяме часа с 1 час напред?

# 713
  • Мнения: 223
Да, добро утро.

# 714
  • Мнения: 86

Тази вечер ли сменяме часа с 1 час напред?

Добро утро, но смяната на часът ще е назад - ако сега е 9.45, като сменим ще е 8,45, т.е. ще спим час повече (на теория  Laughing)

# 715
  • Мнения: 250

Тази вечер ли сменяме часа с 1 час напред?

Добро утро, но смяната на часът ще е назад - ако сега е 9.45, като сменим ще е 8,45, т.е. ще спим час повече (на теория  Laughing)
Мерси  Hug
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=610490

# 716
  • София
  • Мнения: 1 635
Добро утро и от нас,

Гледам за играчки си говорите. Редовно се изкушавам да си купя нещо по интернет, но винаги ме е спирало това, че не съм го видяла наживо. Друго си е да го пипна и да преценя дали ми харесва. Същото е и с дрехите и обувките.
Кухните, които сте показали са много сладичики, но аз си падам по кранове и бетоновози. Дали ще си повередя детето нещо?! Joy

Драга, никога не карам хората да се събуват вкъщи. Килими и мокети нямам. Но, откакто се е родила Калина, нито един човек не е влязъл без да се събуе. Явно са се съобразили хората, че малко дете лази наоколо.

Хъх, образователни игри... уча как казват животните, броя до 5, показвам някои от играчките и чета книжки. Всичко това около веднъж-два пъти седмично.

# 717
  • Мнения: 32
За игрите, не мога да отговоря с нито един от отговорите, защото и Андреа е на свободна програма. Гледа ни, имитира ни и аз като Мила мисля, че после има да се образоват достатъчно Laughing.
Миме, много се смях на уменията на София, представям си на живо колко по- забавно е. Андреа също ни изненадва с някои неща и нашите съседи сигурно ме чуват. Например вчера пръскам стеримар, после кремчето и почвам да имитирам как да смръкне, за да влезе навътре. Погледа ме, погледа ме и реши да се погрижи за това подсмърчане и ми завря стеримара в носа Joy.
Аз също преди не съм карала да се събуват хората в нас, майка ми много се дразнеше и така ме е възпитала, но сега с Андреа ме дразни като ми влизат с обувки, особено в кал и дъжд. То си е до съобразяване. Има го момента с миришещите крака или дупка на чорапа Laughing. Възмути ме, защото се извинихме и обяснихме, че е заради детето. Сега като ходя при бременната ми приятелка винаги се събувам, въпреки че ми казва да не го правя, защото я знам каква е чистница, а е с леко отлепване и трябва да почива. Знам, че веднага щом си тръгна, ще почне да лъска и гледам да й спестя това. Баба му на Ангел ме дразни, защото в тях се събуваш още на входа, преди да влезнеш, на всичкото отгоре живеят в къща и стъпваш на бетона, на студа (зимата), това вече си ми е направо селско. От друга страна, тя като идва в нас никога не се събува. Последният път нарочно й извадих едни пантофи, за да се сети
 сама и ми каза, че много й било сложно и нямало да се събува, а аз можех да балансирам бременна на бетона на студа, като й бяхме на гости Close.
Последно да ви разсмея, вчера мъжото отиде до бившата си работа на рожден ден на един колега и се прибра подпийнал и каза, хайде на разплод Laughing. Жалко, че колегата му не се е родил малко по- рано, когато ми беше овулацията  обаче Sad Laughing.

# 718
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте мамита!
За игрите принципно исках да напиша образователни в кавички, ама нали цялото изречение го бях сложила в кавички та ми идваше в повече Laughing, но имах пред това което са изброили Маймун и Мимето и ние разглеждаме книжки показвам животните и кое как прави, пишем си името на лист и тя участва (неуспешно), но й държа ръката и на нея и е интересно и всякакви други полезни неща които обяснявам и смятам, че ще и влезнат в работа на тази възраст. Чочи за анкетата ми се струва, че трябва да предвидиш възможност и за по-малко време от 1 ч., примерно от 15 мин. до 1ч. (ние ще сме в тази графа), а също и възможност: "не отделям време за такива неща". То на тази възраст на децата им е супер ниска концентрацията и неможе да седнеш да се занимаваш с часове с тях.
Юлско бебе за обувките и аз съм в непрекъснатото колебание между калта и външните нечистотии и гъбичките и миризмата, но ако на вън е кално все пак бих предпочела да поема риска с гъбичките  (може пък и да нямат хората) Mr. Green защото аз имам много килими в къщи и ако някой си изтрие калта по тях ще ми е много по-трудно да ги почистя после, но принципно етикета "не позволява" събуване на обувки.

# 719
  • София
  • Мнения: 423
Драга, видя ли  Hug Другия месец режисирай постановката по-отрано  Wink Значи все пак е разсъждавал по темата, остави го свикне с мисълта. Laughing
Маймун, тоя танцуващия е готин, но щом вече има подобна играчка може и кухня да и вземете. Те развиват кординацията, въображението, уменията, а Мики Маус само танцува ли? Отдавна съм хвърлила око на една система за почистване в Джъмбо. Предполагам всички сте я виждали- кофа, моп, четки, метли, бърсалки, и всичко това в хубава количка. На мама помощничката, на тати по-скоро  Joy
Намерих няколко кухни от 18 месец, понеже предполагам и ще и писне по някое време, такава ще е, преди да се хвърлям на нещо голямо.
24 лири

19 лири

17 лири

И още няколко под 60 лева. Сега остава да проуча тук как вървят цените.

Общи условия

Активация на акаунт