Юлски деца-Тема 38

  • 26 335
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 48
          Привет,

         Днес  съм "отчаяна съпруга" - мъжа ми е на работа и никъде няма да ходим, но се готвя за утрешния празник. Купих тиква и пиратски костюм за Санди. Утре още не знам къде, но ще ходим на някого на гости.

         За образоването, всеки разбира нещо различно. В момента обръщам повече внимание на физическите упражнения и хранителните навици. Гледам да си стоим по-малко в къщи. Преди обяд програмата ни е пазаруване в Била в техните количка, после караме колички по паркинга, храним гълъби и кучето Лора, возене на трамвая до последната спирка и обратно, игра в пясъчника. След обяд - караме колело, играем с топка, събираме листа, посрещаме тате на спирката, а по-късно го водя в Комсед - има маса с конструктори на Лего. В къщи си играе сам - реди си пъзели по негов си начин, разглежда книги, не иска да му помагам, а когато има нужда от нещо идва до мен и ме води за ръка и ми показва какво иска. Заедно правим "танци", обича да гледа как готвя, чисти с мен.

          Драга, по-късно ще ти пусна линк към един филм, който прави бебета. Ти само се подготви с хубаво вино и кестени. Филма е японски, не е еротичен, но въздейства много потентно на мъжете. Разпространител е мъжа ми, имаше колега който въобще не искаше деца, а след като гледа този филм за "полиция Хонзо", сега дондурка бебе на 6 месеца. Обърни го на майтап и секс, а не на бебеправене. Успех!!! Grinning

          Приятен уикенд!!! Hug Hug Hug

# 721
  • Мнения: 250
Прочетохте ли това: http://www.-spam093-/63745/Бебе-ще-живее-цял-живот-като-инвалид-за/  Cry Cry Cry

# 722
  • Мнения: 65
Прочетохте ли това: http://www.-spam093-/63745/Бебе-ще-живее-цял-живот-като-инвалид-за/  Cry Cry Cry
Боже, а аз си мислех, че съм безотговорна майка, че детето днес два пъти заспива на слола за хранене  Embarassed. Но това е заради вчера, заспа чак в четири следобед, след като беше се разбеснял и в бързината "целуна" паркета и така заспа разреван и със силиконизирана горна устна, после се наложи да го събудя в шест и петнадесет, че на моя майка му е в болница и ходихме да я видим, вечерта заспа в дванадесет пак с триста зора, през нощта се буди няколко пъти от зъбите. Сутринта стана в девет да не изпусне клюката за къде заминава баща му, наобед изяде половината пюре и му дадох коричка хляб да се забавлява, докато изкарам на простора ризите на татко му и малкия блаженно похъркваше, а сега след вечерята пък докато прибера ризите от терасата и тоя пак беше готов. Та така, май ще си пусна едно кафе, че като дремне сега кой знае какво ме чака.
За игрите много си играе с това, разнася го, от няколко дни налучква коя фигурка в коя дупка се пуска, но често маха капака и ги хвърля вътре, а като издрънчат вука "буум"
е, нещо не ми се получава да я намаля картинката  Embarassed,
има един конус и на него се нанизват едни "гевречета" различни по големина и цвят - е там не винаги ги налучква, бръмчи с колите и ги паркира по секцията, ходи напред-назад с уолкъра, и разбира се книжките, вече са десет и докато ги разгледаме и прочетем то си минава час само с тях. А сетих се, че има и едни "чашки", които могат да се наредят една върху друга като пирамида или една в друга, но тях гледал да ги крия, че много дрънкат по паркета и ме е срам от съседите.
@ми, кога намирате време за цялата тая програма? Ние сутрин излизаме само ако е по спешност, ставаме около 10 ч., докато малкия изпие млякото аз глътвам кафето и пушвам една цигара Embarassed, после докато се облечем идва време да почвам да му готвя и то дошло време за обяд.
Драга, казах ти аз за винцето, ама нищо, следващият месец ще си знаеш по - отрано и без много обяснения  Peace
За гостите, аз също съм взела калцуни от аптеката за дните, в които е кално, но предпочитам да измия след гости с обувки отколкото след гости с боси крака особено лятото, хич не го приемам някой да стъпва бос там където бебе лази и си яде ръцете /наложи ми се това лято да изтърпя едни такива гости/. А ние /научих и мъжо/ като ходим на гости си носим нашите си чехли, никой не е длъжен да чисти след мен или пък да ми осигурява пантофи/не че бих сложила, лекувала съм гъбички навремето от един единствен път ходене на басейн/.  А и ползвам Birkenstock чехли, че след катастрофата единия ми крак е с паднал свод.
Талкоз ми беше спокойствието, събужда се малкия бяс.

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 21:00 от *Роси*

# 723
  • София
  • Мнения: 39
Да не дава Господ. Винаги могат да станат инциденти. Казвам го защото когато Ками прохождаше, аз я водех за ръка, излузи и се ръчичката и въпреки, че бяхме на равно асфалтирана алея се намери един остър камък, на който тя падна.

# 724
  • Мнения: 72
mime - в майтойс има страшно мн кухни. Аз бях взимала една за 15 евро на барби много хубава. Напиши в търсачката:
Küchen

# 725
  • USA
  • Мнения: 675
Добро утро!
 При нас е време за лягане вече Grinning.
Днес след като излязохме, полюлях малко Стейси на люлката и като я пуснах да върви падаше на всеки две крачки Shocked. Много странно, в повечето случаи все едно нещо я дърпаше назад, огледах дрехите, чорапки, обувки, всичко си беше наред. След 5 минути такова падане, се прибрахме и взех количката поне на разходка да отидем. След това свалих всичко от нея- дрехи, обувки, чорапки и пак залиташе и падаше вкъщи, но не толкова. Тя обаче не върви, а бяга и така не мога да преценя, но отвън беше очевидно, че нещо не е наред. Малко съм притеснена и ако и на мъжа ми му се види, че е по-различно от преди, ще я заведем на доктор. Четох в Интернет, че е възможно да има ушна инфекция или пък нещо свързано с растежа. Ох, дано утре да си върви нормално Sad.

# 726
  • Мнения: 250

sisko_75, с Дани стават повече инциденти отколкото с Йони, когато беше на нейната възраст..... ooooh!. И аз все си мисля, че нещо не правя като хората, но явно не е така....имало и по-зле от мен  ooooh!

# 727
  • Мнения: 232
Дзак и от нас, брех Маймунче, много странно това, и аз бих се попритеснила, дано да е нещо безобидно  newsm78
Мдааа хубави идеи за играчки давате, че ние не сме взимали нищо по-голямо скоро. Особено това с формичките много ми хареса.
За инцидентите и аз мисля, че никой не е застрахован.
Джил, разби ме с тези бетоновози  Joy Направете си едно момченце  Mr. Green
За събуването - повечето хора, които са идвали у нас понечват да се събуят, а моя винаги ги спира, нали не чисти той  Crossing Arms А нашия ап. е малък и много се цапа.
Мдаа Драга много добре те разбирам за баба му на твоя, аз така лятото хванах жесток цистит като бяхме на балкан на гости, после спрях да се събувам  Crossing Arms Еми никой не ми даде чехли трябваше да ходя боса до втория етаж по цимента и по едни влажни пътеки... на мене толкова и ми трябва  аз съм си кекава, все пак идвахме от 40 градуса Crazy
Мда днес се връща часовника, повечето спане при нас беше саааамо на теория.

# 728
  • Видин
  • Мнения: 4 921
И ние сме будни от 6.30. На Габи хич не му дреме накъде се връща часовника, той си има биологичен и той цъка ли цъка - гладдд  Laughing
Днес сме на кръщене и след малко оставяме Габун да се гледа с баба си за пръв път през целия ден, както и вечерта. Аз ще ида след като заспи, защото не знам през нощта как ще реагира, че ме няма. Та, да съм наблизо в случай на ексцесии  Mr. Green
И аз много се чудя за подаръци - кака му ще му даде нейната кухня, но се съмнявам, че ще му е интересно. Още е малък. Както и за гараж с коли, писта или нещо такова. Лаптоп ще му е интересно колкото да ръчка по него, но никаква образователна дейност няма да окаже. Явно нещо с коли ще купувам, че той е манияк на тази тема. Това ми харесва - http://www.mothercare.com/JCB-Cars-Workbench-With-Accessories/dp … 6031&mcb=core
Само че и за това е малък  ooooh! Той си е още едно бебе  Laughing
Маймун, силно ли си я люляла? Да не й се е завил свят? Още ли продължава това? Консултирай се с лекар.
И така, приятен ден от нас   bouquet

# 729
  • София
  • Мнения: 4 025
Момичета, върхът сте, такива хубави пожелания сте ми отправили, благодаря ви!Да ви се връщат стократно!Ето я тортата:
http://www.flickr.com/photos/32927416@N02/5129108550/ , каквото и да кажа за нея , ще бъде недостатъчно...
Моята Калина е с ожулен нос, цицина на челото и разбира уста, в тон с Хелуин, баба й я гледа за първи път откакто е проходила, и знам,ч е на всеки може да се случи, но понеже тя някак с нежелание се отнася към Калина и .... честно казано много мъчно ми стана...Иначе децата се забавляваха чудесно в клуб Патета2, препоръчвам го изцяло!

Маймунче, моите и двете деца като им се доспи и започват да се препъват и да падат , Калина доста пада, но все по дупе тупва( с изключение на вчера), но тя почти тича вече, не ходи спокойно, а все бърза Simple Smile

У нас хората се събуват, ако някой не желае, имам калцуни.Навън е такава мръсотия,а аз съм гнуслива.

# 730
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро!
Маймун да не се преструва Стейси, ти скоро казваше, че прави разни преструвки с кашляне и т.н. В смисъл като е слезнала от люлката може за кратко да й се е завило свят и после да й е харесало и да е продължила да се преструва. Кати например умишлено се въти на едно място, за да почне после да залита и пада, хили се като "варена тиква".
Кати пък днес си стана направо по новота време, но майка й пак не се беше наспала защото снощи гледах един филм до 2 ч. а като легнах след това нямаше заспиване и така до 4ч.  Shocked и сега  #Crazy
И аз ги гледах тези кухни и разни други видове такива игри, като фризьорски салон, имаше някакви сервизи за чай и много други, но ми се стори и на мен, че още са малки за тях, знам ли обаче до Коледа може и да са пораснали достатъчно.
Елиг много ви е хубава тортата и каката и каката!
Редактирам се, за да ви покажа това: http://www.kidi.bg/malka-rozova-detska-pechka.html и това http://www.kidi.bg/detski-komplekt-rojden-den.html и това http://www.kidi.bg/komplekt-detska-darvena-toaletka.html и това розово слонче на което му хвърлих око http://www.kidi.bg/igrachka-darpane-rozovo-slonche.html

Последна редакция: нд, 31 окт 2010, 10:07 от cveten prashec

# 731
  • София
  • Мнения: 423
Цветен, от тези играчки имаме дървен пъзел  http://www.kidi.bg/durven-puzel-jivotni.html  и  дървена буталка  http://www.kidi.bg/darvena-igrachka-butane-lilibee.html. Излишно е да ти обяснявам за качеството и богатството на цветовете. Боите са нетоксични, а ъгълчетата са омекотени, абе правено е с акъл.
Маймун, и аз мисля, че на Стейси и е харесало да и се вие свят и затова пада.
Снощи ми попадна новия каталог на Кауфланд, има нелоша кухня за 30 лева. Peace

# 732
  • Мнения: 397
Привет и от мен.
Два дена само ви чета. Напоследък съм доста изморена, защото Ива е много активна. Прави такива неща, чу обмислям да я прекръстя на г-ца Природно бедствие. След поредната беля се чудя дали да смея или да плача. Rolling Eyes Ето вчера: в един магазин за първи път ми направи тръшкане навън, разрева се и легна на пода. Едвам я изкарах оттам, а продавачката я съжали и й подари един балон. Аз го надух в парка. Ива го взе да си играе и право по едни стълби и влезе в едно читалище. Вътре беше  абсолютно тихо и навсякъде оттекваше шума. Ива нещо се размрънка да се въргаля по пода, сдърпахме се и спукахме балона. Ама той изтрещя като бомба  Shocked След 5 секунди изкочи от една стая един уплашен чичко. И като видя как Ива гледа жално спукания балон  Joy  Joy Joy Голям смях падна.

Маймун, и аз мисля, че на Стейси и е харесало да и се вие свят и затова пада.
Иматакава вероятност - ива много обича да се качва на въртележки и да се върти по много. Също така обича и аз а я въртя в кръг  Simple Smile
Цветен - и ние имаме дървен пъзел и много си играем с него. Нещо нилипсват част от животинчетата, ама  ще го намерим.

А за образователните игри - на мен вече ми омръзнаха тези , които Ива обича. Вече 3 месеца ми пробутва едни книжки и да й разказвам и да показвам с пръст животните и хората. Даже сега като я питам например къде е патето, тя отваря на страницата, ама взима моя пръст и го слага на картинката. Вече ми писна от тези животни - трябва да купувам нови книжки, та да се разнообразя малко  Rolling Eyes Има и други игри за умения, но книжките са й най-любими. Таковаси и збра и на прощупулника. Между другото някои мами се шегуваха за първите 2-3 неща, които са избрали малчовците. Нашите пък са много интересни - 1. книга,2. пари, 3. Право на Европейския съюз  Laughing

За смяната на часовото време - на нас естествено не ни се отрази, виж ако ходехме на работа и на ясли - сигурно, ама ние сме си на наш режим  Wink  Аз не знам кой ден от седмицата е, така че хич не ми пука за часа.   Crazy

# 733
  • Мнения: 914

Маймунче, моите и двете деца като им се доспи и започват да се препъват и да падат , Калина доста пада, но все по дупе тупва( с изключение на вчера), но тя почти тича вече, не ходи спокойно, а все бърза Simple Smile

Точно щях да предположа, че просто е било изморено детето Peace

# 734
  • USA
  • Мнения: 675
Здравейте!

Днес Стейси си вървеше нормално. Но вчера така и не разбрах от какво беше това, не й се спеше, защото излязохме  час-два след обедния й сън, не се правеше в никакъв случай, че залита и май остава да й се е завило свят от люлката, въпреки че всеки ден го правим това, а и да я държи толкова дълго newsm78 , но както и да е. Важното е, че е добре Grinning. Благодаря на всички за подкрепата  bouquet!

Цветен прашец, много са хубави тези играчки, както казва Миме-то, добре са направени или поне така изглеждат. С тази розова печка ще падне голяма игра ми се струва. Ще има да отваря фурната, да слага неща вътре, да затваря. Мисля, че е доста подходяща, както и тази буталка. Тук виждам децата с такива.
Миме-то, този Мики Маус освен, че танцува(около 6 танца), но пее, говори и върви, няма нищо общо с прасето на Стейси Wink. Просто е страхотен! В момента това е най-популярната играчка за Коледа и ако не побързаме, ще стане така, че после ще я има на тройна цена. Ето едно видео(с лошо качество) http://www.youtube.com/watch?v=f5rsfLmR4ao&NR=1.
Ели, страхотна торта и рожденичка! Да ти е жива и здрава!

Това със смяната на часа е много кофти, особено за деца, които лягат и стават рано. Тук още не са го сменили, подготвям Стейси, но успех имаме само  при дневното и нощното заспиване, обаче сутрин си се буди почти пак по същото време. Но след това я кърмя и не заспива, което означава, че се е наспала.

Днес ходихме на детско парти и се запознах с Грация, много, много приятно момиче, а Мими е голяма кукла Heart Eyes. Стейси докато свикне с високата музика, докато се отпусне и то партито свърши Laughing. Нищо, поне малко разнообразие Grinning.
Ето и няколко снимки на Стейси с костюма й http://julskimami.snimka.bg/children/zdravko.526746.21255064.big

Общи условия

Активация на акаунт