Голямо разочарование от фирма "Дафне"

  • 26 501
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
mery varna 83 , много е гадно случилото се.Вярно е, че също така се случва честичко в нашата държавица.Затова е хубаво да търсим и правата си , защото  нямаме само задължения.Аз имах опасения, че ще ме сполети твоята съдба и щом се потвърди бременността занесох документ на шефката   , така поне малко се чувствах защитена.По други причини излезнах  в болнични малко след това и за уволнение не мислех. .Остана ми огорчението , но пък знаех , че детето е най-важно и трябва само за него да мисля .Затова наслаждавай се на този неповторим миг, ако можеш намери някъде ,макар и фоормално да се осигуриш , и чакай появата на най-хубавото нещо.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386

Aнели
,явно си била на постоянен договор и бележката е била достатъчна.Авторката дори да беше представила бележка,това нямаше да я спаси

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Elfita Hug.права си, бях останала с убеждението, че е свършил изпитателния и е станал постоянен, когато е приела назначението в другата фирма

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
точно на деня на свършването на изпит срок са й връчили нов договор,с нов изпит срок
т.е от изпитателен в изпитателет и бележката е излишна

# 19
  • Мнения: 4 916
Първо заглавието Ви е неправомерно написано " Голямо разочарование от фирма "Дафне", ...

Явно имате проблеми с българския език. Дано да не сте от "Дафне", че ще ги закопаете допълнително с такива неадекватни постове.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
Първо заглавието Ви е неправомерно написано " Голямо разочарование от фирма "Дафне", разочарованието Ви е от нейната шефка като личност, не от фирмата. Искам да кажа първо че изобщо не познавам тази личност, но по това, което пишете, тя е можело да Ви уволни още когато сте и казали първия път? Дала Ви е достатъчно много шанс, но Вие сте решили да го подритнете....лесно е отстрани да се плюят хората. Нали знаете (предполагам), че тя в продължение на тези 2-3 години, в които Вие ще сте в майчинство, ще плаща от джоба си осигуровки за Вашата личност? Каквато и да е моралната страна на нещата, която се изтъква тя не е длъжна за това нали така? Искала е въпреки всичко да Ви подаде ръка но Вие..........ТРЯБВАЛО Е ДА СЕ ВЪЗПОЛЗВАТЕ ОТ ШАНСА СИ ДА ПРИЕМЕТЕ НЕЙНОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ!.....
Ама и вие пишете големи глупости!
Какви са тези 2-3 години майчинство бе жена,какви осигуровки,какви 5 лева.След,като свърши болничният от АГ-то,болницата и педиатърът(горе-доло след,като детето стане на 3 месеца),НОИ си поема изцяло и осигуровките и всичко.
mery varna 83  ,много съжалявам.Законово има право да го направи,явно и липсата й на морал също го позволява.

 

# 21
  • Мнения: 2 447
Stasita, здравните осигуровки по време на майчинството остават за сметка на работодателя,другите осигуровки поема НОИ.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какви са тези 2-3 години майчинство бе жена,какви осигуровки,какви 5 лева.След,като свърши болничният от АГ-то,болницата и педиатърът(горе-доло след,като детето стане на 3 месеца),НОИ си поема изцяло и осигуровките и всичко.

не е точно така

от 45 дневния нататък в продължение на двете години майчинство и после неплатената за гледане на дете работадтелят плаща 20,16 лв всеки месец
явно това е бил проблема на шефката,както и на много други малки частни фирми.затова и гледат да се отърват от бременните

# 23
  • София
  • Мнения: 2 430
Stasita, здравните осигуровки по време на майчинството остават за сметка на работодателя,другите осигуровки поема НОИ.
Ок,коригирам се.Явно на бизнес дамата са и се сторили непосилни тези 20,16лв,направо бизнесът и е обречен ,ако трябва и тях да плаща.

# 24
  • Мнения: 2 447
Аа,там вече незнам-какво й се е сторило,какво не...Просто исках да уточним

# 25
  • Мнения: 5 577
Неприятна случка.

Когато аз казах преди време на работодателя си, че съм бременна /с него отношенията ни дори са по-скоро приятелски, отколкото служебни и бях 10000% убедена, че няма да има проблем/ го направих с копие от лекарското потвърждение, накарах го да се подпише, да се подпечата лично от него, и дори да напише с думи, че е информиран.  Embarassed

# 26
  • Мнения: 33
Понеже това е форум аз пък ще се осмеля да напиша моето мнение с риск да си навлека нечий гняв.
Във всеки конфликт има 2 страни и съответно 2 истини. Във България все се говори за некоректни работодатели, но никой не споменава некоректните работещи. А те са много повече от некоректни работодатели. Само дето Кодекс на Труда урежда трудово-правните взаимоотношения по-скоро в полза на служителя. По презумпция всеки изкарва работодателя крив.
По мое мнение ако един служител си върши съвестно работата никога няма да искам да го освободя като знам колко трудно се намират качествени хора за работа. Когато сутрин се наложи да вървя по главната улица на града ни всички магазинерки са пред вратите с пластмасовите чаши с кафе, цигара между пръстите и на раздумка със съседките по магазин. В малкото страни, които съм посещавала в Европа не видях един такъв случай. Всяка миеше я стъклата отвън, я забърсваше нещо вътре. Ако имам магазин и виждам как на служителя му идва "отвътре" да подрежда, да държи чисто, да почиства (вместо да викам чистачка и да давам още една заплата, вместо неговата да е по-голяма), да се държи дружелюбно и да не злоупотребява никога няма да поискам да се разделя с него, дори и да разбера, че му предстои отсъствие поради бременност. Точно поради тази причина- че качествени и отговорни служители се срещат рядко, особено пък за такава длъжност.
Тук идва ред да заявя, че никога не съм била работодател и съм работила в средно голяма фирма, заедно с още 3 момичета в администрация. Ще си позволя да разкажа за едно от момичета, което постъпи на работа последно- беше 3 месеца на изпитателен срок. Обучавахме я и след 2 месеца излезе в болничен (бременна) и не се върна повече.  Управителят ни беше много разочарован, но под влиянието  на служителите реши да не й прекратява договора. Като минаха 2 години си пусна предизвестието и искаше да й се плати отпуска за двете години майчинство на база заплатата която е получавала 2та месеца при нас и предишната работа. От тогава управителят не искаше да чуе за неомъжени жени като кандидатстват за работа. И си е прав, за съжаление...

# 27
  • Мнения: 11
Понеже това е форум аз пък ще се осмеля да напиша моето мнение с риск да си навлека нечий гняв.
Във всеки конфликт има 2 страни и съответно 2 истини. Във България все се говори за некоректни работодатели, но никой не споменава некоректните работещи. А те са много повече от некоректни работодатели. Само дето Кодекс на Труда урежда трудово-правните взаимоотношения по-скоро в полза на служителя. По презумпция всеки изкарва работодателя крив.
По мое мнение ако един служител си върши съвестно работата никога няма да искам да го освободя като знам колко трудно се намират качествени хора за работа. Когато сутрин се наложи да вървя по главната улица на града ни всички магазинерки са пред вратите с пластмасовите чаши с кафе, цигара между пръстите и на раздумка със съседките по магазин. В малкото страни, които съм посещавала в Европа не видях един такъв случай. Всяка миеше я стъклата отвън, я забърсваше нещо вътре. Ако имам магазин и виждам как на служителя му идва "отвътре" да подрежда, да държи чисто, да почиства (вместо да викам чистачка и да давам още една заплата, вместо неговата да е по-голяма), да се държи дружелюбно и да не злоупотребява никога няма да поискам да се разделя с него, дори и да разбера, че му предстои отсъствие поради бременност. Точно поради тази причина- че качествени и отговорни служители се срещат рядко, особено пък за такава длъжност.
Тук идва ред да заявя, че никога не съм била работодател и съм работила в средно голяма фирма, заедно с още 3 момичета в администрация. Ще си позволя да разкажа за едно от момичета, което постъпи на работа последно- беше 3 месеца на изпитателен срок. Обучавахме я и след 2 месеца излезе в болничен (бременна) и не се върна повече.  Управителят ни беше много разочарован, но под влиянието  на служителите реши да не й прекратява договора. Като минаха 2 години си пусна предизвестието и искаше да й се плати отпуска за двете години майчинство на база заплатата която е получавала 2та месеца при нас и предишната работа. От тогава управителят не искаше да чуе за неомъжени жени като кандидатстват за работа. И си е прав, за съжаление...

Относно твоята колежка, определено е постъпила гадно но "всяко стадо си има ......"
А относно мен, далеч съм от мисълта да се оправдавам  но дисциплината при нас беше изключително строга. И ако бях залитнала и най-малко щях да си замина много по-рано. А и за мен на първо място беше да съм си на работа, да не давам повод за забележки и глоби.  
Колектива беше страхотен и моите планове бяха отново да си работя в тази фирма, но който плаща той поръчва музиката.

Момичета благодаря на всички за моралната подкрепа. Дано всичко с бебо е наред. А за Дафина Манукян за мен е важно да се знае каква е, и все пак смятам че господ вижда всичко.  
Благодаря ви още веднъж.

# 28
  • Мнения: 33
mery varna 83,  Hug
Пожелавам ти леко раждане, здраво бебе и после, живот и здраве да намериш работа, където да се чувстваш добре.  Hug

# 29
Уважаеми,мами!!!!
По повод направеният коментар на "mery varna83" грубо озаглавен " Голяма разочарование от фирма Дафне" публикувано на 22.09.2010г,моля да Ви представя моята гледна точка!!!
Работя за Д.М. от 5 години и отношението, което съм срещала от нея е ЧОВЕШКО , подчертавам с голямо "Ч".
Тя е работодател , който държи на персонала и никога не си е позволявала да го пренебрегва , напротив , с ръка на сърце Ви уверявам , че тя е човекът , който винаги е стимулирал жените във фирмата , да имат деца.Повярвайте ми!!!
Едва ли има работодател , който за всеки повод ( Рожден ден , Имен ден , Коледа , Нова година , Велик ден ) на ВСЕКИ ЕДИН СЛУЖИТЕЛ от чистач до мениджър , се прави подарък с картичка в която е написано най-мъдрото пожелание.Едва ли има работодател , който се държи на едно ниво със служителите си по време на какъвто и да е разговор и формата на обръщение към него  " Вие " е излишен.
Мили мами , не мислете , че съм високопоставен служител на Д.М.Не напразно пожелах да съм анонимна.Аз съм една от обикновените служителки каквато е била и въпросната колежка.Работя в същите условия на труд при който и тя е работила.От нейният коментар разбирам , че е бременна.ЧЕСТИТО!!!Но това не е начин да осигуриш майчинството си!Кой е крив , кой е прав , не знам , но при условие , че :
1) дадена е  възможност на колежката да ползва майчински , доказва , че Д.М. не е безразлична към служителите си (голяма част от тях са дългогодишни работници).
2) в коментара на mery varna83 не е упоменато , че магазинът в който е работила се ЗАКРИВА и може би това е причината за освобождаването и , а не за това че е бременна!
Вярно е , че голяма част от работодателите нарушават законите , но в този случай мисля , че работникът е злоупотребил с положението в което се намира.Д.М. не заслужаваше такова опетняване на създалото си име постигнато с много труд.Тук искам да се обърна към  mery varna83 : Въпреки всичко от сърце се радвам , че ти предстои най-хубавото!!!Това е смисълът в живота и в едно си права , "Бог вижда всичко"

Общи условия

Активация на акаунт