Пак за началните училища в Пловдив

  • 366 626
  • 3 230
  •   1
Отговори
# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Да, това е недостатъкът на началните училища. Но колкото и да не е "хубаво", няма как да е по-зле от Паисий Хилендарски. Мое мнение. С което изобщо не си длъжна да се съобразиш.  Grinning Иначе, спор няма, че Славейков не е от училищата, за които напливът е неконтролируем.  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 2 172
Благодаря!

А къде другаде бихме имали шанс с прилично училище за нашия район или по към центъра,където евентуално биха ни взели и  не са толкова строги критериите?

# 32
  • Мнения: 400
Някой има ли мнение за у-ще Петър Берон?

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 855
Някой има ли мнение за у-ще Петър Берон?
Имам приятелка, чието дете учи там.По думите й - непретенциозно квартално училище, с учители, които не се напъват много, много.
Напоследък чувам много добри отзиви за Райна Княгина.Ако имате впечатления, моля да споделите.

# 34
  • Мнения: 20
Аз лично препоръчвам г-н Стоянов като класен. Той работи в НУ " Климент Охридски". Набляга предимно на математиката и българският език, но е много хубав учител. Сега е класен на 3 клас (ако не се е променило нещо), така че смятайте.
2011/2012 - 4 клас
2012/2013 - 1 клас
2013/2014 - 2 клас
2014/2015 - 3 клас
2015/2016 - 4 клас
2016/2017 - 1 клас и т.н.
Всички завършили при него ми се струват много умни деца. И имат много добри успехи по състезания.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
Напълно съгласна съм  с мнението за г-н Стоянов.  Той наистина има уникален подход към децата. На математическите състезания негови ученици винаги са на челни места. А по български е измислил специални стихчета за лесно запомняне на граматическите правила.

# 36
  • Мнения: 54 413
Районирането важи с пълна сила. Но от "Паисий Хилендарски" никой няма да те върне, ако пожелаеш там да си запишеш детето. Даже ще те посрещнат с бъклица и дрян.  Simple Smile За СОУ Патриарх Евтимий /Лиляната/ не стоят така нещата, там е сложно. Но аз бих си записала детето в Славейков, при всички случаи бих го предпочела пред Паисий Хилендарски, ако това са ми вариантите.

Защо?

Четох в една тема,че не било особено хубаво и някаква майка си е преместила детето от там.Иначе сайта и сградата са добри на пръв поглед.А и е само до 4 клас.Това означава,че после трябва да се мести пък в друго училище и йхайде всичко пак наново  Rolling Eyes

Дъщеря ми завърши П.Р.Славейков и съм с отлични впечатления ! С две ръце препоръчвам г-жа Емилия Антимова ! Невероятвн човек и педагог   bouquet ! Но тя сега е отново на 1 клас .
 А иначе , да след 4 клас , ново училище . Тази година сме в Л. Димитрова , профилирана паралелка с БЕЛ. И от там съм доволна , детето много добре се адаптира . Класна и е З.Димова , също много препоръчван педагог !

# 37
  • Мнения: 2 172
Хепи мама ,а аимаше ли проблем със записването в Лиляната/става въпрос за голямата,нали?/.
В смисъл ние по район сме до Славейков.Ще има ли проблем след това да ходи в Лиляна Димитрова?

# 38
  • Мнения: 273
Здравейте, включвам се и аз в темата с преразказ на мои познати специално за Душо Хаджидеков.
Събрала съм впечатленията на няколко мои познати и колеги, чиите деца учат там. Всички са много доволни, почти нямат забележки /една забележка имаше за базата им за физическо възпитание, но можело да се преглътне предвид другите плюсове/. Наистина имало деца, чиито родители са по-заможни и не знам каква дума за използвам, но си зависи от родителите и детето дали това ще повлияе. От родители знам, че има определени учители, които са екстремисти - в смисъл пренатоварват децата, стряскат ги с всевъзможни изисквания, но вече отиваме към въпроса за конкретния учител. При какъв ще попадне детето зависи от предварително проучване, вътрешна информация, късмет. А и добър учител за едни, е лош за други.
Друго, което смятам, че е важно да напиша, е изискването за райониране - за Душо има списък с улици, на които трябва да живееш /разбирай да имаш настоящ адрес/, тъй като децата, намиращи се на тези адреси се включват в списък и се изпращат до училището преди приема. Тези деца се приемат с предимство.

# 39
  • Мнения: 54 413
Хепи мама ,а аимаше ли проблем със записването в Лиляната/става въпрос за голямата,нали?/.
В смисъл ние по район сме до Славейков.Ще има ли проблем след това да ходи в Лиляна Димитрова?

 Да , elfi4ka, сега е СОУ " Патр. Евтимий ". Записването е след 2 състезания по бълг. език и математика , които се провеждат в началото на май ( поне тази година беше така ). Оценките от тях участват в образуването на бала , ако детето кандидатства за профилирана паралелка .
Паралелките са 7 , от тях 1 матаматика , 2 БЕЛ и 4 непрофилирани , като всички са с интензивно изучаване на английски . Дъщеря ми я приеха в БЕЛ и не знам дали без участие в състезанията може да се кандидатства , сигурно за непрофилирана паралелка може.

# 40
  • Мнения: 54 413
 По въпроса за районирането мога да кажа , че живеем в " Тракия ", дъщеря ми учеше в "П.Р.Славейков" и децата в класа и бяха от целия град . Peace

# 41
  • Мнения: 2 172
Хепи мама ,много ти благодаря за отговора.Значи все пак това с районирането не е чак толкова строго  Wink

А това за състезанието става въпрос за след 4-ти клас ,нали.Защото така описано ми звучи направо като за след 7-ми  Crazy

# 42
  • Мнения: 400
А знаете ли къде може да се види това райониране? В смисъл към кое училище - кои улици се падат!? В сайтовете на някои училища си е описано, но в други не. 

# 43
  • Мнения: 54 413
Хепи мама ,много ти благодаря за отговора.Значи все пак това с районирането не е чак толкова строго  Wink

А това за състезанието става въпрос за след 4-ти клас ,нали.Защото така описано ми звучи направо като за след 7-ми  Crazy
Да , да , след четвърти клас , кандидатстването след седми е отделно . Въпреки , че вече е ученичка в това училище , ако иска да продължи след седми клас отново ще кандидатства . Hug
За районирането не знам подробности , но дъщеря ми я записахме през януари  Naughty , а сега разбрах , че вече е започнало записването за следващите първокласници , т.е. още по отрано  Naughty !

# 44
  • Мнения: 2 172
Хепи мама ,много ценна информация ми даваш  Peace Ние имаме още доста време,но нека съм подготвена,че тези училища са ми фаворити.

Общи условия

Активация на акаунт