Отговори
# 15
  • Мнения: 287
Аз въобще не съм напреднала, но бях чела някъде, че половите жлези са свързани с първа чакра, а надбъбречната -с втора.
 И понеже ме вълнума, дали някой друг може да се изкаже?

Може и се изказвам.Половите жлези са свързани с втора чакра, а надбъбречната -с първа.Така както е в оригиналния пост.

# 16
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Записвам се  Peace Благодаря, humanis Hug

# 17
  • Мнения: 455
Страхотна тема!
Ще я следя с интерес.

# 18
  • Мнения: 65
работата с мантрите и положителните утвърждения може да е една от най-лесните със връзка с чакрите и духовното израстване. Но е важно да са правилно подбрани и да се работи и върху промяна на начина на живот  на човека, освен прилагане на техники. Не е все едно и от кой правим мантри или утвърждения. например така наречената "трансцедентална медитация" въобще не я препоръчвам и не съветвам някой да се занимава с нея.

# 19
  • Мнения: 730
Мисля, че тук помага личното усещане, да се слушаме  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 0
Всичко е на енергийно ниво Stop

# 21
  • Мнения: 65
Мисля, че тук помага личното усещане, да се слушаме  Simple Smile

специално за така наречената "трансцедентална медитация" - даваните така наречени "лични мантри" се формирали по табличка която има и в интернет и е в зависимост от годината на раждане. Така че не става дума за истински индивидуални мантри, които може да даде Истински Учител, знаейки духовната същност на ученика. Така наречените "инструктори" по ТМ явно са обучени да ползват табличката, за което вземат пари и плащат процент на организацията (която се занимава с различни бизнес неща)

# 22
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хапнете си слънце  Hug

# 23
  • Мнения: 52
Ааа някъде пишеше за този човек че за да не обиждал домакините и гостите си.....по някога пиел кафе и чай и някакви там точно определени храни рядко  си позволявал.

# 24
# 25
  • Мнения: 620
Хармонични снимки и хармонични записи от хармонични хора  Heart Eyes


Искам да споделим за емпатията

ето какво намерих в нета : Емпатията или съчувствието е способността на човек да съпреживява емоциите, чувствата и мислите на другите. Степента на емпатия е строго индивидуална, като съществуват и различни видове емпатия според начина, по който другият индивид е разбран — когнитивна, емоционална, интелектуална. Емпатията стои в основата на градивното социално общуване и води до формирането на алтруистично поведение.

В по-високите степени на емпатия човек се ангажира с чувствата, емоциите, дори тревогите на друг човек, дори и да нямат близък контакт, например чрез телефона, снимка или интернет.

Изпитвате ли такова чудо?
Ако да, то как се отразява на ежедневието.

# 26
  • Мнения: 730
Да, аз съм изпитвала емпатия, разбира се и съм се увличала дори и тогава Вселената ме е первала по носа  Heart Eyes

# 27
  • Португалия
  • Мнения: 4 098
хората с висока степен на емоционална емпатия-такива,дето влизат в чуждия филм,и дори по-силно го изживяват-винаги са ми били малко или много досадни Embarassed
от тази гледна точка,аз май съм от тия ,дето не изпитват много емпатия Rolling Eyes Blush

# 28
  • Мнения: 620
като споменах емпатия имах предвид нещо от този род :
Това което ще копна ми се иска да обсъдим. Имате ли подобни преживявания? Всъщност това е истинска емпатия



"Така може да ви прозвучи , че се майтапя или че съм луд , но се кълна че говоря истината .

Започвам:

Много пъти примерно как си седя удома и гледам телевизия и сменям различните канали и изведнъж в главата ми минава някаква мисъл която е незъзнателна ( имам предвид че не се осещам че мисла за това нещо , просто мисля за него ) и след няколко секунди намирам канал на който дават това което ми е минло през ума .

Пример :
Търса си нещо интересно и сменям каналите и изведнуж в главата ми почва да звучи някаква мелодийка от песен ( несузнателно ) и след няколко секунди намирам канал и точно тази песен я дават .. това ми се е случвало много пъти .

Друг пример :

Бях с един приятел и си седяхме при нас , и на мен пак несъзнателно почва да ми тече някаква мелодийка в главата , аз не го осъзнавам , но си я " тананикам " на ум .. и след няколко секунди приятеля ми почва да си я тананика на глас .. СЪЩАТА ПЕСЕН .. това ми се е случвало много пъти .

Друг пример :

Той стана преди около 1 или 2 години ..

Около една седмица в главата ми и пред очите ми се явяваха вратите на гробищата ( се едно ще минавам през вретите ) .. отново несъзнателно по цял ден тази мисал ме измъчваше , не ме оставяше на мира .. просто неможих да си я избия от главата .. а нямаше никакав повод да си мисла за такива работи .. това продалжи около една седмица , най страшното беше че понякога както си мисла за " входа на гробището " ми минаваше и образ на бащами който примерно е на работа ( представям си го в дрехете с който е на работа ) ..
и така след непрекъснати " мъки " над моето съснание се случи нещо много лошо . едно момиче с което съм бил близак като малак и е живяла в нашият квартал почина от катастрофа ;x , но непрекъснатите мисли за вратите на гробището не напускаха ума ми .. след няколко дни почина наш роднина , от страна на баба ми .. и от тогава напрежението падна от мен и се успокоих някакси , спрях да мисля за вратите на гробището и такива работи ..
сега като се сетя роднинската връзка е от страна на бабами която е майка на баща ми който се казва като роднината който си замина .. и затова е можело от време на време да ми се явява след " портите " много странна история беше това .. Цяла седмица непрекъснато да мислиш за нещо което не осъзнаваш в началото че го мислиш , и накрая да се случи нещо каде има логика ..

Друга случка :

наш близак роднина обича да си попиива от време на време ( аз много мраза възрастни хора да пият , под 30 години може Grinning ) аз бях при един приятел и се прибирах , щом отворих вратата на къщата , тази която е на улицата .. почуствах че нещо нее наред , имах някакво вътрешно неспокоиствие .. и ми мина през ум че може да е нещо такова , като влязох вътре и хоп беше това което си мислих .

Имам и други подобни примери но тези са по интересни .

Искам още нещо да споделя

Като сам близо до някой човек или дори като го видя само , осещам как се чуства ( това става почти винаги , докато при " несъснателноте мисли " се появяват от нишото " ) .. осещам емоциите му , дори и га не ги показва .. но някак разбирам как се чувства .



И нещо което ще ви се стори глупаво .. винаги съм мислил че не съм туко така на този свят , осещам че има нещо в мене , но незнам какво . е понякога се колебая , но накрая пак го чуствам ..

Понякога се опитвам да използвам " свръх сили " но е без успех .. но през това време чуствам леко напрежение в главата си , най силно мисля че при слепоочието и челото можеби .. осещам и нещо като енергия / емоция в областа на корема и гардите си , най вече при лажичката / жлъчката ..

# 29
  • Мнения: 620
ПРЕЗЕНТАЦИЯ НА ОРИГИНАЛНАТА ТЕРАПЕВТИЧНА БОУЕН ТЕХНИКА


от Проф. Андрю Зопос – Старши Международен Инструктор
към Австралийската Асоциация по Боуен Терапия


Военномедицинска Академия, София – Аула, 07 Октомври 2010 г. от 13.30 ч.


Вход свободен

Техниката Боуен (Боутек) е изцяло нова концепция за лечение на тялото. Създадена в Австралия, тази неинвазивна, много нежна, но изключително мощно балансираща тялото ни техника сега променя подхода към лечението в световен мащаб. Тя не е взаимствана или подобна, на която и да е друга методика.

С холистичния си характер Техниката Боуен е международно призната в медицината по цял свят, като допълваща, ефективна, безопасна и евтина грижа за здравето!!! Припозната от медицинската общественост и застрахователната практика в страни, като Англия, Германия, Америка, Австралия, Канада, Нова Зеландия и много други.

Техниката Боуен има способността да активира самовъзстановителните механизми на тялото. Тя подобрява хомеостазата, като въздейства, както върху физическото, така и върху психическото здраве:

• Ставите обикновено се самонаместват-без да имаме манипулации на ставите и костите, както в хиропрактиката.

• Мускулните напрежения и разтежения се облекчават и се възстановява нормалния лимфен поток - без мускулите да се стискат и масажират.

• Меридианите показват моментално подобрение - без методиката да е базирана на меридианите и да включва акупунктура или акупресура.

• Наблюдава се дълбока психическа релаксация и балансиране на вегетативните функции на тялото.

• Почти всеки споделя приятно, релаксиращо усещане и дълбоко чувство за комфорт и лекота.

Боуен лечението се състои от леки движения с палци и пръсти върху мускули и съединително-тъканни структури, които изпращат „съобщения” дълбоко в тялото. Резултатите могат да бъдат забележителни, дори само от една процедура, тъй като тялото започва процес на самолечение.

Целта на презентацията е да представи пред медицинската общественост в страната тази сравнително нова за България, но добре известна в почти цяла Европа терапевтична техника и възможностите, които тя предлага, чрез детайлни обяснения и практически демонстрации.

Тази презентация е насочена и към всеки, който иска да помага на другите да преодолеят болката и проблемите си по лесен, естествен и ефективен начин.


Общи условия

Активация на акаунт