Съвременна детска приказка или пълна идиотщина.

  • 27 006
  • 142
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 536
Какви ли не глупости пишат вече. ooooh!
Децата се вживяват в приказките и в историите.
Попиват като гъбички направо.
Купувай от познати и утвърдени автори или ги прочитай предварително.
По-добре детето да си напълни главичката с по-качествени мисли от тези,
на които го учи описаната измишльотина. newsm11
Наистина,кой е автора?

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Световната класика бълбука от приказки, които са се утвърдили във вековете. Рядко посягам към съвременни автори, при това български.

   Аз доста се посмях на тази приказка. LaughingНаистина този който я е писал си изкарва гневът към света.Но е абсурдно това да е детска приказка.От БГ съм донесла сигурно 20 книги с приказки на световни автори, от хубава по-хубава.Класиката си е класика, залагай на нея.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 516
Според мен сюжета е вдъхновен от темата за свекървите.

# 18
  • Мнения: 3 453
Няма конкретен автор, успях да разбера само, че е преведена от испански. Художникът, илюстровал изданието, също е испанец.
Подлъгах се по хубавите илюстрации, признавам. Доста книжки имаме, но нито една не е толкова пъстра и хубава. Само съдържанието не струва, но трябваше да я прегледам добре, преди да я купя.

Ели.,
книжката сама по себе си, предполага използването от малки деца. Картинките, големия шрифт, кратките приказки - очевидно е за деца, под 7г.
Стилът ме подразни. Тъпо поднесено, доста двусмислено, може да се тълкува по хиляди начини. Извода е ясен, но е твърде рано за такъв, предвид възрастовата група, която обхваща книгата. Освен всичко, съм на мнение, че децата трябва да се учат от опита си - добър или лош. Защото няма как да обясниш на 5г дете, че трябва да внимава да не го прецакат приятелчетата му, ако досега не му се е случвало.
Нямам родителски опит, водя се от интуицията си. По правилно за мен е - случва се нещо, прави се разбор на нещата и се обясняват на детето. А не - не си давай куклите, че не се знае кой им е хвърлил око. Wink Бе я най-добре не давай нищо, че може някой да не го оцени! Mr. Green

# 19
  • Мнения: 9 488
Ох, тя класиката хубаво си е класика, ама аз такива нови прочети съм видяла на някои приказки, че просто нямам думи. Особено вариантите на "Трите прасенца" и "Червената шапчица"

И аз така ooooh!..ама като пише на книжката "Трите прасенца" примерно, де да знам, че версията е различна Crazy-трябва да има столчета в книжарниците за бърз прочит  Laughing

А тази приказка  newsm78..меко казано е ъндърграунд -опеделено не бих чела подобни..апропо и доста от филмчетата по СN са също толкова безумни   ooooh!

# 20
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 773
Не е само тази книжка. Напоследък с такива версии на приказки се сблъсквам.

# 21
  • Мнения: 6 031
Четем много приказки - някои много хубави, други не толкова. Хубавите ги препрочитаме, а другите остават в забвение. Моите деца харесват класическите приказки с добър край.
Тази, ако я прочета на големия ми син, ще започне да реве за изгоненото от дома му куче...

# 22
  • Мнения: 2 528
Ох, тя класиката хубаво си е класика, ама аз такива нови прочети съм видяла на някои приказки, че просто нямам думи. Особено вариантите на "Трите прасенца" и "Червената шапчица"

И аз така ooooh!..ама като пише на книжката "Трите прасенца" примерно, де да знам, че версията е различна Crazy-трябва да има столчета в книжарниците за бърз прочит  Laughing
Точно заради една злополучва версия на "Червената шапчица" вече правя бърз прочит на всички книжки, които купувам. В "Пингвините" даже веднъж ме питаха дали ще купувам или просто си чета, на което отговорих, че преценявам дали да купя.  Детската книжка беше от ония хубавите, лъскавите , около 30-тина лева. Така че няма срамно в бързия прочит.
    П.П. Обяснете ми как да обясня какво е  животното опусум - има го в една от книжките за зайчето Тропчо на Дисни . Медийните звезди Иван и Андрей не вършат в случая работа.

# 23
  • Мнения: 201
Няма конкретен автор, успях да разбера само, че е преведена от испански. Художникът, илюстровал изданието, също е испанец.
Подлъгах се по хубавите илюстрации, признавам. Доста книжки имаме, но нито една не е толкова пъстра и хубава. Само съдържанието не струва, но трябваше да я прегледам добре, преди да я купя.

Ели.,
книжката сама по себе си, предполага използването от малки деца. Картинките, големия шрифт, кратките приказки - очевидно е за деца, под 7г.
Стилът ме подразни. Тъпо поднесено, доста двусмислено, може да се тълкува по хиляди начини. Извода е ясен, но е твърде рано за такъв, предвид възрастовата група, която обхваща книгата. Освен всичко, съм на мнение, че децата трябва да се учат от опита си - добър или лош. Защото няма как да обясниш на 5г дете, че трябва да внимава да не го прецакат приятелчетата му, ако досега не му се е случвало.
Нямам родителски опит, водя се от интуицията си. По правилно за мен е - случва се нещо, прави се разбор на нещата и се обясняват на детето. А не - не си давай куклите, че не се знае кой им е хвърлил око. Wink Бе я най-добре не давай нищо, че може някой да не го оцени! Mr. Green

Това обяснява нещата! Разпространен жанр в Западна Европа са така наречените познавателни и поучителни албуми, накратко злободневни проблеми (от нахално другарче, червенокоско с лунички, разведени родители, посяването на цветенце, преместване в ново жилище, та до махането на памперса и настъпването на кучешко аку ooooh!), се обсъждат в проза на фона на илюстрации. Аудиторията се определя не от дължината на приказката и картинките, а именно от темата.  
Нищо общо с приказките на които сме свикнали в бг, наистина, но интересни и ползени четива според мен.
И съм забелязала, че децата, ако се оставят да си ги избират сами, някак си инстинктивно подбират историите, които по някакъв начин ги касят, проблем който ги притеснява, но за който не смят да говорят. Никога няма да забравя веднъж в библиотеката едно детенце в градинска възраст ме помоли да му прочета книжка, чиято тема беше нощното напикаване. Виждах как всичко съпреживява и накрая каза "Също като мен, сигурно и мен мама ме обича въпреки това!"

А и да не забравяме, че и класическите приказки са се зародили в злободневните терзания на авторите им, като още по-малко са били предназначени за детските уши!


# 24
  • Мнения: 9 488

    П.П. Обяснете ми как да обясня какво е  животното опусум - има го в една от книжките за зайчето Тропчо на Дисни . Медийните звезди Иван и Андрей не вършат в случая работа.[/list]

    Ей го нагледно (бих казала на дете за да разбере що-годе-"дървесен плъх") Laughing:

    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%B8
    http://www.google.bg/images?hl=bg&q=%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D1%81 … =1600&bih=677

    # 25
    • София
    • Мнения: 18 679
    В последния вариант на Принцесата и граховото зърно, принцът и принцесата накрая не се женят, а той я ка4ва на мотора си и обикалят кралството цяяяла година Joy А В 4ервената шап4ица, за да няма насилие, вълкът не изяжда бабата, а я скрива в гардероба Joy Спуквам се от смях с тези римейкове, 4естно. И Ники се забавлява. Аз съм "за" класиката, но и "за" съвременните преработки, както и "за" новите автори. Василиса примерно има една поредица за Петното Размазко, която Ники обожаваше и все още 4ете, наред с други нови приказки. Недейте тека с лека ръка - щом е ново, зна4и не струва Naughty Няма такова нещо.

    # 26
    • Мнения: 9 488
    Недейте тека с лека ръка - щом е ново, зна4и не струва Naughty Няма такова нещо.

    Не става дума за "ново", а за интерпретациите и безумно поднесените истории и поуки...как би прозвучало "Под игото" в аналогичен вариант? Rolling Eyes Или други класики на други автори..да не изброявам ...

    # 27
    • Мнения: 503
    Приказката е много глупава. Какво значи да помогнеш на приятел и той да те изгони от дома ти? Да бяха написали нещо тип "Пиня дала на заем хубавия си часовник на Роси и Роси си го присвоила", малко по-смислено е поне. И ние сега четем една приказка за вълк и кон, вълкът искал да изяде коня, ама коня се направил, че има трън в копитото, помолил вълкът да го извади, последният го съжалил и поискал да му помогне (тук беше започнала да ми харесва приказката и в следващия момент...), навел се и конят го изритал в муцуната и поуката отдолу е "Не се захващай с работа, която ти е неприсъща". Въобще простотии колкото искаш. Препоръчвам да се придържаш към класическите приказки или вземи своите детски книжки и чети от тях. Каквото и да е, от преди години все ще е по-смислено.

    # 28
    • Мнения: 804
    Винаги е имало идиотски напъни за създаване на детски приказки. Още във вашето детство се появяваха недоразумения, плод на нечии болни фантазии. Имаше една "Сватба край езерото". То не бяха риби, то не бяха жаби, на всичкото отгоре с непонятни модернистични илюстрации, които според мен бяха повече плашещи отколкото забавни. От тогава си имам "обеца на ухото" - първо чета от тук от там, после купувам.

    # 29
    • Мнения: 5 940
    По детски по темата http://dubinabg.eu/play.php?id=287

    Общи условия

    Активация на акаунт