Идеи за бизнес - 9

  • 77 483
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Някой случайно да произвежда дървени бъркалки за кафе и чай?

# 61
  • Мнения: 53
Хубава идея!Браво tigar-migar!Аз пък днес си мислех, че май няма дъвка, която да се произвежда в България?Не би трябвало да е сложно, някакви ментови, евтини дъвки.

# 62
  • Мнения: 562
Някой случайно да произвежда дървени бъркалки за кафе и чай?

Ако видя такива, ще се възползвам само от тях!  Peace

# 63
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Хубава идея!Браво tigar-migar!Аз пък днес си мислех, че май няма дъвка, която да се произвежда в България?Не би трябвало да е сложно, някакви ментови, евтини дъвки.

Не, то има такива бъркалки, не е като да откривам топлата вода. Имам идея, която е една крачка по-напред...

# 64
  • Мнения: 6 207
Моля, сменете това тъпо, без извинение, представяне на темата.
Ако на някой мотивацията му да започне бизнес е написаното в първия пост, по-добре хич да не започва.
Вместо тези глупости, пуснете разни линкове за нормативни уредби -изискванията където ги питате през страница, как да си отворите фирма сами стъпка по стъпка и тн т

# 65
# 66
  • Мнения: 157
Отдавна исках да споделя това
Написано от наша съфорумка, живееща в САЩ.
Имаше едно момче тук, Хакама, което имаше земя и се чудеше какво да подхване.

Аз също мисля,че много малки производители на зеленчуци могат да намерят ниша на пазара.
Във фермата където ходя лятно време наемат 10-15 човека.Имат 2 форми на продажба-от дървени щандове на входа или с кошница в ръка -директно на полето.
Каквото остане-консервират за зимата,дълбоко замразяват,дехидрират.Децата умират за ябълков сайдер-с една старовремска преса пред очите им цедят сок от презрелите ябълчици.Една готвачка предлага в ресторантчето домашни сандвичи,ухайни манджи,които варират според това,което расте в момента.
Имат животински кът-козлета,пиленца,прасенца,крава.Сключили са договири с училищата- за класовете по естествознание,зоология училищните автобуси докарват дечицата на "зелено " обучение.Да пипнеш земята,да се порадваш на хайванчетата,да им почистиш,издоиш,да посадиш в кофичка разсад.Например-за наесен класовете по тронене на царевица,събиране на билки,бране на декоративни тикви са пълни.Цените са много умерени-почти колкото да посетиш увеселителен парк с шеметни влакчета,където да крещиш.
Идеята ми е,че тази форма на организация работи успешно-и финансово и образователно.
Баш стопаните са възрастна двойка,с 3ма сина.Енергични,младолики с дънкови гащиризони и кожени ботуши.Имат и сезонна градина с китки.
Мъжът е брадат,сладкодумен с дамите и здраво стиска като се здрависва.
2 пъти са банкрутирали,но в последните години са в подем.На 40 мили са от центъра на Чикаго,което е близо за нашите размери.

# 67
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 948
Някой случайно да произвежда дървени бъркалки за кафе и чай?

Произвеждат се в Китай и са бамбукови. Мисля, че Старбакс използват такива.

# 68
  • Мнения: 2 401
Каспи, какъв бе твоят мотив да се захванеш със собствен бизнес?  Не се заяждам, интересувам се наистина.
После ще споделя какъв е един от основните мои, както и каква бе реакцията на една видна  лекторка по бизнес  управление, с която го споделих.

# 69
  • Мнения: 6 207
частният случай не е от значение.
при мен стана случайно, случайно разбрах, че ми е много приятно да правя това...искала съм отдавна, но не ми се е отдавала възможност.
бях работила 11 години и знаех, че мога да се оправя
но и през ум не ми е минавало че виждаш ли щото ми писна от шефове глупаци, дай да съм си сам шеф. аз съм си шеф откакто се помня...
иначе после ще има писна ми от доставчици глупаци, персонал глупаци, проверяващи глупаци. изведнъж глупаците ще се клонират.
работата за вкъщи ще е в пъти повече
въобще който си мисли, че като захване бизнес ще дойде неограничената свобода и ще ходи само да прибира оборотите и да си чука лафче, може, ама другия път.

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Как ми се иска и аз да си измисля с какво да се занимавам , но и да печеля от него.
Не само за запълване на времето.
И мен ме тормози измислянето  Mr. Green Но може би трябва човек да започне да се занимава с това, което му доставя удоволствие, пък после да му мисли за изкарването на пари.
Благодаря ви за споделеното мнение в предната тема  Hug

Аз стигнах до следният извод ,че за да се случи заниманието да ти носи и пари ,трябва да не зависиш от тях т.е. да си имаш едни прилични доходи и това да го вършиш просто за удоволствие,пък те парите,ще си дойдат с времето.Щом нещо се прави с удоволствие,парите си идват. Peace Hug
Точно казано  Peace Аз явно не ставам за бизнес, по-скоро ми се иска да правя нещо, което да е в помощ на другите, да има някаква полза. Например рециклирането и използването на неща, които изхвърляме по принцип да им се вдъхва нов живот. Но дали това ще е продаваемо е друг въпрос ...
Но търговията определено не ми е в кръвта, затова съм навита повече да е е през интернет под някаква форма. Магазини се откриват и закриват всеки ден. По-добре е да се произвежда нещо или да е някаква услуга...Знам ли...Просто си разсъждавам Simple Smile

# 71
  • Мнения: 0
Незнам какво я подхванахте тази дамска козметика..сякаш съм казал, че ако направя нещо само това ще продавам.
За кои цени по-точно смятате, че са скъпи?
Примерно на мен парфюмите, наргилетата да кажем и още някой неща ми се виждат на много добри цени.Веднъж вече съм поръчвал от Англия козметика и дрехи и определено имаше разлика в качеството спрямо нещата от димитровград да речем. Simple Smile

Апък относно това за добавките вече казах от какво разбирам повече и какво знам..не съм казал, че съм бог на тая тема. Simple Smile

Ето 1 пример за интересен артикул(според мен)- http://www.e-apollo.co.uk/acatalog/info_7751.html ... просто такива неща до сега не съм срещал.Не казвам, че няма, а че доста магазини съм обикалял и не съм видял...мисълта ми е, че в сайта като цяло има интересни артикули, които не се срещат под път и над път. Simple Smile

ПС- Това Английско ли е китайско ли е незнам какво да казвам...на всички лаптопи в технополис пише- произведено в китай..1 приятел като си взе наскоро от онлайн магазин дори май му пишеше адреса на фабриката в китай а уж hp, benq и други всеизвестни марки.. Simple Smile

# 72
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 948

Ето 1 пример за интересен артикул(според мен)- http://www.e-apollo.co.uk/acatalog/info_7751.html ... просто такива неща до сега не съм срещал.Не казвам, че няма, а че доста магазини съм обикалял и не съм видял...мисълта ми е, че в сайта като цяло има интересни артикули, които не се срещат под път и над път. Simple Smile


Това е непродаваемо- цената му е 30 паунда + VAT+ транспорт + комисионна за теб+ др разходи
Едва ли някой ще си купи от теб като същите са по $11.17. Май и математиката не е силната ти страна.

# 73
  • Мнения: 0

Ето 1 пример за интересен артикул(според мен)- http://www.e-apollo.co.uk/acatalog/info_7751.html ... просто такива неща до сега не съм срещал.Не казвам, че няма, а че доста магазини съм обикалял и не съм видял...мисълта ми е, че в сайта като цяло има интересни артикули, които не се срещат под път и над път. Simple Smile


Това е непродаваемо- цената му е 30 паунда + VAT+ транспорт + комисионна за теб+ др разходи
Едва ли някой ще си купи от теб като същите са по $11.17. Май и математиката не е силната ти страна.

(Pack of 12) --- А това прочете ли го, че са 12 бройки за тези пари ? Simple Smile)

Бройката излиза около 8 лева и ако се продават за 11.17$ на дребно както казваш Ти мисля, че може да се извлече печалба. Simple Smile

# 74
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 948
Аз всичко чета и смятам. Намерих ти същия артикул. Цената, която съм ти посочила е за дузина.
Цената е $11.17 ( за 12 броя). Схващаш ли сега разликата с 30 GBP+VAT?

Общи условия

Активация на акаунт