Машина за хляб-35 част

  • 110 823
  • 744
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 863
МАШИНА ЗА ХЛЯБ
35 част






В него ще намерите, съвети на майсторите, съвети за козунаците, упътване и инструкции за работа с машините, и други.



РЕЦЕПТИ И СЪВЕТИ:














ЕРДИНЧ ВИ СЪВЕТВА КАК ДА ИЗГЛЕЖДА ТЕСТОТО:

 
    прекалено сухо         прекалено мокро                 OK

                                


Вертикален контейнер

     


Хоризонтален контейнер

 

# 1
  • София
  • Мнения: 7 863
Аз малко със закъснение,но да попитам какво е съотношението на доматено към чушкено пюре ,защото тук продават такива готови и няма да си играя да пека и беля чушки и дали ще мога да сложа лук и чесън на прах  newsm78 голям мързел съм Laughing
И вчера за моя изненада в мола видях ,че са пуснали хлебопекарна,това е нещо ново за тук,ще пусна клюката по бг канала. Grinning

# 2
  • Мнения: 902
дядо хаджия , благодаря за новата тема.  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 461
дядо хаджия   благодаря за темата   bouquet

аз да попитам найстина ли става хубав солен кекс в хлебопекарната ,ако е така мога ли да помоля за рецепта

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Много сладко беше това "бакпулОвер" в края на темата Mr. Green

И да споделя, че онзи последния провал, дето го мислих, все пак наИстина си е от маята Tired Направих два последователни пъти една и съща рецепта, като единия път беше с 5гр суха мая Юва и стана разкошен бухнал хляб, а другия - с едно 7-грамово пакетче от сухата мая на Кауфланд (за която казах, че съм я ползвала без проблеми досега). Ха познайте дали пак не оставих да втасва 2 часа с кауфландската мая, без особени признаци на живот. Едва при печенето лееекинко се надигна и се пукна като презряла диня, тухличката hahaha Сега всичките зелени пакетчета мая ги хващам за ушите и ги мяткам в боклука Twisted Evil Не знам дали партидата е лоша или просто са я развалили съвсем тази мая, но определено няма да рискувам повече с нея Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 782
Дядо Хаджия, благодаря за новата тема   bouquet

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз тук Simple Smile.
Само споделям, без снимки  Blush, направих кремвиршки с тесто за пица Верди и станаха супер  Peace. Хлебче със смеските от duhi puhi - разкош.

дядо хаджия аз не разбрах какво точно е това на снимката, която показа в предната тема  Rolling Eyes.

# 7
  • Мнения: 5 790
И аз в новата тема.
Дядо Хаджия - благодаря!

# 8
  • София
  • Мнения: 7 863
...

дядо хаджия аз не разбрах какво точно е това на снимката, която показа в предната тема  Rolling Eyes.

Ами нали съм писал. "Месен" продукт от пшеничен глутен. Замества известните соеви продукти и по вкус и качество не само че не им отстъпва ами според мен е много добър.

Глутена съм си го правил в домашни условия.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 658
дядо хаджия, благодаря за темата!

# 10
  • Мнения: 431
да следя  Heart Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 586
И да споделя, че онзи последния провал, дето го мислих, все пак наИстина си е от маята Tired Направих два последователни пъти една и съща рецепта, като единия път беше с 5гр суха мая Юва и стана разкошен бухнал хляб, а другия - с едно 7-грамово пакетче от сухата мая на Кауфланд (за която казах, че съм я ползвала без проблеми досега). Ха познайте дали пак не оставих да втасва 2 часа с кауфландската мая, без особени признаци на живот. Едва при печенето лееекинко се надигна и се пукна като презряла диня, тухличката hahaha Сега всичките зелени пакетчета мая ги хващам за ушите и ги мяткам в боклука Twisted Evil Не знам дали партидата е лоша или просто са я развалили съвсем тази мая, но определено няма да рискувам повече с нея Crossing Arms

И при мен последните два пъти с българската мая от Кауфланд нищо не стана - явно са я развалили. А както улучих и кофти партида брашно в чувалче от 5 кг - направо бях почнала да се отчайвам Mr. Green За щастие вчера с нов пакет брашно и мая от кубче накрая се получи нормално хлебче  chef

# 12
  • София
  • Мнения: 1 176
Дядо Хаджия мерси за новата тема,аз малко се позагубих ама ви следя де.   bouquet

# 13
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
И аз, такова, за запис да не ви изгубя.  Embarassed

# 14
  • USA
  • Мнения: 675
Благодаря за темата  bouquet!
Дядо Хаджия, благодаря за отговорите! Глутена по принцип знаех за какво е , но все си мислех, че в Бг му казват пшеничен зародиш. Не знаех, че не се продава все още и там. Наистина пълнозърнестия ми хляб бухва, когато го добавя.

FRESA , направих соления кекс, но не ми хареса, много тиклав стана, но пък на вкус беше страхотен. Но на мен сиренето ми не беше добре отцедено от водата, нямах достатъчно яйца, така че не очаквах и кой знае какъв резултат. Моя мъж обаче много го хареса и следващата седмица ще направя по друга рецепта с повечко яйца и по-малко олио и ако стане хубав, ще пусна рецептата. Аз правих ето този , а си харесах тази рецепта, но без колбаса.

Общи условия

Активация на акаунт