Мислим вече имена и за мъж и за мома! Януари'11, Тема 10

  • 24 962
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ние по принцип тук сме си друга БГ и нямаме нищо общо с времето из страната Laughing

# 31
  • Мнения: 186
Ви, вярно е ние сме различни от цялата страна.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 560
 valpurq здр Stop и мерси за чайчето с бисквитки.
 Сега ставам и виждам,че и в слънчеваВарна времето се е намусило, и ръми.
 Приятна и мързелива недела на всички.

# 33
  • Мнения: 32
И в Казанлък вали от часове и е много мрачно. Ако не бях бременна щеше да ми е много подтискащо.

ViFresh И аз не не пия хапчета, засега нямам контракции или някакви проблеми. Те ги изписват ,ако имаш проблеми. Но аз си пия витамините почти редовно. Докторката ми каза, че сега наесен трябва ,защото има ного болести, за подсилване на имунитета.

valpurg добре дошла!

tonche когато вече е за 3ти път е ралично, аз в началото се шашках доста, но имах кухо яйце 1 месец преди да забременея. Но вече се успокоих, и като го чувствам всеки ден не се притеснявам. И кафенце си пия, все още тенис играя, винце рядко, но така или иначе знам ,че бременността не е болестно състояние, а нормално физиологично състояние.

# 34
  • Мнения: 1 098
Аз съм готова с домакинската работа. Мъжът ми много приятно ме изненада, защото стана и свърши почти всичко, за мен остана само да мина с парцала. Дори после изведе и детето на разходка. Много съм му благодарна Heart Eyes По принцип той ходи на работа, помага ми с детето и пазаруването, вкъщи всичко друго е изцяло за  мен. Но като му казах за контракциите и сега много ме пази Grinning
Чопи, по принцип със сигурност се отразява на детето стреса, но аз не мога да си представя цяла бременност как  няма да имаш малко притеснения и ядове Peace

# 35
  • Мнения: 32
klechoo гледай тикера , много точно показва, в 6ти месец си.

# 36
  • Мнения: 539
Стискам палци на всички проблемите и притесненията да отминат леко  Hug

Искам някой в крайна сметка да ми обясни как да си смятам в кой календарен месец съм Simple Smile Четох много из нета и все нещо различно пише, а като отида при доки все забравам да го попитам   #Crazy
За гестационните седмици и месеци всичко ми е ясно, но календарните ми се губят нещо  newsm78
Те пък най-просто се изчисляват: смяташ колко месеца са изтекли от първия ден на последния МЦ -това са навършените календарни месеци от бременността.
Ето ти и пример: ПМЦ - 15.04 => бременността е вече в шестия месец ( изтекли са 5 месеца на 15.09.) и ще влезеш в седмия на 16.10.
Знам, че реално остават седем дни (тези, които добавят при изчисляването на термина) до датата на термина, но... не им се вживявай чак толкова... И без това календарните месеци са само за познатите, които любопитстват, а не разбират от гестационни. Ако пък искаш да си изключително точна ( случва ми се често), почни броенето от термина назад - така ще изчислиш колко ти остава... Т.е., в нашия пример, с термин 22.01, на 22.09. мамичка е влязла в шестия месец от бременността, а  на 22.10 ще влезе в седмия. Ами - това е!  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 311
Важно е да се приема ФК допълнително с хапчета до 3-тия, 4-тия месец. После от една страна няма смисъл като профилактика с/у спина бифида, от друга изследванията показват, че и тя си има странични ефекти при прекаляване. За магнезия при бременност и контракции или крампи не знам нищо противопоказно. Аз поспрях с Магнерота, но пак ми се схвана яко крака тази нощ

# 38
  • София
  • Мнения: 175
Здравейте,

Тази сутрин съм сама и съм се заела с разчистването на детската стая от омалели дрешки на Бобо и от старите му играчки. Толкова играчки ще трябва да изхвърля, малко ми е жал, ама няма начин - трябва да освободя място за нещата на бебето и да разкарам дребните играчки, които са опасни.

Относно стреса по време на бременност, минала година попаднах на една много интересна статия в сп. Geo. Там пишеше, че постоянният стрес на майката е вреден за бебето, но стресови ситуации от време на време всъщност карали бебето да привикне към хормоните на стреса и по-лесно да го преодолява като се роди.

Аз също не пия никакви лекарства засега. Имам около 30 хапчета фолиева киселина за доизпиване, но откакто влязох в 20 седмица не ги пия редовно.

   bouquet

# 39
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
...... и да разкарам дребните играчки, които са опасни.....
и аз на скоро изхвърлях, но за това не се бях сетила ooooh! то е рано де има време Confused
И аз ФК я пия когато се сетя.

# 40
  • Мнения: 539
Здравейте,

Тази сутрин съм сама и съм се заела с разчистването на детската стая от омалели дрешки на Бобо и от старите му играчки. Толкова играчки ще трябва да изхвърля, малко ми е жал, ама няма начин - трябва да освободя място за нещата на бебето и да разкарам дребните играчки, които са опасни. ...
Дано не се сърдиш, че се намесвам, но бих ти предложила да не хвърляш играчките в кофите за боклук.
От както моят син беше на възрастта на Бобо ние заедно ги делим (тези, на които много държи, остават) и после носим отделените в някой детски дом. Последно помолих баща ми да закара големия куп (няколко чувала дрехи и играчки, плюс 2-3 детски камиона) директно на Отец Иван в Нови Хан. Той каза, че не били хипер ентусиазирани, но децата веднага се нахвърлили на играчките, и че едно мъничко престанало да плаче, като получило камион. Е, как да не се зарадвам. А и моето момченце е много доволно, че някой ще бъде щастлив с неговите неща и съвсем лесно се разделя с тях. "За децата" - казва.
Имам и друга идея: ако нямате възможност да ги закарате в дом за деца (там винаги имат нужда), поне пусни обява в продавалника или другаде, където се сетиш, че подаряваш използвани детски играчки. Все някой ще мине да ги вземе от вас..., надявам се. На мен лично, ми е много мъчно, като видя играчки да се подават от кофите за боклук... В краен случай ги давам лично на минаващи циганета - те поне им се радват...
А, ако никой клошар не ги изрови от кофите, в камиона за боклук ги смачкват на парченца ( има специална преса с ок. 20 атмосфери) - хем от тях нищо не остава, хем сериозно се замърсява околната среда...

# 41
  • Мнения: 32
Здравейте,

запис и от мен в новата тема, нека се напълни само с хубави новини!
Аз фолиевата не съм я спирала, в началото пиех по 2, после по 1, после като почнах да пия желязо пак започнах да я пия по 2, че желязото се усвоявало по-добре с нея.
mrm, какви странични ефекти има от предозирането на фолиевата, аз мислех, че с нея не може да се предозира, бяха ми казали, че е като витамин и излишното се изхвърля от организма.

# 42
  • София
  • Мнения: 175
Az i ti, въобще не се сърдя даже. Simple Smile

В кофата за боклук изхвърлям само играчки в безнадеждно състояние. Иначе сортирам всичко в 3 чувалчета - за племенника, за приятелки и за сестричката като порасне. Дрешките и те са горе-долу така сортирани. За околната среда единственото, което правя в това отношение е, че събирам изхабените батерии от играчките и ги давам в един пункт до нас.

# 43
  • Мнения: 58
Аз съм готова с домакинската работа. Мъжът ми много приятно ме изненада, защото стана и свърши почти всичко, за мен остана само да мина с парцала. Дори после изведе и детето на разходка. Много съм му благодарна Heart Eyes По принцип той ходи на работа, помага ми с детето и пазаруването, вкъщи всичко друго е изцяло за  мен. Но като му казах за контракциите и сега много ме пази GrinningЧопи, по принцип със сигурност се отразява на детето стреса, но аз не мога да си представя цяла бременност как  няма да имаш малко притеснения и ядове Peace

златен е твоя мъж! аз от месец имам контракции, вече по-рядко, но за пазене от страна на моя....дори мисли че понякога се превземам и преигравам.
от 2 дена ме боли отляво и отдясно около таза и нагоре към ханша. вас?
и да ви питам, знам че някой вече си купиха, но другите- кога смятате да взимате количка?

# 44
  • София
  • Мнения: 128

Искам някой в крайна сметка да ми обясни как да си смятам в кой календарен месец съм Simple Smile Четох много из нета и все нещо различно пише, а като отида при доки все забравам да го попитам   #Crazy
За гестационните седмици и месеци всичко ми е ясно, но календарните ми се губят нещо  newsm78

Ето тук е показано кои седмици на кои месеци отговарят


http://www.baby2see.com/pregnancylength.html

Общи условия

Активация на акаунт