Мислим вече имена и за мъж и за мома! Януари'11, Тема 10

  • 24 990
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 493
Виолини, ха ма ние сме били колежки  Flutter в преносе смисъл разбира се. Аз съм цигуларка но от години не свиря, ако знаех че мога да ползвам някакви привилегии за изпитите щях дапрекъсна в Варна и да кандидатсвам в пловдив в академията  Confused

За пътуването няма проблем, освен ако не почувстваш дискомфорт.
За количките наистина  е така- сега старите колекции са доста по-ефтини и си струва да се вземе сега.
Моята количка определено няма да стои в коридора, а на тавана или на работата на мъжа ми...

# 61
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
violini ако се чувстваш добре не виждам смисъл да не пътуваш, а и една час от пътя ти е магистрала.... И аз пътувах/шофирах до 8-я м., всеки месец по 360км. в едната посока (Сл.Бряг - Пазарджик там ходих на ЖК и раждах след това), да не говорим, че преди да се прибера в Пз трябваше да минем през Етрополе съпруга ми за остави един бус и да го прибера след това .... и минахме през Кашана (който беше затворен)  Crazy ooooh!

# 62
  • Мнения: 539
Здравейте мами,много отдавна не съм писала и рядко успявам да Ви чета. Ту имам нет,ту нямам,ту имам време,ту нямам. Имах изпити и вече съм висшист.  newsm44
Виолини честито ти висше  Hug
...
Относно количките на мен ми се вижда много гадно да ми стои празната количка толкова време в коридора Sad

Честитка и от мен, violini !
klechoo, стоенето на празна количка не е проблем - нали ще я купиш сгъната, опакована...
Имам обаче други задръжки - не само, че съм суеверна, ами и тук, във форума, попаднах на една майчица, с чиито постове си изревах очите една нощ... Чудесна, лека бременност, много трепети, активна във форума, вестителка на чуждата радост... Много постове за избор на разни неща за бебето - всичките много красиви...
Има и пост точно от преди да тръгне за родилното... После - мрак... за седмица. Оказва се, че е загубила бебето... Не съм сигруна дали при раждането, май е било без пулс при постъпването... не помня, обаче помня и последващите й постовае... особено за количката , дрешките, креватчето...
Сега е щастлива мама на момченце (първото трябваше да е момиченце), но болката...

# 63
# 64
  • Мнения: 32
Az i ti разчуства ме. Може би и аз затова не искам да купувам нищо. Иначе, не ми пречи да си харесвам разни неща и да си ги набелязвам.

violini честито и от мен! И аз се бях зачудила къде изчезна. За пътуването питай най добре на ЖК, да ти преценят състоянието и дали ожеш да пътуваш. Моята докторка и каза,че не е препоръчително на дълъг път да се пътува, но в раките на час -2 няма проблеми.

# 65
  • Мнения: 4 068
Много ме притеснява това пътуване,ама колкото мога ще ходя,да ми върви обучението и това е,иначе много се надявам да мога да присъствам на дипломирането,то ще бъде на 11 декември,а тогава ще съм в 8мия май. Дано се чувствам добре,защото много искам да присъствам,но ме е страх,но има време,като дойде декември ще му мисля newsm47

Не вярвам пътуването да ти създаде проблем. Работата ми е такава, че пътувам около 600 км. всяка седмица и не съм спирала дори и за ден. В началото ми беше лошо, но свикнах, защото нямаше как. Ще пътувам до края на 8-мия стига да мога, защото трябва да бачкам просто.

# 66
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Az i ti то това и да не купиш нищо, пак трудно се преживява.....това са 9м. - един "готов" човек Sad

# 67
  • София
  • Мнения: 561
Запис от мен и отивам да чета  Heart Eyes

# 68
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ей вече сме на 5-та стр. , а Нощни очи още я няма Thinking

# 69
  • Мнения: 539
Az i ti то това и да не купиш нищо, пак трудно се преживява.....това са 9м. - един "готов" човек Sad
Да, така е, ViFresh, много е тежко...
Но и емоциите с детските дрешки и аксесоари след загубата на бебчето довършват картинката...
 Ако знаеш само, колко страдаше, бедното момиче, че свекърът и свекърва й настояват, да се освободят от всичко, купено за бебка... Как си мечтаеше, ронейки сълзи над тези неща, че новото й бебче, няма да има нищо против да използва нещата, "купени за сестричката й"... Дори не допускаше, че може да е момченце... Само плачеше...
Разказвам всичко това, само за да мотивирам избора си да не купувам предварително много неща за бебето... За сега сме само на две шапчици...
Останалото ще купуват таткото и баткото, живот и здраве, след раждането... Доколкото успеят да изпълнят списъка, който планувам да изготвя (както бях направила предния път), а което не са успели да купят - е, и аз съм човек, ще поизляза, ще се порадвам...
Не си мислете, че ще сте вързани у дома, щом се върнете с бебчо! Оказва се голяма тръпка да "отскочите" за нещо бебешко - никой не може да ви откаже да остане у дома с човечето, докато му купите камизолки, например..
И една смешка, да ви споделя - предишния път, нашият татко беше изпълнил поръчката за коритце в деня на изписването и дойде в болницата с коритото на ръце  Joy. Да знаете, то е нужно едва след като падне пъпчето - до тогава  бебо ще се къпе само над легенче, в ръце.

Наистина, къде си, Нощни очи?

# 70
  • София
  • Мнения: 116
Мойто свеки каза, че като се влезе в 7-мия месец можело да се купуват за бебката нещица  Grinning

# 71
  • Мнения: 1 098
А пък за мен тези страхове са излишни. Все едно да не си купя нова дреха, защото утре може да ме бутне кола и да не мога да и се радвам. Лошото ако не дай си Боже се случи изобщо няма да има значение купила ли съм нещо или не. Искам да изпитам радостта от бременността си, да посещавам бебешки магазини, да пазарувам. Който какво и да ми говори пазаруването след като бебчето се е родило вече и е в  ръцете ти не е удоволствие, а напрежение. Да ми пазарува някой друг пък изобщо не мога да си представя. Това е моето лично мнение Peace

# 72
  • Мнения: 493
Когато забременях с явор си имах правила, спазвам го и сега: НИКАКВИ лоши истории за трудни раждания, за загуди на бебета, за усложнения при бременност, никакви лоши неща. НЕ чета нищо лошо. Само единствено положителни теми, теми за положителни раждания и т.н. Много е важна нагласата и да си че всичко ще е наред. Колкото повече сълзливи истории четете, толкова по-негативно ще сте настроени. Тъй че положителна нагласа и задължително прочетете темата "смешно ли е раждането"

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 11
Добро утро, мами!  kaffeetrmker_2 Добре дошли на новите в компанията !   Hug
mrm, точно и аз се бях разтърсила да обяснявам за възможното прекаляване с ФК, на мене лекар ми го обясни.  newsm10
violini, честито завършване, героиня си ти!  bouquet
chopi, ние смятаме към края на ноември, живот и здраве, да купим количката, споменавала съм и преди за сега - модел на ABC design  1stroller

За сега някои дребни неща сме купили, но напълно разбирам страха и опасенията на всички. В първите месеци дори се страхувах да се радвам, че съм бременна, но постепенно се отпуснах. Негативните мисли са вредни,нали така си говорим тук!? Дълго време опитвахме и си мечтаехме за дете и сега просто обожавам мисълта, че съм бременна и чакаме бебе! С всяка покупка и приготовление се чувствам по-близо до това щастие!
Хубав ден на всички!  Peace

# 74
  • Мнения: 9
Добро утро и от мен коремчета  food010Аз докато се усетя и вече нова тема ShockedНие сме добре,отдавна не съм писала но няма нищо ново около нас и за това.В четвъртък съм на ЖК и Видеозон и вече нямам търпение да видя колко е пораснала бебка и дали всичко е наред Praynig
Виолини поздравления и от мен,ти наистина си героиня(аз като знам че сега започва моята учебна година и ми е толкова спечено и притеснено,а и точно януари съм в сесия,което ще си е кошмарно)
Виждам ,че обсъждате покупките-ние още нищо не сме купували,ама наистина нищичко.Мъжът ми е малко суеверен и той настоява да изчакаме,пък и доста неша ще вземем от племеничките ми и може би за това не си даваме много зор.Иначе сега на 30 ще ходим да видим и на живо количката която сме харесали ,че на снимки изглежда симпатична,но в действителност не се знае....
Май доста се увлякох с глупости Rolling EyesЗа сега това е от нас до скоро тумбачета  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт