125 БГ Имигрантки и Христофор Колумб покоряват Америка (и Стиви Колбер!)

  • 30 346
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 868
Бенсън, чакам да купя фермата Simple Smile   Бяхме на гости този уикенд на приятели, които нямат ферма, но имат няколко коне в неизмеримите си акри.  Аз, всъщност, мислех за програми като sponsor a horse, които позволяват да се спонсорира кон, пенсиониран от бягания, например, и може да се посещава.  Ако някой е правил това, кажете за резултатите.

# 61
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Pixie, и моето искаше, ама се задоволи с яздене на Пони в конната база до нас и плюшен кон играчка. То не че ще й купя някога жив де Laughing Тя сама се поотказа, като видя какви грижи трябва да се полагат за коня - ресане, хранене, поене - трудничко й се видя.

Тандури, браво на Калин - моите почват да мрънкат докато походят до училището пеша /на 5мин. пеша от вкъщи е/, пък камо ли да изтичат такова разстояние.
Бързо възстановяване на теб.

Бубка, бърза малкия, няма да изостава, я! Simple Smile

Biz, много ти е вярно твърдението. И аз съм се убедила в него. Лошото е, че не винаги успявам да съм спокойна и да повтарям до пръсване едно и също, в някои моменти от месечния календар не ми се отдава въобще. Но се опитвам де. Wink

Телевизия и аз не гледам - няма как да ги познавам тези хора, а и кабелна нямаме. Децата гледат разни програми по ПБС кидс, и ние някой и друг филм - един път в седмицата, през останалото време само му бърша прахта.



# 62
  • Мнения: 2 255
...но ми е много наивистична с целия self-help positive thinking and other crap.
За хора с много пари е лесно. Когато дойде онзи момент, в който си си насмогнал на масрафа, дето има една дума, е много лесно.
 Аз бях ОК с нея преди време, от поне 2 години не я гледам, идва в повече по много параграфи.
  Браво на Бо!

# 63
  • Мнения: 940
Аз пък не ви разбирам честно  newsm78,не я гледате пък не я харесвате....странно. Laughing
А иначе  тя си има гости ,хората си разказват техните си истории и толкоз,това че историите шокират не е нейна вина . Тя лично не е седнала да проповядва,учудихте ме с коментари.А за това че се опитва да лъха позитивизъм пък най-много ме учудихте .Явно за някои хора е като свекърва,и хубаво да каже и лошо да каже все няма угодия!  Wink
Както и да е ,всеки си има мнение не съм седнала да защитавам но просто се учудвам защото мен не ръбва дъ ронг уей по никакви въпроси...ама грам дори.

Тандур
...браво на Калин,представям си колко емоция е имало.

# 64
  • Мнения: 2 255
...не я гледате пък не я харесвате....странно. Laughing
Не я гледам вече. Има разлика. Просто ми писна, идва ми в повече. Не я харесвам толкова, колкото едно време.
Позитивизъм, позитивизъм, ама и от него писва.
На тези с тирантите им е лесно да ни приканят да стягаме коланите (да си кажа пак любимия афоризъм)....

# 65
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
С избора си на гости един вид проповядва. The Secret и Джени Маккарти имат трибуна при Опра, но не и сериозни учени, там сензация няма. Не е проблем, че лъха позитивизъм, а че се опитва да каже, че с позитивизъм всичко се оправя - не, и това е мечешка услуга за болни хора, които понякога зарязват конвенционалното си лечение за сметка на шарлатанщини.

Не знам някого да са шокирали историите там. Кризата в образователната система е на предна позиция в президентската адженда (днес сутринта Мат Лауър в Белия Дом беше по повода).

П.с. няма да е лошо да мога да спел-вам  Simple Smile.

Мерси за поздравите за Бобката, ще му предам!

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 19:08 от Бубка

# 66
  • Мнения: 2 381
Едно рамо за Бо! Все по- смело да стъпва.  Hug
Благодаря и тук.
Не сме обезопасявали, каквото можахме вдигнахме още като пролази и започна да се движи сама придържайки се по стени и шкафове.

Анет, на мен първото ми беше такова, надядвам се и на следващото  Laughing

Солей, може ТВ без кабел. На мен ми харесват няколко канала (главно готв. предавания, шетания из света, музика), хубав филм по- ми се нрави на екран, а не на компютър.

Аз гледах едно предаване Докторите, по време на краткото ми майчинство. Последно останах шокирана от тийн изпълнения (дрога, алкохол) и празноглавие.

Последна редакция: пн, 27 сеп 2010, 19:05 от Niki1

# 67
  • Мнения: 868
Кризата в образованието, особено за качеството на учителите, беше и главната статия на Тайм преди една седмица, както и в няколко нови книги, чиито автори ги интервюираха на НПР.  Ще става все по-голям въпрос и аз се учудвам, че едва сега "прави" новините. Преди няколко години бях в програма, където въпреки че не се занимаваме с образование и училища, спечелихме (хмм!, след това не бяхме сигурни, че това е термина)  грант за трениране на практикуващи учители. От тогава "качеството" на учителите ми е малко болна тема. 

# 68
  • Мнения: 940
 
бубс...ами не го виждам така,винаги е била честна и е давала микрофона и на 2те страни.Примери мога да дам сума но е много  писане.  А къде  се е опитвала да "лекува" болни хора само с позитивизъм,подобно не помня  newsm78 .Ако е имало някой е предлагала услуги на специалисти за продължение на лечението след шоуто и само ако те искат.Ако визираш 'д сикрет' то тогава явно базираш  мнението си само на 2 нейни шоута. Аз също не ги харесвах тези ако ме питаш.
За Джени също си имам мнение но  е ферман за споделяне.
BTW..честити проходили крачета  Simple Smile
 


пикси...ами нали това ви казвам,прави новините заради Опра,защото една огромна част от населението я гледа,като се махне догодина кой вестник или предаване може така да раздуха  новина че да се обърне внимание?

От както раздуха за текстването при шофиране, сума щати обърнаха внимание и внесоха закона за забрана,кой друг би могъл да направи това?


# 69
  • Мнения: 3 988
До колко години (височина на детето) тодлер може да спи в тодлър-бед (конвъртнат от 4-в-1 криб)?
(Извинете за много английски думи на кирилица.  Blush)

Бубс, честит ти ходещ пътешественик!  Hug

ТВ (мебел) няма начин да купя доброволно.  Mr. Green Имаме ТВ-карта на компютъра, в годината я има, я няма 4-5 пъти, в които пускаме да гледаме нещо.

# 70
  • Мнения: 2 988
До колко години (височина на детето) тодлер може да спи в тодлър-бед (конвъртнат от 4-в-1 криб)?

Ако не се лъжа, ограничението е по тегло, не по възраст... поне на нашия криб пишеше до какво тегло кой вариант може да се използва, тодлър е от 15 месеца и 20 фунта нагоре, но не повече от 50. Иначе, предполагам, докато му е удобно и достатъчно голямо леглото на детето.

# 71
  • Мнения: 1 169
Браво на вас без ТВ-та... у нас има таман 5! Не го пускам по цял уикенд, но за делничните новини е он. Готвеници, декорации, хоус хънтърс интернешънал )дет бяха в БГ онзи ден- да ревеш ли, да се смееш ли  Sick). Историческият се гледа много... абе не мога без ТВ. Сега зяпам едно открито за пъблик дело. Полицаи застреляха клиент в Костко. Много интересно, за сега!
Ама, да не си помислите, че сядам и гледам, вършея и хвърлям по едно око!

# 72
  • Мнения: 571
Ван 5 ТВ-та  Shocked Ама, какво ли лая и аз....ние сме с 4 копютъра  Embarassed

# 73
  • Мнения: 1 169
1 в Ливинг рум, 3 спални и един в гаража. Мъжът ми там си гледа мачове понякога, че аз не се захласвам по ам. футбол много!

# 74
  • Мнения: 868
Вики, аз не следя наистина Опра, и не съм гледала предаването за образователната криза, но не е нужно да гледаме редовно всяко предаване на един хост, за да си създадем мнение  Peace

  Но аз вече не говорех за нея в предишния постинг. Не знам дали е коментирала качеството на образование на самите учители или кризата по-общо, която отдавна не е новина и статистики излизат от много години дори по популярни списания като Тайм.  А качеството на учителите се превърна и в част от политическата адженда на Президента, както и нашумя по много академични и не-академични списания и книги. Просто ми се вижда наивно, че Опра има заслугата за активирането на това внимание. (Аналогията ми беше с Анна Каренина: Ами наистина ли ни трябва Опра да ни каже, че тази класическа книга е добро четиво?)

Общи условия

Активация на акаунт