Боя за коса - blond 16, Приказни блондинки!

  • 82 790
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 172
АЗ пък искам да попитам какви са тези матиращи шампоани?

В смисъл ползваш го като обикновен шампоан и в същото време матира жълтото ли?

# 691
  • Мнения: 3 675
АЗ пък искам да попитам какви са тези матиращи шампоани?

В смисъл ползваш го като обикновен шампоан и в същото време матира жълтото ли?
Да, но пресушават ужасно много косата.
Аз съм ползвала този на Loreal, при това само веднъж и не мисля да повторя.

# 692
  • Мнения: 54
Да, използва се като нормалния шампоан,аз ползвам този на SERI. Не съм усетила пресушаване от него, напротив напоследък косата ми е все по-здрава,а не съм спряла да го ползвам http://www.parfumsbg.com/2009-02-19-09-28-11.html?page=shop.prod … p;category_id=253

# 693
  • София
  • Мнения: 1 594
АЗ пък искам да попитам какви са тези матиращи шампоани?

В смисъл ползваш го като обикновен шампоан и в същото време матира жълтото ли?

Да, елфичка. Аз имам такъв на Сери и един домашно направен от обикновен шампоан смесен 2:1,5 със сребрист балсам на престиж. И от двата съм доволна, като че ли даже от домашния повече

# 694
  • Мнения: X
А не сте ли доволни от тониращите балсами на Престиж? Аз от 2 месеца ги ползвам и значително намаля жълтеникавия оттенък при мен. Съдържат и някакво олио... Не ми изсушава косата. Или поне аз не забелязвам, тъй като моята е силно увредена от предходните манипулации  #Crazy

# 695
  • Мнения: 54
Лично аз съм някакси скептично настроена към тях..имам и двата продукта - шампоана на Сери и балсама на Престиж, но откакто взех шампоана, спрях да ползвам балсама и го подарих на майка ми

# 696
  • Мнения: 3 675
Да, използва се като нормалния шампоан,аз ползвам този на SERI. Не съм усетила пресушаване от него, напротив напоследък косата ми е все по-здрава,а не съм спряла да го ползвам http://www.parfumsbg.com/2009-02-19-09-28-11.html?page=shop.prod … p;category_id=253

Странно, в тази тема пишеш, че косата ти е все по-здрава и не си усетила пресушаване, а в другата тема си написала, че косата ти е суха.  newsm78
Вярно е, че при различните шампоани се получава и различно пресушаване. Едни пресушават повече, други по-малко, едни премахват жълтият оттенък по-добре, други не чак толкова добре, но всички те не са полезни за косата и я пресушават и не се препоръчва да се използват често.

# 697
  • Мнения: 75
dachita, имам една много пепелна боя на Арома, правих си обливка с нея, но нищо не промени в цвета, слаба дойде. Дали, ако я ползвам в по-голямо количество в боята ще даде по-силен пепелен оттенък, че за корените много пепел ми трябва Crazy
А тонери продават ли се по магазите за проф.бои?
Не ми се занимава с тониращи балсами, искам да го постигна с боята, за да си ми държи до следващото боядисване, така, както го постигах с Крамера и Индолата. Следващата ми боя със сигурност ще е една от тях. Заявявам го публично, че да не си променя решението като отида в магазина Crazy

Very nice, a как точно я направи обливката ,какви пропорции,времетраене, с кой номер Арома?То по принцип няма как да промени цвета-ако дължините са бели,корените няма как да станат също бели,просто няма да жълтеят.

Всяка професионална боя има коректори. Тука http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=24_35_86&products_ … f46f527de6d8dbd28 може да погледнеш.

Има и на Индола http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=24_35_56&products_ … f46f527de6d8dbd28

# 698
  • Мнения: 2 172
Хммм ще взема да пробвам този на Сери на първо време  newsm78 То ако действа така ще е супер яко  newsm78 Прави ли хубав платинен цвят или едвам се забелязва мата?

Адри,а този балсам вътре в шампоана не става ли прекалено мазна косата ти.В смисъл нали балсама си е балсам,хубаво ли е да се слага още в началото на миенето?И не се ли неутрализират по някакъв начин двата продукта?

# 699
  • Мнения: 3 675
elfi4ka, ако ставаше толкова добре, то никой нямаше да се матира с боя, а всички щяха да си купят по едно шампоанче  Crazy
На фризьорите ще им е 100 пъти по лесно да измият косат на клиентката с шампоан, вместо да сместват боя и да я мажат.

# 700
  • София
  • Мнения: 1 594
Елфичка, за мен балсамът на престиж изобщо не е истински балсам. Не ми допада действието му без да си сложа истински балсам след това  Rolling Eyes Иначе не се неутрализират. Косата ми се измива по същия начин и се омазнява за същото време както и с чист шампоан

# 701
  • Мнения: 2 172
elfi4ka, ако ставаше толкова добре, то никой нямаше да се матира с боя, а всички щяха да си купят по едно шампоанче  Crazy
На фризьорите ще им е 100 пъти по лесно да измият косат на клиентката с шампоан, вместо да сместват боя и да я мажат.

И аз това си помислих.Да има такова ефективно чудо и аз да не го знам  Laughing

Може да пробвам метода на Адри с шампоан плюс балсам Престиж,че ми писна с тая боя през 2 миенета  Rolling Eyes И накрая маска на Орзен щом не е като истински балсам.МЕрси много   bouquet

# 702
  • Мнения: 234
И аз пробвах метода - шампоан +тониращ балсам на престиж сребристо платинен - ефектът ми харесва по дължините. Но корените много ми оранжевеят от 10.1  #Cussing out и не се покриват изобщо дори и само тониращ балсам да е. Иначе след това задължително слагам някой хубав балсам или сега си взех на Elseve червената маска, иначе няма сресване.

Следващия път като се боядисвам мисля да си взема 121 на Cramer, 12% и коректор син. Само незнам как да разбера колко коректор да прибавя към боята. Ще боядисвам само корените и ще сложа 1/4 от боята и оксиданта (25мл боя + ок. 38мл оксидант). Да имате някакви идеи?
Елфичка, ако се спреш на тази боя да споделиш после с какъв оксидант си я взела и как се е получило.
И последно да кажа - Престиж не е истински балсам, само името му е такова  Laughing

# 703
  • Мнения: 54
Да, използва се като нормалния шампоан,аз ползвам този на SERI. Не съм усетила пресушаване от него, напротив напоследък косата ми е все по-здрава,а не съм спряла да го ползвам http://www.parfumsbg.com/2009-02-19-09-28-11.html?page=shop.prod … p;category_id=253

Странно, в тази тема пишеш, че косата ти е все по-здрава и не си усетила пресушаване, а в другата тема си написала, че косата ти е суха.  newsm78
Вярно е, че при различните шампоани се получава и различно пресушаване. Едни пресушават повече, други по-малко, едни премахват жълтият оттенък по-добре, други не чак толкова добре, но всички те не са полезни за косата и я пресушават и не се препоръчва да се използват често.




Косата си ми е суха, така си се ражда, такава е била и когато не съм я боядисвала и третирала, суха всмисъл че и да не я измия пет дена,никой няма да разбере,няма да лъсне отгоре и първия ден след къпане е като облак.Ако не я поддържам  започва да се накъсва. Сега е в добро състояние,в онази тема търсех съвет за правилна подръжка, защото всичко което ползвам за момента е към привършване, а не обичам като ми свърши нещо, да си купя точно от същото , що се отнася за коса или лице.Мисля че има разлика между едното и другото.Харесвам си кристалите за коса примерно, но като свършат ще взема други, затова питам и в темите и уточнявам за какъв тип коса ми трябва.Благодаря за съветите там  HugИначе странното е,че смея да твърдя че косата ми е по-здрава именно от както започнах да се изрусявам.Преди това като брюнетка се горях много повече, защото цвета падаше на втората седмица максимум и боядисвах всеки път директно цялата коса.

  Шампоана на Сери не прави супер матиране,но лично аз усещам разлика с и без него.Когато ми го препоръчаха, ми казаха че прави русото бяло сиво - е , при мен не е така,но познавам жена, която го ползва, и косата и е наистина такава.


Последна редакция: пн, 11 окт 2010, 17:07 от nakita

# 704
  • Мнения: 2 172
И аз пробвах метода - шампоан +тониращ балсам на престиж сребристо платинен - ефектът ми харесва по дължините. Но корените много ми оранжевеят от 10.1  #Cussing out и не се покриват изобщо дори и само тониращ балсам да е. Иначе след това задължително слагам някой хубав балсам или сега си взех на Elseve червената маска, иначе няма сресване.

Следващия път като се боядисвам мисля да си взема 121 на Cramer, 12% и коректор син. Само незнам как да разбера колко коректор да прибавя към боята. Ще боядисвам само корените и ще сложа 1/4 от боята и оксиданта (25мл боя + ок. 38мл оксидант). Да имате някакви идеи?
Елфичка, ако се спреш на тази боя да споделиш после с какъв оксидант си я взела и как се е получило.
И последно да кажа - Престиж не е истински балсам, само името му е такова  Laughing

И аз много се чудя с какъв оксидант да е.
С 12% знам,че ще се изсветли колкото трябва,но нали така жълтеело повече.
Ако пък взема 9% дали ще станат корените?Аз си мисля,че трябва да станат,защото самата боя е доста светла,не е 9-ка примерно.Така че и тя ще помогне в изсветляването,поне така си мисля де  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт