Пералня със сушилня - препоръчайте ми модел и марка

  • 7 921
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 439
Здравейте, въпреки че повечето мнения са против уредите 2 в 1, най-накрая реших да рискувам и да взема пералня със сушилня. Моля препоръчайте ми модел и марка. Предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 1
Привет, аз също съм решила да си взема тази комбинация, но се чудя на коя марка да заложа?

Доста негативи прочетох за Индезит, а и от познат знам, че доста често се развалят.

Очаквам съветите ви като вещи в занаята с пералните и сушилните Simple Smile

# 2
  • Мнения: 793
Перална със сушилня никога не бих купила. Тъй като аз си търся сушилна от близо 3 месеца и разучвам добре. Всеки от познатите ми които сега имат сушилня преди време са купили 2 в 1 , но са останали разочаровани.
1. Развалили се сушилнята не можеш да ползваш и пералнята
2. Дрехите се мачкат повече,защото барабана е по различен.
Такива обяснение получих за сега.
А като марка за момента все ми препоръчват среден клас Горение.

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 15:08 от Мама на Александра / lilcho13

# 3
  • Мнения: 686
Има и една друга тема, в която казват, че това са глупости - че комбинираните уреди не са така добри. Знам ли вече  Thinking И аз търся обаче пералня със сушилня, така че казвайте, моля ви, които ползвате.
  bouquet

# 4
  • Мнения: 1
Безспорен е фактът, че комбинираните уреди не са толкова добри, колкото специализираните, но технологиите се развиват и съответно качеството се увеличава. Друг пример с комбинация на няколко уреда е телефона с камера. Качеството на снимките не е толкова добро колкото на фотоапаратите, но има и такива случаи.

Така че се присъединявам към призива на mili, да споделите личния си опит с уредите, които ползвате Simple Smile

Приятен уикенд   bouquet

# 5
  • Мнения: 17
И аз съм против уредите 2 в 1 по причините, които вече сте споменали.
Имам пералня Gorenje и сушилня Gorenje, която е на принципа на конденза. И от двете съм безкрайно доволна!  Peace

# 6
  • Мнения: 73
Здравейте аз също много се чудих какво да избера дали 2 в 1 или по отделно накрая след много питане и четене реших ме да си купим 2 в 1 моята е електролукс и поне за сега съм много доволна що се отнася до мачкането на дрехите при мен няма такъв проблем слагам доло горе половината от това което съм прала и когато сушилнята свърши ги вадя веднага и дрехите са дори поизгладени от тези които само са изпрани някъде четох че миришели на гума аз такова нещо не съм забелязала пера с течен Ариел но немски не знам дали това има значение пералнята е с капацитет 7 кг. а суш. 5 кг. обороти 1600 въпреки че това е много но хубавото е че сам можеш да си решиш на колко оборота да центрофугира и има тайм мениджър можеш да си коригираш колко минути да ти е програмата също има и функция за освежаване на дрехите с пара там се слага само омекотител но още не съм я пробвала но сега зимата като ти се замиришат дрехите на цигари от някое заведение ще пробвам

# 7
  • Мнения: 2 231
Аз имам Индезит комбинирана. Еми бях скептично настроена, но вече 2 години си я ползвам и съм доволна. Обаче си имам и сушка и балкон, така че сушилнята я ползвам само когато е влажно и студено. При липсата на достатъчно място, е добра алтернатива. Нашата е вградена, 7 кг пране, 5 сушене.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 83
ОТ 2-3 месеца и аз имам комбинирана Део- вместимостта й за пране е 9 кг,а за сушене -7 кг.Инвенторна е,т.е. почти безшумна и засега съм доволна

# 9
  • хасково
  • Мнения: 26
http://www.technomarket.bg/products/09069243/daewoo-dwc-ld1413

Тази ли е?
Аз на нея съм й хвърлила мерак, но все още се двуумя.

# 10
  • Мнения: 1
Да, за този модел става въпрос. Параметрите и са доста добри, както и функциите. Мисля че си заслужава. Ваче след като се ползва може да се даде по точна инфомация Simple Smile

Съни, били дала повече подробности за твоята. Добре ли изпира? Много ли се мачкат дрехите след центрофуга и сушене? Добре ли суши? Има ли някаква миризма след сушене? Енергоемка ли е?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 83
Да,тази е. Доволна съм от прането. За сушенето - също,но ако спазваш инструкциите й,т.е. переш само памук,или само синтетика , не я претоварваш прекалено(за сушеншто имам вредвид).Миризма няма след сушенето. Излъчва топлина доста при сушенето,но е неминуемо и обикновено изполвам отложения старт,така,че като станем сутрин вече е изстинала

# 12
  • Мнения: 686
Да,тази е. Доволна съм от прането. За сушенето - също,но ако спазваш инструкциите й,т.е. переш само памук,или само синтетика , не я претоварваш прекалено(за сушеншто имам вредвид).Миризма няма след сушенето. Излъчва топлина доста при сушенето,но е неминуемо и обикновено изполвам отложения старт,така,че като станем сутрин вече е изстинала

Искаш да кажеш, че ги пускаш да се сушат в определен час през нощта, преди да се събудите? Защото нали съветите са да се вадят веднага след това, иначе се мачкали много?  Thinking

И най-вече ме интересува въпросът - могат ли всички неща да се сушат, защото по много дрехи има знак, че е забравено сушенето. Какво може да се случи с материята?

Много благодаря на всички за разясненията. Инвестицията не е толкова малка и много помагате!   bouquet

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 380
http://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/bosch/wvti2842-p19970704/ … .html#description
Тази е нашата-ползвам я от 1 година, нямам забележки.

# 14
  • хасково
  • Мнения: 26
А колко членно семейство ползувате тази пералня Деу?  Ние сме четирима и ме се струва да не ни дойде големичка. Че съм чувала , че не било хубаво да се пускат много празни перални. Сега сме със 5 килограмова и ни идва малка, но все пак ме притеснява тази да не дойде големичка.
И още един въпрос за пералнята ако може - колко минути е най-кратката програма?

Общи условия

Активация на акаунт