Спешен контрацептив и кърмене

  • 3 998
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 502
Кърмя на поискване, още нямам цикъл, но се опасявам да не забременея, а аз имам късмета да забременявам бързо и в наглед най-невъзможните моменти за това... Та, последният секс беше непротектиран и сега се притеснявам дали е удачно да вземам спешното хапче? Ще се отрази ли на кърменето? Много ме притесняват тези хормонални бомби, но искам да се предпазя на всяка цена:(

# 1
  • Мнения: 9 383
За твое успокоение, защо не отскочиш до някоя денонощна аптека и не помолиш да прочетеш листовката на Eскапел (хапчето за спешна контрацепция) дали може да взима по време на кърмене. Освен това то може да приеме, мисля до 72 часа след акта. Тогава за сигурност утре сутринта отиди на гинеколог и питай за по0сигурно. Тук все пак не сме лекари. Стискам ти палци.

# 2
  • Мнения: 1 054
В листовката на Ескапел пише, че може да се приема по време на кърмене, защото много малко преминавало в кърмата... Желателно е да се приеме веднага след кърмене. Същата можеш да намериш и в интернет /гугъл--->ескапел--->листовката../

# 3
  • Мнения: 8 951
Ето листовката.

"Ако кърмите...

В кърмата може да се съдържат много малки количества от активната съставка на това лекарство. Счита се, че това не е опасно за бебето, но ако се притеснявате, може да приемете таблетката непосредствено след кърмене. По този начин, Вие приемате таблетката достатъчно дълго време преди следващото кърмене и така се намалява количеството на активната съставка, което бебето може да приеме с кърмата."


Мисля че няма проблем да приемеш хапчето след кърмене.
Моят съвет е да се обадиш на гинеколога си.

Успех!

Hug

# 4
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 437
както и да се види да не се отрази на производството на кърма - да не спре от хормони

# 5
  • Мнения: 14 654
Преди месеци имах подобни терзания и писах до Хедра. Ако искаш, виж какво ми написа, отговаря на въпросите ти:http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/73/

# 6
  • Мнения: 502
Много ви благодаря момичета! Наложи се да го взема все пак, наистина пише, че не се отразява, тъй като хапчето е с прогестерон, а не с естроген. За сега няма промени в кърменето, остава хапчето наистина да свърши работа, че да не се окажа изненадана  Laughing

# 7
  • Мнения: 8
Много ви благодаря момичета! Наложи се да го взема все пак, наистина пише, че не се отразява, тъй като хапчето е с прогестерон, а не с естроген. За сега няма промени в кърменето, остава хапчето наистина да свърши работа, че да не се окажа изненадана  Laughing
здравей те пред същия казус като вас сме днес ще изпия Ескапел и се надявам да няма проблем кърмя на 3часа моля споделете след дни или седмица имаше ли намаление на млякото благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт