Любители на котки - тема 42

  • 45 920
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 662
Момичета,имам спешна нужда от помощта ви.Лудото съседче снощи домъкна едно невероятно сладко коте и го заряза пред вратата,то мяука и някой ще го изхвърли навън в дъжда и едва ли ще остане живо.С две думи има ли някой, който може да го прибере поне временно? Знам, че страшно много котета търсят дом,но.....

# 706
  • На небето
  • Мнения: 5 530
dessitto как така ВЕЧЕ не мирише, какво се промени?
MissNellie наистина чудесно е, че са го взели. Все пак имало добри хора и в БГ. А някой знае ли къде във Варна има приют за бездомни животни? И кучетата и котките в отделни приюти ли са?

# 707
  • Мнения: 359
Момичета,имам спешна нужда от помощта ви.Лудото съседче снощи домъкна едно невероятно сладко коте и го заряза пред вратата,то мяука и някой ще го изхвърли навън в дъжда и едва ли ще остане живо.С две думи има ли някой, който може да го прибере поне временно? Знам, че страшно много котета търсят дом,но.....
Уф, горкичкото. Боря се в момента с мъжа ми за приемен родител на още едно коте, ама той си знае, че ще остане за постоянно и все още се дърпа. Очаквам в скоро време да сдаде фронта, де, ама засега...... Дано бързо си намери подслон. Ако не, звънни в някой приют, малко по-напред в темата са дадени координати.

# 708
  • София
  • Мнения: 940
Estell Първо елиминирахме най-голямият източник на гадна миризма, т.е. кастрирахме малкият. От тоалетната не излизат миризми, защото вратата залепва като магнитче за тоалетната, а отгоре има филтри които пречистват въздуха. Единствено филтрите почват да миришат след месец ако си 2ма котараци. Дават го да издържат 2-3месеца за един котарак. Пък и ние сменяме пясък през два дена заради малкият каприз.  Ние направо се родихме с тази тоалетна и наистина си заслужава парите и съжалаваме, че не сме взели по рано.
Още една котколюбка има такава тоалетна, но и забравих ника съжалявам.  Blush Нека и тя изкаже мнение.  Peace
Сетих се memorgana тя има същата.

Преди като бяхме с отворена, като отиде малкият по голяма нужда такава миризма, че се е налагало да отварям вратите и прозорците да проветрявам апартамента  Sick

# 709
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Маца също е със затворена тоалетна от самото начало Peace. Много съм доволна и за това търся начин да се научат двете да я ползват, че откритата не си е работа/поне за мен/. Ползвам и филтри, и торбички/с тях се постила долната част на тоалетната/ и всякакви настилки/напоследък трайно със силиконова, макар че и от Асан-а съм доволна много/. То не се усеща, че има котка с такава тоалетна ако се чисти редовно/но пак интервалът за чистене няма нищо общо с този на откритата/ Grinning.

# 710
  • София
  • Мнения: 940
Катюша Тези торбички са найлонови нали? Чудя се как не се късат  Thinking Мойте не съм им резала ноктите и като влезнат пада едно копане за търсене на злато  Mr. Green Преди 2 години така си спукаха една от тоалетните  Mr. Green Та се чудя дали ще издържат тези торбета на тормоз.

# 711
  • София
  • Мнения: 849
Вие чистите ли ушичките на котета?

по принцип да, но засега с тези двамата не се е налагало.. намек за бъдещи любовни ласки ли са, що ли  newsm78 но освен собствените си уши чистят и тези на другарчето.. в резултат на което и на двамата ушите им просто светят  Hug

Ив сменя зъби.. и освен, че хапе като истински тигър, в момента е зъбат като акула - ей, много зъби много нещо Laughing

пада едно копане за търсене на злато  Mr. Green

или нефт  hahaha hahaha hahaha

# 712
  • Мнения: 2 125
Май и ние ще минем на закрита тоалетна....така като чета. Засега няма проблем с миризмата (имам прозорец на банята), но като настанат студовете, няма да се отваря много-много.

Мисля, че dessitto беше публикувала снимки на котаците, които гледат през прозореца?!  Има ли някакво предпазна мрежа, че при мен няма нищо все още и лятото не знам как ще опазя мойто диване newsm78 Не се ли опитват да драскат по нея  newsm78 Няма ли опасност да се скъса? Лошото е, че при мен има и две капандури, които фабрично няма как да се обезопасят и ще трябва да помисля и над това Thinking Направо на покрива се излиза, а това е толкова привлекателно за мацките... ooooh!

# 713
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Найлонови са Деси, но Маца не копае никак усърдно Laughing. Въпреки всичко ги поскъсва, но обикновено на едно определено място и съм му хванала цаката как да захващам и изхвърлям всичко/ама че го обесних hahaha/. При всички случеи е почти сухо отдолу като махна торбичката със силикона за изхвърляне.

# 714
  • София
  • Мнения: 940
stellina Снимката е на eliadn. В хола където стоят повече нямаме прозорец, а почти цялата ни стена е стъкло и само вратата на терасата се отваря и сме сложили мрежа. Тоби не я пипа , ама малкият се опитва да си точи маникюра.  Mr. Green

Катюша Благодаря, няма да ни вършат работата на нас, моите копаят доста усърдно по доста време.  Crazy

# 715
  • Мнения: 2 125
stellina Снимката е на eliadn. В хола където стоят повече нямаме прозорец, а почти цялата ни стена е стъкло и само вратата на терасата се отваря и сме сложили мрежа. Тоби не я пипа , ама малкият се опитва да си точи маникюра.  Mr. Green

Подвела съм се за снимката. От ЕГН-то е  Mr. Green Извинявам се за грешката   bouquet
Да, друг вариант няма - мрежа и на вратата и на капандурите, пък дано Бри не дере там, че котката на майка ми, която гледах миналото лято се разхождаше като луда по покрива на блока и отвсякъде я нападаха гарги.

# 716
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Абе момичета вашите котки хващат ли ги лудите? Да ви се оплача, моя снощи как ме скопоса. Лягаме си вечерта и той идва при мен, както обикновено. Погалих го леко и той ми се нахвърли, заби си зъбите и ноктите в ръката ми и със задните крака започна да рита и дере. Това става светкавично бързо и е трудно да го откопчиш. Отскубнах го от тази ми ръка и той се метна на другата с пръхтене и злобен поглед. След което го отскубнах, набих го и го изгоних. И двете ми ръце бяха сериозно надрани, подуха се и ужасно ме боляха. Имам над 20 дълбоки драскотини само на едната ръка. След минута дойде и легна при мен все едно нищо не е станало. Просто както си стои му прещракват и ни се нахвърля озлобено и дере и хапи зверски. Още имам белези по крака от предните му атаки. Така прави и с мъжа ми без причина без повод, спокойно си стои леко отнесен и изведнъж му прещраква и напада.
Аз до сега котка не съм гледала в апартамент само в двор, но не е същото, гледала съм кучета, но такова нещо не съм виждала.  Shocked

# 717
  • Мнения: 481
Абе момичета вашите котки хващат ли ги лудите? Да ви се оплача, моя снощи как ме скопоса. Лягаме си вечерта и той идва при мен, както обикновено. Погалих го леко и той ми се нахвърли, заби си зъбите и ноктите в ръката ми и със задните крака започна да рита и дере. Това става светкавично бързо и е трудно да го откопчиш. Отскубнах го от тази ми ръка и той се метна на другата с пръхтене и злобен поглед. След което го отскубнах, набих го и го изгоних. И двете ми ръце бяха сериозно надрани, подуха се и ужасно ме боляха. Имам над 20 дълбоки драскотини само на едната ръка. След минута дойде и легна при мен все едно нищо не е станало. Просто както си стои му прещракват и ни се нахвърля озлобено и дере и хапи зверски. Още имам белези по крака от предните му атаки. Така прави и с мъжа ми без причина без повод, спокойно си стои леко отнесен и изведнъж му прещраква и напада.
Аз до сега котка не съм гледала в апартамент само в двор, но не е същото, гледала съм кучета, но такова нещо не съм виждала.  Shocked

Случвало ми се е и на мен. Повече с предния ми котарак. Но и Рижко е имал няколко подобни изблици, много рядко обаче. В такива случай ако проявиш агресия обезумяват още повече. Аз се измъквам като му пъхна между лапите някоя играчка или нещо друго, което е под ръка.
За щастие Рижко вече набляга основно на спането и гушкането и няма подобни изблици.

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 13:19 от kokoshinkata

# 718
  • София
  • Мнения: 13 261
Всички котки имат такива изблици и почти винаги се случва вечер - 10-11 часа. Явно трябва да се изразходва енергията. Все пак никога не съм позволява да си я излеят върху мен или някой друг човек. Обикновено си отваря вратите и тичат с все сила от единия край на апартамента до другия, играе с ъгъла на килима или си дърпа неговия си стол като се крие зад облегалката. Ако съм в настроение се включвам и аз с нещо дълго, за да не ме докопа  Laughing. На тази възраст все по-бързо се изморява, но като млад по половин час галопираше из апартамента и то със зверско изражение  hahaha. Като се замисля, в началото се пробваха и по нас да правят поразии, но след няколко караници престанаха  Naughty.

А вчера за малко не се пробва да лети  ooooh!. Спеше, а прозорецът беше отворен. В един момент като скочи... Как на сън е забелязал  Laughing? На перваза беше кацнал млад гълъб, който се учи да лети (имаше тук-там останали жълти пухчета по тъмния врат). Размахах вестника, който четях, но нито гълъбът излетя(явно и да се пази не се е научил), нито котката се стресна. Все пак успях да затворя пред муцуната му  Mr. Green.

# 719
  • На небето
  • Мнения: 5 530
След като го набия се изнася и спира, но първо трябва да го отскубна иначе не пуска и не спира. И така здраво се хваща с всички крайници и зъби... и в същото време и дере (а ноктите му са отрязани при това), че е много трудно да го махнеш. Също като някои породи кучета, които като захапят и не пускат, та и котарака ми е такъв.
При нас мога да кажа, че не се случва рядко. Поне 1 седмично. Когато има причина разбирам, примерно той иска да излезе, пък аз правя нещо и не му отварям и той се ядоса и ме напада. Но така без причина, както е спокоен, все едно зъл дух го обзема, очите му стават целите черни и погледа му става ужасно злобен.  Crazy Знае какви ще са последиците и въпреки това го прави. И понеже си го познавам постоянно съм нащрек. В повечето случаи го хващам навреме и успявам да го спра преди да ме нарани сериозно, но понякога не успявам, става толкова бързо и неочаквано. За сега не се е случвало да го прави на детето напада го, но не така зверски, а и аз не ги оставям заедно двамата. Понеже Мърчо щом види, че не сме в стаята и напада сина ми.
Що за злобни създания са не знам.

tania67 това е различно и Мърчо всяка вечер подлудява и бяга като обезумял от единия край на апартамента до другия и обратно докато си изразходи енергията. Захапва някоя играчка лудее, играе, качва се нависоко, скача, но това е съвсем различно, няма нищо общо с играта.

Общи условия

Активация на акаунт