Житен режим на Учителя Петър Дънов - 5 тема

  • 101 854
  • 724
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1
solej, благодаря ти, че внасяш за пореден път яснота. Истината е, че през последните 2-3 дни вече и аз почнах да се чудя дали не съм в грешка за житото, понеже почти всички около мен, които са на режима ми спорят, че правилното било груханото, пък аз си отстоявам това за покълване...
Ние започнахме със захранването по-рано. Истината е, че за мен режимът си е вид пост, а като всеки пост си изисква доза уединение. При нас не се получи точно така - имаше непредвидени пътувания от единия до другия край на страната и обратно, много срещи, а това си е чиста загуба на енергия - само като се сетя колко усилия сме изхабили в обяснения защо сега не ядем, и още колко сме изхабили в стремежа си да се въздържим от любими за нас храни, които стоят на една ръка разстояние и другите вкусват с удоволствие....
затова - другия път (ще следя кога е правилния момент - януари или февруари) - повечко уединение и обръщане навътре към себе си, мисля че тогава всичко би предобило съвсем друг смисъл.
Успех и кураж на всички, които удържат фронта!

# 226
  • София
  • Мнения: 293
През февруари режимът с каква продължителност е, пак ли 10 дни или е месец?

# 227
  • София
  • Мнения: 807
Може да не пиша, но жито - ям  Laughing
Здравейте на всички! Нямах възможност да се включа през уикенда и затова не съм писала.
Режимът си протича нормално, но ще ми се наложи с 1 ден да го удължа. Сама си го направих /по-точно нямах много възможност за избор/ и вместо в петък, чак в събота ще хапна от супата!
Хубава вечер на всички!  Hug

# 228
  • Мнения: 206
   Масовият режим обикновено се прави през февруари.Трябва да бъде във Водолей.Няма разлика в броя на дните.За целия месец е друго упражнение.Но то не е популярно и масово.
През този период условията за прочистване са най-добри.

# 229
  • Мнения: 155
Здравейте!
Аз събота и неделя не бях режимна и затова не писах.Не е правилно да се прекъсва,но аз го правя евентуално да сваля нещо,не точно за пречистване.Сега отново съм тук и ми се иска да изкарам поне до петък.Поздрави!Някой с резултати няма ли да се похвали  Grinning

# 230
  • Мнения: 15
Мен все още ме е страх от кантара. Действа ми много демотивиращо понякога и много режими е развалил- за това чак в петък ще се кача.

# 231
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте, житенки!  Hug
Това с кантара е напълно така - понякога, най-неочаквано си кило и нещо надолу, а в следващите 2 дни - има застой, а дори е възможно при абсолютна режимност да се върне нещо от теглото. Наистина действа демотивиращо, но ако се гледа по-мащабно, не би създавало проблеми.
При мен всичко е наред, само минавам да кажа "честит декември" на всички и успешно доизкарване на режима!  Hug

# 232
  • Мнения: 15
Как сте? Аз лично вече едвам издържам  #Crazy Безкрайно съм щастлива, че скоро ще хапна нещо различно от жито, ябълки и орехи.

# 233
  • Мнения: 21
Аз не можах   Blush издържах 2 дни и се отказвам. Днес на обяд се наядох, защото просто нямах сили да вървя камо ли да свърша някаква друга работа. На вас момичета желая успех, пък аз през февруари може да се пробвам пак Wink

# 234
  • Мнения: 15
Аз също се отказах на финалната права. Започнах захранването от днес. Повече не можах. Късмет!

# 235
  • Мнения: 206
   Няма значение ,че някои са се отказали .Важно е ,че са опитали.
   Успешно захранване на всички,които ще го правят!
  Препоръчвам ви да не правите ''декемврийския'' режим.През дните на провеждането му има  празници,готвене,изкушения,''муцуни'' и въпроси на близки и познати.А дните от последната седмица на годината и шест от следващата са изпълнени с борба и ''наместване '' в природата.
Затова правете режима само ,ако много ви се налага.Може да го заместите временно с хранене с плодове ,зеленчуци...Но...всеки си знае нуждите и обстановката около себе си.Аз лично предпочитам да се отпусна разумно и да се опитам да не създавам излишни напрежения ,които биха ми помрачили празниците.Може би това се нарича разумен компромис.

# 236
  • Мнения: 1 149
   Няма значение ,че някои са се отказали .Важно е ,че са опитали.
   Успешно захранване на всички,които ще го правят!
  Препоръчвам ви да не правите ''декемврийския'' режим.През дните на провеждането му има  празници,готвене,изкушения,''муцуни'' и въпроси на близки и познати.А дните от последната седмица на годината и шест от следващата са изпълнени с борба и ''наместване '' в природата.
Затова правете режима само ,ако много ви се налага.Може да го заместите временно с хранене с плодове ,зеленчуци...Но...всеки си знае нуждите и обстановката около себе си.Аз лично предпочитам да се отпусна разумно и да се опитам да не създавам излишни напрежения ,които биха ми помрачили празниците.Може би това се нарича разумен компромис.

Съгласна съм на 100% с теб Peace
Весели празници на всички  и дано  февруарския режим да е лек и успешен за всички ни Hug

# 237
  • София
  • Мнения: 807
Здравейте на всички!  Hug
Аз изкарах почти до последния ден, но този път трябва да призная, че резултатът беше толкова малък при мен, че ... започвам да се замислям дали организмът ми не свикна с ежеседмичното жито и вече не реагира така на режима, както през първите месеци /все пак не съм пропуснала от февруари нито един режим/. Затова и аз ще се въздържа от режим през декември, а догодина ще го мислим...
Хубав ден и успешна седмица! Да се опитаме да задържим постигнатото, обаче! Simple Smile  Hug

# 238
  • София
  • Мнения: 293
А при мен проблемът е че при захранването си връщам почти всички свалени килограми. При вас как е?

# 239
  • София
  • Мнения: 293
E, все пак с един кг съм минус след захранването.

Общи условия

Активация на акаунт