House M.D. (тема 6)

  • 31 566
  • 730
  •   1
Отговори
# 30
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 291
Аз си чакам (не много търпеливо) петъка Whistling

# 31
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Момичето е имало болки в ушите и в гърдите от преди година някъде, периодично. Има нарушения в коагулацията и изменение в клетките (не знам на бг как е точния термин  Laughing), увредените кръвни телца са увредили кръвоносните й съдове, което пък при изследванията им е дало фалшиви положителни резултати за Lymphangioleiomyomatosis  Crazy или ЛАМ, което пък доведе до присаждането на бял дроб, който тя отхвърли, просто защото не е имала ЛАМ. И единственото лечение беше да й се присади костен мозък и бял дроб от брат й, който пък е с ДМС (Мускулна дистрофия на Дюшен) Confused

Лимфангиолейомиоматозата (МДЛ) е рядко заболяване на белите дробове, което води до нарастване на неочаквани гладко мускулния растеж (leiomyoma) по време на бронхиоли, алвеоларна прегради, периваскуларна пространства и лимфните, в резултат на запушване на малките дихателни пътища (което води до белодробна киста формирането и пневмоторакс ) и лимфните (водещо до chylous плеврален излив). МДЛ се случва в спорадична форма, което засяга само жените, които обикновено са в детеродна възраст. МДЛ се случва и при пациенти, които са грудкови склероза. (превод на гугъл)


Хареса ми как се сдъвкаха Хаус и Къди  Laughing Laughing Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 5 828
Самодива, благодаря   bouquet
На мен са ми интересни подробностите около заболяванията и самото диагностициране, обаче като не ми е толкова добър английския   Confused

# 33
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
цоп и аз тук Hug мерси за темичката

# 34
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Добро утро!   bouquet
Май само аз изоставам с гледането,но ей сега си правя кафенце и ще се отсрамя.  Blush

# 35
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Да съм на линия, че да не изтърва нещо каквато съм си завеяна Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 617
Цоп.

Има ли вече субтитри на български език, че ме мързи да търся?  Embarassed

# 37
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 291
По Диема спряха Хаус Cry Днес очаквах да продължат с трети сезон,ама не Confused Поне пуснаха първите два сезона и успях да ги гледам Laughing Аз и другите изгледах,но исках и по телевизора  Mr. Green

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 2 041
Май само аз изоставам с гледането. Blush
И аз съм леко назад със сериите, причината за това се намира в подписа ми.  Mr. Green

п.с.La Libellule , страхотен аватар!

# 39
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 291
И аз още не съм гледала епизода. Чакам послушно петък  Whistling

Ето промо снимки от 4-ти епизод  Laughing Не знам защо от 3-ти няма  Thinking

http://www.youtube.com/watch?v=oPAbWaHwIJQ



п.с.La Libellule , страхотен аватар!
Мерси,много му се радвам и аз  Blush

# 40
  • Мнения: 95
Благодаря за темата!   bouquet
Тичам да гледам втората серия.

# 41
  • Мнения: 5 776
За тези които са железни и са решили да чакат,да знаят,че си заслужава чакането  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 2 508
Момичето е имало болки в ушите и в гърдите от преди година някъде, периодично. Има нарушения в коагулацията и изменение в клетките (не знам на бг как е точния термин  Laughing), увредените кръвни телца са увредили кръвоносните й съдове, което пък при изследванията им е дало фалшиви положителни резултати за Lymphangioleiomyomatosis  Crazy или ЛАМ, което пък доведе до присаждането на бял дроб, който тя отхвърли, просто защото не е имала ЛАМ. И единственото лечение беше да й се присади костен мозък и бял дроб от брат й, който пък е с ДМС (Мускулна дистрофия на Дюшен) Confused

Лимфангиолейомиоматозата (МДЛ) е рядко заболяване на белите дробове, което води до нарастване на неочаквани гладко мускулния растеж (leiomyoma) по време на бронхиоли, алвеоларна прегради, периваскуларна пространства и лимфните, в резултат на запушване на малките дихателни пътища (което води до белодробна киста формирането и пневмоторакс ) и лимфните (водещо до chylous плеврален излив). МДЛ се случва в спорадична форма, което засяга само жените, които обикновено са в детеродна възраст. МДЛ се случва и при пациенти, които са грудкови склероза. (превод на гугъл)


Хареса ми как се сдъвкаха Хаус и Къди  Laughing Laughing Laughing

 #Crazy #Crazy #Crazy

 newsm20

ББ: "You've got a big ass." Joy

# 43
  • Мнения: 0
Ех, супер! Не знаех, че е излязъл нов епизод, ще си го дръпна тази вечер. Надявам се да не му разлигавят образа на Хю Лори в този сезон, покрай любовната история с Къди.

# 44
  • Мнения: 4 606
То няма угодия за нас феновете. Искахме, искахме Хаус и Къди заедно. След като стана вече факт... Дано не му разлигавят образа. hahaha hahaha

П.С. Това в кръга на шегата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт