Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 26 311
  • 720
  •   1
Отговори
# 675
  • Кърджали
  • Мнения: 10 278
Дани, благодаря че си се сетила за нас.
Кати на село си се чувства добре. Има къща от два етжа да я обикаля.Има и котка, която да тормози.Тя въщност иска да я гушка от обич, ама котката не е на същото мнение и търпи всекидневен тормоз.Два  - три пъти Кати беше и леко одраскана от котката, ама не се предава. Та за нея няма разлика къде ще  е.... То на тази възраст е нормално де..
На мен ми е малко кофти понякога.Чувствам се малко самотно, понякога се и изнервям защото съм си свикнала сама да си гледам Кати и да решаам кога да яде, кога да спи, кога да излиза.А тук все се намира някой, който да реши че я вън било студено и бърза да я прибере, или да и даде да хрупка нещо точно преди да е дошло време за вечеря.Това последното адски ме вбесява, защото откакто сме дошли тук нормалните хранения на Кати се броят на пръсти.Все се е намерил някой, който да и даде я хляб, я нещо друго малко преди храненето и детето естествено не е гладно.Повтарях, обяснявах, ама кой да ме чуе.
Нищо, засега ще стискам зъби. Зимата ще я изкараме тук, пък пролетта живот и здраве си се връщаме в Кърджали.

Алегория, дано отървете Теди от тези Е-коли по - скоро.

# 676
  • Мнения: 738
Отново благодаря на всички. Свате...да цункаш бандитката от Теди  -задочно, че сме и заразни....

Дани миличка- още предния път си блъсках главата защо, как, от къде идват аджаба тези бацили....
Да сме кекави - ми не сме - това е единственото нещо от което сме боледували....мърдим го, но не успяваме с доки и мъжо. А за себе си нищо не каза - как сте, що сте?

Да бе Ганушке- и аз забравих да кажа, кажи какво става с Дарито. Както е тръгнало на никой (освен на Парти Яна  Hug) не му е ОК тези дни. Сподели ако искаш  Hug разбира се.

# 677
  • Мнения: 72
Привет отново днес съм много активна Mr. Green

За д-р Алексиев-защо да не се лъжем да ходим при този в "Детско здраве" Confused,ние точно при него ходихме и съм много доволна,обясни си човека всичко точно и ясно,напълно разбираемо,обърна ни достатъчно внимание,работи в Горна баня,ако не се лъжа мисля че Дю първа ми го похвали и аз тогава почнах да го проучвам и отидохме при него.Преди като сме писали по тази тема също останах с впечатление че има и друг ортопед Алексиев,но аз за този нищо лошо не мога да кажа Peace

Лиде-дано да попаднете на свестни лекари,а за Алексиев,както писах по горе лошо не мога да кажа,сигурна съм,че ако отидете при него ще имаш друг поглед на нещата,не се знае в какъв момент си го хванала на телефона и както е писала Поли ако се наложи да идвате до БГ преглътни отношението по телефона и го посетете Simple Smile

За забавлението в къщи-главно сама се занимава,пълзи из апартамента,най-обича да ходи в спалнята и да изважда дрехите от шкафовете,вади си играчи от коша най-вече музикалните и почва да ми надува главата,като и омръзне всичко това почваме да играем на криеница и да се гоним пълзейки,много се забавлява така и голям смях пада,мачкаме си и се целуваме на спалнята и така запълваме деня като сме в къщи,а забравих че и в кухнята много обича да ходи и да се рови,има една кутия с чесън и като я отвори,почва да вади и после да връща главите в кутията,ама навсякъде става в люспи,ако има и някоя торба с плодове,която да достига, вади от там и се опитва да вкуси всички плодове докато не съм я видяла Laughing

Нашите изследвания са готови-няма никакви бактерии,всичко е ОК,но сега съм в чуденка защо ми хърка толкова много време,така се надявах с тия изследвания да установим какво я мъчи пък то,не че не се радвам че няма бацили ама сега пак ще си блъскам главата от какво е всичко,даже ми се върти вече мисълта да не е с възпалена трета сливица,четох доста неща за това,оффф вече ми писна  #Cussing out.Да видим нашта педка утре какво ще ми каже,като последните пъти се всичко е наред според нея.На всичкото отгоре има едни розови петънца по кожата и исках да взема направление за кожен а сега искам и за УНГ да взема,пък тая на дали ще ми даде 2 направления #2gunfire

Да днес темата върви само на оплаквания,Ганушка давай ти си наред Hug

# 678
  • Мнения: 2 382
Гануше, какво става с Дарито Hug? Кажи, че ще ви мислим Hug. А за зъбките правилно си запомнила- половин - един час след хранене се мият. Това важи само за децата Peace.
Лиде, искаш ли да потърся телефони на един пловдивски ортопед, който по всеобщо мнение е много добър, особено с деца? Не съм чула отрицателно мнение за него нито от пациенти, нито от колеги. Казва се д-р Янакиев. Идеята за прегледи в Бг е добра, но ако се налагат периодично....., не знам какво да те посъветвам. Вярвам, че всичко ще е наред Hug.
Алегория, дано Теди се оправи бързо Hug. И аз мисля, че трябва да помислите за някакви имуностимуланти.Не смея да препоръчвам, защото хич нямам вяра на разни подобни добавки, но от както беше пикът на чревните вируси през лятото давам на Белослава доста редовно коластрата на АС. На няколко пъти бяхме контактни с болни деца, а при Белослава нямаше и намек за някакъв симптом. Знам, че едно е вирус, друго е бактериална инфекция, но  пак нещата опират до имунитет Peace.
Трейси, много ти се радвам на лентичката, Ще я наблюдавам с интерес всяка седмица Laughing. А  Белослава си слиза много добре с дупето назад, но се изтърси и двата пъти от беснеене Laughing. Като виждам, че се призимява сравнително безопасно, хич не скачам  да я хвана. По-добре да се научи вкъщи на меко, отколкото да пада вън , на асфалта.
Дани, Лабрекс и на мен ми е любимка. Има много рецепти с извара, а аз я обожавам, особено сладкиши с извара Laughing. Ех, припомнихте ми бременните дни, когато прекарвах по половин ден в готварския, умряла от глад Joy hahaha
Янче, един приятел казва, че на децата трябва постоянно да им даваш задачи, за да нямат време за глупости Laughing. Та и аз действам като Трейси- играем на донеси и занеси Laughing. Още повече, че използвам това, за да научава нови предмети. Последните дни  посочва частите на тялото и лицето с пръстче и по половин час си обясняваме кое какво е .
Хари, Софи ще я записвате май на някакви танци Joy Hug.Сладурана мамина!

# 679
  • Мнения: 0
Шайн - приемам всякакви съвети, благодаря ти  Hug Като се замисля в Пловдив ми е малко по-добре положението от София. В Пловдив имам много добри приятели с детенце ве4е. Живееха тук докато мацката забременя и бяхме неразделни, а в Асеновград е 4и4ото на мъжа ми, с който много се разбираме, а разстоянието е нищожно.
Жижин - добрите специалисти нямат право на такова отношение към пациентите си, според мен. Ако е зает можеше да каже, 4е не е удобно в момента да говори и да обясни кога е свободен. Какво е това на работното си място да си изтърваш нервите  newsm78 Еми, ето такива неща ме дразнят адски много в тая държава. Тук може да те мотат, ама никой няма да ти държи тон за каквтото и да е и хората са толерантни към абсолютно вси4ки. Ще си помисля дали да отида при него, ако ще и господ да е. Аз ще рискувам не само моето време, нерви, пари, здравето на детето си, но при такова отношение...много се извинявам, но е недопустимо  Peace
За игрите - аз съм ви казвала за едно влак4е, което е основната ни игра4ка от пове4е от 2 месеца насам  Mr. Green Когато приклю4им с гушканки, реклами, влак4ета, разходки и т.н. остава единствено сухите тренировки нагоре по стълбите, стил свободно катерене  hahaha  Joy Аз го връщам обратно и пак нагоре, поне 15 пъти го прави, докато реално аз се изморя и айде пак на влака  Mr. Green  Joy

# 680
  • Мнения: 145
Ей сега ги намерх клипчетата на Ра Ив...нямам думи...ние сме доста назад. Аз му държа лъжицата с ръката, за да го направлявам, иначе никога няма да си уцели устата...Браво!

# 681
  • София
  • Мнения: 382
Да се разпиша пак по нощите, че утре, е то вече днес де зачезваме пак. Радвам се, че харесвате Тедо как хапва, а за това колко време му е трябвало и как се е научил mariellka много точно е написала, че детето трябва да се оставя само и да опитва. Естествено не съм му позволявала много своеволия, просто съм го контролирала в опитите му да си цели устата, маже по челото и мята по шкафовете храна. И от време на време съм му позволявала да си хапва с ръце от яденето.

Lidiya_81, как така с бебе и то на хотел. Айде стига. Дано успеете да намерите добър лекар при вас, пък ако се наложи да си идвате до България ще ви приютим, какво толкоз. Само малкия да се оправя по-бързо  Hug

alegoria, то не е задължително да са внесени от вън тези коли. Това което те питах дали са патогенни или не, защото ако са обикновенни може просто при нарушаване на нормалния ритум на организма, зъбоникнене, боледуване или друг вид рязко спадане на имунитета да се получи тази дисбактериоза и да вземат превес лошите буби.

Jijin, дано по-скоро откриете причината за хъркането. А розовите петна от кога са излезли?

tracy_t, наистина много яка лентичка. Ако знаеш как се вълнувам и аз покрай теб. Много хубавко така - да си бременна  Heart Eyes

Сънчо, ние отказахме и цицането през ноща. Мислех, че ще падне голям рев, но за една седмица го махнахме почти. Е има нощи в които се събужда с як рев и не мога да го успокоя по никакъв друга начин, но като цяло с гушкане и то ПРАВА  Laughing, защото иначе търси цицаааа. Но някой нощи в началото ми се е случвало по един час да го нося прав, легнал на рамото ми, че иначе няма заспиване. Но който е със слаби нерви и не носи на рев е така  Laughing

# 682
# 683
  • София
  • Мнения: 591
Лиде- и аз водих моя малчо при д-р Алексиев в частния му кабинет и бях супер доволна. Всичко си обясни човека даже ми стана странно, че след като го прегледа и го питах кога да го доведа отнова за повторен преглед и той категорично ми каза че няма смисъл и че на бебо нищо му няма. Стана ми странно защото можеше да каже да отидеме повторно и да си вземе пари отново за прегледа, а той направо отказа. Аз поне съм свикнала все да ми искат пари и ми стана странно как се отказа. Може би ако си запишеш час при него нещата ще стоят по друг начин. Направо ми е странна реакцията му по телефона. Много готин човек.

# 684
  • Мнения: 1 569
Благодаря за инфото за занимавките вкъщи. Значи общо взето няма различно от това, което правим и ние  Mr. Green с изключение на играта на зъболекар на Ивуша  Laughing Нашата не си обича четката и доста зор виждам вечер като й мия зъбките, но нейсе. Иначе и ние разнасяме предмети - от няколко дни например е влюбена в банята на долния етаж, вика й 'бама' и снощи гледам се закротила (докато аз гледам новините). Отивам и що да видя - нашата реди каквото й падне във ваната  Joy  Гледаме книжката с предметите, обясняваме всичко, имитираме животни, гледкаме им реални картнинки по нета, току се заиграе с кошничката с щипките и кестените (но вече са й омръзнали). Тенджерите и черпаците й обмръзнаха... Сега лека полека ще се учим да драскаме по листа. Иначе на играчките си  обръща 0+ внимание.  Rolling Eyes Какво ли не крия и не вадя, но интересът е мимолетен и после сме обратно към заниманията за по-възрастни.

Лидия, в България, или поне в София, са двама най-спряганите детски ортопеди. Единият е Алексиев, за който действително съм чувала, че в частния си к-т е особено мил и любезен. Другият е Драганов във Военна болница. Моята Анди, Алекс на Терпсихора, Калоян на Сънчо, мисля и Алекс на Мериелка и осте доста дечица тук са водени при него. Много любезен, закачлив, предразполага децата и родителите им. Колкото и по принцип да се чака за него винаги си оставя 'дупки' за спешни случаи и съм сигурна, че не би ти отказал помощ. На прегледа ни взе само 20лв! Ако се интересуваш ще ти дам тел.  Peace

# 685
  • Мнения: 72
Добър ден мацки

Ние след малко тръгваме при педито и до кухнтята ама докато стане време за кухнята да драсна някой ред

Лиде-нямам намерение да те убеждавам за д-р Алексиев,че ще стане дискусия,ти си знаеш кое е най-добре за вас и какво да правиш,доста момичета се отзоваха и ти дадохме предложения,решението си е твое Peace

Ра-ив-петната ги влачим отдавна,някъде на пролет се появихя 1-2 по свивките на крачетата едни такива червено-розови и леко релефни,след това и още някое друго се появи,водих я при кожен и тя каза че има нещо си като дерматит и да сменим козметиката,след баня да я мажа с Екзомега на А-дерма,но аз забелязах че изчезват самички като стана по топло и лятото ги нямаше въобще.Сега от 1-2 месеца пак цъфнаха,но Али вече не я мажа след баня,бих могла но ще е доста трудно,и затова искам пак да отидем на кожен този път друга,която разбрах че е доста добра и да видим какво ще ни каже.Мазала съм я с няколко неща изписани от педито като Ацербин сега с Линола фет,но ефект няма.

Айде до скоро Hug

# 686
  • Мнения: 0
Мам4ета, бяхме на лекар днес и измъдрихме общо един сайт за правене на обувки по поръ4ка за всяко детенце индивидуални. Влязох само да намеря подходяща снимка, за да ви покажа на Макси кра4етата. Та в общи линии е нещо такова, дори май е малко по-зле от това, което е на снимката, понеже неговото котре не е стъпило на земята, а е във въздуха:
http://specialfootwear.co.uk/orthopaedic_children.php
И двете кра4ета са еднакви  Cry Толкова ги мразех като малка тия гадните, грозни и твърди обувки и сега и той ще се мъ4и с такива, ама няма как. Според лекаря да му правя малко масажи за стимулиране на мускулите на краката и до месец-два щял да проходи. Въпроса е веднага да се вземат такива обувки, за да запо4не да си влиза кра4ето в правилната позиция. Дори и да запо4нем с високи ботушки - добре, 4е е зима, 4е инъ4е как спарват и естествена кожа да е, на дуп4ици...спарва си, имам спомени. Засега каза аз да си преценя дали да купувам като още не ходи, защото за последния месец сме ско4или с 2 размера, а нямам идея колко струват, но дали ще си заслужава за 15-20 мин на ден да го мъ4а с обувки...незнам. Ще го измисля някак си. Но сега съм малко по-спокойна, защото каза, 4е според него операция се налага, ако кра4ето не си заема нормалната позиция никога, а ние си кривим краката във всякакви пози, дори и нормалната оцелваме понякога  newsm78
Айде, 4е сме умрели от глад  Mr. Green После пак  Party
П.С. : само да ви кажа, 4е говорих с тази компания и цената на обувките, ако се правят индивидуално е над 1600 паунда Sad Ако трябва на всеки месец или два да купувам нови ще е някакъв малък финансов кошмар, ужас. Поне имат безплатна консултация със специалист и ще ходим, няма на4ин.
Амбишъс - мерси мили4ка, ще се засе4ем, аз съм си вкъщи утре, целувки.

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 14:55 от Lidiya_81

# 687
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Само набързо едно голямо  Hug Hug на Лидето от мен, преди да отпраша на работа в ранни зори (тук е 5ч сутринта). Много ви мисля и се надявам да намериш най-доброто решение. Утре ще съм може би на скайп, дано се засечем.

Всички болни дечица да се оправят!  Hug

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 2
Здравейте  wavey Отдавна не съм писала,но други неща ме отвяха.
С две думи: мъжа ми смени работата.Аз затова ви бях помолила да стискате палци-съкратиха го внезапно,но за щастие бързо намери нещо ново.Надявам се дори,че ще е по-добре,защото предната работа имаше много недостатъци,но ни беше страх точно сега (бебе,криза,т.н) сам да напуска.
И от вчера Марти сам изцяло се пуска да ходи.Предходния ден го подмамвахме с баща ми за по 3-4 крачки,но вчера тръгна сам накъдето той си искаше. Плюс две нови зъбчета и три нови приятелчета в парка.  Laughing

Това е основното.Много сте писали и няма да мога да коментирам всички.Мисля,че сега ще пиша пак по-често.

# 689
  • Мнения: 439
Лиде, наистина пробвай да си запишеш час при д-р Алексиев и го съчетайте с едно пътуване и среща с роднини в България. Късмет, а най-хубаво е да се оправи с надрасване и с ортопедичните обувцичи, важното е, че крачетата му са еднакви

Алегория, тези Коли, не може ли да засилиш имунитета, като даваш пробиотик дълго време.

Трейси, как се забавляваш с този сладкиш Дани, ти се къпеш, а той те гледа и се виси по завесата. Joy

Бърборанче, когато сме с батко му, те сами се забавляват, разнасят се, дават си играчки, търсят се, като тогава участва и аз. Когато сме сами, ако не сме на разходка, Павел взима разни играчки и разнася в стайте /има навсякъде/, като готвя ми се завира по краката и мрънка или си взима от шкафа паничките и си ги носи и слага в пералнята, тенджери, особенно ако издават по-силен шум, обича да ги тряска, прави се на силен, взима химикал и е видял от бати иска и той да рисува, с четките също /понеже се сетих, че си взела мацаници/ има бойчки за ръце с печати в Джъмбо. Има едно дървени кубчета, реди ги и ги хвърля, игра си с обувките в шкафа за обувки, докато не откачи вратичката, от един голям пъзел взима частите и ги реди отгоре на ДВД-то или на приемника.

Днес успях да свърша с тях работа като си подадох документите за лк /малко им се карах, само ние се чувахме/, после напазарихме в Кауфланд, заредихме колата и без количката отидохме на площадката до блока да подивеят, играха си с едно коте, хранихме се и него също, прибрахме се, инхалации, ядоха отново и хоризонтално положение.

Общи условия

Активация на акаунт