Палитра от есенни листа озарява АВГУСТовски личица! Тема 23

  • 26 312
  • 720
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 240
Лиде, големи прегръдки от нас!  Hug Praynig Наистина аз препоръчвах д-р Алексиев тук, той спаси моята дъщеря от носене на каишки, успокои ме, че всичко е наред с нея и няма проблеми, консултира ме от разстояние, а по-късно бяхме и на преглед при него. Наистина е от най-добрите детски ортопеди в БГ. Просто наистина е възможно да си го хванала в неподходящо време, той е много отзивчив и любезен. Съжалявам, че така е станало при вас.  Hug Когато се роди Коки, говорих с него за ехографски преглед на тазобедрените стави и той ми препоръча д-р Янакиев от Пловдив, за да не пътуваме до София, понеже знае, че живеем в Смолян. Разбрахме се, ако има проблем при прегледа (за радост всичко беше наред) да ходим при него в Горна баня. Телефонът на д-р Янакиев е: 0886 786 733. Също съм доволна и от него, но в никакъв случай не мога да го сравня с д-р Алексиев.

Аз съм с ортопедични проблеми, сестра ми също, децата ни за радост са добре. На сестра ми малката имаше стъпълца като тези от снимките на линка, който си показала, но може би в по-лека форма. Оправи се с масажи в продължение на около 1 година. Тук имаше много добър ортопед, който за съжаление почина. Той следеше малката ми племенничка. В момента проблема на сестра ми е, че трудно намира обувки за нея, но и аз съм така, нося 1-2 модела кецове само, другите обувки не ми са удобни въобще.

Лиде, наистина, от все сърце желая всичко при Макси да мине бързо и леко!  Hug

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 16:33 от Дю

# 691
  • Мнения: 0
Дю - благодаря за телефона, може и да звънна. Току що ми дадоха данни на добър физиотерапевт тук, ще отидем и на безплатната консултация в магазина за обувки и още малко ще го обмисля. Ще потърся такива обувки и в бг да ги видя за колко време се правят и дали няма да е по-добур вариант да го съ4етаем едно идване с консултация с няколко лекаря и едни обувки да вземем, но немога да намеря никаква информация за тия каишки  newsm78 Само го 4увам, но нямам идея как изглеждат. Тук ги нарекоха ластици веднъж и предполагам, 4е за същото ми говориха. Ако може да ми пуснеш някой линк да ги видя. Имам някаква прдстава дали ще са му от полза. Благодаря ти за телефона още веднъж  Hug
Фликс - страхотни новини  Hug Малееее, колко неща се събират като не пишеш няколко дена. Много се радвам, 4е вси4ко се е наредило с работата както сте го искали, от това по-хубаво няма, а малкия красавец колко неща е направил за отрицателно време  Hug И за приятел4етата е страхотно, нали сега си търсят детска компания  Hug
И да разведря обстановката, 4е много болни бебета, много неприятности на вси4ки тия дни ще ви пусна малко снимки на празуващия Хелуин тикви4ко  hahaha  Joy 4удих се дали да вемем нещо, да го обли4ам или не...еми облякох си го с нещо, което после ще ползваме за пижамка под 4увала в големите студове  Mr. Green

# 692
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Лиде в На Пазар има една тема за едно момиче,което си е поръчало лични стелки,изработени за нейните крака.И понеже не знам дали случая е като вашия ,погледни ти за да прецениш.Ето ТУК
Макси е страхотен с този костюм,голям сладур  Hug

Последна редакция: пт, 29 окт 2010, 21:33 от Дaни

# 693
  • Бургас
  • Мнения: 341
Здравейте , радвам се, че имам време да надникна малко какво правите  Hug

Няколко идеи да добавя към видовете игри и занимавки - Деси много се забавлява като обърнем колАта и и да се правим , че я ремонтираме, върти и колелата а аз и обяснявам какво правим, дала съм и и една връзка с ненужни ключове за врата и тя си мисли, че с тях ремонтира и бърника по дупките и отворите на колАта  Laughing Simple Smile
Доста внимание отделя и на една кутия с дървени магнити, под формата на различни животни, които залепя на хладилника , после носи по няколко на пералнята, после аз я моля да ми донесе ту маймунката, ту баба меца, ту рибка и т.н. не винаги ги оцелва кое какво е , но пък вайсетина минути си играем с тях. И още една игра, която лелята  и показа - взимат една торба и започват да я пълнят с кубчета /ние сме с едни големи, пластмасови кубчета с картинки/ , лелята и ги подава едно по едно а Деси ги пъха в торбата. След това лелята и ги изкарва едно по едно и я кара да ги нарежда на перваза на прозореца, който е на нивото и. Изобщо с торбички се занимава доста, все си пъха някакви работи а после ги вади. Днес сумати време и търсех едното и бутушче, за да излезем и накрая тя си го извади от една малка раничка, която съм и дала за игра  Mr. Green

Днес в Хиполенд се загледах по кучето на Фишър прайз -образователното. Ами че то вече е много, много подходящо за нашите деца. Мисля да го купя на Деси за Коледа. Даже се чудя на тези от вас, които го купиха още за миналата Нова година дали му обръщаха внимание децата до сега  Rolling Eyes да не се засегне някой сега, чуденката си е моя, споделена на глас  Hug

Силно се надявам скоро да се оправят болничките а на теб Лиде силни  Hug и дано се повлияят крачетата на Макси от специалните обувки  Peace

# 694
  • Мнения: 738
Абе мацки къде е Ниа? Изведнъж се сетих за нея и да попитам, че нали ме нямаше доста време заради компа.

Лиде - Макси е страхотен пичага! Много е сладък....

Пепеджинс - мерси мила. Чакам само да се свършат антибиотиците и почваме нещо за засилване, че сега пием 100 неща.

Между другото сме и с бронхиолит  #Crazy!!! Нямам нервички вече. Яко кашляме и свести. И всичко от вчера( с кашлицата). Добре, че почна да свести (аз така му казвам - да свири като диша) точно преди да влезем при педи, та да го види хубаво. И сега...и сиропи, и капки, и антибиотик и Ентерол....а мразя лекарстватаааааааааа!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Между другото не е спал незнам от кога. Снощи направо ми идеше да го гръмна. От към 1 часа до 5! Няма и няма спанееееееееее.

Е, оплаках се. Аз май напоследък друго не правя, извинявам се за което.

# 695
  • София
  • Мнения: 22
Добър вечер на всички Simple Smile

Алегория, наистина много ви се събра напоследък. Милото дете, освен всичко друго и бронхиолит сега Sad Ние по тази причина бяхме в болницата и сега само като чуя ми се свива корема. Ако приемаш съвет ( просто защото скоро минахме по този път)- ако имате възможност вземете инхалатор ( ако си нямате де) и правете инхалации с физиологичен разтвор. Можеш да попиташ и педиатърката ви за тях, за да ти каже как точно да ги правите, защото на нас все пак ни бяха предписани от лекар (съчетани и с Вентолин) . По- бързо е възстановяватнето. На нас това ни беше лечението вкъщи след като ни изписаха и нямахме избор дали да вземем или не, но Алекс се оправи много бързо  Peace. Дано скоро минат всички болести и проблеми при вас  Hug

Лиде, голямо гуш за теб и Макси Simple Smile Стана ми криво като те прочетох, но съм сигурна, че всичко ще бъде наред и Макси няма да има проблем с крачетата. А снимките са невероятни- толкова е сладък и изглежда много щастлив  Hug

Жижин, тъй като Алекс е с атопичен дерматит ( всъщност надявам се да е минало вече) още като ни го откриха започнах да го мажа с Авен Триксера. Даже и тук му направих голяма реклама по едно време и знам, че момичетата, които го взеха останаха доволни. Препоръчвам ти го горещо, без да преувеличавам мога да кажа, че още с първото мазане има ефект  Peace.

Фликс, радвам се, че отново си тук  Hug. Имало е полза от стиснатите палци значи, браво и честито на мъжа ти Simple Smile Поздравления и за прохождането на Марти- на една вълна сме значи, защото и Алекс от вчера се пуска по малко  Mr. Green

Бърборанке, ние не сме ходили при Драганов, но и аз знам, че е един от най- добрите ортопеди в България  Peace За занимавките вкъщи- в основни линии почти всичко изброено до тук важи и при нас Simple Smile Играем, пеем, гледаме книжки, и сам си се заиграва Алекс, с играчките сме на периоди- има дни в които по цял ден може да играе с тях, в други дни не ги поглежда Simple Smile

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 00:25 от mariellka

# 696
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте на всички!

Едно голямо гуш  Hug за Лидето и Макси и от мен! Много е тъжно, когато дечицата ни имат някакъв проблем, но пък е много хубаво, че има начини за тяхното разрешаване. Лиде, ще ти бъде трудно, още повече, че ти вече си вървяла по този път и знаеш какво е, но нямаш друг избор, освен да направиш най-доброто за детенцето си! Този д-р Алексиев, който работи в МЦ"Детско здраве", не знам дали е същото това светило, за което говорите от Горна Баня, но ние, както и Жижин е писала, ходихме точно при него в "Детско здраве". Може и да са двама различни, нищо не мога да кажа. Много силно ви стикам палци скоро да намерите точно вашия специалист и да се почуствате спокойни и в сигурни ръце!  Praynig  Hug
А Макси-Тиквичко е тооооолкова сладък и пораснал...!!!  Hug  Hug  Hug 

Фликс, честито прохождане на Марти!   bouquet   bouquet   bouquet Радвам се, че около вас има добри новини!  Simple Smile

Мариелка, вярно е че с инхалациите по-бързо се възстановяват дечицата, но не трябва да се ползва без назначение от лекар, защото все пак вентолина доста натоварва сърцето. Предполагам, че го знаеш и знам че вие сте били на инхалации по лекарско назначение, пиша го просто така, заради всички ни тук, които си даваме някакви съвети.  Peace

Алегорийке, наистина и при вас доста неща зачестиха напоследък. Знам че ти е писнало вече и че ти е трудно в момента, но при всички ни има такива моменти и след всяко лошо идва добро. Просто понякога много ни се насъбира и се чудим накъде да хванем... Пожелавам ти да се заредиш с много сили и спокойствие, за да достигнете с Теди до крайното му излекуване!  Hug

Когато става въпрос за болките на нашите деца, знам че на никоя майка не й е лесно и нищо не би могло да я успокои... Но затова сме майки - да обичаме, да страдаме, да се молим и ... когато е рекъл Господ да се радваме заедно с децата си! Дано са повече тези моменти на радост и безгрижие!!!  Praynig Praynig Praynig

Прегръщам ви всички!  Hug Исках и други неща да пиша, но ще ги оставя за утре .... Става ми много тъжно, когато има болнички дечица ...  Sad

# 697
  • Мнения: 781
Привет и от мен в тази мразовита вечер   Laughing

Раив малкият е страхотен.И моя мъж направо не вярваше на учите си.А и как си чисти детето.Така е мама сега ще почива, а Тедо ще чисти  Grinning

Ганушке това е и моят любим.Много го харесвам  Heart Eyes

Мариелка браво на Алекс за първите стъпки  newsm68 smile3501

И Алекс отдавна баща му го научи да се качва и слиза от кревата.Сега даже се качва на масата и слиза от нея.Тя е ниска не е висока.

Янче Алекс се забавлява с много неща.Има едни кубчета с животни които ги реди едно върху друго.Има едно кубче което има фигорки като квадрат,триъгълник и трябва да ги пъхне през съответния отвор на триъгълника и квадрата.Вечер пък си умира да ме ядосва.Застава на ръба на кревата и чака аз да му сложа йоргана на земята и той скача на него и се попикава от смях.
Играе си с количките и мнооогото топки.Да и аз като Трейси разкарвам Алекс да ми носи разни неща  Joy

Лиде дано не се стига до операция.Ама много гадно е постъпил лекаря. Може пък и Макси да се оправи от само себе си.  Hug Ама със сигорност си трябва консултация със специалист.Макси има много хубав костюм  Peace

Алегория дано и при вас мине бързо и вече да не се връща  Hug

Ох и ние кашляме от сутринта.Вчера го преслуша педи и всичко беше ок,но днес кашля.То сополките минаха така беше и предният път,след сополите кашлицата,аз давам проспан за друго не се сещам.Пръскам си и нослето със стеримар,че се случва и някое похъркване от време на време.
 Това друго няма>лягам,че така ми се спиии.

Лека нощ.




# 698
  • София
  • Мнения: 22
Хариелка, права си, и се извинявам, че така съм го написала  Embarassed. Като казах за инхалации имах впредвид не вентолина, а само с физ. разтвор. За Вентолина знам, в болницата ми обясниха, че е много силен и трябва много да се внимава, да се спазва точната доза, както и да не се взима без лекарско предписание. Сега ще поправя и поста си по- нагоре, моя е грешката, че не уточних. Радвам се, че си прочела и ми обърна внимание, за да не подведа без да искам някой  Hug Hug  

Янче_вд, и вие все болнички с адашчето  Hug. Дано си мине неразположението на детенцето все така леко и по- бързо  Peace

Последна редакция: сб, 30 окт 2010, 00:32 от mariellka

# 699
  • Мнения: 0
Мерси мам4ета  Hug
Мариелка - щастлив е как няма, като мама прибягна към тежката артилерия да пее 'За4енцето бяло'  hahaha  Joy Изщраках сигурно 30 пози и все без усмивка, та накрая нямаше друг вариант  Mr. Green
Алегория - ох, милото дете сега и това ли трябваше да го лепне  Cry  Hug На вас не ви се полагат никакви болести и настинки дори близките години, да знаеш  Hug  Praynig
Дани - про4етох теми4ката и писах даже. Дано да ми отговори там една мама от Русе. И някаква уж, специалистка е оставила мейл и сега се 4удя да и пиша ли...Но е полезен линка, определено. Благодаря  Hug   bouquet
Вси4ки сополиви беб4ета да се оправят бързо  Praynig

# 700
  • Мнения: 145
Добро утро!

Днес над Левски Г има мъгла...това означава , че над Пиротска пече слънце...Хайде да ни огрее, че да хукнем насам-натам...Утре сме на театър и очаквам с нетърпение реакцията на Божидар..знам, че му е рано, но да свиква...с тоя род дето му се е паднал, все по мероприятия ще е...Надявам се като види толкова дечица...пищяши и възбудени...да гледа поне тях и да стои мирно...абе нещо като в автобуса ще е..

Лиде, Макси е чудесна тиква! Ти много рядко ни го показваш и бих казала, че е един малък мъж! Не се притеснявай, нещата ще се наредят, ако вярваш силно..Вярата е много важно нещо..Да знаеш, че сигурно Г-н Макси ще стане световен шампион по спортни танци някой ден...тогава ще се смеем и ще цъкаме с език...някъде в 89473894738947 тема.. Wink

Хари, винаги ни зареждаш с положителни емоции с твоите постове...даже онзи ден какво ме беше налегнала носталгията и се рових в архивите...по време на нашите битки ...и пак така спокойна, ведра и положително настроена...Остани си такава   bouquet

Ра Ив, вчера пуснах клипчетата на мъжът ми и той си помига на парцали като всички нас....


Като гледам колко сте стриктни и съвестни, направо се учудвам от себе си...в началото бях като бясна кучка...не го пипаха не го гледаха, записвах си кога яде, пие , други работи...а сега...не се справям с една смотана силиконова биберона...Да я смуче колкото си иска, ама без нищо..А той-събужда се нарочно само и само да я мазна и да му я тикна...Мога ли да си позволя да надуе алармата посред нощ...в тая панелка...не става...Личния ми каза да я мажа с паста за зъби , ама не ми се струва и това за безвредно...Сега мисля да купа Калций и лекинко в него...Четох по други теми, че вместо мед, им капвали по няколко капки Саб Смплекс..ама то като ще е лекарство...А! Ще взема да му купя ако има витамини на сироп...така ще е май...Надух ли ви главите...Айде чао и всички кътнищи на показ до утре!!!

Оле , щях да забравя да поздравя Дария...ей голям бонбон...как приказва само...Момченцата май не се открехват на приказки рано...пък дори и тези с луди майки...

# 701
  • На плажа
  • Мнения: 1 107
Лиде радвам се,че съм помогнала по някакъв начин Hug
Алегория ,да не би да имаш предвид Ккалина,защото Ния май нямаше в отбора  newsm78
Бързо да се оправят всички болни дечица  Hug Отново започнаха болните месеци,лятото като,че ли не се оплаквахме толкова много newsm78
Ники е добре,спокоен е,играе си  вкъщи,ходим и на разходка.Днес ще водим Вики във Варна в МОЛ-а да поскача в Капелата.Много и е готино там,ама все по- рядко имаме възможност да  я водим.Сега ще ходим,понеже беше поканена на детски рожден ден,но майката ще го празнува там,само с деца,и мъжо го е страх да я пусне сама.Та затова днес ще я водим,да не се разсърди.
Бърби къде изчезна пак?И Захира скоро не се включвала  newsm78

Ивуше недей така да подценяваш,Ники даже повече от Вики говори,а колко по напред е в развитието си от една негова наборка Mr. Green

# 702
  • Мнения: 145
Дани, викаш има надежда...ами Божидар засега е на гага..гага..дай..папам и това е...Иначе се кара с пълно гърло, ама знам че какво ми казва..Я да качиш едно клипче да му се порадваме на човека...задължително!

# 703
  • Мнения: 738
Дани мила правописна грешка - имах впревид Биа...та някой инфо за нея?

Днес е първата нощ от много насам със спане. Вярно ставах 4-5 пъти, но си спа малкия. Сега обаче буха като картечница и само плаче. Много му е криво.

Хари и всички останали - благодаря ви.
Мариелка - няма страшно за инхалациите. Благодаря ти и на теб за съветитте.
Незнам какво щях да правя без вас.

От два поста все забравям - Честити ходещи крачета. Пожелавам много трепетни моменти. Само хубави разбира се. И не е вярно, че сме минали отдавна през това. Това е толкова мил и сладък момент!!!!!

# 704
  • Мнения: 738
Да дам последно инфо.
Приемат ни в болница. Ходихме при педи (обадих се да и кажа, че свиренето се увеличи) и ни прати на инхалации и урбазон. Съответно ме посъветва, че ще е по-добре ако го наблюдава постоянно (тя е завеждаща детското) и аз разбира се се съгласих. Няма как. Поревах си, но се надявам там да помогнат.
Гадното е, че всичко е на куп. И инжексиите няма нужда да ви казвам как болят.
Стискайте палци скоро да ви пиша от вкъщи.
Много ми е кофти, че ще изтърве хубавото време, но се надявам да има по-нататък пак такова.
Стискам палци на всички болнички да се оправят.
Ще ми липсвате милички.

Общи условия

Активация на акаунт