Какви са тези отвратителни вредители?

  • 11 334
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте.Пред прозорците  ми във всекидневната има една голяма –голяма липа, чийто клони  са буквално на сантиметри от стъклата. Поглеждайки обаче днес  през прозореца се ужасих.По въпросната липа видях  ужасно много отвратителни  буболечки .Направо настръхвам!
Няма такава гнус.Разучавайки подробно с поглед се оказа,че са доста разпространени по дървото.Но най-‘страшните” са тези който съм снимала.Моля Ви –помагайте.Какви са тея  гадове?(не смея да си отваря прозорците
 


# 1
  • Мнения: 5 710
Не знам, но не изглежда добре.
Не можеш ли да се обадиш на общината отделозеленяване, или ХЕИ?
Кой всъщност би трябвало да ги стопанисва тези дървета..

# 2
  • Мнения: 0
Да се обадя нали?Не са "обичайна" част от сезона Shocked

# 3
  • Мнения: 5 710
Начинът по който са нападнали дървото не ми изглежда нормален, да. Обаждай се още утре, кажи че има дърво, което е нападнато от не е ясно какви твари и че е точно пред прозореца ви... дано дойдат.

# 4
  • Мнения: 1 849
Ако беше фокусирала снимката, можеше и да ти помогна...
Не мисля, че общината ще се страснат заради някакви насекоми...

# 5
  • Мнения: 2 755
На това по нашия край му викаме "миризливи буболечки", отминават като застудее.

# 6
  • Мнения: 2 241
И на мен ми приличат на "миризливки".
Те май нищо не могат да ти направят,само ако ги пипнеш или смачкаш миришат ужасно...
И по нашата тераса почти целогодишно ги откривам.

# 7
  • Мнения: 0
Снимките са от видео..и заради са така.Сега проверих що е то "миризливка" и определено се различава от тези същества.Те са като "впити" в дървото.
Ще се пробвам ..да извикам някой,пък... Praynig

# 8
  • Мнения: 5 710
Не са 'миризливки', според мен. И аз това си помислих 1во, защото сега им е сезона, но никога не съм виждала толкова много накуп..
Изобщо не чакай, има и едно Санепикс станция ))) или как се казваше ... защо нсе обадиш в ХЕИ да питаш на кого да се обадиш?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 508

Изобщо не чакай, има и едно Санепикс станция ))) или как се казваше ...

Наричаше се санепидстанция (санитарно-епидемиологична станция), след това стана ХЕИ, а сега е РИОКОЗ  Simple Smile

На ваше място бих потърсила лицензирана фирма за борба с вредителите. Може би от Националния Център по Заразни и Паразитни болести ще могат да ви кажат, кой има лиценз за вашия регион.

# 10
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Брррр, доста гнусно изглежда. Да не са гъсеници някакви? Обърни се към ХЕИ и после пиши какви са, за да се знае.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 474
   Напръскай дървото с фронтлайн!Ще ги умори!


    На кое от тези приличат?
    http://www.sustainable-gardening.com/images/insect_spider.jpg

# 12
  • Варна
  • Мнения: 957
Приличат ми, доколкото мога да видя, на "зелени" миризливки. Безобидни, но ужасно неприятни. Като "узреят" ще станат кафеви, ще хвърчат. Неприятно е, ако ти влизат постоянно в къщата. Дано ти помогне някоя инстанция.

# 13
  • Мнения: 1 174
Не е фокусирана снимката, изобщо не мога да различа как изглеждат насекомите.
Иначе много буболечки съм виждала и мога  да ти помогна поне като ти кажа дали могат да ти навредят по някакъв начин. Живея на село, имам дървета много, голяма градина, буболечки и гадинки да искаш, ама тия миризливки толкова много на едно място, не ми се вярва, аз поединично съм виждала, не така. Тия гадинки движат ли се, пълзят ли, това твърди крила ли са отгоре или ?
Хич не ги виждам добре на снимката..

# 14

Общи условия

Активация на акаунт