Въпрос за една палма

  • 2 280
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Здравейте!
Предварително се извинявам, ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят ако се налага.
А въпросът ми е за една палма.
http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=79&pos=9

Те тази е. Поникват ми постоянно нови листа отгоре, но долните изсъхват- стават жълти, после сухи и накрая ги махам. Въпросът ми е защо? Така ли трябва да бъде? Аз мисля, че май не е много хубаво това, защото става едно дълго стъбло с листенца отгоре само...Ако някой има идеи да казва. Толкова съм начинаеща, че чак съм ужасно зле с цветята Wink

# 1
  • Мнения: 73
Да, това е нормално, така трябва да бъде. Аз също имам палма, и се случва същото. Вече е пораснала цяло дръвче Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 830
Нормално е!
Някои хора режат върха и го вкореняват, а от отрязаното стъбло изникват нови разклонения.

# 3
  • Мнения: 306
А като отрежеш върха- поникват ли после нови листенца на голямото стъбло?
Аз без да съм рязала, незнайно как- си имам бебе- палмичка. Забелязах го преди седмица. Долу си поникнало Wink))

# 4
  • там край морето...
  • Мнения: 156
тази палма - така като гледам от снимката е Юка - тя е като драцените. При всички палми - е нормално да изсъхват долните листенца - така всъщност се оформя стъблото на драцената или юката. Ако отрежеш върха - ако е станал много голям - тогава от стъблото което е останало поникват нови - в повечето случаи - три нови стъбълца - аз отскоро имам юка - и за сега от присадено - е излязло само едно ново стебло с много листа.
Ето какво намерих за твое улеснение:
Наричат я още "палмова лилия". Не е скъпа, лесно се култивира и е подходяща за начинаещи цветари
Грижи: Температура: 18-24° С , през зимата – не по – малко от 10° С.
Поливане: Не се допуска задържане на вода. Полива се редовно от пролетта до есента. Зимата почвата трябва да е съвсем леко овлажнена.
Подхранване: Всяка седмица през пролетта и лятото. Зимата не е неоходимо.
Почва: Глинесто - хумусна, песаклива почва, която пропуска добре водата. Добре се развива и в готови смески. Добра комбинация е пръст, торф и пясък в съотношение (1:1:1)
Влажност: Обича нормална влажност на въздуха. Редовно избърсвайте листата от прах. 
Място: Светлолюбиво растение, което добре понася и слънчево огряване. През лятото може да се изнесе на двора или балкона. Предпочита нормалната стайна температура. Добре е през зимата да я преместите на хладно място с температура около 10-15 С

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 10:47 от stelita_2001

# 5
  • Мнения: 0
Здравейте!
Предварително се извинявам, ако темата не е за тук, моля модераторите да я преместят ако се налага.
А въпросът ми е за една палма.
http://gallery.cvetq.info/displayimage.php?album=79&pos=9

Те тази е. Поникват ми постоянно нови листа отгоре, но долните изсъхват- стават жълти, после сухи и накрая ги махам. Въпросът ми е защо? Така ли трябва да бъде? Аз мисля, че май не е много хубаво това, защото става едно дълго стъбло с листенца отгоре само...Ако някой има идеи да казва. Толкова съм начинаеща, че чак съм ужасно зле с цветята Wink
това не е палма,а царевична драцена.Не се оритеснявах че съхтан това е напълно нормално.

Общи условия

Активация на акаунт