Как да се измери температура на 2 годишно дете?

  • 1 318
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
С Иво изкарахме 10 дена в болница и там имаха страхотен термометър - дигитален, с широк накрайник и мери температурата на челото за  5 секунди!
Някой ако знае къде се продават такива и колко струват, моля да сподели!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Киса, ако малката госпожица е стояла кротко значи точно си измерила температурата. За всеки случай я измери още един път.
Аз имам електронен термометър още от както се е родила винаги и меря под мишничката. За десет секунди отчита, но за всеки случай меря по два пъти, че понякога и 10 с. не иска да стои на едно място.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 10 790
А температура 37,4 - зле ли е?

Че все още не съм много наясно с болестите, тепърва започвам да трупам опит...

# 18
  • Мнения: 7 106
Обаче Вики нещо се плаши от термометъра, та гледам възможно най-бързо да го наместя под мишницата, за да не се размрънка повече и не винаги май улучвам точното място и като го извадя, излиза, че няма Т... Rolling Eyes

Стопли малко термометъра между дланите си преди да и го сложиш, защото е нормално да се страхува от студеното нещо, което го пъхаш под топлата мишничка Simple Smile. Обърни го на игра, дай и го да го разгледа (в кутийката естествено), правете с него боц на нослето и гъди-гъди, за да се увери, че няма нищо страшно и да не го свързва с неприятни моменти.

# 19
  • Мнения: 2 255
Аз също меря с дигитален под мишницата, нашия пиука малко рано и продължава да мери затова вече си знам да му добавя 2 десети като свирне и готово.

# 20
  • Мнения: 4 155
Ние до 3 годишна възраст мерихме температурата с бебешката лентичка за чело. Може да не е много точно, но определено виждаш ако има температура над 38. А и ти виждаш, когато детето ти е не е добре. След това - дигитален под мишницата. Но много трудно го успокоявам да стои мирен докато свирне термометъра.

# 21
  • Мнения: 1 520
Аз под мишницата му я меря. И за целта си взех един електронен термометър. За 2-3 минути е готов. Толкова успявам да го удържа.

Карен, съжалявам за вашето боледуване. Но в този сезон, май на никой не се разминава.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 903
А температура 37,4 - зле ли е?

Че все още не съм много наясно с болестите, тепърва започвам да трупам опит...

Не е зле, особенно ако я сваляш бързо, в рамките на 30 мин.
Зле е над 38. Тази температура е много упорита и често бързо се качва нагоре. Да не ви се случва.

Общи условия

Активация на акаунт