Самостоятелното хранене !

  • 1 395
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ние сме като дораан ,беба сама по4на да се храни  на 1г и 11м голям майтап как гледаше да не разлее и 4исто без капка да се цапа но не съм правила преди опити въобще. сега я домързявя напоследък .

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа е на 1,5 г. и от както навърши година иска да яде сама. Още обаче не е добра с лъжицата  Confused Не дава да я храня и като не се оправи с лъжицата, си помага с нея и яде с ръце. Мацаницата е тотална и ме дразни адски много. Да не говорим, че е 'чистница' и след всяко загребване с ръка я бърше в: косата, блузата, панталоните си...

Иначе добра идея - давай му да яде сам, само дано не се дразниш като мен от мръсотията.

# 17
  • Мнения: 6 390
Ние в момента сме на 10 и половина месеца, ядеме сами с ръце разните царевични пръчици, ябълки, круши, хлебчета, но аз я храня разбира се, тя от време на време посяга да ми вземе лъжицата, или й давам да си играе с друга докато се храни, пъха я в устата си я  нормално, я с дръжката напред... но ми се струва дялече от самостоятелното хранене  Rolling Eyes да я оставям ли понякога сама да пробва  newsm78
малеее какво мазало ще бъде  ooooh!

# 18
  • Мнения: 603
Ники вече се научи да загребва с лъжичката! smile3521
Продължваме да тренираме

# 19
  • Мнения: 23
Ние опитахме с лъжица, но е много трудно като нямаш координация, затова това съм го оставила за яслата, а вкъщи се храни с вилица. Вече е достатъчно добра и не ми се налага да й помагам. Не че не прави свинщина. Понякога се заиграва с тази вилица и я развява като знаме с манджата по нея - красота. Иначе започнахме опитите с прибори към годинка. Дотогава беше с ръце - по лицето, косата, стените - ужас.

# 20
  • Мнения: 423
Росито прояви интерес да се храни сама преди около месец, а сега вече се справя много добре. Понякога се наяжда самичка, но по-често й омръзва след известно време и започва да маже навсякъде. Тогава аз я донахранвам, естествено с втора лъжичка  Grinning

# 21
  • Мнения: 430
Шани, включи ни инас в отбора на "изоставащите". Е, не носи памперс, но също НЕ говори, НЕ се храни сама.
Може чудесно да се храни сама, но го прави само ако е много гладна (мах. веднъж месечно) или става въпрос за ориз от китайския ресторант или зелена салата с краставици. Тогава глей кво става! Яде като сомалийче! Даже не цапа.
Абе приказката за дупето и 2 и 200 при нас важи в пълна сила!
И накрая - като децата станат на 6м., връчете им по едно гърне, вилица, лъжица и чаша и ..... да се спасяват!
 hahaha

# 22
  • Мнения: 23
Синът ми е на 1 г и 11 мес . идеята ми беше за гъкчетата , но ми хрумна гениална идея . Да поставя началото на самостоятелното хранене като го оставя да се храни сам ,Естествено първите няколко пъти може би ще остава гладен , но така ще се научи , че трябва да се храни сам . Ще гледам първите дни да наблягаме на по - гъстите храни , защото със супите сигурно ще е пълен провал . Какво мислите ? Някоя от вас да е правила такива опити и кога ?

Какво са "гъкчетата"?

Общи условия

Активация на акаунт