Сервитьорка или безработна ?

  • 20 802
  • 215
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 7
Хора а за сервитьорка в България не трябва ли да си с тънка фигура и крехка възраст?Примерно 18-20 г?

Ще се обиждаме ли сега ?  Mr. Green

В интерес на истината съм толкова объркана,че вече не знам кое би било най-доброто решение за мен.На този етап от живота ми. Аз всъщност май винаги съм си била объркана  Crazy
За момента ще се въздържа. Ще се постарая,ще дам всичко от себе си да подредя нещата по най-добрият възможен начин,а ако това не стане ..тогава вече ще преосмисля ходовете си.
Най-много от всичко ме е яд,че не живеем в нормална държава където кадърните хора могат да се реализират.Държава без възможности.
За варианта да си намеря богат мъж - изобщо не искам да допускам,че някой ден ще стоя,няма да работя и някой ще ме издържа заради красивите ми очи. Sick Самостоятелна съм от 15 годишна- като казвам самостоятелна / дори на моменти съм подпомагала родителите си доста добре/. Ще се срина психически ако един ден стана зависима.Предпочитам да работя.Пък нека мъжът ми е милионер - нямам против  Grinning

  bouquet на всички ви !

Norel,   bouquet  с най-добри чувства ще си позволя да ти обърна внимание на нещо. Надявам се да не се засегнеш, защото не това е целта ми и наистина намеренията ми са добри.  Hug
Права си, че държавата ни е една ... да кажем ... недобре уредена (меко казано, но нека се изразя така все пак). Абсолютно съм съгласна с теб!  Peace
Има обаче и един друг момент. Това с "кадърните хора" някак ... Не ме разбирай погрешно - харесвам стила на изказванията ти, съгласна съм и с възгледите ти, звучиш ми разумно и съм сигурна, че ти наистина си кадърна!  Peace  НО ми прави впечатление твоята несигурност и обърканост, която си проличава не в един пост и която тук заявяваш абсолютно открито. Ти просто не си намерила пътя. Виж сега - стоиш пред 5 врати и се колебаеш коя да отвориш. Ами няма как нито една от тях да се отвори с твоя помощ, ако не пристъпиш към нея и не протегнеш ръка, за да я открехнеш. За да поемеш по един път, първо трябва да го избереш.
Може би е добре, че сега се е получило така с работата ти, за да престанеш да се носиш по течението и да се "вземеш в ръце".
Ти просто не знаеш къде отиваш (тогава няма как да стигнеш до целта, след като цел всъщност липсва) и заради това нещата не ти се получават, колкото и да си кадърна и каквито и качества да имаш по принцип. Пожелавам ти много късмет, "труд" и успех в изключително важното начинание да намериш пътя си, защото има една приказка, която съм доказала сама за себе си с моя неголям опит в живота: "Който знае къде отива, животът му помага!"  Peace

  bouquet

Пудингче,
Наистина много ти благодаря за поста !
Няма от какво да се засегна,аз обичам градивната критика от хора,които в голяма степен са ме разбрали що за човек съм,обичам да ми се показват грешките,но с тон на човек,който също греши. Така,че ти благодаря!   bouquet Има голяма доза истина в поста ти!
Снощи се разделихме с колежките ми.Едната много плака - и доста се разтроих  Sad в интерес на истината не очаквах,знаех,че ме уважава много и ме обича,но в процеса на работа някак си бяхме забравили.Като се разплака на излизане,дъх не можеше да си поеме и нищо не каза,сега говорих с нея пак е плакала сутринта в офиса... Sad  Тъжно е,защото бяхме като голямо семейство,но в крайна сметка нашето приятелство ще си остане независимо от всичко. Животът е такъв - няма как.
От една страна и аз се радвам,че животът ми се обърка до краен предел. Защото знам,че сега ме очакват нови неща,нови пътища ... Единственото,което ме притеснява са парите. Ако можех да избирам работа - бих избрала да се занимавам с внос и износ в някой международен отдел,с командировки,бих избрала търговски представител на хубав продукт / за да съм в движение и сред хора / , бих избрала да пиша книги. Но уви. Сега не само,че няма работа,но и например да стана писателка няма да ми носи нужното да за оцелея,нали?! Така,че до голяма степен моето объркване е и въз основна на обстановката в страна... Така поне мисля аз.В момента нямам голямо право на избор и съм готова да започна не само немечтаната работа,но както ви написах и сервитьорка дори. Вярвам,че всеки човек трябва да намери призванието си.
Несигурността ми идва от там,че в страната ни е шуробаджанащина и,че каквито и умения да имам,колкото и добре да бих могла да се представя - на мое място може да е всеки племенник,брат или близък на шефчето. Това имах предвид.
за да ме рзберете ще ви кажа,че дори като сервитьорка в Гърция си изградиг имидж,че работя много добре и че съм кадърна. Звънят ми всяко лято шефовете от там да отивам да работя. А това за грък си е ....меко казано ,,нетипично,,. Стъпя ли на острова ще имам доста предложения за работа. Да,вярно като сервитьорка,но все пак ми е оценен труда и още се помни след толкова години. Което за мен е постижение / който е работил в Гърция знае за какво говоря/.
Ох,май много дълъг стана поста ми. И доста объркан.

Благодаря ви за вниманието  Blush !

# 166
  • Мнения: 562
Според мен е недопустимо подобно подигравателно отношение, към хора, които чистосърдечно и доверчиво са споделили тук своят проблем.
Норел, недей да се връзваш на глупостите на някакви измислени герои, реши според собствените си желания и нагласа.   Hug

Да - добре е да проявяваме уважение и разбиране към останалите.

Норел, разбирам какво искаш да кажеш и съм съгласна с теб. В този ред на мисли те бях посъветвала по-напред в темата ти, че пред алтернатива "безработна" бих избрала "сервитьорка". Просто наистина това вероятно е етап, на който се връщаш, за да израснеш отново след това и то в по-добра насока. Много студенти са сервитьори тук в България (в някои страни това е професия, в която градиш, за да стигнеш във "висините" й). Те са на етап да градят живота си от нула. Така че може би за теб това е добре и ще получиш възможност (виждам, че ти самата я искаш и търсиш, настроена си за нея), която не си очаквала и която нямаше да ти се предостави, ако беше останала в офиса. Искрено ти го пожелавам!  Hug

Иначе е чудесно, че все още те търсят от Гърция и че си се доказала като способен и желан персонал. Чудесно е и това, че колежката ти е искрена приятелка и си намерила хора, които да те харесват, ценят и дори обичат! И съм сигурна, че те чака нещо по-добро от това, което ти се е случвало до момента!!!  Peace

Още веднъж - УСПЕХ!!!   bouquet

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 11:37 от pudding

# 167
  • при него
  • Мнения: 1 262
Norel, харесва ми последният ти пост. Виждам в теб здрав разум и положителна промяна в нагласата. Когато човек е настроен добронамерено към света, той привлича добро. Сигурна съм, че съвсем скоро и може би неочаквано ще получиш подарък от съдбата - било то под формата на нова работа или вълнуващо запознанство. Горе главата и успех!  Hug

# 168
  • Мнения: 7
Norel, харесва ми последният ти пост. Виждам в теб здрав разум и положителна промяна в нагласата. Когато човек е настроен добронамерено към света, той привлича добро. Сигурна съм, че съвсем скоро и може би неочаквано ще получиш подарък от съдбата - било то под формата на нова работа или вълнуващо запознанство. Горе главата и успех!  Hug

Благодаря ти!!! Дано да си права ...
Не винаги когато си с положителна нагласа,светът ти дава най-доброто,но за всеки случай аз винаги съм с такава  Grinning Или поне в повечето време.Защото и аз като всеки нормален човек се скапвам на моменти.Но това е,защото в този зверски свят,изживявам всичко с душата си,а не трябва.

# 169
  • Мнения: 562
Norel, харесва ми последният ти пост. Виждам в теб здрав разум и положителна промяна в нагласата. Когато човек е настроен добронамерено към света, той привлича добро. Сигурна съм, че съвсем скоро и може би неочаквано ще получиш подарък от съдбата - било то под формата на нова работа или вълнуващо запознанство. Горе главата и успех!  Hug

Благодаря ти!!! Дано да си права ...
Не винаги когато си с положителна нагласа,светът ти дава най-доброто,но за всеки случай аз винаги съм с такава  Grinning Или поне в повечето време.Защото и аз като всеки нормален човек се скапвам на моменти.Но това е,защото в този зверски свят,изживявам всичко с душата си,а не трябва.

Тук ще си позволя да не се съглася с теб. Напротив - трябва да изживяваме всичко с душата си, за да сме истински и да сме самите себе си! Чудесно е, че си такава. Не се променяй в това отношение!!!  Grinning

П. С. Допълних предишния си пост.

# 170
  • Мнения: 7
Norel, харесва ми последният ти пост. Виждам в теб здрав разум и положителна промяна в нагласата. Когато човек е настроен добронамерено към света, той привлича добро. Сигурна съм, че съвсем скоро и може би неочаквано ще получиш подарък от съдбата - било то под формата на нова работа или вълнуващо запознанство. Горе главата и успех!  Hug

Благодаря ти!!! Дано да си права ...
Не винаги когато си с положителна нагласа,светът ти дава най-доброто,но за всеки случай аз винаги съм с такава  Grinning Или поне в повечето време.Защото и аз като всеки нормален човек се скапвам на моменти.Но това е,защото в този зверски свят,изживявам всичко с душата си,а не трябва.

Тук ще си позволя да не се съглася с теб. Напротив - трябва да изживяваме всичко с душата си, за да сме истински и да сме самите себе си! Чудесно е, че си такава. Не се променяй в това отношение!!!  Grinning

П. С. Допълних предишния си пост.

Хубаво да. Но..в света,в който живеем това носи на притежателя си доста мъки и сълзи.
И да искам не мога да се променя,опитвала съм хиляди пъти.
Благодаря ти и за двата поста !   bouquet
Дано всичко,което ми предвещавате да се сбъдне !  Praynig

# 171
  • Мнения: 562
Ще се сбъдне.  Peace  Ще видиш.  Grinning

Само дано да е по-скоро!  Praynig

# 172
  • при него
  • Мнения: 1 262
Norel,

Мисля, че и преди мен други момичета те бяха посъветвали за несигурността.
В смисъл, че когато отиваш на интервю и излъчваш неувереност в собствените си способности и в това, дали ще се справиш с работата, това определено не накланя везните в твоя полза. Работодателят, почти винаги ще предпочете един уверен и положително настроен човек, отколкото колебаещ се  и несигурен. Затова, опитай се максимално да  се пребориш с това. Мисли положително! Знам, че понякога е трудно, но трябва!
Подготвяй се за "твоето" интервю, на което ще те поканят.  Hug

# 173
  • Мнения: 41
Харесвам Норел-коментари,визия/видях те като шаферка Wink/,може би донякъде ,защото ми напомня и за мен като мислене./да не би и ти да си козирог/

Още повече ми допадна коментара на пудинг.Дори и мен ме накара да се замисля за собствените си страхове,обърканост и понякога противоречивост.
Норел,и аз съм била сервитьорка,барманка,продавачка,и благодарение на собствените си увереност,желание и постоянност,достигнах по-висока позиция.

Знам,че от две години не съм вършела нищо друго,освен да сменям памперси,да готвя,да възпитавам дете,тоест-домакиня.Знам,че ужасно много ме е страх от новото,от това,че може би няма да се справя,и най-вече,от неодобрение от страна на шефовете или колегите.Направо се втрисам на моменти.
Чакам одобрение от една фирма.Ако не стане....не знам.Ще запиша на борсата,вероятно.
Замисляла съм се,ако не намеря работа,която да ме удовлетворява,дали ще се върна към старите ...длъжности. Откровено-не знам.Ако се наложи,вероятно-да.
Бих те посъветвала да пробваш.Винаги може да се откажеш,в крайна сметка.А и няма да си стоиш вкъщи,да се отчаяваш,депресирш,мислиш,анализираш Simple Smile Особено,ако парите са кът.
Давай смело!

# 174
  • Мнения: 2 853
Преди 1 г. и два месеца ми свърши майчинството. По професия съм учител, но  места, за моята специалност нямаше. Дори да имаше пак нямаше да кандидатствам - малкият на ясла, сега е в градина и често боледува - няма кой да ми го гледа, а учител да излиза често в болнични е крайно нежелателно.Имах възможност да започна като продавачка с по-добра от сегашната ми заплата, но с работно време до 19 часа и работа и в събота - с тези две деца - особенно заради малкият просто не беше добър вариант. Бях се побъркала - чудех се какво да правя.Случайно -чрез познат ми предложиха работа / в културна институция/  - съвместявам 3 длъжности -касиер, деловодиел и личен състав, правя заплати и какво ли още не за круппната заплата от 360 лв плюс клас 390 - чисто 300. Та значи по вашите стандарти трябва направо да си направя харакири. Не забравяйте, че България не е само София, Варна, Пловдив и Бургас. И на мен тази заплата ми е ниска, но иначе децата ми гладни трябваше да стоят.Един ден като поотрасне малкият ще си търся нещо по-добро във финансово отношение, но дотогава ще си работя за малко пари, но научавам много неща и се запознавам с много хора.
Норел крайното решение си е твое, но аз бих започнала дори и като сервитьорка за посочената заплата, и щях да си търся активно нещо по-добро. Моя приятелка / счетоводителка/ 5 месеца си търси работа - и то без значение каква - едва сега успя да си намери и на всичко отгоре е назначена по 66 постановление - тоест на твърда заплата 240 лв, т.е минималната.
Пожелавам ти много късмет в търсенето на работа, пожелавам ти  висока заплата и работа, която да ти носи удоволствие. Wink

# 175
  • Мнения: 7 947
Този въпрос се задава само ако имаш трети вариант. Жена, която се издържа сама - ще работи всичко, за да живее, такава, която има възможност за претенции - не е за оплакване.

# 176
  • Мнения: 2 175
Този въпрос се задава само ако имаш трети вариант. Жена, която се издържа сама - ще работи всичко, за да живее, такава, която има възможност за претенции - не е за оплакване.

Доживях да се съглася с Вилико Wink)

# 177
  • Мнения: 7
Този въпрос се задава само ако имаш трети вариант. Жена, която се издържа сама - ще работи всичко, за да живее, такава, която има възможност за претенции - не е за оплакване.

Доживях да се съглася с Вилико Wink)

И аз съм съгласна.

# 178
  • Бургас
  • Мнения: 364
Този въпрос се задава само ако имаш трети вариант. Жена, която се издържа сама - ще работи всичко, за да живее, такава, която има възможност за претенции - не е за оплакване.

Абсолютно!

# 179
  • Мнения: 523
Цитат на: Глезената - Гледаната ........
[/quote

Не те знам на колко си годинки , ама явно не са много .Внимавай , че като паднеш от високо , боли много.....боли много лошо неочаквано и за дълго...........

Норел , успех във всяко едно наичнаие , което ти предстои Peace

Общи условия

Активация на акаунт