Как да направя инхалации на 1г. дете

  • 33 787
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 439
Аз имам инхалатор и моето дете е на годинка, но като е буден не иска да стои с маската и затова го правя само като спи. Инхалаторът беше към 120-130 лв, моят е на Омрон.
Напоследък съм се ориентирала към клеевата тинктура и сребърната вода като имуностимулатори и за хрема. Прочети ако искаш какво пише в Интернет за тях.
ние сме по абсолютно същият начин, инхалатора е на Омрон /на систъра/ и от представителството, което се намира в Борово посл.сп. на автобусите, струва към 115лв слагам физиологичен разтвор или сребърна вода с една капка настойка от невен, и двамата седят, като им пусна филмче или им пея и ги друскам като ги държа у мен /забавляват се/ и баткото иска да види после пяната от настойката от невена се получава.
За имуностимулатори и ние така, сребърна вода и клеева тинктура.

# 31
  • Мнения: 2 660
Ами с разсейване. Зависи как правиш инхалациите. Ако е над тенджера с някакъв чай, пускаш вътре нещо да плува, детето гледа. Може да го накараш да грачи нещо, за да поглъща парата през устата...

Не знам въобще дали има смисъл обаче.

# 32
  • Мнения: X
Синът ми кашля от един месец,пи 2 вида антибиотик и пак продължава.
Днес лекарката му ми каза да купя инхалатор Babyhaler  и да му впръсквам фликсотид.
Въпроса ми е някой ползвал ли е такъв инхалатор и  препарат,за да сподели впечатления.
Друго,което ме интересува дали мога да слагам сребърна вода/лайка или този инхалатор е само и единствено за съответния препарат.

# 33
  • Мнения: 801
Не знам защо си дала антибиотик на бронхит.
Наскоро малкия беше с бронхит, учудих се, че антибиотик и сироп за кашлица при бронхит не се дават. Беше 24 часа с 39,3  (не свалях), разходихме се хубаво и още вечерта му светна и повече не даде признаци да е болен. Кашля още два дена и забравихме, че е бил болен.
Единственото което ни изписаха бяха: капки за нос (за да не получи възпаление на ухото) и евкалиптово олио за инхалация (3-4 капки на якичката през 4 часа) и цял ден разходка на студен чист въздух (при нас е 7-8*С)

# 34
  • Мнения: 143

 offtopic Темата е за инхалациите, а не за методите на лечение при различните доктори Sad

# 35
  • Мнения: 774
Синът ми беше на 10 мес., когато изкара пневмония и след това всяко покашляне водеше до бронхиолит. Мнооого инахалации сме правили с пара, нямахме инхалатор. Аз процедирах така: слагах тенджерата с вряла вода на масата, след което взимах сина ми в скута си, обгръщах с ръце неговите и леко се накланяхме напред към тенджерата за около-5-10 мин. Това обикновено ставаше пред включен телевизор, за да му отвлича вниманието, докато диша парата. Никога не сме се покривали с кърпа или одеало. Според мен е излишно и опасно. Може да доведе до прегряване на детето. В крайна сметка се цели да се облекчи дишането на детето, а не да му се прави козметична процедура.
При бронхит, бронхиолит, пневмония, ларингит,  парната инхалация е незаменим помощник на основното лечение. В болниците примерно задължително се прави.
Чувала съм също и за инхалации с пара в банята, но не съм го правила.
Също така не се препоръчва да се слага нищо във водата, нито лайка, нито сода.
Веднъж баща ми беше направил накрайник от няколко 2-у литрови шишета с отрязани гърла и дъна, залепени с тиксо като хобот, прикрепен с единия си край за тенджерата, а другия държеше близо до лицето на сина ми. Парата спокойно си достигаше до устата и носа му.

Последна редакция: ср, 13 окт 2010, 19:50 от yagodka

# 36
  • София
  • Мнения: 2 150
Синът ми кашля от един месец,пи 2 вида антибиотик и пак продължава.
Днес лекарката му ми каза да купя инхалатор Babyhaler  и да му впръсквам фликсотид.
Въпроса ми е някой ползвал ли е такъв инхалатор и  препарат,за да сподели впечатления.
Друго,което ме интересува дали мога да слагам сребърна вода/лайка или този инхалатор е само и единствено за съответния препарат.
Аз купих Бейбихалер по препоръка на педиатърката, когато синът ми беше на 6 месеца. Трябваше да му правя инхалации с Вентолин. Оказа се, че той въобще не може да вдиша достатъчно качествено с такъв инхалатор и в крайна сметка купих и небулайзер. Според мен бейбихалера е приложим основно за възрастни...
За фликсотид-а не мога да кажа. Питай лекарката дали не може да се ползва с небулайзер и направо си купи такъв. Вярно, че е двойно по-скъп от бейбихалера, но ще ти е по-лесно да го ползваш за детето.

# 37
  • Мнения: X
Друго,което не ми харесва на Бейбихалер е,че лекарката ме предупреди да не слагам нищо друго освен фликсотид в него.
Тоест не може да се използва в начален стадий на разболяване за инхалация с лайка например.
Въобще ще се развали ли,ако му сложа нещо друго?
П.П-Какъв инхалатор да купя/марка,модел......../,какво е небулайзер?

# 38
  • Мнения: 1
Много е лесно използувайте детски/бебешки небулайзери и съответните детски/бебешки маски за тях.
Разбира се обърнете внимание не само на формата/цвета на уреда но и на неговите технически данни,особено важни за големината на раз-прашените частици,шума и електрическата консумация на уреда.
След търсене по аптеки и магазини се сдобихме с прекрасен уред на фирма от САЩ и заменихме нашият стар(1 год.) и прекалено шумен OMRON и сега нямаме никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт