Бадеми на фурна

  • 27 586
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 196
Някой пекъл ли е бадеми на фурна?
Подариха ни една торбичка с бадеми,които почистих и сега!? Rolling Eyes
Някои от тях горчат страшно...
Четох,че се попарват с вряла вода и се махали люспите им.
Но ми се ще някой ако знае точно каква е процедурата да сподели.
Просто искам да ги изпека на фурна със сол,както фъстъци,или орехи на пример.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
няма нищо по-различно от печенето на други ядки....,но щом горчат по-добре не ги печи,а ги накисни във вода/стават като пресни,млечни/и ги дръж в хладилника,като всеки ден сменяш водата,а когато ви се приядат ги белиш от люспата,много са вкусни и по-полезни така отколкото печени

# 2
  • Мнения: 13 206
Мокря ги, посолявам леко и пека. Напоследък ги пека в микровълновата, става много бързо.

# 3
  • Мнения: 5 001
Щом горчат - не ги яжте!!!!
Иначе ако са сурови бадемите......

Намокрят се с вода,посоляват се и се посоляват с брашно.Объркват се и се пекат на слаба фурна ,като непрекъснато се бъркат и проверяват да не изгорят.....Опитват се на вкус....След като вкусът ви хареса се изваждат от фурната и се пресипват в студена тава,за да се спре печенето.Оставят се да изстинат..След изстиването ядките се втвърдяват и стават хрупкави.

# 4
  • Мнения: 2 803
Мокря ги, посолявам леко и пека. Напоследък ги пека в микровълновата, става много бързо.

Може ли да споделиш повече подробности? В какъв съд ги слагаш, на какви градуси печеш, колко минути? Никога не съм ги правила в микровълновата.

# 5
  • Мнения: 13 206
Слагам ги в порцеланова или стъклена паничка, намокрени и посолени, пускам на макс и през 2-3 минути отварям, за да ги разбъркам. За около 7-8 минути са готови /зависи и от количеството/. Така пека и орехи.

# 6
  • Мнения: 2 803
Слагам ги в порцеланова или стъклена паничка, намокрени и посолени, пускам на макс и през 2-3 минути отварям, за да ги разбъркам. За около 7-8 минути са готови /зависи и от количеството/. Така пека и орехи.

Мерси за съвета. Ще пробвам!  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 196
И аз благодаря за съветите,ще ги пробваме,преди да са доизядени Laughing  Hug

# 8
  • Мнения: 27 524
Горчивите са кофти, не можеш да ги промениш  Confused
Иначе бадеми пека поръсени малко с вода, сол, разбира се, и задължително оваляни в белтък - това ги прави много хрупкави  Simple Smile

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 26 534
...този трик с белтъка става ли за други ядки....орехи,фастъци...

# 10
  • Мнения: 27 524
Не, фъстъците нали са с тънка кожичка, а при орехите се напъхва заедно със сол между гънките му и става кофти. Действа при лешниците  Simple Smile

# 11
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
Не, фъстъците нали са с тънка кожичка, а при орехите се напъхва заедно със сол между гънките му и става кофти. Действа при лешниците  Simple Smile



ами аз си пека орехите с белтък и сол и стават супер,даже колежка ме попита как ги пека,че моите били по-хрупкави Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Може, може, на мен просто ми се напъха много сол по този начин в гънките, може би аз нещо не съм направила като хората  Thinking

# 13
  • Мнения: 1 196
По мързеливия начин ги пуснах на МВ и станаха доста добре,не си личи особено,че не са на фурна. Peace Горчивите обаче са си горчиви и това е  Confused

# 14
  • Мнения: 0
Аз също печа орехите с белтък... Научих го от майка ми а тя от баба си... Ако се набива много сол / намали количеството и може дори да разредиш белтъците с вода. А също може вместо белтък - ракия или бренди (Но аз лично предпочитам да ги пия с орехчетата Simple Smile )

Общи условия

Активация на акаунт