ИМА ЛИ МАМИ ОТ СЛОВЕНИЯ

  • 99 186
  • 172
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!
С моя съпруг  отдавна обмисляме темата за работа в чужбина и двамата сме на мнение, че Словения е прекрасна страна и предполагам много спокойна за живеене.
Имаме 4 год. дете , за което търсим възможно най-добро бъдеще ( както всички родители разбира се).
Аз съм стоматолог, а мъжа ми е психолог. Предполагам, че няма да е толкова трудно да намерим работа, след като научим езика разбира се.
Въпросът ми е имате ли сведение за БГ зъболекар там?
Благодаря ви!

# 136
  • Мнения: 67
Здравейте, момичета!
С моя съпруг  отдавна обмисляме темата за работа в чужбина и двамата сме на мнение, че Словения е прекрасна страна и предполагам много спокойна за живеене.
Имаме 4 год. дете , за което търсим възможно най-добро бъдеще ( както всички родители разбира се).
Аз съм стоматолог, а мъжа ми е психолог. Предполагам, че няма да е толкова трудно да намерим работа, след като научим езика разбира се.
Въпросът ми е имате ли сведение за БГ зъболекар там?
Благодаря ви!
Здрасти! До колкото съм запозната работа за зъболекари се предлага (гледам обявите в бюрото по труда) , но за психолог до сега не съм срещала ( това не означава , че няма) , за български зъболекари не съм чувала ( може и да има). Само трябва да научите езика и мисля , че няма да имате проблеми с вашата професия. Според мен най-подходящата среда за езика е тук , на место.
Успех ви желая!  Hug

# 137
  • Мнения: 2
Благодаря много! Силно се надявам да успеем! Simple Smile))

# 138
  • Мнения: 67
Благодаря много! Силно се надявам да успеем! Simple Smile))

Поне имате по-голям шанс от България  Hug

# 139
  • Мнения: 1
Имали българки  в района на Изола или Копер ще се радвам да се запознаем и да пием по кафенце   bouquet

# 140
  • Мнения: 1
Zdraveite mami v sloveniq,az jiveq v Maribor i iskam da vi pomolq ako nqkoi znae kade moga da preveda ot BG na Latinica na deteto mi akta za rajdane i kolko 6te struva prevoda,Molq Vi ako nqkoq mama znae da spodeli.Blagodarq predvaritelno  Sad

# 141
  • Мнения: 44
Здравейте.
Аз съм от групата на френските майки и идвам при вас с въпрос дали има някой от Любляна?

Предстои ни кратък престой в Любляна/ имаме ходене до посолството/. Ще пристигнем сутринта и ще продължим следобед по пътя си.
Въпросът ми е как да намеря закрит детски център, защото сме с две малки деца а прогнозата за времето е кофти.

Благодаря!

# 142
  • Мнения: 67
Здравейте.
Аз съм от групата на френските майки и идвам при вас с въпрос дали има някой от Любляна?

Предстои ни кратък престой в Любляна/ имаме ходене до посолството/. Ще пристигнем сутринта и ще продължим следобед по пътя си.
Въпросът ми е как да намеря закрит детски център, защото сме с две малки деца а прогнозата за времето е кофти.

Благодаря!
Здравейте!
Аз не съм в Любляна ,но много блшзо до посолството (през 2 изхода по магистралата) има голям търговски център , където може да заведете децата. Дори и детския център да не ви хареса , може да се разхождате цял ден. Адреса е Cvetkova ulica 25 Ljubljana 1000. Успех и приятно изкарване.

# 143
  • Мнения: 44
lipss, много ти благодаря за отговора. Точно нещо такова търсех, хем близо до посолството, хем да е закрито и голямо. Много, много благодаря още веднъж!

# 144
  • Мнения: 1
Ще бъда в Любляна за 1 седмица в началото на другия месец. Ако има някои свободни мами за по кафенце - пишете

# 145
  • Мнения: 1
Ехее тук скоро не се е коментирало  Sad здравейте от мен искам да помоля за помощ майки който са раждали в словения.Живот и здраве скоро ми предстой голяма радост,а не съм много на ясно с документите на детето след раждането.Ако някой може да помага  Heart Eyes

# 146
  • Мнения: 3
Здравейте момичета.Ние с моя мъж сме големи националисти ,но напоследък ни е все по-трудно да преживяваме.Така се прокрадна мисълта за реализация някъде другаде...не сме избрали още къде,но много харесваме Сърбия,Словения и Хърватска.Ние сме художници и имаме галерия.Децата ни са в седми и втори клас.Мечтата ни е да направим българска галерия в Любляна ...картини,керамика,бижута и т.н.Много се надявам на вашата помощ...трябва ми информация за наеми на магазин,фирма,осигуряване и данъци,търговски улици( за тази дейност,), училището на децата(език?), курсове на място и най-вече вашето мнение...Как ни възприемат словенците,какво е отношението им към изкуството?....всичко,което ви е направило впечатление.Предварително ви благодаря... Hug  bouquet

# 147
  • Мнения: 1
Здравейте момичета.Ние с моя мъж сме големи националисти ,но напоследък ни е все по-трудно да преживяваме.Така се прокрадна мисълта за реализация някъде другаде...не сме избрали още къде,но много харесваме Сърбия,Словения и Хърватска.Ние сме художници и имаме галерия.Децата ни са в седми и втори клас.Мечтата ни е да направим българска галерия в Любляна ...картини,керамика,бижута и т.н.Много се надявам на вашата помощ...трябва ми информация за наеми на магазин,фирма,осигуряване и данъци,търговски улици( за тази дейност,), училището на децата(език?), курсове на място и най-вече вашето мнение...Как ни възприемат словенците,какво е отношението им към изкуството?....всичко,което ви е направило впечатление.Предварително ви благодаря... Hug  bouquet

Що се отнася до Словения - това е една прекрасна, бутикова страна, с отзивчиви и спокойни хора, където мисля, че можете да се реализирате като художници.
Ходил съм три пъти в Словения, предимно на почивка и впечатленията ми са много добри. Словения мого повече прилича на Австрия или Швейцария, само дето ти говорят на словенски  Simple Smile Трудно е човек да повярва, че някога са били част от Югославската федерация.
Лично аз смятам след време да си купя къща в Словения и да прекарам остатъка от живота си там. Е, още съм млад, но мисля с перспектива. Laughing
Желая ви успех! Simple Smile

Последна редакция: нд, 29 мар 2015, 16:38 от AnMary

# 148
  • Мнения: 3
Да и аз мисля ,че там ще ни хареса...все още проучваме възможностите.Свързахме се с много българи ,които живеят там и единственото ми притеснение е свързано с училището.Големият ми син е на 13 т.е. 7-ми клас и в момента се готви за матура.Не мога да открия нищо за образователната система на Словения...по-точно за средно образование.Благодаря на всички ,които помогнаха

# 149
  • Мнения: 2
Здравейте мами Simple Smile Нова съм във форумът, от известно време живея в Словения и след няколко месеца ще родя моето първо бебче тук. Та във тази връзка искам да попитам дали някоя от вас мамите може да ме светне как стоят нещата с добиване на майчинството (в момента съм назначена на работа, а преди бременността имам около 1 година трудов стаж в Словения).  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт