До мамите в Лондон

  • 17 584
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте! Майка съм на момиченце на 1 год. Simple Smile Съпругът ми отскоро работи в Лондон и желае аз и дъщеря ни да отидем при него. Притеснявам се обаче, че промяната в климата ще й се отрази, като се има предвид, че е много влажно в Англия. И другото, което искам да питам е как стоят нещата с детските ясли / градини в Англия. Чувала съм, че са доста скъпички, но все някой трябва да пази малката, когато аз започна работа. Вие как сте решили проблема с пазенето на децата?   

Благодаря  Ви предварително!

# 1
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Ние отдавна не живеем в Лондон. Синът ми се роди там. Влажно е, да. На мене лично доста зле ми се отразяваше понякога на ставите, но пък кожата ми беше идеална. За 12 години една бръчка не ми излезе! Опеделено предпочитам лондонската мека зима пред българската. Лятото е много приятно и не е горещо и това също ми харесваше.

Яслите са много, много скъпи. Бях намерила за сина ми, на 5 спирки с метрото от нас и за 300 лири на седмица (преди 9 години). Беше в едно мазе, 2 мелки стаички. Не ми хареса изобщо. Има някакви държавни на половин ден, но не помня, ние емигрирахме още когато синът ми беше на 11 месеца. Най-добре е да дойде баба или майка да го гледа. Друг вариант е детегледачка, по-евтино е от ясла. Аз бях намерила една, която можеше да го гледа по цял ден в дома си за 200 лири на седмица, но платени в брой. Тя беше удобна, защото живееше наблизо и гледаше детето си на същата възраст.

# 2
  • Мнения: 7
Ако мъжът ти е със синя карта може да пискате финансова помощт за детето и за лол инком, тогава ще Ви отпускат седмично пари за яслата. Около 70-80% от цената. Скъпо е -да но със правилните документи може да Ви помогнат за ясла и градина. На близка приятелка която е със синя карта и плащат седмично пари за градината на малкия, иначе невъзможно да плаща по 900лири на месец.

# 3
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Juji87, дори и да са резиденти, доходът им трябва да бъде наистина много нисък за да им отпуснат тази помощ. На нас не ни се полагаше нито стотинка, и това при положение, че само мъжът ми работеше. Лондон е прекрасен град за млад, здрав, прав, красив и богат човек  Mr. Green без деца. С деца там животът е ужасно труден. Не бих се върнала там докато децата са малки въпреки високите доходи.

# 4
  • Мнения: 7
Nevena, моята приятелка не работи, мъжът й изкарва само по 1000паунда на месец. Живеят от 1 година тук и получават помощи за бебето. Сега го записаха на ясла и ще получават 70-80% от цената.
Не влизам в спор, но в БГ да не би живота е лесен като си с дете?????
Аз съм с 2 ръце за това който може да си взима децата и да идва в Англия, да им даде шанса който никога не биха имали в БГ.

# 5
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Да, ако изкарва наистина толкова малко имат право на помощи. НО!!!!! С толкова малко пари, дори + помощите, животът в Лондон хич не е лек и приятен. Аз никога не съм работила за толкова малко пари и това преди 20 години и въпреки всичко, с наема ми беше нанагорно в началото и това без деца. В Лондон най-тежкото в началото е наема. С такъв доход не зная какво ще намерят, защото агенциите и собствениците гледат доходите. Ние преди 10 години плащахме около 1300 лири на месец за мизерно малък апартамент, в който с ходещо дете едва ли можеше да се живее. Най-ниският наем, който съм плащала беше 520лири на месец за гарсониерка с отделна кухня колкото килер и голяма баня, идеално за сам млад човек, но не и с дете. За по-добро, на тази цена трябваше да се изнесем извън центъра, където животът е като на село, няма кафенета, магазините затварят рано. В къща е трудно, дебитът на водата е  ooooh!, все едно я спират, студено е винаги, дори с надуто парно, топлата вода никога не стига, нямат централно парно и топла вода извън големите блокове в центъра. Транспортът в Лондон е най-лошия, който някога съм виждала, дори сравнен със софийския. Аз винаги гледах да живея близо до работата така че да не се налага да ползувам градски транспорт, той е много скъп и бааааааавен там.

Аз не мисля, че животът за едно дете е по-добър в Англия. Имах приятели с деца. Ние точно затова се върнахме във Франция. Не ми харесва в Англия с какво се хранят в училище, как седят в памперси до няма да ти казвам каква възраст, липсата на детски площадки и салони. Не виждам смисъл човек да иде там за да даде шанс на детето (освен езика). Англичаните като хора не са от най-щастливите и доволни.

Годината, която прекарах там след като се роди сина ми беше най-трудната в живота ми. Аз не бих се върнала с децата.

Споделям мнение, което не е задължително да се покрива с това на другите и което отразява личните ми преживявания.

# 6
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Да се намеся тук аз сега  ooooh!
Невена това което си написала хич не ми хареса ,но всеки си има виждане за нещата  Naughty
Смяната на климата се отрази на малкия с постоянна кашлица от както сме дошли ,за себе си не мога да кажа защото и преди съм живяла с такъв климат (в Белгия)
Транспорта е много уреден и най-вече удобен много трудно може да се изгубиш ,а дори и да стане веднага ще се намериш Mr. Green толкова табелки табелища има и какво ли още не .
Наемите са високи ,но зависи коя зона искаш. В моя квартал студио 700паунда със сметки с 1 спалня към 850 пак със сметки .
За градините споделям от опит малкия ми ходи втори месец на градина 170 паунда на седмица държавата ми поема част защото е над 3  години и плащам 125паунда .Самата градина е на един етаж къща с 3 стайна има голям двор имат много играчки и кухня с готвачка . Ами не съм мечтала за този живот да чистя къщи за да плащам градина ,но на този етап за да сме си с нашия татко ще е така.
За помощите нищо не мога да кажа само за детски съм подала ,но не знам дали ще вземем. За детски площадки има е не е както в моя роден град пред всеки блок ,но пък в Лондон има страхотни паркове . Никъде живота не е песен ,но поне да сте си тримата ще е по леко .

# 7
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Cherry Mam , всичко, което написах е преживяно от мене. Мисля, че е по-добре човек да отиде подготвен за най-лошото. Така поне му олеква и не се разочарова. Няма по-лошо от разочарованието. Нейното дете е на една година. Не зная дали на тази възраст ги вземат на градина. Бяха ми казали, че до 2 години са на нещо като ясла. Друг негатив, за който се сетих е липсата на достъп до педиатър и дългото чакане при Джи Пи. Моят син се роди недоносен и затова имаше консулт всеки месец с педиатър, но иначе, ако детето боледува е  ooooh!. Сестрата на мъжа ми я освободиха от работа заради честите отсъствия поради боледуване на детето. Моят син нито веднъж не се разболя докато бяхме там, но често, след смяна на климата, децата започват да боледуват непрекъснато, защото срещат нови вируси.

Големите паркове - на нас Хайд парк ни беше близо и там ходехме. Тук децата ми сами отиват в парка зад блока, имат много приятелчета с които препускат сами. В парка има люлки, катерачки, пързалки, пясъчник. Само около блока имаме 2 парка, в които могат да ходят сами и един, в който ги водя, защото се пресича голяма улица или ходят в група с по-големи деца. Това в Лондон е абсурд на тяхната възраст. Ходят на плуване, фехтовка, танци, моделиране и рисуване. Езици не поискаха да учат. В Лондон тези извънкласни занимания едва ли щяхме да си ги позволим за 2 деца.

Позитив за бебета и малки деца е евтиното бебешко мляко и кърпички, пюрета, колички. Всичко това там е 2 пъти по-евтино от БГ и ФР. Също храната е много евтина на пазара - риба, плодове, зеленчуци.

В Лондон минаха най-прекрасните ми години. Ненадминат като клубна сцена, модни магазини, мирише си на класа и пари. Няма да забравя модните ревюта, лансирането на парфюмите, страхотната атмосфера по Коледа. В никой друг град (изключая Париж) пазаруването не ми е доставяло по-голямо удоволствие. А в Лондон то е издигнато в култ. Ама, с дете нещо........

Аз не бих чистила къщи за да плащам градина Peace

# 8
  • Мнения: 73
И аз живея в Англия от 15 години и точно заради това избрах да се върна и родя детето си в София  Laughing И съм много доволна от това си решение. Сега се връщам обратно там, надявам се не за повече от 2-3 години. Не знам как ще е с детето и дали ще му хареса. Не живеем в Лондон, а в центъра на друг град, което прави живота по-качествен, но не достатъчно интересен за мен. Затова работим по план за напускане на този мрачен остров. Единственото хубаво нещо са високите доходи, но има неща, които с пари не могат да се купят. Не бих взела нито пени от държавата. Нито бих чистила каквото и да е друго, освен собствения си дом. Заради разни използвачи печелещите плащат прекалено високи данъци. Може да звучи гадно, но е вярно.  Има англичани, които просто не искат да работят, а да живеят от държавата.
Иначе дали Лондон ще ти хареса, зависи от това за какво си там  Wink

Nevena Virolan Мнението ми стопроцентово се покрива с твоето.
Иначе, колкото хора, толкова и мнения.  Laughing


# 9
  • Мнения: 1
Здравейте мами!
Аз съм Катрин и съм на 15 години. Живея в Лондон. От 3 годишна се занимавам със спортни танци и се състезавам. За съжаление, нямам партньор в момента и затова реших да публикувам и тук. Бих искала да попитам, дали някоя от вас има син, който се занимава със спортни танци и живее в Англия? Ако да, моля свържете се с мен. Също така може да ми кажете ако някоя ваша приятелка/приятел има син, който се занимава със спортни танци.
Благодаря предварително.

Имейл: katrin_hala4eva@hotmail.com
Телефон: 07448429190

Общи условия

Активация на акаунт