изхвърляте ли първата вода когато варите ЛЕЩА...и защо

  • 13 318
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322
На лещата не хвърлям водата,на боба поне три води Wink

# 16
  • Мнения: 5 818
Аз не хвърлям пъвата вода на лещата,но имам приятелка която я държи няколко часа във вода,изхвърля я и после я вари.
Прави го, уж за да се свари по-бързо лещата.
Вие накисвате ли предварително лещата?

Последна редакция: пн, 04 окт 2010, 17:39 от monii

# 17
  • Мнения: 2 011
Не я изхвърлям. Ще стане много измита, според мен.
На боба хвърлям три води.

# 18
  • Мнения: 29
Аз пък хвърлям  първата вода и на боба и на лещата.На лещата я хвърлям точно заради пяната която се образува.

# 19
  • варна
  • Мнения: 1 830
Не не я хвърлям   Naughty

# 20
  • Мнения: 155
Не, не я хвърлям.

# 21
  • Мнения: 960
Не, на лещата не хвърлям,но боба първо кипвам ,след това мия през гевгир и хоп,в тенджерата под налягане за около 35мин.
Случвало ми се е и лещата да е в такава тенджера ,че след 1час вране пак си е хрупкава.

# 22
  • Мнения: 5 001
Не, на лещата не хвърлям,но боба първо кипвам ,след това мия през гевгир и хоп,в тенджерата под налягане за около 35мин.

Друг път пробвай да накиснеш боба от вечерта.....После става в тенджерата за 10-14 минутки.... Hug Hug

# 23
  • Мнения: 960
Задължително го кисна. Hug
Но моите го харесват леееекинко разкашкан,че не обичат да прозира.  bouquet

# 24
  • Мнения: 720
Хвърлям и на лещата и на боба. Накисвам от вечерта, когато зная със сигурност, че на другият ден ще готвя точно това (много рядко се случва от вечерта да съм на ясно какво ще готвя утре). Няма нищо общо с пръдливостта  Joy на боба, вари се по-бързо така. Същото съм чувала и за сухия грах, но аз така и не успях да го сваря това чудо.  Rolling Eyes
МАРИ77, моята баба преди да свали боба от котлона в една купичка намачква с вилица черпак или два от него и връща обратно в тенджерата. Много вкусно се получава и не прозира.  eat

Последна редакция: вт, 05 окт 2010, 13:12 от Ена

# 25
  • Мнения: 960
Да,и застройка с повечко брашънце. Wink

# 26
  • Мнения: 456
Веднъж бях пробвала да я изхвърля както при боба, но лещата стана една рядка и безвкусна. Не повторих този опит - мисля че е достатъчно да се измие преди това добре Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 2 109
Не хвърлям нито на боба нито на лещата. За сметка на това гледам котлонът да е включен на ниска степен, ако ще да мине и час до завирането. Така омеква постепено и люспата не се втвърдява. Боб кисна от предишната вечер и слагам джоджен още в самото начало, той също имал функцията да отнема от газовете  Crazy
Лещата си я варя така, нито кисна, нито сменям, само бавно завиране и готвене и прилагам.

# 28
  • Мнения: 2 376
След като заври я оставям за 15 мин и махам люспите, после в нова вода.

# 29
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
И аз не хвърлям първата вода. На боба също. (Или ни се пръцка или не, зачестяване на пръцкането заради неизхвърлена бобена вода не съм забелязала  Crazy Mr. Green)

Общи условия

Активация на акаунт