Инверторен климатик Haier - нещо не му е наред. Май...

  • 34 924
  • 77
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17 546
Заплаши ги с Комисията за защита на потребителите... Peace
Току що го направих! Crossing Arms
Шефа на монтажната фирма им диктува по телефона да го свалят и вътрешното, и външното тяло и да го отремонтирали. Но аз не искам да го поправят, защото той от първия ден има проблем. Искам нов! И ще имам нов. Ще ми идват те в 19,30 вечерта, за да ми поправят нещо си и в момента още са тук; ще ме охлаждат половин час, за да го пробват, при отворена врата на терасата и външни температури 5о! А шефа им ще ми вика "мадам". Да не държа публичен дом случайно!? Crossing Arms Ще ги побъркам!

# 31
  • Мнения: 17 546
Забравих да пиша, че благополучно демонтираха и вътрешното, и външното тяло на климатика и си ги отнесоха. Мъжът ми като по чудо си дойде по-рано от работа и то тъкмо навреме. Обеща им, че ако не ни монтират до няколко дни нов работещ климатик ще ги разкарва мощно през цялото време на гаранцията за най-малкото нещо. Mr. Green Ще видим какво ще се случи до няколко дни, както беше обещано. То днес е четвъртък, не очаквам по-рано от сряда-четвъртък другата седмица да се върнат с нов монтаж, щото и те ще се направят на важни.
Да не говорим, че техниците, за да пробват дали има фреон в климатика, опущиха вентила и изфукаха повечето газ на халос... ooooh! Единия си изгори ръцете направо! Дано момчето не стане на мехури, ама ако така работи всеки път...

# 32
  • Мнения: 2 067
Бижу, моля те и по-натък да ни информираш за развитието на случая. Интересно ми е как се процедира в такива случаи, щото за мен връщането на дефектен уред в технополис се оказва мисия невъзможна.

# 33
  • София
  • Мнения: 30 253
Бижy,

от това, което разказваш имам чувството, че си попаднала точно на дефектната партида климатици Haier. Ние преди години си сложихме 2 и нямаме проблем, НО наши роднини си сложиха след нас (явно вече друга партида) и браха същите ядове. Проблемът при тази партида се оказва една платка, която е доста скъпа и е хубаво (ако е тя), да ти се смени по време на гаранция. Фирмите като чуят Haier (от тази партида) започват за закрепят положнието, докато мине гаранцията, че не им се дават пари за платки, а продадените климатици от същата партида ги продаваха на промоция (безплатен монтаж или 5% отстъпка) и маса хора си накупиха от тях. Аз лично познавам едно момче, което работи в "Технополис" и от там са пускали промоции на Haier и Самсунг, за да изчистят дефектните партиди, защото монтажните фирми започнаха да не ги препоръчват на клиенти, тъй като после ходят по 100 пъти на рекламации и се вкарват в някакви приключения  ooooh! (БГ безумия)

# 34
  • Мнения: 17 546
Е, тоя вчера дето ми вика "мадам", точно това каза "Мадам, ще ви бъде сменена платката..." , пък аз му казах, че ще ми бъде сменен климатика, защото не искам да ми сменяват платката! Надявам се дефектната партида да е изчерпана и да ми го сменят за друг модел, даже с доплащане предпочитам. Но... ще видим!

# 35
  • София
  • Мнения: 30 253
Е, тоя вчера дето ми вика "мадам", точно това каза "Мадам, ще ви бъде сменена платката..." , пък аз му казах, че ще ми бъде сменен климатика, защото не искам да ми сменяват платката! Надявам се дефектната партида да е изчерпана и да ми го сменят за друг модел, даже с доплащане предпочитам. Но... ще видим!

Ясно, за съжаление съм познала. Дано да стане, з-то доколкото знам вносителят още не е изчерпал количествата, но пък на нашите роднини след смяна на платката работи  Peace

# 36
  • Мнения: 17 546
Нищо де, аз спретнах един имейл до Технополис, в който небрежно вмъкнах инфото с промоции на дефектни партиди климатици. Да видим те пък какво ще ми отговорят.

# 37
  • София
  • Мнения: 30 253
Нищо де, аз спретнах един имейл до Технополис, в който небрежно вмъкнах инфото с промоции на дефектни партиди климатици. Да видим те пък какво ще ми отговорят.

естествено, че ще го отрекат  Wink Информацията, която споделих я знае персонала и монтажните фирми, но никой от тях няма да признае на клиента за проблема, з-то все се надяват, че поне няколко бройки от партидата може и да излязат читави (надали според мен). Монтажните фирми вече гледат леко, леко да заобикалят тази партида, че после им идва разкарването и разправията много  Peace Разликата м/у тях и хипермаркетите е, че монтажните фирми не държат климатици на склад в повечето случаи. Поръчваш 1) от тях, а те изтеглят климатика от хипермаркета или вносителя и го монтират 2) поръчваш от хипермаркета и там ти предлагат лицензираните фирми за монтаж т.е. монтажната фирма може да си позволи да ти каже "недей този, по-добре другия", докато "Технополис" имат много от тях на склад и трябва да ги пласират дефектни или не, а после монтажистите да си чукат главата. Даже по едно време даваха повече отстъпка за въпросните модели на монтажниците, само и само да ги предлагам, ама нейсе  Rolling Eyes

Пожелавам ти благоприятно развитие на проблема   bouquet

# 38
  • Мнения: 17 546
естествено, че ще го отрекат  Wink Информацията, която споделих я знае персонала и монтажните фирми, но никой от тях няма да признае на клиента за проблема...
О, аз не очаквам да ми кажат "Да, госпожо, вярно е!" Laughing А просто да им стане ясно, че знам някои "тайни" нещица за дребните им лъжи и няма да им мине номера. Wink

Благодаря Hug , надявам се да се разрешат нещата, защото аз нямам никаква вина, че две групи хитреци се надцакват за сметка на клиента.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 07:22 от Бижy

# 39
  • Мнения: 17 546
Ами да кажа, че току що ми се обади шефът на отдел "Рекламации" на верига Технополис по повод имейла, който им пратих преди половин час и каза, че в понеделник ще се чуем отново. Явно все пак са го забелязали и не им е все тая какво мислят клиентите.

# 40
  • София
  • Мнения: 30 253
Ами да кажа, че току що ми се обади шефът на отдел "Рекламации" на верига Технополис по повод имейла, който им пратих преди половин час и каза, че в понеделник ще се чуем отново. Явно все пак са го забелязали и не им е все тая какво мислят клиентите.

дано  Peace пиши в пон-к какво са казали.
Ако все пак ти се наложи да смениш марката бих те посъветвала Fudjitsu, Mitsubishi или Daikin, за да нямаш ядове  Peace
Ние цялата рода сме климатизирани- кой с Haier, кой с Panasonic, кой с Midea, кой с Fudjitsu. Последните нямат равни, сравнение с другите изброени преди това  Peace

# 41
  • Мнения: 146
Голям скок - от HAIER на MITSUBISHI и DAIKIN. Е можеш да минеш на FUJITSU, защото то стана малко китайско та прехода от HAIER към FUJITSU ще е по-лесен Simple Smile

Все пак съвета за преминаване към MITSUBISHI и DAIKIN е добър, ама хубав климатик и на двете марки струва поне два пъти. От друга страна поне няма много да мислиш дали ти бръмчи климатика, дали е замръзнал или нещо друго не му се е случило.

Това не означава, че при климатици MITSUBISHI и DAIKIN има 100% гаранция от появата на някакъв проблем, но все пак вероятността е толкова малка в сравнение с HAIER, че напрактика едва ли ще имаш този късмет.

Както и да е успех, но в Технополис не продават климатици FUJITSU, DAIKIN и MITSUBISHI - там се продават евтини климатици шир потреба.

# 42
  • Мнения: 17 546
Както и да е успех, но в Технополис не продават климатици FUJITSU, DAIKIN и MITSUBISHI - там се продават евтини климатици шир потреба.
Благодаря! Информирах се вече за това, но те и пари връщат... Wink
Имаше една тема за наритването на задници, трябваше там да пиша или пък да пиша като приключа с разправиите, и ви уверявам, че ще съм доволна от изхода на ситуацията.

ПП. От Mitsubishi-тата, похвалата важи само за серията Mitsubishi Electric.

# 43
  • София
  • Мнения: 30 253
Цитат
Както и да е успех, но в Технополис не продават климатици FUJITSU, DAIKIN и MITSUBISHI - там се продават евтини климатици шир потреба.

не го казах, з-то на Бижy й е пределно ясно какво продават в Технополис, след като им е клиент  Wink Изброените 3 марки бяха в случай, че й върнат парите.

Цитат
Е можеш да минеш на FUJITSU, защото то стана малко китайско

аз мога да ти кажа, че вече и MITSUBISHI има такова  Wink така че зависи в крайна сметка на какво ще попадне и не на последно място как ще й е монтирано, з-то както споделих имаме доста опит с климатиците и мога да ти кажа, че имаме случаи в родата на монтаж на климатик за 2000лв по-лош отколкото на климатик за 500лв, така че да не подценява и монтажа  Peace За FUJITSU просто споделих пак от опит. Имаме 9-ка и 14-ка, перфектни са  Peace В крайна сметка изборът си е неин според изисквания и финанси.

Цитат
и ви уверявам, че ще съм доволна от изхода на ситуацията.

е, това е най-важното и ти го пожелавам   bouquet

# 44
  • Мнения: 146
Не разбрах къде има китайски климатици MITSUBISHI, това явно ще е някаква новина newsm78. Всъщност не вярвам да има китайски климатици MITSUBISHI но и това ако вече изведнъж всички климатици ще станат китайски.
Не че MITSUBISHI не произвежда в Китай, даже напротив произвежда от десет години, но в България няма такива климатици или поне аз не съм чул някой да прави глупоста. Вече има прекалено много китайски климатици и ще е добре да има и хубави климатици за хората, които пък искат хубавото.

Общи условия

Активация на акаунт