А какво ви е мнението за детската кухня?

  • 1 527
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Хапчице, казаха ми като навърши 10 месеца да се обадя. Сега наистина чакаме ред, но не плащам нищо. Просто към нашата кухня има много деца и ако не я запиша сега, по-късно няма да ни вземат изобщо. Сияна е 93 номер, но от незнам коя подред тетрадка за годината... абе голямо чакане и галимация. Предпочетох да я запиша, защото дори да не ползвам правото, все ще мога да го отстъпя на някоя мама, а иначе няма да имам дори минимална възможност да взимам храна от кухнята. Та съм решила, ако има нещо, което не е за нея - аз съм добро прасе Wink пък и те готвят изключително вкусно Mr. Green Имах късмета да надникна в кухнята, след като бяха свършили работа - блестеше от истота. А една от лелите, които готвят там каза, че дори зимата готвят всичко с пресни продукти... Така или иначе ще поживвем - ще видим Wink

# 16
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 739
Интересно ми е от къде ги вземат тези пресни продукти. Аз засега приготвям пюретата на малкия само от продукти с известен произход, защото не знам тези от пазара колко са нитратни и с какви химии са третирани  newsm78

# 17
Аз лично изхраних и двете си деца от кухните и много съм доволна. С голямата бях студентка, а с малката- трябваше да почна работа и да специализирам.Така че бях луднала и ако ги нямаше кухните щях да съм  smile3511Децата ми обожаваха тази храна, хем голямата беше и злояда. В нашата кухня дават до 2 и половина год. Иначе като имам време готвя домашни гозби- и готвя вкусно...

# 18
  • София
  • Мнения: 4 381
При нас кухните са след 10м навършени. Имам възможност да взимам от две кухни, като едната ме и много удобна, а другата е по-далече. За удобната, като местоположение, съм чакала 6м, за да се запиша. Обаче момата не харесва техните манджи. Определено не стават за късно захранени бебоци. Направо ме убиват с една млечна супа. Сигурно и прасетата няма да я погледнат. Цяла седмица имаше само манджи с пиле. Също използват и други подправи освен магданоз и копър. Момата няма много проблем с храната, но от подправките после се изпъпчва. От тази кухня съм взимала само 1м. и се отказах.
Другата кухня, която е по-далече, е страхотна. Единствено има повече сол, отколкото на мен ми харесва. Готвят разнообразно и поне 2-3 пъти в месеца има риба. Но определено и тя не е за късно захранили мами. Най-добре е да се пробват след годинката. При нас преди това момата само дегустираше, а аз дояждах.

# 19
  • все тук
  • Мнения: 1 716
От 5-ти навършен месец Денислав беше на кухня - поне при нас храната беше перфектна. Премина през всички 4 групи - до към година и 6 месеца ядеше от тази храна. Не съм имала никакви проблеми - купонът е под левче, супа, ядене, десерт, готвят по нови рецептурници - здравословно. С две ръце съм "за" детската кухня

# 20
  • Мнения: 3 663
аз честно казано малко я недолюбвам кухнята
например прословутите им кремчета, които приготвят за една минутка
ми то млякото или водата даже няма време да се обработи термично добре за такова време
но пък готвят вкусно доколкото знам
за мен лично най-голямото неудобство е ходенето за храната Simple Smile детето спи ли не спи ли, вали ли, духа ли, каквото и да е - в 12ч трябва да си там..
предпочитам да бухна зеленчуците в уреда за пара, да врътна таймера и готово
обаче е факт, че много майки нямат време и кунята им е страшно облекчение  Wink

# 21
  • Мнения: 303
И аз нещо не съм фенка на кухнята...Но като се замисля децата, които са свикнали с тази храна после съвсем бепроблемно ще ядат храната на яслата. И тогава ние какво ще правим не знам Shocked

# 22
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз нещо не съм фенка на кухнята...Но като се замисля децата, които са свикнали с тази храна после съвсем бепроблемно ще ядат храната на яслата. И тогава ние какво ще правим не знам Shocked

Защо?Какъв ще е проблемът да си хапва ясленската храна?Мислиш, че ще е по-различна от домашната ли?Аз съм против кухните не защото не са вкусни или нещо такова, а просто считам, че прекалено рано бухат вътре сол, захар, подправки, яйца и прясно мляко.Когато синът ми тръгне на ясла, вече ще е свикнал с тези храни, така че аз лично проблем не виждам.

# 23
  • sofia
  • Мнения: 562
И аз нещо не съм фенка на кухнята...Но като се замисля децата, които са свикнали с тази храна после съвсем бепроблемно ще ядат храната на яслата. И тогава ние какво ще правим не знам Shocked
именно поради тази причина записах Ели на кухня!мама ми спомена че брат ми си е ял изклюително добре докато не тръгнал на ясла!
и сега много се радвам че я записах!хапва разнообразно ядене всеки ден!нито една от манджите не се повтаря в рамките на две седмици!готвят основно пиле и телешко месо, един път седмично има риба, миналата седмица имаше и заешко месо!готвят доста вкусно!
наистина обаче според мен е за дечица навършили годинка, или най-малкото захранени със всичко!абсолютно всички десерти са с прясно мляко при нас, и супите в болшинството са застроени с цяло яйце!
голямо удобство е кухнята!готвих цяла година за Ели преди да я запиша на кухня, и си е голяма врътня според мен!не знам при вас как е но за нас не готвя примерно супа и второ, и не всеки път може да е пресничко, а така даже и да ми е празен хладилника знам че детето ще е нахранено!друг е въпроса че аз мога да и давам много по-голямо разнообразие и че си приготвям храната с продукти домашно производство, но всяко нещо си има положителни и отрицателни черти!
а сега за зимата сме се записали на доставка! Simple Smile

Последна редакция: чт, 10 ное 2005, 09:10 от assia

# 24
  • Мнения: 1 878
За мен беше едно страхотно удобство, а за бебо (сега батко) много вкусн. По принцип е за след 10 тия месец, но ние почнахме при навършени 11 месеца, защото се чака и по-късно ни излезе номера - нямаше никакъв проблем. Готвят разнообразно, вкусно и по специално одобрен рецептурник, а когато съм опитвала честно казано винаги е било безсолно и не достатъчно сладко (поне за моя вкус Laughing) и миришеше много изкусително Laughing. Този път мисля да започна да я давам на бебо като навърши годинка и вече яде обща храна, защото вече образована тук ще се захранваме по-късно. Heart Eyes

# 25
  • Варна
  • Мнения: 632

Аз съм против кухните не защото не са вкусни или нещо такова, а просто считам, че прекалено рано бухат вътре сол, захар, подправки, яйца и прясно мляко.

Аз много се бях наточила да запиша Али на кухня към 10 месец именно заради вкусната манджа.Майките тук, които я ползват казват,че е като за нас и децата много я ядяли. Та отидох аз да поразпитам на място какво се готви,с какви продукти и т.н. и само началото ми беше достатъчно да се откажа-кухнята е млечна и готвим с краве прясно мляко - всеки ден в пюрето има мляко, а в супата жълтък. Освен това се овкусява със сол и захар. Е, как да я запиша?

Последна редакция: чт, 10 ное 2005, 13:31 от J E N I

# 26
  • Мнения: 127
Защо?Какъв ще е проблемът да си хапва ясленската храна?Мислиш, че ще е по-различна от домашната ли?
Аз опхределено съм на мнение, че е по-различна от домашната, най-малкото понеже е същата като в детската кухня - поне в "Люлин" готвят едно и също за децата в яслата, където е кухнята-майка и за тези, които си взимаме храната за по-малки деца и бебета. Имам познати майки от градинките, които не даваха готови пюрета, а правеха домашни и техните деца не искат да ядат храната от кухнята.
Аз също се опасявах за Цветина, понеже тя категорично отказваше готовите зеленчукови пюрета (както и моите домашно приготвени месни, но това е друга тема  Close). Записах я чак след като навърши година, макар че можеше и на 9 навършени месеца, но ние тогава още бяхме назад със захранването. Прави сте за млякото и яйцата - наистина мамите на по-малки бебета трябва да го имат предвид, но пък според мен определено готвят вкусно и специално моето дете е доста доволно. А и за 85 ст. на ден как точно сготвяте три манджи, които поне на мен ми решават проблема с две хранения? Вярно е, че често месото е едно и също, но пък като го приготвят по различен начин пак е някакво разнообразие. Моята дъщеря определено предпочита тези манджи пред сготвените от мен специално за нея, така че защо да си правя труда и после да се чувствам зле  Confused Е, друг е въпросът, че когато яде от нашите манджи (ако не са пържени, естествено), все гледа да си чопне от чужда чиния, като че ли в нейната не е същото  #Crazy

# 27
  • Мнения: 516
Аз взех за първи път храна от кухнята,докато си бяхме на гости на родителите ми в Свищов - бях много доволна.Готвеха разнообразно и изобщо не са прекалявали със сол и други подправки - Дневното меню се състоеше от 2 супи,две основни ястия,едно пюре и 2 десерта,от които може да си вземеш,каквото пожелаеш.Ники беше на годинка и един месец,така,4е сме нямали проблеми с усвояването на храната...Но,като се прибрахме в Габрово,много се разо4аровах от местната детска кухня:( - задължават те да взимаш първо,второ и трето..всеки ден основното ястие е с кайма ooooh!,супата през ден два е с кайма,а десертите направо ги хвърлям - може да са вкусни,но са прекалено сладки и имат странни цветове Crazy
Лелките от кухнята ми обясниха,4е са им забранили да дават месо,заради пти4ият грип и им доставили свинско телешка кайма за два месеца напред и само това готвели,нямали много средства Sad
Пункта откъдето си взимах храната е един склад на пенсионерският дом и един дядо я раздава за половин 4ас,ако закъснееш, по4ва да мърмори Close...изтраях то4но пет дена и се отказах от кухнята..имам още 4 купона и ще ги подаря на някоя друга майка.
Сега си готвя на детео през ден...много ми липсва свищовската кухня Cry

# 28
  • Мнения: 2 556
Аз съм твърдо против детската кухня. Детето ще има достатъчно да яде готова храна в яслата и детската градина, защо да му я давам и докато е бебе. Освен това аз вкъщи не застройвам супа с яйце, камо ли да я дам на бебе  Sick

И не виждам какво му е удобството в най-големия студ примерно да се набирам тичам с бурканите, вместо да си седя на топло и да сготвя малко зеленчуци или едно кремче за бебка. Не си падам по готвенето, но за бебето не ми е проблем да готвя всеки ден, щом алтернативата са казаните от детската кухня  Twisted Evil

Също ми е много странно как всички казват, че не могат да постигнат такова разнообразие вкъщи, като това е от лесно по-лесно - да сготвиш с някой по-различен зеленчук и да сменяш видовете месо например...

# 29
  • Мнения: 2 242
Мисля като Tess. Само да добавя - никога не си наясно какво точно слагат в тази храна. Аз съм алергична, освен това съм върл противник на всякакви добавки, консерванти и дори овкусяването на храната. До колкото ми е възможно ще гледам да давам домашна храна с домашно произведени зеленчуци и плодове.

Общи условия

Активация на акаунт