частни детски градини в гр. Варна???

  • 30 336
  • 87
  •   1
Отговори
# 60
какво мислите по въпроса-няма места в държавни детски градини, а "малкият принц" плащат стотинки за наем на една сграда - бивша детска градина,която е на общината. Таксите им обаче не са стотинки!!!

# 61
#Crazy
не звучи добре-в държавните градини децата ни се тъпчат по 30 в стая, а в частната-единствената??? ползват обществена база няколко деца.
като искат да си правят частен бизнес-да се бръкнат и да купят нещо.

# 62
  • Мнения: 13 512
#Crazy
не звучи добре-в държавните градини децата ни се тъпчат по 30 в стая, а в частната-единствената??? ползват обществена база няколко деца.
като искат да си правят частен бизнес-да се бръкнат и да купят нещо.
Ти откъде знаеш какъв наем плащат?

# 63
  • Мнения: 2 768

какво мислите по въпроса-няма места в държавни детски градини, а "малкият принц" плащат стотинки за наем на една сграда - бивша детска градина,която е на общината. Таксите им обаче не са стотинки!!!



Доста смело твърдение, но без факти звучи направо голо!

# 64
  • Мнения: 2 839
Мар Монда, ко налиташ пак  Mr. Green
И за мен би било интересно да науча.
Всъщност, какъвто и да е наема, не е много оправдано отдаването под наем точно на тази сграда. При това нямане на места в градините, префасониране на физкултурни салони в стаи за нови групи /което пък лишава другите от помещение за спорт/, групи от по 40 деца ... мда, мисля че няма наем който да оправдава отдаването и ... знам ли  newsm78 Ако се добера до другата среща на кмета с майките, ще го запитам. Аз и без това почнах да му готвя списък  Laughing

# 65
  • Мнения: 2 839
Държа да уточня, че ако ми се накриви нещо шапката в държавната градина, точно в Принца ще си преместя децата, но това не ми пречи да го намирам за несправедливо  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 13 512
Мар Монда, ко налиташ пак  Mr. Green
Абе имам аз една много подходяща сграда на Траката с 32 стаи.Да взема да ви я направя една детска градина....и басейн ще има, и тенис корт- нещо друго да желаете? Хайде, записванията започват,стига сте се жалвали.
Дива- за  теб право  да си избереш стая.. Laughing

# 67
  • Мнения: 2 768

Ако се добера до другата среща на кмета с майките, ще го запитам. Аз и без това почнах да му готвя списък  Laughing


Ти намери кого да питаш!  Mr. Green Синът на кмета израстна в ЧДГ "Малкият Принц"!

# 68
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Мар Монда, ко налиташ пак  Mr. Green
Абе имам аз една много подходяща сграда на Траката с 32 стаи.Да взема да ви я направя една детска градина....и басейн ще има, и тенис корт- нещо друго да желаете? Хайде, записванията започват,стига сте се жалвали.
Дива- за  теб право  да си избереш стая.. Laughing

Записвам се и аз Laughing.

# 69
  • Мнения: 13 512
Пък като ви пораснат децата, решихме да го направим  старчески дом:-)

# 70
  • Мнения: 2 839
Много се звинявам, темата не е място за реклама  Crazy

# 71
  • Мнения: 6 039
я да не пипате единствената частна градина. newsm29
 Аз от раз съм решила там да я запиша/ след горчивият ми опит с яслите/

# 72
  • Мнения: 882
Тъй като темата е за частни детски градини, а таксите са си направо соленички от 250 до 350 лева, аз си мисля следното:
Не е ли най-добре, да се вземе една мила, добра детегледачка. Задължително да е била детска учителка и сега вече пенсионерка, която наистина да е призвана за това.
Устройва се хола(не детската стая- тя си е за почивка) в къщи с масичка за рисуване, с параванче за театър, с много и разнообразни играчки. Прави на детето един добър режим на хранене, на занимания, на почивка.
Всички удобства са под ръка. Не се мъкни детето по студовете. Не се разнасят вируси.
Храни се с храна, каквото Ви е сте му избрали и приготвили.
Ако пък имате и приятелка с дете на същата възраст и още една, можете да събирате децата заедно от време на време, срещу някой лев допълнително за детегледачката.
Важното е да се случи на подходящ човек и да има по-вече пространство у дома. Заплатата на детегледачката + други екстри излиза, колкото такса в частна детска градина.
Нашата познава детето от бебе и от една седмица вече започнаха със заниманията, както е в детските градини. Рисуват, моделират с пластелин, учат песнички и стихотвореия и страшно много се забавляват.

# 73
  • Мнения: 6 039
звучи супер, обаче
1. за 250-350 лв такава гледачка не можеш да нямериш 
2. зависим си от 1 човек и ако се разболее бавачката - нямаш алтернатива
3. мислълта по цял ден непознат човек да се разхожда у дома - не ми харесва
4. все пак в градините са на смени, а тук 5 дни в седмицата по 8-9 часа -   1 човек
5. колективните игри и контакта с другите деца не може да се сравни с вниманието на бавачката и евентуално детето на някоя приятелка

просто расъждавам си така тука..........

# 74
  • Мнения: 2 839
звучи супер, обаче
1. за 250-350 лв такава гледачка не можеш да нямериш 
2. зависим си от 1 човек и ако се разболее бавачката - нямаш алтернатива
3. мислълта по цял ден непознат човек да се разхожда у дома - не ми харесва
4. все пак в градините са на смени, а тук 5 дни в седмицата по 8-9 часа -   1 човек
5. колективните игри и контакта с другите деца не може да се сравни с вниманието на бавачката и евентуално детето на някоя приятелка

просто расъждавам си така тука..........

smile3521
Псолютно вярно. МНого "АКО"та  Mr. Green има в идеята на Радини/вълнения? Mr. Green/ Ако има място, ако се намери добра жена, ако пък има приятелка ...
Ние имахме бавачка и я освободих. Много, ама много съм доволна от нея, но тя не може да даде на децата това което ще получат от връстниците си. А дори и болестите /стига да не се стига до тежки продължителни заболявания, както беше при Маленна/ си имат положителна страна. Ако не се посополивят сега, то ги чака същото в първи клас.
Маленна, на болестите в градината не им се плаши предварително, може да се окаже напразно. Организма и имунитета на 3 годишното нямат нищо общо с тези на 1-2 годишно дете  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт