АВГУСТинчета №2

  • 25 335
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 111
Добро утро!
Последните дни не съм влизала да чета, че само разходки правим и се радваме на есента. Ето малко снимки от вчерашната разходка http://picasaweb.google.com/slavy.petrova/awUkwK#
Хайде приятен слънчев уикенд  Hug

# 661
  • Мнения: 676
Хриси, преди ползвах Пре Нан и млякото е в метална кутия, а лъжичката е от доста добра пластмаса. Кутията има едно ръбче, където да изгладиш повърхността на мерителната лъжичка. При лактаната млякото е в плик, което според мен е супер неудобно, а пък лъжичката е от някаква кофти пластмаса - редовно по нея полепва сухо мляко и трябва да изравняваш с нож. За това си измих кутията от Пре Нан-а и си ползвам нея, но за съжаление лъжичките не събират еднакво количество мляко, за да сменя и нея.
Иначе от самото мляко съм много доволна.

# 662
  • Мнения: 83
Добро утро мамчета. Да ви се оплача и да питам за съвет някой ако е патил. От няколко дена на Дени му излязоха едни пъпчици по бузките и станаха едни грапави.Педиатърката каза че е защото сме го цункали по бузките и изписа едно кремче Exipial бадемово масло.Нещата обаче не се подпбряват, а се влошават.Целите му бузки са в нещо подобно на лишеи и май го сърби, защото ръчичките са му все там  все гледа да се отърка някъде.Хич не ми се ще да го мажа с кортизонови кремове, а ми се струва, че натам отиват нещата Sad

# 663
  • Мнения: 160
Len4ity, Ния също имаше период с доста пъпчици и кожата й беше станала груба и грапава. Изписаха ни Fucidin cream - много леко кремче, но за съжаление от него нямаше особено подобрение и минахме на  Fucidin cream H, който е кортизонен препарат. След две-три намазвания, нямаше и спомен от пъпките. И на мен не ми се искаше да я мажа с такъв тип препарати, но когато помагат бързо и с кратка употреба май е по - добре, отколкото да се мъчи детето.

# 664
  • Мнения: 676
Хелп! Хелп!  Laughing  Моля ви спешно за помощ!

Кажете как да направя така, че малкото ми зверче да не се дере все едно го пребивам, когато я къпя и правим масаж и гимнастика.
Просто е нещо невероятно. Къпането във ваничката е направо трагедия. Обича да я къпя на чешмата (сигурно така е свикнала от болницата). А ако след баня реша да направим и масаж с гимнастика, то просто става третата световна война. Не плаче, не реве, а направо се дере и не може да си поеме въздух Sad

Днес реших да не съвместявам двете омразни дейности и да направим масажа и гимнастиката, когато е най-спокойна (по това време на деня). Никаква разлика нямаше. Рев, рев, рев, до откат. Два часа не може да се успокои, такова дране беше. Сега я нахраних и заспа вече съвсем изтощена, а аз съм пред нервна криза. Това бебешкия плач може би е някакво древно китайско мъчение. В такива моменти просто едва запазвам самообладание. Нито гушкане, нито люшкане, пеене, повиване, сешуари и т.н. - неща, които ни помагат по принцип сега в такъв момент са просто безсилни.

Стремя се да съм супер внимателна, говоря й, обграждам я с играчките, които харесва, пускам й песнички, но не... ефект нула.
Някой друг има ли такъв проблем и какво е решението?
Не мога да не правя гимнастика и масаж - за нея са задължителни, та дори и по два пъти дневно.  ooooh!

# 665
  • Мнения: 125
Здрвейте готини мамчета и сладки бебчета  Hug
Ако имаше конкурс за най-шантаво място за кърмене, сигурно щях да съм в призовите места  Joy
Онзи ден най-накрая отидох на кола, че се канех от доста време. Взех и малката с мен, че не ми се искаше да я оставям на баба й и по едно време като писна мъничето че е гладна Crazy Бяхме страшна гледка - аз я кърмя, а мацката ми чисти краката  Blush Joy Joy
Вчера пискуна пак писна, бяхме в Кауфланд на пазар  и почти стигнахме до касата и като нададе вой, та се видях в чудо. Обърнах се с гръб в едно ъгълче докато захапа гърдата, добре че е зима и сме с много дрехи  hahaha разкопчах ризата, а горната част на гърдата прикрих с нейното шалче. Никога не съм си и мислела, че ще кърмя на касата в Кауфланд  hahaha С едната ръка подпирам нея, с другата бутам количката. Жената на касата ме пита "как може да спи в тази лудница"  Crazy аз й викам - тя не спи, а папка, а тя  #Crazy Joy Joy

Либи  и нан сензитив е също в пликове  #2gunfire добре, че си запазих кутията от другия нан, та го пресипвам
И ние бяхме така с масажа и къпането, но смених тактиката и имаше ефект. Спрях да  я къпя в коритото и почнах с мен в банята, ето малко снимки http://august2010.snimka.bg/baby/bebe-denica-na-mama-desinca.525350.20394581 така хем беше по-спокойна, хем си похапваше  Joy масажа го правя преди баня и така е много по-добре и не плаче толкова. Плаче единствено при обличането после, но малко, а преди какво дране и пищене беше  ooooh!

# 666
  • Мнения: 397
При моето съкровище проблема се оправя така-задължително нахранена преди баня,а след това масажа с биберон в устата.Иначе надава див вой!
Либи,каква гимнастика правите? Това с разтварянето на крачетата ли?

# 667
  • Мнения: 3 846
Здравейте,може ли да се присъединя към вас?На 03.08 станах майка на едно прекрасно малко момиченце-Габриела-роди се 2530 и 47 см.Ще се радвам да обменяме опит и да си помагаме в отглеждането на нашите съкровища Hug

# 668
  • Мнения: 2
Len4ity , vanessa80 добре дошли в клуба на най-страхотните бебоци ! Hug
Slavy Страхотни снимки, разглеждах с интерес, колко е пораснало адашчето  baby_neutral
des_1984 , стиснати палчета и от мен !  Praynig Hug
Либи и моята бубка ни изтезава с рев при всяко къпане в коритото и при почти всеки опит за масаж и обличане ooooh! и аз какво ли не пробвам, и наядена и с играчки и въобще нищо не помага, броят се на пръсти пътите в които не се е драла все едно я колят  Tired също обича под душа, но проблема е че банята е на първия етаж а сега е студено, пуснали сме парно на всякъде, но пак ме е страх да я размотавам гола из къщата, а банята е малка не мога там да я преоблека  Tired абе дано свикнат скоро...
desinca , много забавно пазаруване  Joy
За кърменето в началото много се притеснявах дали и как ще кърмя на обществено място, но като нададе вой малката, изобщо не го и мисля, оглеждам се за някой ъгъл и обръщам гръб на всичко ,а в шопинг центъра ми е кеф, има си столчета масички , изтягам се и по час и косур сме откарвали там, хич не ми пука от другите майки, има някои които се омотават в разни шалове с бебето дори и там, където сме само кърмачки , явно са по притеснителни  newsm78 , относно дрехите, съм си купила плътни потници с копчета и/или тик так, отгоре слагам жилетка или анорак /нещо което не се налага да събличам, и така..
Иначе Вики, ми е много спокойна и послушна, особенно откакто си отиде свекървището , което както разбрах се "хвалело" с невероятно ревливото , нервно и разглезено внуче  #2gunfire #2gunfire #2gunfire ама само Я ВИЖТЕ що за борсук е, имам няколко снимки с нея и беба и все са подобни, моя приятелка като я видя с бебето и после ми каза че се сещала за вица, където един поп кръщавал дете като го потапял във водата държейки го за ушите и го попитали :
 - абе дядо попе, така ли е правилно?
А той рекъл:
 - Ами не е, ама пробвай ти да бръкнеш с голи ръце в тая вряла вода ...  Joy
Та такива ми ти работи .. Айде че бебка се събуди  Heart Eyes
много  Hug на всички

# 669
  • Мнения: 0
Здрвейте готини мамчета и сладки бебчета  Hug
Ако имаше конкурс за най-шантаво място за кърмене, сигурно щях да съм в призовите места  Joy
Онзи ден най-накрая отидох на кола, че се канех от доста време. Взех и малката с мен, че не ми се искаше да я оставям на баба й и по едно време като писна мъничето че е гладна Crazy Бяхме страшна гледка - аз я кърмя, а мацката ми чисти краката  Blush Joy Joy
Вчера пискуна пак писна, бяхме в Кауфланд на пазар  и почти стигнахме до касата и като нададе вой, та се видях в чудо. Обърнах се с гръб в едно ъгълче докато захапа гърдата, добре че е зима и сме с много дрехи  hahaha разкопчах ризата, а горната част на гърдата прикрих с нейното шалче. Никога не съм си и мислела, че ще кърмя на касата в Кауфланд  hahaha С едната ръка подпирам нея, с другата бутам количката. Жената на касата ме пита "как може да спи в тази лудница"  Crazy аз й викам - тя не спи, а папка, а тя  #Crazy Joy Joy

Либи  и нан сензитив е също в пликове  #2gunfire добре, че си запазих кутията от другия нан, та го пресипвам
И ние бяхме така с масажа и къпането, но смених тактиката и имаше ефект. Спрях да  я къпя в коритото и почнах с мен в банята, ето малко снимки http://august2010.snimka.bg/baby/bebe-denica-na-mama-desinca.525350.20394581 така хем беше по-спокойна, хем си похапваше  Joy масажа го правя преди баня и така е много по-добре и не плаче толкова. Плаче единствено при обличането после, но малко, а преди какво дране и пищене беше  ooooh!


Да те попитам и ние сме с нан сензитив, как ви е акото?Нащо е постоянно зелено и рядко.Чудя дали е ет млякото???

# 670
  • Бургас
  • Мнения: 83
да помоля пак за паролката на албума,че съм я изтрила от ЛС baby_neutral

# 671
  • Мнения: 240
des_1984, дано мине всичко добре и дребосъчко да се оправя бързичко.
Добре дошли на новите мами Hug
Мими искрено ме разсмя, тя и моята е борсук, ама какво да я правя свикнах и вече. На теб поне не ти се налага да я виждаш постоянно.
И ние откакто сме на НАН АР за повръщането акото му стана зеленикаво и рядко, сега смесвам с обикновен но пак е същото. Някъде четох, че НАН млеката са с повече желязо та за това така.

# 672
  • Мнения: 2
spirit сигурно звуча малко злобничко по адрес на свекървата, но много ми стана обидно като разбрах какво е говорела, и отгоре на всичко изпратих снимки да занесе на баба и дядо, а те даже не знаеха че вече седмица откак си е в бг, а живеят в едно село и когато дядо ми отишъл за хляб, магазинерката коментирала правнучето му .. А за борсука, това бе коментара на Дидко като я снимаше , чак го беше яд че Вики след време ще гледа снимките  hahaha
Ама здраве да е, аз никога не съм крила радостта си, че не трябва да ги гледам и търпя постоянно  Whistling Както и Дидко никога не е крил радостта си от вниманието и грижите към нас от страна на родителите ми, чака с нетърпение мама да дойде, защото знае, че не само внучката ще се глези тогава Wink
Знам, че не всички свекърви са като моята и благородно завиждам  Blush Ползвайте си ги със здраве момичета  Laughing

# 673
  • Мнения: 1
Да ви покажа и аз малко снимки че ни подариха една коледна рокля ама няма да ни става до тогава Laughing
http://august2010.snimka.bg/baby/simona-na-mama-maya22.528513.21135479

# 674
  • Мнения: 125
Да те попитам и ние сме с нан сензитив, как ви е акото?Нащо е постоянно зелено и рядко.Чудя дали е ет млякото???
Зелено е, чак тъмно зелено  ooooh! не помня от кога не съм виждала жълтеникаво в памперса  newsm78 днес реших да мина пак на НАН 1 обикновения, че имам 1 кутия, да видя дали ще си промени цвета.

maya22  твоята хубавица направо ме убива с тази прическа, много е блага и в това коледно костюмче е супер направо  Joy Hug

Общи условия

Активация на акаунт