АВГУСТинчета №2

  • 25 334
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1
Да от към коса сме го докарали. Тя си се роди и с много де. не случайно през цялото време бях с адски киселини. Ох от сега като ви слушам тръпки ме побиват какво ще става като и бият вторите ваксини. Май тогава реакциите са по силни. А на нас ни се падат по 3 наведнъж че аз давам и Ротарикса. Shocked

# 676
  • Мнения: 50
В четвъртък и на Любов й биха двете ваксини и няма никаква нежелана реакция.Не се нагласяй негативно от сега.

# 677
  • Мнения: 776
   Днес купувах Деавит и ми казаха, че май и него щели да го спират, но защо не ми отговориха! Някой да знае нещо по въпроса?

# 678
  • Мнения: 99
Да ви питам какво мога да пия за главоболие. Пих парацетамол, но е ефкта е нулев  - цепи ме тиквата и това си е. Sad

# 679
  • София
  • Мнения: 1 850
Десинка, местата ти за кърмене са наистина за топ класация  Wink
floral dream,За глава и аз знам само парацетамол. Ако искаш кажи на мъжа ти да ти направи масажче - с върха на пръстите леки поглаждащи движения от средата на челото до слепоочията, като там завършва с кръгово движение. На мен ми помага.
Дес 1984, сега пък защо ще спират Деавита? Ще ни побъркат с този вит.Д Crazy

# 680
  • Miami
  • Мнения: 416
Тя си се роди и с много де. не случайно през цялото време бях с адски киселини.
Киселините нямат абсолютно нищо общо с косата на бебето. Поредните митове и легенди  Wink

Мен една нощ така ме цепи главата, че не можах да заспя докато не изпих един аналгин. Знам, че не е хубаво като се кърми, но просто не издържах на болката.

Аз съм много несериозна откъм масажи и упражнения на бебка. Вече започнах през деня докато спи баткото да й правя упражнения( ако не забравя), защото вечер нямам време за такива неща, а масажа й правя докато я мажа с олиото или млякото след банята и то за кратко.

Последна редакция: сб, 23 окт 2010, 21:08 от Кори

# 681
  • София
  • Мнения: 12 307
  Инцидентно аналгин по време на кърмене е ок. Не си спомням за колко часа за излъчваше напълно, мога да проверя. Важно е да не пиете аспирин в подобен случай, когато кърмите. Иначе панадола няма проблем.

# 682
  • София
  • Мнения: 63
Имам много важен за мене въпрос към мамите, на които децата са на АМ- по колко грама водичка и колко лъжички мляко давате, също и колко хранения на денонощие. Моля за по-бърз отговор, защото имам проблем, а вижданията на педиатърката не се покриват с това което пише на кутийте АМ и тотално се обърках.

# 683
  • Мнения: 1
Да ви питам какво мога да пия за главоболие. Пих парацетамол, но е ефкта е нулев  - цепи ме тиквата и това си е. Sad

Аз снощи бях с повече от ужасно главоболие, добре че беба спа, защото в противен случай, мисля че нямаше да мога да се грижа за нея. Беше наистина много болезнено. От АГ-то ми бяха казали, че кърмачки могат да пият Sopladeine и аз си го бях купила - пих едно и доста бързо подейства. Успех!

# 684
  • София
  • Мнения: 12 307
  Солпадеина е с активни съставки     *  Кофеин (Caffeine) - риск левъл 1 * Кодеин (Codeine) риск левъл 1 и  * Парацетамол (Paracetamol)- риск левъл 0, левъл 0 означава че риска е минимален при кърмене и е съвместивмо, а левъл 1, че може да се кърми, но трябва да се наблюдава за някои неща. Винаги е хубаво ако може да използвате еднокомпонентни лекарства, така риска от странични реакции е намален.

# 685
  • Мнения: 1
Симона е на 2 мес и давам по 120 вода с четири лъжици мляко. Пробвах да и дам и по 130 ама или накрая малко повръща или не го изпива цялото. Лекарката каза да не я насилвам. На лекция по кърменето ни казаха че се смята като преди месеца слагаш 1 а след него нула. съответно втори месец 120 и т.н.

# 686
  • Мнения: 1
Имам много важен за мене въпрос към мамите, на които децата са на АМ- по колко грама водичка и колко лъжички мляко давате, също и колко хранения на денонощие. Моля за по-бърз отговор, защото имам проблем, а вижданията на педиатърката не се покриват с това което пише на кутийте АМ и тотално се обърках.
Забравих да ти кажа че я храня по 6 пъти като последно давам към 21 часа и после се буди към 6. Някой път ми става и в 4:30 но няма проблем защото после спи до 9 и така всичко си ми е точно

# 687
  • София
  • Мнения: 63
Благодаря ти за отговора, аз го храня по същия начин, но се почудих какво да правя като на кутийте пише храненията да са 5 и започнах да давам в 9  и 15 часа по 60 грама, обаче в 12 на обяд ядеше като невидял и плачкаше, явно от глад, а след обяд търпеше. Питах докторката като ходихме за ваксина, а тя каза на 6 хранения по 120-130гр, което тотално ме ошашави тъй като след ваксината увеличих млякото, а той започна почти редовно да повръща и ме плашат с рефлукс, та се чудя какво да правя.

# 688
  • Мнения: 13
Трябва ми спешна помощ от консултантките по кърмене.
От два дни забелязах, че кърмата ми вече намалява. Преди сутрин се събуждах с подгизнали тениски, сега са напълно сухи. Как да е през деня що годе се справяме с бебчо, но вечер ми се струва, че остава гладен, защото пуска гърдата и започва да се сърди, да пищи, да реве, след като е сукал само по 5 минути от двете гърди, значи общо 10 минути. След това се цедя и количеството е само 10 мл. Давам му го от шишето, но пак не е нахранен. Когато имах повече кърма направо изтичаше от устата му, задавяше се от силната струя, чувах го как отчетливо преглъща и сучеше доста надълбоко. Сега не е така и направо изпадам в паника. Преди заспиваше на гърдата, сега това е невъзможно. Гърдите ми са страшно омекнали, не ме болят, както преди. Да уточня, че се храни през три часа, като вечер има пауза от 6 часа, просто защото не се буди, а и аз не си правя труда да го будя, защото нали трябвало коремчето отвреме навреме да почива. През първия месец още преди да му дам да суче, от гърдите ми направо капеше кърма по пода. Сега преди кърмене трябва да стисна леко за да излезе нещо. Пак ще уточня, че ги мия с топла вода и ги масажирам, за да улесня слизането на кърмата. Това обаче вече не дава резултат. Какво да правя, защото винаги съм искала да кърмя поне до навършване на 1 година и да не дохранвам с млека? Иначе памперсите са почти винаги напикани и наакани. Дали това е критерий за достатъчно кърма?
Благодаря предварително!

# 689
  • Мнения: 284
Благодаря ти за отговора, аз го храня по същия начин, но се почудих какво да правя като на кутийте пише храненията да са 5 и започнах да давам в 9  и 15 часа по 60 грама, обаче в 12 на обяд ядеше като невидял и плачкаше, явно от глад, а след обяд търпеше. Питах докторката като ходихме за ваксина, а тя каза на 6 хранения по 120-130гр, което тотално ме ошашави тъй като след ваксината увеличих млякото, а той започна почти редовно да повръща и ме плашат с рефлукс, та се чудя какво да правя.
Аз давам по 150 мл 5 хранения, сутрин в 8, после в 12, после 15,30, после в 19 и последно в 22,30 като банята ни е в 10 и след това заспива до 8, 8,30

Общи условия

Активация на акаунт