АВГУСТинчета №2

  • 25 292
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 270
От два дни забелязах, че кърмата ми вече намалява. Преди сутрин се събуждах с подгизнали тениски, сега са напълно сухи. Как да е през деня що годе се справяме с бебчо, но вечер ми се струва, че остава гладен, защото пуска гърдата и започва да се сърди, да пищи, да реве, след като е сукал само по 5 минути от двете гърди, значи общо 10 минути. След това се цедя и количеството е само 10 мл. Давам му го от шишето, но пак не е нахранен. Когато имах повече кърма направо изтичаше от устата му, задавяше се от силната струя, чувах го как отчетливо преглъща и сучеше доста надълбоко. Сега не е така и направо изпадам в паника. Преди заспиваше на гърдата, сега това е невъзможно. Гърдите ми са страшно омекнали, не ме болят, както преди. Да уточня, че се храни през три часа, като вечер има пауза от 6 часа, просто защото не се буди, а и аз не си правя труда да го будя, защото нали трябвало коремчето отвреме навреме да почива. През първия месец още преди да му дам да суче, от гърдите ми направо капеше кърма по пода. Сега преди кърмене трябва да стисна леко за да излезе нещо. Пак ще уточня, че ги мия с топла вода и ги масажирам, за да улесня слизането на кърмата. Това обаче вече не дава резултат. Какво да правя, защото винаги съм искала да кърмя поне до навършване на 1 година и да не дохранвам с млека? Иначе памперсите са почти винаги напикани и наакани. Дали това е критерий за достатъчно кърма?
Благодаря предварително!
[/color]
  В твоят случай, най-бърз резултат ще даде да започнеш да кърмиш бебчо дори без да го будиш в тази пауза, когато започне леко да шава и е в леката фаза на съня. Ако не можеш да го събудиш или не желаеш включи едно изцеждане посредата на този интервал. Това е най-бързият и лесен начин за увеличаване на кърмата при по-голяма нощна пауза. Напълно нормално е вече гърдите да не ги усещаш толкова пълни. Ако избереш варианта с изцеждане изцеденото количество може да го даваш като добавка вечерта, но и количеството денем също ще се увеличи много скоро с включването на нощно кърмене.
   Повече затова защо по-големите паузи довеждат до намаляване на кърмата и механизма на образуване на кърма може да прочетеш тук.
   Неколкократно съм се сблъсквала с подобен проблем, недостатъчно кърма вечер и много често причината е по-голяма пауза нощем. Всички майки скоро след включването на кърмене или изцеждане нощем са споделяли, че това е имало ефект.
   На всяко кърмене освен това предлагай и двете гърди. Известно време докато се увеличи кърмата може да се налага да кърмиш малко по-често и денем, но това е единственият начин организма да разбере и да получи сигнал, че трябва да се увеличи кърмата.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 754
Добро утро мамчета. Да ви се оплача и да питам за съвет някой ако е патил. От няколко дена на Дени му излязоха едни пъпчици по бузките и станаха едни грапави.Педиатърката каза че е защото сме го цункали по бузките и изписа едно кремче Exipial бадемово масло.Нещата обаче не се подпбряват, а се влошават.Целите му бузки са в нещо подобно на лишеи и май го сърби, защото ръчичките са му все там  все гледа да се отърка някъде.Хич не ми се ще да го мажа с кортизонови кремове, а ми се струва, че натам отиват нещата Sad


Пробвай Mustela Stelatopia преди кортизоновите кремоме.Имахме проблем с бузките,много сухи и на пъпчици,както и на ръчичките,доста неща пробвах,Мустелата ни оправи.Има и за баня крем,както и разтвор за вана,аз по погрешка взех това за вана (ние се къпем под душа,не ползваме леген,та се наложи да го разтварям и да я поливаме с него,но ефекта се усети още на 2-рия ден).Скъпи са като цена,но за мен радоста да пипам меката и гладка кожа в момента оправдава средствата.

Либи пробвайте да се къпете под душа,ние така правим и е ужасно доволна.

# 692
  • Мнения: 473
Деси, за бебета хомеопатичните гранулки разтварям в 1 - 2 лъжички преварена вода и давам с лъжичка.

Аз май се опитвам да се разболявам, три пъти удържах фронта поркаж големия, но сега вече сдавам багажа....а той само обикаля покрай мен и ми повтаря да съм си правела компрес с извара/това му правих на него единия път, когато беше с ангина и на него му беше ужасно гадно/ и сега да не се мине  hahaha

# 693
  • Мнения: 13

   В твоят случай, най-бърз резултат ще даде да започнеш да кърмиш бебчо дори без да го будиш в тази пауза, когато започне леко да шава и е в леката фаза на съня. Ако не можеш да го събудиш или не желаеш включи едно изцеждане посредата на този интервал. Това е най-бързият и лесен начин за увеличаване на кърмата при по-голяма нощна пауза. Напълно нормално е вече гърдите да не ги усещаш толкова пълни. Ако избереш варианта с изцеждане изцеденото количество може да го даваш като добавка вечерта, но и количеството денем също ще се увеличи много скоро с включването на нощно кърмене.
   Повече затова защо по-големите паузи довеждат до намаляване на кърмата и механизма на образуване на кърма може да прочетеш тук.
   Неколкократно съм се сблъсквала с подобен проблем, недостатъчно кърма вечер и много често причината е по-голяма пауза нощем. Всички майки скоро след включването на кърмене или изцеждане нощем са споделяли, че това е имало ефект.
   На всяко кърмене освен това предлагай и двете гърди. Известно време докато се увеличи кърмата може да се налага да кърмиш малко по-често и денем, но това е единственият начин организма да разбере и да получи сигнал, че трябва да се увеличи кърмата.
[/quote]

Благодаря за бързия отговор. Опитах и тази сутрин го събудих насила в 6 часа сутринта, защото иначе щеше да откара така до 9 . Много е поспалив. Сука около 10 минути от едната и още на петата минута се отнесе отново. Останалото мляко го изцедих от двете гърди и ще го пазя за довечера. Смятам да последвам съвета ти и цял ден ще се цедя и ще пазя млякото при нужда. Но явно ще трябва да си навивам телефона да звъни в 3 през нощта, щото съм сигурна че няма да се събуди и ще трябва да се цедя. Четох в статията за лактогонен чай и такъв от сминдух. Още днес ще го потърся в някоя аптека, пък дано има ефект.

Имам и едно друго питане. Бебо като е легнал и фонтанелата е добре. Но щом го изправя и тя хлътва. Дали това наистина означава обезводняване и какво да правя?

# 694
  • Мнения: 3 807
Здравейте и от нас,ние днес сме много криви,защото пак не сме акали 2 дни,а уж сме само на кърма Embarassed
Bebo_82,не се притеснявай за фонтанелата и аз така се шашках,но се оказа,че на всички бебенца е малко хлътнала,а за кърма можеш да си свариш жито и да добавиш малко орехи или да си забъркаш овесени ядки с малко кисело мляко-има страхотен ефект....

# 695
  • Мнения: 83
Здравейте мамчета.Чета ви тука...и направо ви завиждам като прочета че бебчетата ви спинкат по цяла нощ и се будят чак към 7-8.От както се е родил Дени не съм спала цяла нощ. Заспива вечер към 9:30 - 10 ...после се буди към 1, после към 3 , към 4...направо през час.Не е гладен, защото го вземам да го кърмя но не иска да суче.По скоро мисля че го мъчи коремчето, защото преди да се събуди започва да се напъва, да пъшка и да проплаква леко.И ако не го взема в тоя момент...следва вече големия рев. Колики ли е това какво е незнам.Взимам го при мен в леглото...и като се погушкаме 15- 20 мин и заспива пак и го връщам в легълцето му.Но...когато се повтори това по 5-6 пъти на нощ....не мога да се наспивам и през деня не се чувствам пълноценна.Много рядко минават 4-5 часа спокоен сън.Да добавя че нищо не давам за колики.Преди давах Инфакол, Саб Симплекс, Еспумизан...но нищо не помогна и спрях да давам каквото и да е. Казвайте каква е магията??  Laughing Praynig

# 696
  • Мнения: 202
 ЛЕНЧЕТО, Май магията е да ги израсте коликите- явно когато са по-силни нищо не помага .. При нас никога не СА били така, най-много 1-2 вечери в седмицата да е имал. Но вече не:)
За нощното хранене- храня го когато се събуди гладен , снощи напр яде в 24х , в 4 в 7.. понякога само 3 часа спи.. различно. Някой почнал ли е да дава чай вечер и има ли ефект- да заспива пак бебето без да реве 2 часа... Защото ако няма да спи и той и аз- по добре да си го храня отколкото да го лъжа с чай, вода или носене на ръце??

# 697
  • София
  • Мнения: 1 811
Марина, не съм пробвала с чай, защото моята госпожица друго освен мляко не признава. По добре да я нахраня и да спим и двете, отколкото да реве. По едно веме беше отказала да яде нощем - засиваше към 11 и се будеше в 6, но отскоро пак я замъчи нослето и се буди и към 4.
Аз пък завиждам на мамите, чиито бебчета спят и през деня. Моята хич не спи и върша всичко на прибежки. Специализирах се в манджи от тиа - хвърли всички продукти и те да се готвят сами. А толкова обичах да готвя преди Sad
Бебо 82, пробвай и с чайче на Хип и по чаша прясно мляко сутрин-обед-вечер. На мен ми помага, както и кърменето от двете гърди.

# 698
  • Мнения: 397
Моята бебка също си правеше паузи от по 6часа.Гърдите ми сутрин се пръскаха направо, даже съм я будила да яде, че почваха и да болят.Подгизвах чаршафи, като дръпнеше и пускаше, че и идваше силна струята и цялото и личице ставаше в мляко докато успея да си сложа кърпа или да захапе пак.В момента положението при мен е точно както го описвате.Меки гърди, няма подгизване вече, вечер плаче малката, но пък после си заспива и си прави пак три часа пауза.Започна да се буди пак нощем, та затова и аз си мисля, че кърмата ми намаля.Винаги съм я хранила докато е още сънена ,защото тогава захапва здраво, не се разсейва и видимо яде както трябва.Надявам се и моята кърма да влезе в час.Никога не съм се цедила, направо я мразя тая помпа.Пробвах в началото, ама такава болка ooooh! Та се чудя- ако бебчето спи по 6часа вечер дали наистина не му стига кърмата? Може просто да си мрънка.Моята всяка вечер пищи-не че я боли нещо.Примерно ако я съблека голичка и започва да си ритка и да се усмихва.Обаче си имаме еди-два часа рев ,ей така -за спорта просто.Вечер я приспивам като се разхождам, пея и ,люшкам я и тя яде.Страшна картинка сме.
Аз си мисля, че при мен проблема е ,че намалих течносттите през деня+нощната пауза и сега се наливам пак.
Хриси не пие вода, пробвах чай ,ама като и дам шишето и успява да ни финтира здраво.Уж пие няколко минути, като го дръпна си стои точно на същото количество, т.е ползва го за биберон.Чак и ми се усмихва след това LaughingТа...вода, чай и т.н ще почакат.Измила съм и съм прибрала шишетата и толкова!

Последна редакция: нд, 24 окт 2010, 13:52 от Zolka

# 699
  • Мнения: 776
  За Деавита не ми дадоха ясно обяснение, даже си мисля да купя една, две опаковки за резерва.
  И при мене гърдите доста омекнаха и кърмата ми намаля, след като започна да спи поцяла нощ. Всместо чая на Хип ми казаха да си взема лактогонен чай. Има ефект и с по- често цедене нещата се регулираха при мене за 2- 3 дена. Сега даже имам и замразена кърма Simple Smile

# 700
  • Мнения: 99
Здравейте момичета,
благодаря за съветите. Снощи си ме побърка главата до към 2-3ч. Предполагам, че кръвното ми е било високо - даже и повръщах. Днес обаче съм пушка  Peace Ще си купя Солпадеин за всеки случай, че с парацетамола явно не минава.
И аз ви завиждам за нощните паузи. Не се отказва от нощните хранения /но не съм го и натискала/ даже яде по-често отколкото през деня. Имам чувството, че обърнахме деня с нощта. Поцял ден спи  - прави паузи между храненията по 4-5 часа понякога. Ноооооооо след 2-3 през нощта започва скомърцането - нещо е неспокоен върти си главата на ляво и дясно. Постоянно нещо му е в устата  - ръката, биберона или каквото докопа /дрешката,одеалцето/ имам чувството, че пак е с млечница и го сърби езичето и не знам какво да правя. Дактарина отдавана го свършихме, но се чудя дали пак да го почваме - все пак си е антибиотик. Ако знаете някакви бабешки методи за тая млечница моля споделете.

# 701
  • Мнения: 13
Днес цял ден се цедя, ама гърдите вече започват да ме наболяват на местата където съм стискала. Имам помпа, ама с нея изпитвам адски болки, защото имам чувството, че зърната ми ще цъфнат. То и аз през последните дни намалих течностите и сега вече почнах да се наливам. Дали ще окаже ефект!? newsm78 Купих си чай на Хип. Дано да има полза от него. Започнах да ям и орехи, заредих се с мюсли и мляко, както ме посъветвахте, пък дано след няколко дни се похваля с възстановена кърма. Ако знаех, че така изведнъж ще намалее, щях да събрам излишната кърма отрано. Ама от къде да знам, че ще стане така. Днес едвам успях да изцедя близо 100 мл. общо от всички къмрения досега - 4. Знаете ли по колко мл. се дава след кърмене, при положение че е още гладно. Педиатърката ме посъветва около 30 мл., но съвета й се отнасяше ако започна с другите млека.
Какво представлява тая млечница? На моя Мартинчо езикът му е наполовина побелял, но все си мисля, че това е от кърмата!

# 702
  • Мнения: 99
Ами и нашия е така по средата побелял - и затова докторката ни беше изписала Дактарин.

# 703
  • Мнения: 1
какво значи че Дактарина е свършил? Тубичката която аз бях купила е бая голяма и на нас ни мина след 2-3 намазвания. после съм я мазала още 2-3 пъти профилактично че то има и много приятен вкус. Иначе знам че се маже с малко сода за хляб(на върха на лъжичката) която е смесена с малко мед. Това наистина също помага обаче педиатърката каза че много щипе и не посмях да и го направя. Иначе от тази млечница ни се беше получил и един много странен обрив по дупето и него мазах с Дактакорт (веднъж дневно) и след няколко дена детето си беше ок.

# 704
  • София
  • Мнения: 5 754
Аз с масажите съм сериозна и всяка вечер правим даже й е кеф,но от към гимнастиката не съм.Вие как правите гимнастика като плачат?Аз не мога,а тя постоянно се разревава като почнем и тогава не успявам,защото тя си дърпа крачетата,стяга си мускулите и немога да я насиля,страх ме е че може да напъна повече и да стане някой фал.

Общи условия

Активация на акаунт