АВГУСТинчета №2

  • 25 289
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 397
Аз с масажите съм сериозна и всяка вечер правим даже й е кеф,но от към гимнастиката не съм.Вие как правите гимнастика като плачат?Аз не мога,а тя постоянно се разревава като почнем и тогава не успявам,защото тя си дърпа крачетата,стяга си мускулите и немога да я насиля,страх ме е че може да напъна повече и да стане някой фал.

На нас ортопеда ни каза да я правим всеки път при смяна на памперс, а обикновено като я съблека и тя е щастлива.Не всеки път успявам, но като се присетя и тя е на кеф, тогава я правим.

# 706
  • Мнения: 676
Zolka, аз правя гимнастиката от книжката,която бях посочила някъде назад в тази тема. Мога да я сканирам и да я кача, ако на някой му е интересно.
Това с разтварянето на крачетата честно казано мъъъничко ме е страх да го правя, не знам.
Вие каква гимнастика правите?
Аз чакам да ми препоръчат добър рехабилитатор в Сливен и той да идва вкъщи или ние да я водим.

За къпането под душа наистина е така - тя там не плаче изобщо. Аз така или иначе ако искам набързо да я изкъпя го правя на чешмата.
Днес да ви кажа, че имаме напредък - къпахме се с много малко рев и направихме масажа без нито една сълзичка, ама тати държеше пеещата въртележка над главата й  Laughing

Не знам дали сте го коментирали, но ще споделите ли от коя активна гимнастика сте доволни (сори ако се е коментирало). Лекарката ни каза задължително да вземем и сега се чудя между тези две

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7227
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2864



# 707
  • Мнения: 125
Момичета, някоя прави ли такава гимнастика http://www.youtube.com/watch?v=YeqwxwtIWDI&NR=1  newsm78 малко ме е страх така да й разпъвам настрани крачетата. Моля някоя от вас, която е ходила при ортопед да сподели мнение  Thinking

# 708
  • Мнения: 13
Момичета, някоя прави ли такава гимнастика http://www.youtube.com/watch?v=YeqwxwtIWDI&NR=1  newsm78 малко ме е страх така да й разпъвам настрани крачетата. Моля някоя от вас, която е ходила при ортопед да сподели мнение  Thinking
Това дете направо го разкрачиха като жабка! Щом плаче обаче явно не му е толкова приятно. Аз винаги го разтривам след баня, а веднъж на ден го слагам да седи, като го придължам, за да се научи да си задържа вратлето и го изправям на крака, като пак го придържам. Тогава много се радва и едни усмивки ми раздава.

# 709
  • Мнения: 99
Като чета май всички правите гимнастики. Нашата докторка ми каза, че е раничко и от другия месец да почваме - достатъчен бил масажа  newsm78 . И се чудя всички ли ви пратиха на ортопед - нас не ни пратиха?

# 710
  • Мнения: 0
Здравейте момичета, не съм писала скоро,но редовно Ви чета.Имаме хрема от 10 дена и не ни минава.Прехърква малката бубка и като и се стиче към гърлото и кашля.Няма зачервено гърло и са и чисти гърдичките.Изписаха ни капки,но не мина.Утре пак ще я водя на преглед,но защо така не минава тази хрема.Някой да е имал подобен проблем???

# 711
  • Мнения: 56
 Villleta  и ние сме с хрема вече 8 дни. На нас ни изписаха осцилококцинум, витамин С, коларгол капки и физиологичен разтвор /това последното аз го назначих, след като попрочетох във форума и събрах информация, а педиатърката го потвърди/. Като цяло нещата се подобриха, но все още носката й свири особено сутрин и прохърква като се стече секрет в гърлото. Аз продължавам да й впръсквам физиологичен разтвор и изсмуквам с помпичка. Надявам се да се справим така с проблема. Явно защото са по-мънички и по-трудно се преборват с хремата. Тази седмица сме на консултация и педиатърката ще каже.
 
 

# 712
  • Мнения: 202
floral dream и нас не са ни пращали- педиатърката е със стаж 40 години , каза че праща само деца със съмнение за проблеми. Първо мислех да си отида на частно , но времето минава и не съм и ходила.
За хремата- то и Ивелин е със същите симтоми, но не знаех , че е хрема това.. сополките и похъркването си мислех че спохождат почти всички бебчета.. Не дава нищо освен физиологичен р-р.

# 713
  • София
  • Мнения: 12 269
Бебо 82, пробвай и с чайче на Хип и по чаша прясно мляко сутрин-обед-вечер. На мен ми помага, както и кърменето от двете гърди.
Не е хубаво да се прекалява с прясното мляко, една чаша е ок, но повече може да увеличат риска от развитие на алергия към кравето мляко и преминаване на белтъчни молекули през кърмата.
Bebo_82 според мен единствено включването на едно нощно изцеждане в три през ноща ще е достатъчно. Все пак почивката и времето с бебчето също са важни и няма нужда да изцеждаш и след всяко кърмене гърдите през деня, ако бебчето ги е изпразнило хубаво. Само сутрин ако не успее хубаво да ги изпразни и през ноща изцеждането ще е достатъчно. Няма нужда да додаваш освен това добавка след всяко кърмене, обикновенно единствено късният следобет и вечер има нужда и то само за известен период. Не помня при вас имаше ли проблем с наддаването, но основното си остава често кърмене и евентуално изцеждане при по-голяма пауза, ако създава проблеми. Хубаво е дохранването с шише да се извършва ако се налага само за кратък период и на колкото се може по-малко кърмения. Повече почивка и течности също са от полза

  Омекването на гърдите след шестата седмица е напълно нормално и няма защо да ви притеснява. Все пак комфорта на майката също е важен и не може ако кърмите една година, през цялото време да сте с препълнени и течащи гърди. Това към този период не е показател дали има или няма кърма. Важно е да си следите просто дали бебчо преглъща и хапва и пълни памперсите, какот и наддаването, а това че гърдите вече не се препълват при една нормална 2-3 часа пауза може само да ви радва.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 810
Момичета, някой водил ли е бебето си на кинезтерапевт? На мен и се иска да я заведа - да я погледнат и да препоръчат някакви допълнителни упражнения, ако е необходимо. Ще се радвам ако ми препоръчате някой.

# 715
  • Мнения: 49
Биби, онази  мацка дето водеше лекцията в ЦУМ беше от Токуда, а съм чувала, че там са най-добрите...или поне на доста добро ниво  Wink

# 716
  • София
  • Мнения: 111
Либи, на нас ни подариха две активни гимнастики. Едната е http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2341&e=detail&pid … &pcat=buocean Много съм доволна как си играе и се забавлява с нея http://picasaweb.google.com/slavy.petrova/BebeMishoAktivna_gimnastika# Много се кефи да рита топката. Още е малък и не може да си пуска музиката, но това не му пречи. Хубавото при нея е че може да си играе когато е легнал по гръб, по корем и когато се научи да пълзи също Simple Smile  Подобна е на втория вариант, на който сте се спрели
Другата е http://toytownbg.com/index.php?toy=10.4.3634 може да се забавлява легнал и когато се научи да сяда. Сега ние му пускаме мелодиите, самолетчето започва да се върти а той седи и се смее

# 717
  • Мнения: 1 243
Bebo_82, моята бебека също прави нощни паузи и аз имах проблеми с количеството кърма.. аз не се будя нощем за да цедя, а сутрин след първото хранене за деня изцеждам до край и двете гърди! в началото го правех околко 6:00, а сега вече околко 9:00-10:00.. забелязах, че ако сутринта изцедя много хубаво гърдите, нямам проблеми с количеството кърма през деня! ако не ги изцедя, обаче, някак омекват по-късно през деня и кърмата намалява... разбира се, много се страех да цедя след всяко хранене няколко седмици, но сега доста често пропускам тази процедура.. бебешорката обаче е добре и е спокойна!
между другото от това сутрешно цедене има и друга полза - обикновено мога да изцедя по този начин 120-150 мл кърма, което е достатъчно за едно хранене и мога по-късно през деня оставя на някого бебето за по-дълъг период.. Wink

# 718
  • Мнения: 24
Aila, май и аз съм от тези, дето им понамаля кърмата с отпадането на нощното хранене. Честно казано засега се опитвам да реша проблема само с по-често слагане на гърдата (в последните няколко дни огладнява на час и половина - два, рядко изкарва по 3 часа). Мислиш ли, че е достатъчно или нощното изцеждане е задължително според теб? Не ми се струва, че остава гладен (то целият квартал ще разбере, ако е така Wink ), понякога се сърди на гърдата, но като стисна лекичко, все пак излиза мляко... така че в крайна сметка се наяжда. Пълни си памперсите добре, той е от тези, които още акат по 4-5 пъти на денонощие, така че имам поглед върху нещата. Не съм го теглила скоро, но по дрешките виждам, че си расте, жизнен е и определено не е недохранен Wink
Въпроът ми е, как да продължаваме ние, които имаме този бонус - с пауза от 7-8 часа? Винаги ли ще имаме проблем с намаляване на кърмата и ще трябва да стимулираме допълнително производството й или нещата ще се нагласят от само себе си?

# 719
  • София
  • Мнения: 111
Имам много важен за мене въпрос към мамите, на които децата са на АМ- по колко грама водичка и колко лъжички мляко давате, също и колко хранения на денонощие. Моля за по-бърз отговор, защото имам проблем, а вижданията на педиатърката не се покриват с това което пише на кутийте АМ и тотално се обърках.
Шаника, включвам се с малко закъснение. според мен мл на кутията са завишени. Правилото е, че в шишето трябва да остане мляко, за си сигурна че е достатъчно. Преди време търсих инфо по въпроса, но не открих много. попаднах на това http://www.biberonbg.com/info/formula.htm#По%20колко%20аСдаптирано%20млДяко%20да%20давам%20на%20бебето%20си . Според мен при всяко дете е индивидуално и аз се водя по бебок - колкото иска толкова. Правя 120 мл вода с 4 мерителни лъжички.  Понякога се налага да правя още, но по-често не успява да го изяде. При вас всеки път едно и също количество ли яде? Май само ние сме на самотек и оставям бебок да командва парада. Вода скоро не съм давала, защото не пие. Давам по малко от храносмилателния чай на хип, когато поиска. Горе долу изпива максимум по 100 мл на ден.

Общи условия

Активация на акаунт