АВГУСТинчета №2

  • 25 290
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2
Либи , моят съвет е , ако ти ще си купуваш гимнастиката / няма да е подарък / да си купиш възможно най евтината , все пак е едно шарено килимче Simple Smile  и вече върху арката да накачиш любимите играчки на Софи  Peace можеш да и накупиш разни-разнообразни и пак ще и е кеф, моята обожава тази играчка която съм закичила на моята гимнастика :



много и е кеф да си дърпа рибоците за опашките и да им хапе очите  Crazy , иначе представлява вятърен звънец и издава много меки звуци при най лекия допир..

Аз си бях купила на същата марка която показваш 3-D модела, но сега си ползвам модела който ми подариха.. по назад бях пускала снимки ..

# 721
  • Мнения: 13
Bebo_82, моята бебека също прави нощни паузи и аз имах проблеми с количеството кърма.. аз не се будя нощем за да цедя, а сутрин след първото хранене за деня изцеждам до край и двете гърди! в началото го правех околко 6:00, а сега вече околко 9:00-10:00.. забелязах, че ако сутринта изцедя много хубаво гърдите, нямам проблеми с количеството кърма през деня! ако не ги изцедя, обаче, някак омекват по-късно през деня и кърмата намалява... разбира се, много се страех да цедя след всяко хранене няколко седмици, но сега доста често пропускам тази процедура.. бебешорката обаче е добре и е спокойна!
между другото от това сутрешно цедене има и друга полза - обикновено мога да изцедя по този начин 120-150 мл кърма, което е достатъчно за едно хранене и мога по-късно през деня оставя на някого бебето за по-дълъг период.. Wink
Днес сутринта вече има добър резултат след всичките мерки, които ми препоръчахте-ядене на два часа, цедене, орехи, мюсли, чая на Хип, май доста неща станаха. но определено количеството се увеличи. Аз чак толкова много кърма не мога да изцедя. Зор изцеждам на ръка 40 мл. и ги складирам веднага във фризера за черни дни. Но тази сутрин потника ми леко се понамокри, а и бебчо преглъщаше доста умело и шумно. През нощта просто не успях да се събудя. Последното кърмене беше към 2 часа и успях да отлепя очи едва към 7. Но не знам докога да продължа с това хранене през два часа? Кога е удачно да го удължа времето и отново да се върна на стария график през три часа?

# 722
  • Мнения: 1 243

аз изобщо никога не можах да се събудя през нощта за да цедя.. Sad просто съм толкова изморена от ранното ставане, че в момента, в който бебешорка заспи вечер и аз заспивам и се будя в момента, в който тя се разбуди за храна... а и така и не можах нито един ден да организирам нещата така че да мога да дремна малко и през деня.. според мен, опитай се да бъдеш спокойна, не се отказвай и ще се оправят нещата! ще стискам палци! Wink

# 723
  • Варна
  • Мнения: 29
Здравейте Варненски мами,
има ли желаещи за разходки в морската градина? Ние сме там всеки ден (дори и в по-лошо време) между 15.00 и 17.00 часа. Ако има желащи може да организираме една среща с колички Simple Smile

# 724
  • София
  • Мнения: 1 482
Aila, май и аз съм от тези, дето им понамаля кърмата с отпадането на нощното хранене. Честно казано засега се опитвам да реша проблема само с по-често слагане на гърдата (в последните няколко дни огладнява на час и половина - два, рядко изкарва по 3 часа). Мислиш ли, че е достатъчно или нощното изцеждане е задължително според теб? Не ми се струва, че остава гладен (то целият квартал ще разбере, ако е така Wink ), понякога се сърди на гърдата, но като стисна лекичко, все пак излиза мляко... така че в крайна сметка се наяжда. Пълни си памперсите добре, той е от тези, които още акат по 4-5 пъти на денонощие, така че имам поглед върху нещата. Не съм го теглила скоро, но по дрешките виждам, че си расте, жизнен е и определено не е недохранен Wink
Въпроът ми е, как да продължаваме ние, които имаме този бонус - с пауза от 7-8 часа? Винаги ли ще имаме проблем с намаляване на кърмата и ще трябва да стимулираме допълнително производството й или нещата ще се нагласят от само себе си?

И аз имам същото питане, чета че всички се цедите, а аз много го мразя това и съм прибрала отдавна помпата. Би трябвало естествено да се регулира количеството кърма според мен. Моето бебе се буди понякога в 5, друг път в 7, трети - в 3, не е ли това начинът да се регулира количеството, или както е при Cambozzola - яде по-често през деня newsm78  Мисълта ми е, че едва ли баба ми се е цедила, а си е откърмила и трите деца, а ние с това постоянно стимулиране и стрес не знам дали помагаме... Та се чудя дали да започвам и аз с цеденето или да се надявам, че това че гърдите ми не текат и са омекнали означава, че се е напаснал процесът newsm78

# 725
  • Мнения: 83
Здравейте Варненски мами,
има ли желаещи за разходки в морската градина? Ние сме там всеки ден (дори и в по-лошо време) между 15.00 и 17.00 часа. Ако има желащи може да организираме една среща с колички Simple Smile

Здравей Жени. Ето една ентусиазирана варненска мама Simple Smile) С удоволствие ще ходим по разходки.Аз обаче до морската имам бая път...(живея до МЕИ-то) и за това се съобразявам с времето ако ходя чак до там.Но...нищо не пречи да се уговаряме на лична и да разхождаме бебоците.Ако има и други мами може и дружинка да си заформим Simple Smile)

# 726
  • Варна
  • Мнения: 29

Здравей Жени. Ето една ентусиазирана варненска мама Simple Smile) С удоволствие ще ходим по разходки.Аз обаче до морската имам бая път...(живея до МЕИ-то) и за това се съобразявам с времето ако ходя чак до там.Но...нищо не пречи да се уговаряме на лична и да разхождаме бебоците.Ако има и други мами може и дружинка да си заформим Simple Smile)

Хайде, ще се оформи дружинка виждам. Аз до морската също имам 20-30 мин. път, но пък не виждам къде другаде бих могла да разходя децата. То нито градинки, нито тротоари ...

# 727
  • Мнения: 156
Активна гимнастика имам тази от втория линк, но досега не съм я ползвала. Време ли е вече?
По въпроса с изцеждането - аз също не го правя, Божидара пропуска кърменето в 03 часа и наистина си чувствам вече меки гърдите, но така ми харесват, а и според мен кърмата й стига- пълни памперсите и расте.
Аз имам въпрос относно еднократната помощ и особено ако някоя пловдивчанка се включи - какво се изисква? Подготвила съм: лична карта на бащата, акт за раждане, удостоверение за родствени връзки и отново бележка от банката за номер на сметката ми. Пропускам ли нещо?

# 728
  • Мнения: 151
Здравейте Варненски мами,
има ли желаещи за разходки в морската градина? Ние сме там всеки ден (дори и в по-лошо време) между 15.00 и 17.00 часа. Ако има желащи може да организираме една среща с колички Simple Smile

Имам желание, но на този етап няма да мога - Морската ми е далече, количката не се събира в моята кола и трябва таткото да ни докара с неговата. А и по това време / 16ч./ се храним.

# 729
  • София
  • Мнения: 12 269
Illit не винаги е задължително големите нощни паузи да са проблем. Всеки случаи е индивидуален спрямо конкретната двойка кърмаче-майка. Ако заради по-голямата пауза кърмата намалее, в повечето случаи бебето започва от една страна да хапва по-често денем и от двете гърди и така да си наваксва или пък започва да се буди и нощем, което може и да е от глад или ако почват да ги мъчат зъбките. Има майки при които по-големите паузи може изобщо да не окажат влияние. Ако детето си наддава добре с даденият режим, които си е установило значи всичко е ок. Ако започне само да се буди значи има нужда и само ще си увеличи кърмата.
Небходимо е майката да вземе мерки единствено ако бебето не увеличи броя на храненията, а едновременно с това наддава под долната граница за месеца. В Бг се счита, че наддаването е достатъчно ако е поне 500 грама през първите четири месеца. Някои бебета се задоволяват и с по-малко количество мляко, спят си по цяла нощ и през деня хапват по нарядко. Имам позната близнашка майка с подобни момичета, които се кърмят над две години. Живееше в чужбина, трети месец се оказа че са качили едва 100 грама, макар децата да бяха спокойни и да спяха по цяла нощ. Там и намекнаха за дохранване, единственото което майката направи беше да включи в случая още едно дневно кърмене, по неина инициатива. Това са около 100 мл още за денонощие, което беше разликата с преди и достатъчно допълнително количество мляко, за да направи прехода между малко наддаване и добро наддаване. Близначките веднага качиха по 200 грама за седмица само след тази мярка.
  Така че просто преценете във вашата ситуация дали има изобщо нужда от някакви мерки и ако да какви да са те. Ако просто гърдите са омекнали, бебето прави по-големи нощни паузи и хапва малко по-начесто денем, но наддава добре и пълни памперсите, значи всичко е наред. Ако обаче наддаването е по-ниско, но бебето не увеличава броя на храненията по своя инициатива, тук е момента майката да се включи с добавянето на 1-2 кърмения допълнително през деня или през ноща. Аз лично винаги пъво препоръчвам ако маиката иска и има нужда от повече кърмения просто да буди бебето, но някои не желаят или бебчето не може да се събуди и едва тук остава варианта да се включи изцеждането.
   Ако нощната пауза е около 5-6 часа това обикновенно не е проблем и лесно се компенсира с повече дневни кърмения. Има майки обаче при които ще се наложи да се прекъсне конткретно тази по-голяма пауза. Гърдите имат т.нар капацитет, тоест колко време може кърмата да стои в гърдите без да се изпразват преди да се стартира процеса на отделяне на специалният инхибиторен хормон даващ сигнал за намаляване на производството. Това е различно при всяка майка, затова при някои дори и по-големите паузи не водят до проблем, докато при други е важно да се кърми често за да има достатъчно кърма. Това не означава, че тези майки не могат да произвеждат достатъчно, а просто че ще трябва да кърмят малко по-начесто в даден период.
   П.П Масово бебетата рязко забавят наддаването около четвърти месец, което не винаги е поради малко мляко или грешна организация. Малката просто не искаше в този месец да хапва повече и качи по-малко от препоръчването. Тук обаче аз се ръководех от принципа не гледайте кантара, а бебето. Ако то е спокойно, доволни и все пак расте значи всичко е наред  Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 12
  Здравейте момичета , да ви се похвалим ние с Бела днес празнуваме  нашият   тримесечник newsm44 newsm44 newsm44 newsm68 newsm68 newsm03 newsm03 cow cowи по този повод да ви почерпим : http://image36.webshots.com/37/4/24/0/2956424000057642182CCFvPP_ph.jpg .Хубав следобед от нас. Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 окт 2010, 16:05 от Elinor87

# 731
  • Мнения: 20
На мен пък от самото начало са ми меки гърдите  newsm78 С Божидар помня, че сутрините винаги ми бяха на бучки, преливаха, а сега не е така от както се е родило бебето, но според мен не означава, че нямам кърма тъй като Диман качи 1,800кг. първия месец. И да си призная много много не гледам часовника, давам по всяко време, дори съм засичала, че след час и половина след последното кърмене съм му давала пак. Понякога не иска суче 3-4 часа през деня. Вечер се събуждаше често за кърмене, но сега се буди към 1-2 часа и после към 7 и половина. Мо като се замсиля май се кърмим основно на 2, 2 часа и половина, рядко на 3 и повече. И суче само ое едната гърда, винаги предлагам и другата, но не иска  newsm78 Дали се засища от едната гърда  newsm78 Може би се засища, заради честото кърмене, но и като не е ял 3-4 часа пак му е достатъчна едната гърда.  newsm78 Но ако почувствам, че ми е намаляла кърмата се наливам яко с айряни, вода, чайчета и супи. Simple Smile
Коликите ни отминаха, те не бяха и много сериозни де и много се радвам за което.  Heart Eyes
До скоро се позапичаше, но през последните 3 дни ака всеки ден и дано така продължи, че само това го тормози.

# 732
  • София
  • Мнения: 12 269
СиСиТу при второ раждане и кърмене нещата се развиват много по-бързо , включително установяване на лактацията. Първият път отнеме около месец и нещо докъм трети месец да омекнат гърдите и да спрат препълванията, докато вторият път обикновенно почти веднага след препълването ако го има при слизане на кърмата, гърдете омекват. Поне при мен също беше така с Елена.
Напълно нормално е да хапва само от едната гърда, ако суче често. Средно бебетата се нуждаят от едва 30 мл мляко на час или 60 мл на всеки два часа, което спокойно се получава при сукане от едната гърда.

# 733
  • Мнения: 676
Мими, лекарката ми обясняваше, че идеята на активната гимнастика не е просто бебето да се залисва с някакви играчки, а действа за правилното двигателно развитие и координация. За това ме посъветва да вземем и такава, която е музикална.
Аз и като гледам София се интересува само от музикални играчки и друго не признава, за това мисля да дам повечко пари, но да знам, че със сигурност ще служи за това, за което трябва.
Днес имаме напредък с гимнастиката. Сложих я в кошарата и докато тя зяпаше пеещата въртележка успяхме да направим всичко по план  Party Party Party Йеее!
Само дето аз останах без кръст да се навеждам, ама карай.

Някой има ли проблеми с колената? От раждането насам зверски ме болят колената, както и ръцете/пръстите, но второто го отдавам на продължителното изцеждане с ръчната помпа на Авент.

Колкото до количеството на кърмата - да ви кажа аз опитах всичко, ама наистина всичко, което бях прочела и което ме съветваха консултантките. Вече четвърти месец имам кърма, но е в такива мизерни количества, че не знам защо продължавам така да се изтезавам.  Crossing Arms Кърменето просто не се получи, въпреки всякакви начини за даване на добавката - Софи само като усети, че мисля да я сложа на гърдата и се почват писъците. За това реших, че ще давам изцедена кърма, но то е толкова малко, че просто се изнервям адски много. Бях постигнала увеличение на кърмата, в продължение на една седмица се изцеждах сигурно през половин-един час и наистина имаше ефект. През нощта се цедях на час (т.е. изобщо не спях). После реших, че ако намаля изцежданията на 8, колкото са ни и храненията (има и нощно), ще се задържи количеството, но уви, това не се получи. В комбинация и с ходенето по доктори, където си изгубваме сумати време и няма как да се цедя, кърмата ми отново намаля до 20-30 мл на цедене (от двете гърди). Аз обаче вече съм ужасно изтощена, малката реве, аз рева с нея и се цедя, не можем и на разходка да излезем като хората, защото аз нали все мисля ако пропусна едно изцеждане, ще изгубя и тези 30 мл. Нощем вместо набързо да я нахраня и отново да заспим, аз ставам, правя мляко, храня, оригвам, после изцеждам, мия помпи и т.н. и ето ти минал час, час и половина, а тя след малко е отново будна. Едва гледам, изморих се адски много и се изнервих ужасно. Явно просто не ми е писано нито да кърмя, нито тя да се храни само с кърма, с каквито илюзии живеех докато бях бременна и си бях навила на пръста, че моето дете ще има най-доброто. Да, но на каква цена? Вече съм на път да се откажа, наистина... И по-лошото е, че го чувствам като истински личен провал, самообвинявам се, че не правя нещо както трябва, че не получава София това, от което има нужда, още повече, че за бебета като нея е повече от важно и само си мисля колко ужасна майка съм всъщност   ooooh! С две думи... изпаднах в страшна депресия.

# 734
  • София
  • Мнения: 12 269
Либи точно ти няма в никакъв случай защо да се обвиняваш и да смяташ че ти си виновна за количеството кърма. За съжаление наистина при някои майки с изцеждане не може да се поддържа количеството на кърмата в нормални граници и това не е нещо за което майката има вина. Плюс трудностите и грижите в отглеждането на едно бебе, както и недоспиването, умората и стреса, напълно възможно е нещата да се развият по този начин.
Аз лично винаги съм ти се възхищавала и си една от малкото майки, които са издържали толкова дълго да изцеждат и да продължават дори и за малките количества ,особено предвид проблемите и трудностите през които минахте с малката.
Мисля че веднъж ти писах, освен честото изцедане и стимулация, заедно и с необходимата за един организъм почивка и сън, единственото друго което можем да предложим като консултанти е сминдуха, които мисля че ти опита да пиеш, незнам дали имаше ефект, но може отново да опиташ с един курс и вече лекарство, което се предписва понякога и на бебета със страничен ефект увеличаване на лактацията, което единствено лекар може да ти го предпише обаче.
От описанието ти обаче аз лично бих ти препоръчала или за последен път да опиташ със сминдух или лекарство от лекар за увеличаване на лактацията или да намалиш изцежданията и да си оставиш време и възможност за почивка, да се наслаждаваш на майчинството и обичта на бебчо, защото макар кърмата да е важна има още толкова много неща, които може да направиш за своето бебче и които са не по-малко важни за него.

Общи условия

Активация на акаунт