И в Кипър, и в БГ, винаги е най-добре със приятелите стари на раздумка и кафе~35

  • 36 793
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 46
Здравейте,

Налага ни се  да заминем в Кипър и по точно в Никозия след 1 месец ,Викенцето е на e 1,5 година и е на детска кухня  в София  ,търся някакви връзки за детска кухния там ,лошото е ,че не знаем още в кой квартал ще живеем  (тати в момента оглежда  жилища).Нямам идея там как се доставя kухнята по квартали ли е? На същия принцип като В БГ ли е ?ще живеем там 6 месеца .Моля някой да помогне с информация .Приемам  всякакви препоръки и съвети.


Мерси предварително!!!!!

# 61
  • Мнения: 28
vikenceto..здравей  bouquet..за съжаление детска кухня няма в Кипър Rolling Eyes...жалко..като знам какво удобно ми беше с детска кухня когато бях в Б-я за 2 месеца Flutter..но уви..тук няма!!!

# 62
  • Мнения: 46
ДА ,ДА благодаря за отговора (някой майки ме уКОРИХА как може да питам за кухня) ,но истината е ,че едно голямо удобство.

# 63
  • Мнения: 28
vikenceto... Peace..винаги по всяко време на всички въпроси Peace..да ти кажа..голяма помощ ми беше кухнята лятото...не мислих и не се ангажирах изобщо с бебчо..което е на 14 месеца сега...наистина жалко че тук няма Rolling Eyes..и всеки ден се чудя какво да готвя на бебчо..нашето меню не ме притеснява,но за Никола... Rolling Eyes..а на кухнята ти дават супичка,основно ястие и десерт само срещу левче май беше Peace newsm78

# 64
  • Мнения: 46
Здрасти пак ,мила ако живееш там ,когато пристигнем може да се виждаме ,искам и друго да те питам има ли вариант да се взима храна от детска градина ,знаеш ли за такъв вариант

Мерси мила

# 65
  • Мнения: 289
vikenceto храната в градините за сутрешната и следобедната закуска носят родителите.А на обед се готви само едно ястие и нищо повече.  Rolling Eyes Нямаш избор.Ще трябва да готвиш  Peace

# 66
  • Мнения: 119
Викенцето, добре дошла. Доколкото аз знам, няма детски градини с храна, т.е. да готвят там специално за децата. Даже напротив, всички деца си носят чантата със сандвича, плода, млякото, според възрастта и нуждите.

# 67
  • Мнения: 28
да..повечето градини са на принципа''родителите носят'' Peace,но има и такива които предлагат и храна Peace..една моя позната сега записа синът си на градина тук в Ларнака..плаща 170 евро до 17 часа...и се предлага закуска,обяд и десерт...децата спят на обяд  Peaceтам...но аз лично моята дъщеря навремето я бях записала на градина в която не се предлагаше храна...и така всяка сутрин сандвича и плодът в чантичката Peace

# 68
  • Мнения: 46
Мерси момичета,ще готвиме то е ясно,просто съм супер учудена как нямат кухня,а БГ така "развитата" държава има ,не мога да си обясня.То явно  не е до развита и неразвита



Мерси момичета,ще се радвам да поддържаме връзка с вас ,когато сме в Никозия .....никои не познаваме там и не знаем нищо newsm78 newsm78 newsm78

# 69
  • Мнения: 289
vikenceto в доста отношения България е по-развитата държава,но и в  много други е Кипър.В Кипър просто икономиката е развита и обикновено една не малка част от хората(кипъците де) си имат и домашни помощнички,които готвят,грижат се за децата и т.н.За какво им е детска кухня тогава  Wink

# 70
  • Мнения: 46
Да предположих ,че  с помощнички действат хората ....а ние с кухня Laughing Laughing Laughing

# 71
  • Мнения: 119
Добро утро, поспаланки

хайде днес кафенцето да е от мен - каквото ви душата иска. Аз вече ударих едно еспресо.



Въпреки почивния ден, за нас съботата е на фул. От 8.30 има гръцко училище, а от 12.00 - българско. Чак да го съжалиш детето, но няма друг вариант на този етап. А се започнаха домашни от всичките училища и малко ненасмогваме. Но да ви го пУфаля мойто дете - отново е избрана за председател на класа! Като от миналогодишния клас има само 3 деца, всички останали 17 са нови и непознати. И с убедителен вот от 15 гласа е обявена за "носител на жълтата шапка". Униформата им е със тъмно сини шапки, а за да се различават председателите са с жълти.


 А в четвъртък имаха парад с костюми и тя беше Пипи. И учителите бяха дегизирани. Имаше страхотни попадения.


Ох, докато се натуткам тук, времето минало и трябва да ходя да я прибирам.
Починете си хубаво и само хубави емоции ви пожелавам!




 

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 09:35 от vinagi

# 72
  • Мнения: 353
Здравейте мацинки ,ей ма на и мен най-после,то голям мързел ви казвам  Crazy ,още не мога да се съвзема от почерпката на пепита  направо страшна работа  ви казвам Mr. Green
vinagi мерси много за кафенцето,добре ми дойде двойното еспресо  Crazy честито на детенце,голяма е сладурана  Hug
Това следобедното е от мен,ей така,да се подсладим  Mr. Green


Здравей майче на Вики,добре дошла при нас  welcome  ,с каквото можем ще помагаме  Simple Smile

amelie сега като се замисля  newsm78 ,има ли вероятност нещо самото мляко да не е било наред.Сетих се момичета,че бях гледала един репортаж по телевизията,за АМ в кутии което вътре изобщо не било мляко,ама като не се сещам коя марка беше  #Cussing out
Абе дано бебка да е добре,да сте здрави,ще се оправят нещата  Hug

кафенце честита книжка,безаварийно каране ти пожелавам,много ще ти е в полза,че вече си шофьор,нали знаеш в цялата тази лудница в Кипрото  Mr. Green

Гале честито за прохождането на мъничкият Николски,извинявай,че чак сега,ама то голям мързел както казах  Embarassed Сега да са ти здрави краченцата майче,ама ти вече знаеш де  Mr. Green

И всички неспоменати поименно мацки,гушкам ви момичета   Hug
Хубав и приятен уикенд на всички ни сладуранки   bouquet

# 73
  • Мнения: 28
юхууууууу..айларипи...... newsm47

сядам за бързо да ви светна в днескашните ми преживявания относно 5 -ят БГ събор в гр.Ларнака Mr. Green

Ние нали си ходим на Бг .у-ще..следователно имахме и изпълнение на сцена Flutter...голяма радост голямо нещо... Laughing

събора се проведе в гр.Ларнака под патронажа на първата дама на Кипър bowuu...организацията беше добра..(само малко където речта беше дълга и ни измори Crazy)децата се раз концентрираха и забравиха защо всъщност са там Laughing..но всичко си дойде на мястото когато стана време да се излезе на сцената Peace.....Тяхното изпълнение се състоеше от 3 песни:''Децата на България''''Високи сини планини'' и ''Тръгнала е Ганка за вода студена'' Crazy..за съжаление Ганка не я познавам Crazy Laughing...Децата се представиха чудесно Peace...качвам едно клипче у фейсу Mr. Green
..
vinagi..първо искам да поздравя Инес... Hug  :  bouquet:..БРАВО... smile3501 bowuu..за това че са я избрали за отговорник на класа bowuu...относно карнавала....голяма е сладурана Heart Eyes..с тези плитки.....добре свършена работа Peace

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 09:39 от Анче(Галче)

# 74
  • Мнения: 46
Здравейте мили!!!!!!!! ....пак съм аз с въпроси ??????

1.Има ли в Никозия мляко Лактана БИО ?

Интересуваме също да ме посъветвате  за детски доктори, в коя болница(за в Никозия) са горе-долу добри ,къде може да преглеждат детето ,и такива купища важни неща(да чукам на дърво да не стигаме до докторите). Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 17 окт 2010, 23:10 от vikenceto

Общи условия

Активация на акаунт