Отговори
# 30
  • Мнения: 1 134
Яна, честит рожден ден! Желая ти пълна къща със здраве, обич и много деца! Simple Smile  bouquet

# 31
  • София
  • Мнения: 83
Яна, честит рожден ден!Бъди все така всеотдайна и нека винаги да имаш късмет във всичко с което се захванеш.Пожелавам ти много здраве и щастие с твоето семейство!




Маринче, честит рожден ден  и на татко ти!Това си е голям празник, нека още по толкова.Да ви е жив и здрав!

# 32
  • Мнения: 89
Яна,честит рожден ден! Ти си ведър и добронамерен човек,така че хубавините сами ще те намират!  Hug Желая ти здраве и енергия в излишък,за теб и цялото ти семейство!

Маринче,честито и за юбилея на татко ти!

Виде,страхотна бременна си.Наистина коремчето стои като баскетболна топка под блузата... Laughing

Туту,съчувствам ти.И ние много страдахме с гипса,но и това ще мине и замине... Hug

# 33
  • Мнения: 649
Яна, честит рожден ден.  Още повече прекрасни мигове и положителни емоции ти пожелавам.

Днес пуснахме Йоан на ясла. Дано това е едно по-добро начало за него и за нас. Е както може да предполагате поплака и то доста, но това е в реда на нещата. Надявам се бързо да свикне и по-малко да боледува. Баща му ще отиде да го вземе на обяд и после ще пиша как е минало. Предполагам, че ще е много изморен и ще заспи още в колата.

Май не са много навити да ги слагат често на гърне, което е лошо и ще ни върнат в изходна позиция. Йоан все още не си казва, когато има пиш, но пък ако се поставя често на гърнето си върши работата там.

По актуалната за деня тема мисля , че работодателите нямат угодия. Първо искам млада, образована и опитна, да но плюс това да няма намерение да ражда в близките няколко години или пък да няма малко дете.
Е как става това?
Защото замислете се, че същата дискриминация, която е има по отношение на младите момичета във фертилна възраст (без деца) я има и по отношение на млади майка с малки деца.
Винаги се премисля ами сега , детето яслата/градина, болести, болнични кой ще ми върши работата. Или другата опция- скоро бременна , майчинство, за какво я обучвам като след това ще трябва да търся нов човек.
Ами все пак ако искаме тази държава да върви напред и да се раждат деца трябва да се намери компромис нали?
Но лошото е, че почти никой не се престрашава да осъди работодателя си за подобен тип дискриминация.

Аз също като постъпих на работа пред 4 години и половина ме попитаха имам ли намерения в близките две години да раждам.

Туту дано гипса сложи край на черната серия, в която се попаднали  Praynig

# 34
  • Мнения: 1 134
Деси, успех с втори тур на яслата! Дано няма никакви болести и проблеми този път!!! Hug

Силве, как е при вас? Раличка свикна ли вече?

# 35
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 667
Яна, честит рожден ден! Много щастие, късмет, любов и прекрасни моменти с любимите хора!  bouquet
Дорабела, да ти е жив и здрав таткото, дълги години да се радвате едни на други!  bouquet
По въпроса за майчинството - навремето като кандидатствах за работа, моя тогава все още бъдещ шеф ме попита /аз се женех два дни след интервюто/, дали имам намерение да забременявам, понеже те останали без човек точно заради това. Та и аз така - казах не, ама на акъла си имах друго. Обаче се оказа, че изкарах 2 години на това място по заместване, плановете ми с децата се оказаха трудни за изпълнение Confused Но оправдавам и едната страна, и другата. Въпреки че има начини и за двете страни да се справят. Лошото е, че в БГ не са особено коректни нито от едната страна, нито от другата...

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 20
Мами я кажете къде да го търся това babytv да видим дали това ще и привлече вниманието на моята буболечка

# 37
  • Мнения: 360
Мами я кажете къде да го търся това babytv да видим дали това ще и привлече вниманието на моята буболечка

При нас в София го предлага само цифровата телевизия,ако не се лъжа newsm78

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 2 483
Честит рожден ден, Яна! Да си жива и здрава!!! Все така мила и добронамерена! Цялата фамилия да те радват и слушат! Simple Smile


Деси, успех! Всичко ще е наред, не се притеснявай предварително!  Hug

Виде, ама много си хубава! Направо ми скри шапката!  Hug
А Тошето е голяма терца, сладък!

Ели, да нацелуваш малката разбойничка! И дано повече няма никакви болежки!  Praynig

Толкова време успях да 'Крадна  Mr. Green Отивам да заработвам насъщния. До после!

# 39
  • София
  • Мнения: 117
Честит Рожден Ден, Яна и Миме вчера пропуснах да пиша. Бъдет живи и здрави много щастливи в прегръдките на семействата си!
за Мими
за Яна

# 40
  • Мнения: 238
Яна, честит рожден ден! Бъди винаги толкова мила и позитивна, нека само радости да ти носят скъпите ти момчета!
И понеже обичаш торти, ето моят виртуален подарък за теб:

 

Марина, честит юбилей на баща ти!   bouquet

Деси, стискам палци за успешен нов старт на Йони в яслата! И кураж за теб!  Hug

Мимееее, тоя подарък ще ти хареса ли, а  Mr. Green


# 41
  • Мнения: 529
Мимееее, тоя подарък ще ти хареса ли, а  Mr. Green


свааатба, сваатба, сваатба  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 42
  • Мнения: 649
Момичета , моето детенце е вече вкъщи.
От яслата са казали, че като за първи ден бил добре, спокоен, послушен, поиграл с децата и в началото малко поплакал.

Дано свикне бързо с новото място и обстановка Simple Smile

Маринка, честит юбилей на баща ти!

# 43
  • Мнения: 139
Честит Рожден ден на Яна, жива и здрава бъди и все така отзивчива към кърмаческите несгоди Simple Smile, успешен и дълъг сезон.
Миме на теб здраве и щастие пожелавам, много веселба вкъщи и здрави дечурлига, пък до година, две, да увеличите бройката...А на тати, яка гърбина и много парички Simple Smile

Дорабела, здраве и на твоя татко, много внуци и правнуци да догледа Simple Smile

Толо, за Раличка забравих да ти кажа, много е пораснала и вече си е голямо момиче! Много коса имате!

Туту, сладураната как изтрая гипсирането? Хайде здраве да е, и повече без болежки - за цялата къща!

Не смятам, че работодателите са онеправдани по някакъв начин, в повечето фирми печалбите са грамадни, за сметка на заплатите. Така че, не смятам, че 1 бременна би могла да сбърка тотално бюджета. И все пак, дали ще се върне един качествен човек след бременност, във същата фирма е предимно въпрос на условия и отношение. За себе си считам, че съм коректен човек (не само служител), като такъв, бих се върнала на работно място, на което ми е било добре преди бременността, и на което след като са разбрали за нея, не са се държали с мен като с престъпник. Защото, не може, аз като лоялен служител да работя по 10 часа на ден, вместо по 8, без да ми се плаща бонус, и при това положение всичко да е ЕКСТРА, а когато съм в друго положение, без да се променя нищо, вече да съм в ущърб на фирмата ( без да ми се броят изработените БОНУС часове). Говоря хипотетично, понеже забременях след като си напуснах работата, но бях свидетел какво се случва с други лоялни колежки. Да не говорим, че започва и едно постоянно тормозене, а ти кога ще се връщаш, при бебе едва навършило 4 месеца.

Бързо оздравяване на всички болни.
Коте, как е Венцо?

# 44
  • Мнения: 95
Яна,честит рожден ден,желая ти много здраве,любов и семейството което да те обича!
           
Туту,леле мила настръхна ми косата как е почнал старта ви в градината и после и падането...пупу дано малката да е добре Hug

Деска,браво на Йоан...ще се справите няма как Peace
Виде,ама ти само коремче имаш..много си сладка....  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт