Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 508
Хаха, заглавието е супер!

Момичета, налага се да освободим нашата детегледачка, така че мога от сърце да я препоръчам.

Мариела (Мърчи): 0896 515 083

Вчера си говорихме с нея и й казах, че и една страница няма да ми стигне да опиша колко съм й благодарна. Най-вече защото научи мен като майка и Йойо на страшно много неща. Тя първа тръгна да го води за ръчичка и благодарение на нея проходи. Тя ме научи как да бъда достатъчно твърда, за да не се разглези той, но и да не се чувства пренебрегнат. Тя първа разгада много от думичките му и го научи как правят всички животни. Йойо с нея стана страшно послушен, каквото каже тя, за него е закон. И това всичкото е постигнато с много обич и търпение. И въпреки че ми даваше безценни съвети, Мърчи безусловно се съобразяваше с моите решения за Йойо.

Синът ми сутрин като се събуди, пита за нея и дъщеря й, в която е буквално влюбен. Той й вика "Ме" и по сто пъти на ден повтаря "Меее... Кааа... Меее... Кааа..." (Мърчи и кака).

И трябва да отбележа, че аз съм доста труден човек, много се мотая преди да изляза, закъснявам, понякога вкъщи и в главата ми е пълен хаос, което тя винаги приема с усмивка. Повечето хора биха ми се изнервили още на първата седмица, но тя реагира на всичко с много търпение и разбиране. Много е важно, когато на ежедневна база общуваш с някого по 2-3 часа, да са ви спокойни взаимоотношенията.

Сега й имам такова доверие, че пускам Йойо да спи за 1-2 дена у тях, когато имам нощни смени.

Можете да прочетете още поне 4 майки от форума са страшно доволни от нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=461235.0

Ето малко снимки.

Йойо и Мърчи:





Йойо е влюбен в кака:


# 61
  • Мнения: 263
Оооо, Туту, горката малка гъбка Sad Да я цункаш от нас и да й нарисуваш цветенце (или гъбка) на гипса !  Hug

Яна, честит рожден ден на патерици (или на щеки). С пожелания за много приключения!   bouquet


Мацки, помагайте. Довечера имам гости. Основното съм го измислила - болярска мусака (руло от картофено пюре с плънка от кайма, кис. краставички, моркови, лук и каквото се сетя). Ама за предястия, салата и десерт въобще не мога да се сетя. Няма да имам много време, защото днес сме на музикална работилничка, а ми се ще и да поизчистя, така че моля дайте идеи за нещо лесно, бързо и ефектно.

Прегръдки и усмихнат ден на всички!  Hug

# 62
  • Мнения: 143
Марте, виж това:

Свеж ябълков сладкиш

Продукти:
1кг. ябълки
1пак. (голям – 270гр)  „Обикновени бисквити” Житен дар
1 заквасена сметана (голяма 500гр.)
 11с.л. пудра захар
125гр. кр. масло
3 суп. лъж. какао
3 суп. лъж. прясно мляко (или вода).

Приготвяне:
Бисквитите са натрошават. Ябълките се обелват и настъргват. Смесват се. Към тях се прибавя размекнатото масло (от

него предварително се отделя малко парченче за заливката), 8 пълни супени лъжици пудра захар и сметаната. Всичко се

омесва добре. Изсипва се в тортена форма.

Шоколадова заливка: На котлона се смесват отделеното масло, 3 суп. лъж. какао, 3 суп. лъж. пудра захар, 3 суп. лъж

прясно мляко (вода). Когато сместа стане еднородна е готова. Оставя се леко да се охлади и се залива върху сладкиша.

Това е всичко по приготовлението, остава тортата да престои поне 4-5 часа и е готова за сервиране.


Прави се бързо и е много вкусно, само дето е малко по-летно.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 508
Ееее, Маринче, кръстоса ми се погледа и ми потекоха лигите рано сутрин... ooooh! Cry

# 64
  • Мнения: 649
Здравейте,

Доре, а кой ще гледа Йойо? Всичко звучи прекрасно и съм сигурно, че жената много бързо ще си намери нов работодател.

Честито на всички празнуващи вчера!

Наде, каква мононуклеоза?  newsm78 Белка няма симптомите на това заболяване. А един от тях е чести проблеми с гърлото, както и рецидивираща температура. Последното означава, че детето поддържа температура без видима причина за това, която ту изчеза, ту се появява.
Препоръка от мен - не правете изследването в частна лаборатория. За няколко от лабораториите прочетох, че не вадят коректни резултати. Друг съвет е да направите по-дългия тест, т.е. отнема повече време докато излезе резултата, защото бързия гарантира около 60% точност на резултата.
И още нещо - ако решите все пак да я изследвате го направете в Центъра по заразни и паразитни болести.

Направо като те чета и ми настръхва косата и най ме е яд на това, че лекарите пак предполагат ли предполагат и не могат да стигнат до решение какво му има на детето.
А Белка как е? Продължава ли да боледува?

# 65
  • Мнения: 5
Здравейте момичета,

няма да се оправдавам, че не пиша , но се старя да ви чета редовно.
Честито на всички, които са празнували и празнуват.
На болните да се оправят бързичко.
При нас новото е яслата + мъчително излизане на зъби. За 4 ден почти свикна е отиваме с рев, но сякаш нещата уж отиват на добро.
А аз от 14,10 съм на работа та да видим как ще е . За  4 дена си починах физически , но психически не мога с тия зъби почти не яде ( чудя се как го карат да яде супата на обяд) а и спря да пие вода, което ме притеснява най-много от 5 дена не пие повече от 2-3 глътки.Иначе бил спокоен реве само като го карат на гърнето, в къщи ходи , но пред телевизора с играчка. За 3 дена почна да показва какво иска.Другата седмица ще е по цял ден , надявам се да спи.
Искам да благодаря за подкрепата на Миленка Hug за моята адаптация с новото положение на Мишо.

Целувки на всички и успех на тези , които им предстои промяна.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 508
Деси, баба му, баща му в четвъртък и някой от дните ще потърся ясла, в която може да се плаща на ден.

Да знаете някоя такава? newsm78

# 67
  • Мнения: 71
Привет,
за съжаление ще поотсъствам за около месец от темата - преди можех да пиша през работно време, но сега ни правят едно проучване /като в Биг Брадър сме  #Cussing out/ и затова няма начин - засичат ни трафика в нет-а даже и всичко по минути  #Cussing out
ЧЕСТИТИ ДНИ РОЖДЕННИ НА ВСИЧКИ, КОИТО ПРОПУСНАХ!!!
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ЩАСТЛИВИ И УСМИВКИТЕ ВИ ДА НЕ СЛИЗАТ ОТ ЛИЦАТА!!!

# 68
  • Мнения: 360
Аз малко ще украся темата Laughingобаче хич няма да е малко Blush
дий-дий мамоооо hahaha
моля да прочетете какво му пише на блузата Flutter(свате тая блуза от теб ли беше?
това ми е "цецето"за ден-дена Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 360
Тук февруарчета сме уж събрани,а то ще вземе да стане темата на октомврийските дядовци Joy Joy Joyмного яко колко са в един ден.

Да са ви живи и здрави бащите момичета Hug

Вчера го водихме Влади на ортопед,всичко си му е наред на човека Grinningвече съм спокойна.
Мечи, ти каза,че си близо до Алексиев,къде си по-точно.Аз от нас до там съм за има-няма 5минути с колата.Можеш да ги съберем новородените да си погукат Mr. Green

# 70
  • в гората
  • Мнения: 25
 Мимеее, много сте сладкииии  Hug, а как ти отива с три дечица направооо   bouquet.

 Да тези дни сте все хубави хора родени   bouquet.

 Днес рожденничка е maraia01, да е жива и здрава!!!  bouquet

# 71
  • Мнения: 1 134
Мими, страхотни стееее! Hug Heart Eyes Много си приличат двамката в муцунките.
Видя ли, че нищо му няма на купонджията!  bouquet

# 72
  • Мнения: 356
Здравейте!!!!!

Имам много да изчитам - цели 5 странички  Laughing Така че после ще се включа по темите.

Вчера бихме Пентаксима на Белослава и днес тя накуцва леко  Sad Явно я наболява крачето.Идея нямам дали е нормално.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 508
Да, Миленче, Ивето ми каза, че и със Стани така е станало. Било нормално.

# 74
  • Мнения: 356
Доре,благодаря!Надявам се това бързо да отшуми.Добре,че скоро май няма ваксини.

Сисе, Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Алхимиче,страхотни снимки!

Наде,Белка как е?Тези гадости в гърлото и ще ги лекувате ли?От там ли идват проблемите?

Десика,дано повторната ви адаптация в яслата мине бързо и лесно.

Честит празник на всички мами,татковци,дядовци и баби,които празнуват тези дни   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт