Такси в детската градина

  • 7 434
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
Треперя от възмущение, детето ми сутринта беше с 40 градуса Т, а трябва да се занимавам с изнудване от страна на администрацията. Обясних на учителката, че все още градината е общинска собственост и би следвало да се спазват наредбите и.
Не мога да се свържа с никого в СО, но ще звъня непрекъснато.

# 16
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Нини, намирам се в сходно положение.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 133
и какво 10 човека и никой не си вдига телефона в СО ли?

# 18
  • Мнения: 2 471
Предполагам, че са били в обедна почивка, когато аз звънях.

# 19
  • Мнения: 2 471
Говорих със служител на Дирекция "Образование" към СО.
Ако има каквато и да е промяна във вътрешния ред на градината, то тя трябва да е отразена в писмена форма и представена на родителите - това за датата на събиране на таксите.
Няма наредба от СО, която да гласи, че родителите са длъжни да заплатят депозити или авансово таксите за детските градини.
За подробности ще търся и инспектора на нашия район.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Говорих със служител на Дирекция "Образование" към СО.
Ако има каквато и да е промяна във вътрешния ред на градината, то тя трябва да е отразена в писмена форма и представена на родителите - това за датата на събиране на таксите.
Няма наредба от СО, която да гласи, че родителите са длъжни да заплатят депозити или авансово таксите за детските градини.
За подробности ще търся и инспектора на нашия район.


Аз все още не успявам да се свържа, но уточнявам, че не звъня особено настоятелно, защото съм на работа и имам и други ангажименти.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 786
А знаете ли каква такса се дължи ако детето посещава дестката градина на половин ден, но не се храни там?

# 22
  • Мнения: 11 641
http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

Подайте жалба през виртуалното деловодство на Столична община. Отговор ще има. Не се хабете да си говорите с някакви "инспектори".

# 23
  • Мнения: 4 465
А знаете ли каква такса се дължи ако детето посещава дестката градина на половин ден, но не се храни там?

Същата като за цял ден. Не могат да го зачислят за половин ден, т.е. му зачисляват всичко, вкл. и храна.

# 24
  • sofia
  • Мнения: 786
благодаря

# 25
  • Мнения: 455
Здравейте!Моля ви за малко информация.Ще съм ви благодарна,ако можете да ми отговорите.
Дъщеря ми е предучилищна група в детска градина.Не беше ходила от преди празниците ,защото имаха скарлатина и бяха под карантина и след това защото бяха сборни групи,а ние ходихме на гости при бабите.
Вчера мъжа ми я заведе за пръв ден от новата година.Госпожата му казала,че бележката,че е здрава не е написана както трябва.Личната ни лекарка беше написала 9.01.2013г.А трябвало да пише дата от.... до......,т. е. периода през който не е посещавала градина.Трябвало да пише 14.12-09.01.За пръв път ни искат такава бележка.Не знам каква е причината и търся отговор?
Когато в групата има карантина и детето не посещава градина,но е здраво трябва ли да плащам такса?
Ако детето ми е здраво,но са сборни групи плаща ли се такса?

# 26
  • Мнения: 1 046
Таксата 50% т.е. 30 лева (доколкото разбрах за Соф) се плаща независимо от сборни и не-сборни и ходила не - ходила. Останалите 30 лева се начисляват спрямо дните, в които детето е посещавало детското заведение. Тези 30 лева се водят един вид като такса за запазване на мястото и си ги плащаме без коментари всеки месец.

За храната вече по-горе са писали - щом детето се храни дори и само за закуска там - т.е. то е "требвано" (тая дума хич да не я обичам ) си плащаш цял ден престой - при добра воля от страна на персонала и разкарване от твоя страна до градината може да си вземаш обяда/следобедната закуска.

# 27
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте!Моля ви за малко информация.Ще съм ви благодарна,ако можете да ми отговорите.
Дъщеря ми е предучилищна група в детска градина.Не беше ходила от преди празниците ,защото имаха скарлатина и бяха под карантина и след това защото бяха сборни групи,а ние ходихме на гости при бабите.
Вчера мъжа ми я заведе за пръв ден от новата година.Госпожата му казала,че бележката,че е здрава не е написана както трябва.Личната ни лекарка беше написала 9.01.2013г.А трябвало да пише дата от.... до......,т. е. периода през който не е посещавала градина.Трябвало да пише 14.12-09.01.За пръв път ни искат такава бележка.Не знам каква е причината и търся отговор?
Когато в групата има карантина и детето не посещава градина,но е здраво трябва ли да плащам такса?
Ако детето ми е здраво,но са сборни групи плаща ли се такса?
не знам как е в Пловдив, но когато синът ми беше ПУ в София, изрично ни предупредиха, че няма право на 30 дена по семейни причини, а по-малко /не помня точно/, всички останали отсъствия трябва да са по болест, така че може това да е причината, понеже посещението на ПУ е задължително, за разлика от градината  Peace

# 28
  • Мнения: 455
не знам как е в Пловдив, но когато синът ми беше ПУ в София, изрично ни предупредиха, че няма право на 30 дена по семейни причини, а по-малко /не помня точно/, всички останали отсъствия трябва да са по болест, така че може това да е причината, понеже посещението на ПУ е задължително, за разлика от градината  Peace
Но те ми искаха не някаква молба,че е отсъствала по семейни причини,а бележка от личната лекарка,че е била здрава през периода /от.....до......./,в който не е ходила на градина.

# 29
  • Мнения: 1 046
Принципно бележките за отсъствията по каквито и да е било причини се пишат с периода, в който детето отсъства - посочения период от лл или от нас служи един вид като извинение на отсъствията. Което от своя страна не те освобождава от въпросната такса, която се плаща независимо от присъствието на детето и пак казвам служи един вид за запазване на мястото.
Не знам на вас защо досега пък не са ви искали  бележка с посочен период.

Общи условия

Активация на акаунт