Отговори
# 60
  • Мнения: 68
добър вечер мадами Hug

сигурно вече сте го писали но какъв е този аспиратор и от къде мога да си поръчам.по аптеките продава ли се,че нещо неможем да се оправим с нослето на краско за сега няма резултат от капките Confused

мамма много ми хареса твоята идея за гърнетата,много добре изглеждат и аз съм повече ЗА тези. Hug
тинче как ще те забравим мила,добре дошли със симонка отново Hug Heart Eyes

нещо всичко ми излезе от акъла,отивам да лягам че да се понаспя малко Hug

аа сетих се нещо,карменче все едно чета за краско и той е по същия начин,яденето ни е екшън и като започне да си пъха палеца,даже когато му давам мляко с шишето Rolling Eyes  така че може би повечето са така,миличките Simple Smile
натали страхотно е и мен ме разплака Hug

# 61
  • Мнения: 81
Натали , разплака ме. Cry

Мами, от няколко дни храненето ни се промени. Като пъхна в устенцата му лъжичка пюре, веднага пъха палче вътре докато прехвърля пюрето в устата. Май чеше венците. Като извади палчето, почва да търка очичките, пюрето от пръстчетата се размазва по личицето му, мигличките, дрехите, става един лепкав и трябва след всяко хранене да го преобличам. Неизменно пъха пръстите си в устата, винаги след всяка лъжичка с пюре или каквото и да е. Освен това реве и яде. Не отказва ядене, но маже навсякъде и реве. Мисля, че е от венците, защото след ядене като му дам Дентокинд се поуспокоява, но не знам съвпадение ли е. Някой да е виждал подобно поведение?

Carmen
все едно описваш Сами по време на хранене. Той също си пъха не палчето, ами целите си ръце и после маже по очите, ушите, главата.. Но при него аз го отдавам на това, че много бързо му доскучава нещо и започва да се муси и му се доспива.  Аз процедирам по следния начин като започне да прави тези номера - пускам музика на телефона и го размятам пред него като в същото време му се кълча, правя чупки, танцувам и го храня. Само да не ми се смеете, че сме голяма картинка.

eniq   мисля, че става въпрос за това нещо http://shop.danet.bg/product.php?ProductID=1960

# 62
  • California
  • Мнения: 264
Ха, Мамма е показала точно гърнето, което ние имаме  - това първото със синия капак Simple Smile
И аз точно с тази цел го взех, да може после да се постави на истинската тоалетна чиния. Засега обаче нямаме напредък по въпроса. Наистина сигурно е много рано на тази възраст... кой знае. За момента за играчка става и за столче с облегалка  Joy

# 63
  • Варна
  • Мнения: 46
Добро утро и от мен с чаша кафенце Simple Smile)
От няколко дни малката и тя иска да пъха палчетата докато яде обаче когато яде мляко си натиска беберона да тече повече и съответно напъхва и палчето и единственото отклонение е да ми дърпа косата пускам я и я оставям да дърпа колкото иска само и само да не си пъха пръстите. За пюретата там екшъна е пълен омазваме всичко докато ядем отначало се ядосвах и нервих много после свикнах че така ще е докато се научи да яде или ще бърка в бурканчето или ще си хваща лъжицата и сама ще пъха в устата а с др ръка ще се мъчи да бръкне и в лъжицата Както е писала Тинчето и при нас има хранения дето ядем и ревем но явно когато много я заболи извръща главата ипочва да крещи НЕ спирам и после пак докатоизяде бурканчетос пюрето а откажели мляко няма връщане там вече стискаме здраво устни и въртим главата Simple Smile)
От гърненцета на МАММа най ми хареса първото Simple Smile))
Хубав ден дано е по топъл от вчерашния Simple Smile

# 64
  • Мнения: 304
Добро утро и от нас!Четох че мъниците ви хващали лъжичката докато ги храните,пъхали ръчички в уста,размазвали си по лицето-абсолютно същата работа сме!Понякога се обръщам не само на клоун ,ами на цял цирк само и само да яде.Така че Бразил,Кармен,Диди Пейчева и ние сме от вашия отбор  Laughing ако мога така да се изразя.Даже по едно време си мислех, че никога няма да се научи да яде.Но сега наблюдавам че е гладна и пак ги прави тия неща.И ние след хранене се преобличаме и мием.Ще се научат няма къде да отидат но ще е трудничко.
Днес ще излезем към 10:30 пък ако ще ураган да има.Чувствам се като затворник вече 4-ти ден ще стане ако и днес не излезем,но поне дъжда спря,а за вятъра ще я облека.Подариха и зимно яке малко големичко разбира се,но ще и го облека.Има и комплект с якето панталонче,но не е чак толкова студено сякаш.Вече ми стана навик сутрин с кафенцето да влизам при вас и да чета и пиша.Много хубав навик  Laughing .Засега чао.До по късно.

# 65
  • Враца
  • Мнения: 21
Здравейте мами и бебоци. Сколасах и аз скафето да седна да ви прочета.
Ени аз си взех от нета такъв аспиратор само че не за прахосмукачка от тези с накрайника за майка. Питах в наще аптеки и магазини за бебешки стоки те ме гледаха като изтървани и се пулиха все едно ги питам за камък от луната. Накрая се ядосах и си го поръчах от Фемилито. За два дни беше при мен. Нито съм ходила в студа да търся нито съм се бутала. Това нета е голяма работа  Laughing Не че Сами не се дърпа и му е приятна процедурата ама поне изтеглям всичко и ефекта после е супер. С обикновения писъци вой до небесата и ефект нулев. Леле страшна реклама му направих ще взема да спра че...
Това с бъркането в бурканчето палците в устата и т.н. и при нас го има. Но гледам че  взе да отминава. Явно си е период. Освен това се маже по лицето когато вече му се спи много или с други думи съм закъсняла с храненето. Иначе аз съм категорично против да се правя на маймунка докато яде просто защото искам да разбере че това не е игра а се сяда на масата яде се и после се прави друго. Като откаже спирам и толкоз. След половин час пак опит и така. Досега ми се е налагало два пъти да спирам така и то беше около никненето на зъбчето. Може би ако е злоядо детето ми ще мисля по друг начин де, но аз съм била злояда и да ви кажа беше ми кошмар да се правят на каво ли не само  и само да ям когато те са решили.
Ние от вчера си имаме и слинг и сега сме готови за подвизи и разходки на близки растояния че иначе с тая тежка количка нямаше мърдане от нас. Нашето гърне и то е тип столче само че по обикновено от тези дето Мамма е показала. И аз с идеята да се крепи по добре на него и да наподобява тоалетна чиния. Въпреки че когато го взех получих дозина упреци че съм дала излишно много пари за него. Вече взех да не обръщам внимание какво ми говорят и си правя каквото смятам че е най добре за малкия.
Ами това от нас за сега ставам да простирам докато малкия спи целувки и прегръдки на всички.

# 66
  • Мнения: 46
Добро утро и от нас,

Ставаме ние сутринта и ооо, изненада - навън вали сняг!!!! Честит ни първи малко подранил сняг:)
Аз още не съм си сменила летния гардероб със зимния и отивам да вадя палтата, че голям студ навън:)))

 Честито и на месечковците днес:)  bouquet  bouquet  bouquet

Ще отивам да готвя нещо за обед и после щще се опитам да ви кача нови снимчици да видите колко сме пораснали направо няма да ни познаете Simple Smile))

Поздрави

# 67
  • Варна
  • Мнения: 46
Susalinda какъв е тоя сняг да ви е честит тук е само кучешки студ  и гаден вятър ще се седи пак вкъщи че няма къде и да искам да мръдна Simple Smile

# 68
  • Мнения: 100
Привет и от нас!Леле голямо вихрене по тази темичка ей мами вие нямате ли деца за гледане Laughing Hug шегувам се разбира се!!

Да взема и аз отношение за гърнетата!Смятам че е доста рано за приучаване и аз моята хубостниця я хващам за акане но много се напъва и бързо я събличам.Научих се по този начин покрай запеците и ни е по-лесно и чисто разбира се.Но също така мисля че и на 2 год е голямо детето за да мъкне памперсите.След 1 годинка може да се започва!Щом може да каже ДАЙ може да каже и ЧИШ!Голямата на година и 2 месеца забрави вече за памперс.1 месец доста зор видях тя чишкаше през половин час гащи и пелени просках по 20-тина но успяхме.Даже учудващо но нощното начишкване го нямаше изобщо но ставах към 2-3 часа и я вдигах и изкарваше до сутринта суха.Сега с малката пак рано ще започвам но след 1 -та годинка!А гърнето няма особенно значение според мен май майките повече се впечатляваме от вида му отколкото децата важното е да се създаде навика!А мнения от сорта в детската градина ще го научат за мен са абсурдни че кое по-напред да научат от 25 деца Crazy! Може и на някой да не му допада мнението ми но само споделям не го налагам!
Приятен ден поне до колкото може да е че и нас това стоене вътре ни побърква.Поне тук в Смолян е такъв студ че само сняг ни липсва и къртинката ще е пълна!Хайде скоро ще ви чакаме на ски на Пампорово!!
Поздрави и целувки на всички Hug Hug Hug Hug

# 69
  • Мнения: 68
благодаря ви майчета
лола и аз искам от този за уста не за прахосмукачка,ще попитанм първо тук в един магазин ако не и аз ще поръчвам Hug

тук при нас е слънце,обаче колко вятър духа и колко е студенооооо,направо се чудя дали да излизаме.ако го нямаше вятъра може би нямаше да се замислям.страх ме е за личицето.момичета вие ще мажете ли личицата на малките с някакви специялни кремчета за студено и какви?
краско тази вечер беше малко по-послушен.спа спокойно само веднъж се буди да яде към 4 и после до 9 Crazy  това не е било отдавна Rolling Eyes  н о си мисля че е само за сега Tired

хайде мамчета,лек и изпълнен с усмивки ден Hug Hug Hug

# 70
  • Мнения: 3 246
Здравейте и от мен Hug много време не съм писала, но освен всичко друго нямах и интернет известно време, дано сега вече всичко е ок
Честито на всички пораснали дечица Hug
Мамма, много ми хареса деята с гърнето Hug
 Натали, страхотно е, преди да стана майка не знаех, че най-хубавото нещо е едно усмихнато личице да ти казва "мамо много те обичам", и че е невероятно да потънеш в една детска усмивка, че можеш да плачеш от радост и така де те залива една прекрасна топлина, не знаех че е възможно толкова много да обичам, защото нищо друго не може да се сравни с тази обич Hug
аз ще се отчета: прз миналия месец успяхме да кръсти Дани, така че вече си имаме християнче, малко шишаво но много сладко, вече се обръа, а преди не искаше, но явно му е дошъл момента, иначе подскача на бънджито, седи седнал но не е ммного стабилен, ами май е това а кратко
хубав ден на всички, макар че  това неприятно време..... вече взе да ни писва Hug

# 71
  • Мнения: 1 165
Добро утро, мами.
Тук е ужасен студ, но следобед ще трябва да излезем, че ни свършват пюренцата и трябва да купя.Дано поне вятъра да поутихне, че тъкмо се пооправихме малко и двете и не ми се иска пак да се разсополивим
Ени  Hug
Лелее, Сусалинда, направо се  Shocked с този сняг.Много рано.Да ви е честит
Кали, честито християнче.И ние предния месец на месечинката на Симона й направихме кръщенето.Беше прекрасно.Все още ме държи еуфорията оттогава като се сетя.Наистина останахме повече от очаровани-и церемонията беше на ниво, обясняваха ни, на съвсем разбираем език си беше всичко, нямаше претупване, абе с една дума супер.После и почерпката беше много забавно.Като свалим снимките от камерата обещавам да кача.
За гърнето нашата педиатърка каза от 7-мия месец, като започнела стабилно да стои да сме започнели да я слагаме, но по скоро, за да свиква със самото гърне
Хубав ден и от нас.

# 72
  • Мнения: 304
Здравейте от нас отново.Изпълних си заканата и излязох,беше доста студено,но поне се поразходихме.Йоанка дори заспа и си взе обедния сън.А сега си играе с едно гумено коте.
Сусалинда мила какъв е тоя сняг.Ти много ме изненада.Отсега ли?Какво ще правим после?
Тук при нас само има много силен вятър.Чудя се сега къде да си прибирам цветята че сетга са ми на стълбите но то в това време ще измръзнат.Засега чао от нас.

# 73
  • Мнения: 1 165
И ние тъкмо се връщаме от разходка.Излязохме само за пюренце, но Симона заспа и над час се разхождах, че да поспи.Добре й се отрази, а и на мен.Определено ще излизаме стига да не вали и да духа прекалено.
Четох, че сняг е валял и в Антоново и още някъде беше.Много от рано тази година.Тежка зима ни чака май Sad

# 74
  • Мнения: 68
такаааа купихме си вакумната помпичка с маркуче и с голям страх се приготвяхме с милото да я използваме...като знам как пищи и реве при всеки опит да му изчистя нослето и направо настръхвах.и О ЧУДО краско се скъса от смях когато му чистех нослето с тази помпичка hahaha hahaha hahaha  направо с мъжа ми неможахме да повярваме.надявам се все така да е та да мога спокойно да му чистя нослето newsm44

Общи условия

Активация на акаунт