Листопад (Yaprak dökümü) - ТЕМА 46

  • 41 382
  • 718
  •   1
Отговори
# 15
  • У ДОМА
  • Мнения: 41
На никого не пожелавам такива родители. Уж най-важно е семейството. Ами да се подкрепят тогава. Много грешки направиха децата, но им трябваше подкрепа в трудните моменти, а не да ги натирят. Това е причината да се озлобят двете сестри. За мен е най-важно децата ми да са заедно.
Интересно.
И кого точно натириха родителите?Защото на мене ми се струва,че дъщерите сами си избраха пътя и си тръгнаха.Али Раза нито ги е карал,нито ги е спирал.Дори и сега,когато Лейля се върна,той не й затвори вратата,само се оттегли,което си е негово право.И в стаята се настани Лейля,и на масата си седна,какво повече иска-гореща прегръдка?Нахалство.
А не може ли да се случи децата ти,вече не деца,да се озлобят за нещо едно срещу друго?Ок,говориш,помиряваш,но нещата са извън контрол,намесват се и техните съпрузи/съпруги и т.н.Такива случаи много.Ти ли винаги ще си виновната,кое ще избереш и т.н.
За мен тези деца оправдават собствените си простотии с родителите си.

Напълно те подкрепям LilaC !И аз мисля като теб!Децата на Али Ръза сами избраха съдбата си !-като нямат акъл в главата кой им е виновен а?!Родителите ли???Защо вечно ще обвиняваме родителите?Неговите деца да  не би да са в детската градина или пък нямат глави на раменете си за да помислят преди да правят нещо?Не казвам че родителите са безгрешни!!!Но според мен децата на Али Ръза сами са си виновни!!!

# 16
  • На изток от рая...
  • Мнения: 635
Неджля не се е държала така, нали ? Само снощи дето вървеше след Али Ръза и съскаше като змия.
А Али Ръза дори и да си го мисли, нямаше право да го споделя с друго свое дете, в случая Шефкет.

А с кого да го сподели - с комшията ли, или с Хайрие. Сподели с този, когото чувства най-близък.
Не, не се е държала така Неджля - говоря за времето, когато беше сама и не можеше да се прибере в къщи.
А снощното за мен беше някакъв истеричен страх, че отново ще трябва да е далече от тях, заради Лейля. Явно и двете сестри не могат да разберат, че приемането на едната, не означава автоматично отхвърляне на другата.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 365
Неджля не се е държала така, нали ? Само снощи дето вървеше след Али Ръза и съскаше като змия.
А Али Ръза дори и да си го мисли, нямаше право да го споделя с друго свое дете, в случая Шефкет.

newsm10 Добре, че Шефкет този път реагира като брат.
Да, трябваше да сподели с майката на децата си.

# 18
  • У ДОМА
  • Мнения: 41
Soya-fen приятно прекарване в Истанбул!!!!!

# 19
  • Мнения: 6 669
Неджля не се е държала така, нали ? Само снощи дето вървеше след Али Ръза и съскаше като змия.
А Али Ръза дори и да си го мисли, нямаше право да го споделя с друго свое дете, в случая Шефкет.


Точно така!Когато Шефкет правеше глупости Али Ръза не си позволяваше да говори пред другите и да го одумва.А Неджля за пореден път се показа голяма егоистка.Постоянно вижда в някой конкуренция и трябва да се състезава-в случая Лейля.Не,че оправдавам и Лейля-щеше да си отмъщава, и най-накрая пак им увисна на вратата........  Sick

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Пропуснах снощната тема, затова сега само се записвам, а по-късно ще коментирам Hug

Приятно изкарване в Истанбул на Соичка и да си дойдеш с много положителни емоции от екскурзията  bouquet

# 21
  • Мнения: 265
Добре де само неговите деца са така. Я да вземем за пример Седеф ... момичето е скромно , работи си, не ядосва майка си  ... момиче за пример. Дениз също не създава проблеми на баща си и Фикрет ... само Лейля и Неджля не могат да си седнат на д-тата и да мирясат. Ами да вземат пример от приятелките си и съученичките (Неджля) има ли такива като тях двете - кокошки!
 Не ми се коментират вече и двете. Изписали сме тонове думи и изтъркали доста клавиатури за поведението им , а те не си вземат поука. Mr. Green Заслужават да ги вържеш и оставиш в една тъмна стая двете една седмица без вода и храна и да видим дали няма да има резултат после.

# 22
  • Мнения: 1 296
Мисля, че точно Неджля снощи нямаше право да държи сметка на баща си защо е прибрал Лейля, каквато и да е тя.
Защото от двете, не Лейля, а Неджля нанесе по-големия срам и по-тежка рана на семейството си и сестра си. А и като е много загрижена за семейството си, нали се видя, че в дома й трябва да се ходи на пръсти, да не се пипа нищо и да се иска разрешение за всичко.

# 23
  • Мнения: 1 281
Здравейте и от мен,темата е чудесна   Hug Доста трябва да се върна назад,за да ви изчета  Laughing

Току-що изгледах 163 епизод,които е излъчен в сряда по Канал Д.
ББ:Всички,като виждат,че на дъската пише "Оуз убиец" Хайрие започва да се кара на Али Ръза,как може да прави подобни неща и защо не е благодарен на Оуз че му е подсигурил и лекар.Айше слага ръчички на ушите на баща си,за да не чува коварните думи на Хайрие,но Хайрието тръгва да бие Айше и Митхат се намесва.На Али Ръза му става лошо и Хайрие му дава лекарство,но той се дърпа.Оуз и Хайрие искат да изведат Айше навън ,но тя се дърпа да остане при баща си и не ги слуша.
Лейля пита Оуз какво ще правят когато остават насаме.През това време на Оуз звъни Серхат (Али Сунал),но той му бие отказ.Серхат пък прилежно си е написъл на 1 листче имената на Текин(странно Неджля не фигурира в списъка) и обмисля варианти,за да разбере възможно ли е Шефкет да е истинският убиец. Оуз намира в касичката си паричките,които иска Серхат.
Митхат се обажда на Неджля,за да говори с нея,а тя през това време оглежда празни помещения.  Thinking
Оуз иска да прати Али Ръза в старчески дом,.Айше се разтрои и отиде да плаче в градината.Хайрие се опита да я успои,но не успя.Лейля отново получи болки.
Серхат оглежда местоработата на Ферхунде и когато си тръгна тя го видя и тръгна с колата ,за да го проследи,но той я забеляза и направи всичко възможно тя да ги изгуби от поглед.
Нурдан е на гости в Нехир и гледат списание с булченски рокли(явно за Седеф),тогава се прибират Седеф и тя води и Айше с нея.Айше разказва на Нехир,Седеф и Нурдан всичко.
Колата на Серхат минава на червено и Ферхунде се ядосва,че ги е изпуснала,но докато изчаква светофара,Серхат влиза в колата й.
Оуз и Лейля остават насаме,но Хайрие се опитва да ги подслушва,но Оуз я вижда.
Ферхунде и Серхат провеждат разговор(явно двамата ще се съюзят).Когато вечерят Оуз,Лейля,Айше и Хайрие ,на Хайрие се обажда Неджля,но майка й и бие отказ.След това Неджля звъни на Али,но телефонът му е изключен.Тахсин и семейството му се изнасят от къщата.На Дениз и е мъчно,че трябва да се раздели с гаджето си (аптекарчето).
Оуз дава пари на Айше за училище,но тя не ги иска.Ферхунде издебва когато Лейля и Оуз излизат и отива в къщата,през това време Али Ръза е в градината.Тя му казва,че ще направи всичко възможно да спаси Шефкет и че е невинен друго не разбрах от думите й.Лейля се обажда на майка си,че е забравила нещо и с Оуз се връщат.Оуз заварва Ферхунде.След това дават как Оуз ,Лейля и Хайрие настаняват Али Ръза в старчески дом.В стаята има камера,за да го наблюдават .
Когато Айше се връща от училище и вижда,че баща й го няма много се разстроива.


Ето и резюмето на серията другата сряда http://www.youtube.com/yaprakdokumu#p/u/2/vHpo5qLaONI

# 24
  • У ДОМА
  • Мнения: 41
Добре де само неговите деца са така. Я да вземем за пример Седеф ... момичето е скромно , работи си, не ядосва майка си  ... момиче за пример. Дениз също не създава проблеми на баща си и Фикрет ... само Лейля и Неджля не могат да си седнат на д-тата и да мирясат. Ами да вземат пример от приятелките си и съученичките (Неджля) има ли такива като тях двете - кокошки!
 Не ми се коментират вече и двете. Изписали сме тонове думи и изтъркали доста клавиатури за поведението им , а те не си вземат поука. Mr. Green Заслужават да ги вържеш и оставиш в една тъмна стая двете една седмица без вода и храна и да видим дали няма да има резултат после.

Алабала&Ники- няма да си вземат поука тези двете сестри Неджля и Лейля -гаранция!!!И да ги биеш и да ги вържеш и без вода да ги държиш -няма да ги оправиш!!!Такива хора нямат оправия!Не мирясват никога!Говоря на база жизнения си опит  newsm62

# 25
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
В тоя филм основното, което липсва, е любов. Никой, сякаш, никого не обича, а ако обича, го крие под маска. Не мога да забравя как в критичния момент двете сести си помогнаха. Тогава заговори обичта, заговори кръвта. Е, питам, трябва ли да опре ножа в кокала, за да покажем, че другият не ни е безразличен? И аман от това отмъщение!

Аз не гледах снощната серия, но схващам от коментарите ви какво горе-долу е станало.
Али Ръза, и моя мъж твърди, че хората не се променяли. Аз лично съм постигнала известен резултата, та, моля, недейте така...

# 26
  • Мнения: 265
Алабала&Ники- няма да си вземат поука тези двете сестри Неджля и Лейля -гаранция!!!И да ги биеш и да ги вържеш и без вода да ги държиш -няма да ги оправиш!!!Такива хора нямат оправия!Не мирясват никога!Говоря на база жизнения си опит  newsm62

Абе да си намерят някой да ги бие и тормози и да не им дава звук да кажат да видим тогава дали ще крещят така с цяло гърло и да се тръшкат. За Лейля един Телят ще й се отрази много добре а за Неджля брат му ... двама братя да водят две сестри Simple SmileSimple SmileSimple Smile това заслужават!

Не мога да забравя как в критичния момент двете сести си помогнаха. Тогава заговори обичта, заговори кръвта. Е, питам, трябва ли да опре ножа в кокала, за да покажем, че другият не ни е безразличен? И аман от това отмъщение!


Да но когато оперираха Лейля  Неджля не прояви разбиране и кръвта й не заговори да отиде да види сестра си ... къде отиде сестринската й обич?? Не камък а сърце има в гърдите си!

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 11:12 от алабала&Ники

# 27
  • Мнения: 339
Защо в първият пост е дадена анкетата от 44 тема, а не от 45?  newsm78
Като прочетох последната серия направо.............. newsm45

Последна редакция: пт, 08 окт 2010, 11:18 от Cheburashka

# 28
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
алабала&Ники...не е далеч от здравия разум мнението ти. Да видиш как ще заговорят на френски без да са го учили! А то какво беше - сакън да не им се скараме, сакън да не ги обидим...Вай за главата ни. Що се прибра Лейлята? Да прояви търпение и да чака Охлуз да се резведе, нали го обича. Да седи, да реди масата вери фьешън и да бърше тефтерите от кутиите. Всички искат разни неща, обаче не им стиска да им платят цената! Я Фикрет какво постигна с търпение - и тахсин я заобича, и децата, че и дъртото зверище и то лека-полека ще се озъпти (не знам как се пиша тая дума)...
...май се разгорещих нещо... Embarassed

# 29
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
SOYA-FEN  благодаря за темата.Весело и незабравимо изкарване в Истамбул.

Общи условия

Активация на акаунт