Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 770
  • 730
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 146
Честита нова тема с по-малко пристъпи!!!!! welcome

За стийм моб - не е ли вредна тази пара? На мен пулмоложката ми каза да не е детето в стаята като гладя и готвя.

За изследванията - и аз като Семирамида - след всичко изслушано и след съвети на лекарите, това ми се струва безсмислено. Има смисъл, единствено ако детето прави реакция (очевидна) от едно или две неща, като фъстъци или животно. Иначе, безсмислено. Все едно, прахът и акарите са неспасяеми - е, какво като установят, че е от тях, например?!

Семирамида, благодаря за темата, чудесна е!   bouquet

# 16
  • софия
  • Мнения: 2 543
СЕМИРАМИДА, мерси за темата. Идваме от личната - спазъма бил преодолян , но ще си караме още поне седмица с вентолин. Включи й пръскало за носа - Аvamys -назален глюкокортикостероид,  пише че съдържа флутиказон фуроат. Някой ползва ли го е това? Ще го цвъкаме 25 дни.

# 17
  • Мнения: 42
Мерси за отговорите, аз редувах инхалациите с вентолин и физиологичен разтвор, според педиатърката гърлото е така заради вируса, но на мен не ми се вярва много. И аз да се включа за стиймопа, не ми харесва прекалено много мокри и не става например за паркет.

# 18
  • Мнения: 92
СЕМИРАМИДА   bouquet , само здрави  да са дечицата

# 19
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484

За стийм моб - не е ли вредна тази пара? На мен пулмоложката ми каза да не е детето в стаята като гладя и готвя.


Да, с тези препоръки на лекарите да се чудиш кого да слушаш-едни казват-овлажнявайте въздуха в стаята, другите-да няма влага, накрая ще наредя една до друга инфрачервена лампа против микробите, овлажнител и влагоуловител Mr. Green-на маймуни ни направиха вече с тези противоречиви предписания.
Театралната постановка беше невероятна и нямаше подкашлящи, надявам се да не платя скъпо Praynig Христо Гърбов е страхотен Heart Eyes

# 20
  • Варна
  • Мнения: 957
Семирамида, благодаря за прекрасната тема! Повече "спам" да има в нея, по-малко сериозни болежки! Laughing

За влагата - влага във въздуха, мъгла ми пречат, но парата (горещ душ, вряща вода) много ми помага. Но знам, че има астматици, които се дразнят от пара, а влажността на въздуха им помага.
Елицата пак проточи сопол (благодарение на изненадващия студ и вятър), а в сряда трябваше да й сложат ДТ и полиомелит. Уффф, няма ваксинация за нас!

# 21
  • Мнения: 872
Семирамида, благодаря за темата!
Момичета какво да и давам на моята седемгодишна девойка за подсилване, имуностимулатор...?
Купила съм пчелен прашец, не и харесва да го приема. С какво мога да го смеся да не се усеща този особен вкус?
Пробвала съм различни неща ,но не мога да опраделя точно от какво съм най-доволна и още се чудя.

За противогрипна ваксина също се чудя . До сега не сме и правили, но тази година не знам...

# 22
  • Мнения: 27 524
Може да вземеш Ехиначи, те са с ехинацея и прополис. Не знам доколко вършат работа, но поне няма да навредят. Аз му взех да смуче прополис, ама не го одобри. Давам понякога Мултисаностол и вит С. Веднъж седмично.
Аз съм против противогрипните, но ти ще си прецениш  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 184
Мами ,спешен въпрос.СиНЪТ МИ /5 ГОДИШЕН/ е болен от вчера,хрема,днес надвечер тръгна и гадната кашлица- суха,искам да направя инхалация с вентолин,за първи път ще му правя,но незная колко физ.р-р и колко вентолин да сложа.В листовката доколкото разбрах за деца под 12 год. на 0.5вентилин-2.0физ.р-р ,така ли е?Че ме е страх да не предозирам нещо? Tired ThinkingСтрахувам се че пак ни предстой спазъм..........

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 19:10 от ASITA5

# 24
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ето ме и мен.
Да пусна новата тема, ама докато се нацуцам... Благодаря ти Семерамида!  Hug

ASITA5 единствено лекар може да ви изпише дозировката на Вентолина. На Пепи му дават 0.4. Така че не мога да те посъветвам колко да сложиш.

# 25
  • Мнения: 3 146
ASITA5, Вентолинът и физ. р-р се определят според килограмите, не според възрастта. Това първо. Второ - без лекар не е много добра идея да му даваш. При всички положения 0,5 ми се струва много.

# 26
  • Мнения: 27 524
0.5вентилин...така ли е?

Така е. Не ти го предписвам, но синът ми е с бегли съмнения за астма и са ни предписали личния + пулмолога венотлин за всеки случай - при суха кашлица, при съмнения за пристъп или при пристъп - именно 0.5 вентолин. Единият + Атровент + физиологичен, другият само вентолин 0.5. Аз винаги добавям и физиологичен, но явно не е задължителен.

# 27
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Asita, аз бих те посъветвала да внимаваш много с Вентолина щом ще ви е 1 път. Аз първия път хем ми беше предписан от лекар такава беля щях да направя, че само като си помисля и се смразявам. Да не говорим, че и от аптеката ми дадоха една огромна спринцовка с която да тегля Вентолина...Имах късмет, че едната ми приятелка е с опит, та ме "светна" иначе не ми се помисля какво щях да причиня на детето си...  ooooh!
След 5 дни на градина и ние вече сме с хрема. За сега правя инхалации с физ. разтвор, дано ни се размине по- леко  Praynig

# 28
  • Варна
  • Мнения: 3 239
И аз благодаря за темичката   bouquet

Елицата пак проточи сопол (благодарение на изненадващия студ и вятър), а в сряда трябваше да й сложат ДТ и полиомелит. Уффф, няма ваксинация за нас!
Ментова, без коклюш ще е нали? Знаеш ли каква ще ви е ваксината, в смисъл че няма как да е Пентаксим. Има още много време до нашата евентуална реимунизация, но все пак ми е интересно да знам как се процедира с ДТК при по-големите деца.
Иначе при нас засега, да чукна на дърво  Simple Smile, върви добре, Маги изкара 2 пълни седмици на ясла, със съвсем леки протичания на нослето, които си спираха от само себе си. Надявам се така и да продължи, точно от 2 седмици насам започнах отново да й давам Слънчевата храна на Аквасорс, с нея добре се бяха закрепили миналата зима, може и тя да има влияние вече.

# 29
  • Мнения: 22 981
Мами ,спешен въпрос.СиНЪТ МИ /5 ГОДИШЕН/ е болен от вчера,хрема,днес надвечер тръгна и гадната кашлица- суха,искам да направя инхалация с вентолин,за първи път ще му правя,но незная колко физ.р-р и колко вентолин да сложа.В листовката доколкото разбрах за деца под 12 год. на 0.5вентилин-2.0физ.р-р ,така ли е?Че ме е страх да не предозирам нещо? Tired ThinkingСтрахувам се че пак ни предстой спазъм..........
На нас всички лекари досега са ни дозирали 0,2 мл.Вентолин+ 2-2,5мл.физ.р-р.Д-р Куфарджиева каза,че това е дозата до 15 годишна възраст,когато я попитах как да дозирам при спешен случай,когато не е възможно да ни види лекар веднага.

Общи условия

Активация на акаунт