Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 961
  • 730
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 31
Здравейте мили мами, извинявам се ако има отговор на моят въпрос в предните теми,но нямам време да прочета всичките. Ние сме на 1,5 г и вече трети път за период от 5 месеца имаме бронхит,като първият път дори бяхме в болница. Явно се нуждаем от инхалатор и преглед при специалист, за да провери дали и при нас вече не е на лице тази "бронхиална астма". Та въпросът ми е кой инхалатор е най-добър? Благодаря ви предварително  Hug

# 661
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
У дома сме почти навсякъде с ламинат и теракот. Димана беше още малка като миех с Доместос и забелязах че кашля след него. От тогава мия само с универсалния препарат на Фрош. Почти не мирише, мие добре. Тоалетната и банята мия с един гел за фаянс на Перилис. Има лек и ненатрапчив аромант на момина сълза и когато натърквам плочките в банята и тоалетната чиния винаги оставям ,вентилаторите да работят. След това проветрявам добре, но помещенията са ми близо до външна врата. Спрях да ползвам и омекотители,защото от тях кашлят и тримата у дома.От скоро имаме сушилня и след всеки цикъл чистя филтъра. Е, няма толкова прах, косми и влакна събрани накуп. Това са дрехи изпрани в пералня и въпреки това отделят. Забелязах че сега ми се натрупва по малко домашна прах newsm78 Замислям се този прословут Стийм моп, но парите са му множко а ефективност май ниска. Някой ползва ли го?

# 662
  • Мнения: 3 146
Този Стийм-моп ме притеснява с тази пара. На мен Куфарджиева ми каза, Владо да не стои в стаята, когато готвя или гладя, заради парата, а това нещо доста пара пуска. Не смея да го взема.

pepa_kisova, най-добрите небулизатори са на Пари Бой, но те са много скъпи и няма смисъл да се взимат за целта, за която ги ползваме ние. От другите всички за домашно ползване стават, стига да разпрашават над 50% от частиците под 5 микрона (пише го в листовките им по принцип). Тук каквото сме споменали, все е добро. Омрон, Пик, Микролайф, което и да вземете, ще върши добра работа.

Момичета, Владо все киха тези дни, от днес е с бистра хрема... Дано ни се размине само с това, въпреки че досега не сме имали това щастие. Добре, че сме на контролен преглед при УНГ тези дни.

# 663
  • sf
  • Мнения: 10 251
И моя след 3 дневна хрема се разкашля през нощта. Привечер ще го водя до педито. Давам му някакъв билков сироп, ще пробвам и разни бабини рецепти,ама ми се свива стомаха при всяко кашляне.
И тая седмица ще пропусне градината, мъжо се муси,сякаш ей така сама съм решила да не го пускам,а а сам го чува как кашля. И се изнервям за всичко  Rolling Eyes

# 664
  • Мнения: 48 171
Моят син е една седмица при баба да се доизлекува
Мъжът ми се намуси, защо не сме го пускали на градина, нали вече бил по-добре
Ами защото пристъпа се размина, не искам да го провокирам като го пратя недоизлекуван в градината  Tired

# 665
  • софия
  • Мнения: 2 543
Моята не е на училище - хрема и кашлица. Засега е влажна , дано така да си остане.

# 666
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Моят син е една седмица при баба да се доизлекува
Мъжът ми се намуси, защо не сме го пускали на градина, нали вече бил по-добре
Ами защото пристъпа се размина, не искам да го провокирам като го пратя недоизлекуван в градината  Tired

Защо ли ми е познато  Mr. Green При нас дойде бабата да го гледа, защото и аз държа да се доизлекува хубаво и поне седмица да е здрав   Naughty Обаче като споменах на мъжо, че искам да го закрепя за поне 2-3 седмици и ....той също реагира, че съвсем щял да отказва да ходи на градината, бла, бла, бла... А не мога да му кажа да си стои и да го гледа той, защото миналата седмица именно той беше болничен да го гледа. Но на мен ми е най- вече заради детето, през последния месец дали му се събират 2-3 дни без каквото и да е било лекарство  ooooh! Имунитета му се е сринал тотално и всичко го лови, лошото е, че при нашите деца преминава в пристъп  Sad Днес сме на контролен при педито да каже до кога да пием антибиотика и надявам се да ни спре Вентолина  Praynig

# 667
  • София,
  • Мнения: 4 267
И ние сме вече доста по добре, но днес ни свърши АБ- то обаче май е рано да го спираме, трябваше да отидем при личната на контролен, но непосмях да изляза в тоя вятър, ще ни отвее, ужасно духа при нас. Embarassed
Ние пък приключихме с ДГ за тази година  - не смея повече да си правя експерименти и да я пускам Embarassed. Сега се чудя какво занмание да и намеря, трябва все пак някъде да ходи и да се учи на нещо, щото само в къщи с мен -  не става,  Embarassed а пък събирането с други деца в момента ми е немислимо, поне докато наистина дойде зимата и се застуди, и измрат пустите вируси Tired

# 668
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Аз да се похваля (пу, пу), че гърдичките на Иво са се изчистили и спираме Вентолина. АБ спираме като направи 5 пълни дни, т.е. пием и утре.
Друго исках да ви попитам- някоя от вас давала ли е някакъв имуностимулант, от рода на Рибомунил, Бронховаксом, Есберитокс и т.н.?  newsm78

# 669
  • sf
  • Мнения: 10 251
Аз - Бронховаксон, сега е на последната 10дневка. За ефект не мога да кажа  Rolling Eyes

# 670
  • Мнения: 2 122
с 5 дневен прием на АБ нищо не се постига
за това на запад рядко дават, но стигне ли се до АБ се пие 10 дни

# 671
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 521
Цвети е пила Рибомунил преди 3 години, беше що-годе здрава зимата, обаче като го спря ooooh!
За 1 месец и се разказа играта, 2 пъти спазъм и веднъж вирус с разстройство и повръщане. Общо 5 дни беше здрава.Не съм доволна.

# 672
  • софия
  • Мнения: 2 543
И аз ако давам антибиотик ,тя го пие минимум 7-8 дни. Веднъж на мен ми изписаха антибиотик    zmax- пие се еднократно. Не съм го й отпечатала още=

# 673
  • София
  • Мнения: 102
Момичета, чета как са болни дечицата ви и просто ужас ме обзема.

Моето малко човече направи 4-ти пристъп като последните 3 са на всеки 4 седмици. Този път не ни приеха в детската пулмология не защото не ни е там мястото, а защото нямаше места.

Ходих при д-р Куфарджиева и тя каза, че вероятно ще ни включи флексотид в терапията като допълнение на сингулера, който пие от 1 месец. При вас кога забелязахте ефект от Сингулера?
 
Искам да попитам попрепатилите мами кога ви диагностицираха (на каква възраст) и има ли някой, чието детенце е приемало флексотид на  11 месеца или сходна възраст? Прочетох на първа страница, че е важно да се измива устата след ИКС и се чудя как става това при толкова малко дете...

Колко често вашите деца са имали пристъпи? (дай, Боже всекиму да говори в минало време за това) С израстването между 1 и повече години намаляват ли?

Вашите дечица са явно по-големи, но някой забелязвал ли е връзка между никнене на зъбки и пристъп? При нас сякаш всяко ново зъбче води до водниста хрема, а след това - пристъп. Направо не знам какво ме чака докато израстат всичките зъбки....


Благодаря на всеки, който ми отговори!

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 20:04 от Ronia

# 674
  • sf
  • Мнения: 10 251
Бяхме при доки- фърдите и гърлото са спокойни. Продължаваме с инхалциите и сиропа. Носът му е постоянно пълен със сополи, предполагам,че отттам трябва да се почне, ама толкова трудно го чистя. Рани има вече и го боли  ooooh! през уикенда ще ходим на басейн . Ако имаше как веднага бих се метнала натам. Там от играта във водата , топлите изпарения и студения въздух досега винаги се е оправял бързо. Жалко,че нямам един такъв извор на терасата  Joy

Общи условия

Активация на акаунт