Астма, информация, странични ефекти от лекарствата, съвети - тема 11

  • 66 823
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Лошо,момичета, много хреми пак...Цвети съм и капала веднъж правени капки в носа, откакто е почнала хомеопатия, и то по предписание на хомеопатичката.Когато имаше мораксела катаралис  изолирана в храчка, капахме в носа тогава офталмосептонекс+1 ампула алергозан+1 ампула гентамицин.
Ние довечера сме на контрола за ушетата на Цвети, стиснете едни палци. След свинския грип миналата година всеки път я удря там, аман вече ooooh!Дано този път сме се справили добре, че ми омръзна, този път почна болка в ухото без нищичко друго, без сополи,без кашлици-нищо ShockedЧистела нещо си, според лекарката.Е, хайде дано сме го изчистили Praynig

# 706
  • Мнения: 3 146
Лъки, стискам палзците! Praynig Пише какво става после!

Ментова, ама как тъй и ушите те сърбят?! Дано да помогне Ериусът! А ти някакви кортикостероиди в носа локално пръска ли? Нео-ринактивът е добър, не е толкова скъп и е по-щадящ.

didolinca, офф, ужас направо с този ТЕЛК и уж нямало дискриминация. Има, но посоката е обратна.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 957
Ментова, ама как тъй и ушите те сърбят?! Дано да помогне Ериусът! А ти някакви кортикостероиди в носа локално пръска ли? Нео-ринактивът е добър, не е толкова скъп и е по-щадящ.

Цялата лигавица сърби ужасно - носоглътка, евстахиеви тръби (усещането е, че те сърбят ушите), очи, не е работа. Това започва постепенно, усилва се, щом ринитът не може да се овладее и стане хроничен, несезонен, следва тотално раздразване и отичане на лигавиците, а накрая - реактивност на долните дихателни пътища. Класическо развитие от алергичен ринит към астма. Късно обърнах внимание, че ринитът излиза от контрол. Назонекс пръсках, облекчава временно, но е силен, не може да се ползва постоянно. Другото е Алергодил, но там май няма кортикостероид. Ще питам лекарите за Нео-ринактив, не са ми го предлагали. И Кузихром ползвах. Всичко облекчава временно. Ясно е, че имам постоянен дразнител.

# 708
  • Мнения: 388
Някой чувал ли е в капки Виброцил да се слага ампула урбазон.Използва се като капки за нос.

# 709
  • Мнения: 3 146
Ментова, ето го Нео-Ринактив-ът http://www.medicine.bg/public/listovka/9177s.pdf
По-добре е от Назонекса, по-щадящ... и май има повече ефект, но също едва ли може нон-стоп да се третира с него. Дано с нещо спреш това развитие на нещата! То и лигавицата трябва да си почине... Промивай и с физиологичен разтвор или с някакво морско, каквото намериш.

# 710
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 506
Добро утро!
Отчет:моето диване са му спокойни ушите, пу-пу. Спираме лекарствата за уши, дано изкараме дълго без болести всички тук-и мами, и деца Praynig

# 711
  • Бургас
  • Мнения: 361
Относно Нео-Ринактива искам да кажа,че съм страшно доволна от него.Години наред съм страдала от алергичен ринит-запушен нос,постоянна хрема...не излизах от вкъщи без Ксилометазолин....носа ми стана на пихтия от тия капки,но просто не можех да дишам без тях.Пробвах и аз Кузикром,Алергодил,но те изобщо не ми помогнаха...Докато не ми препоръчаха Нео-Ринактив.След дву седмичен курс-едната седмица 2 пъти по 2 впръсквания,втората седмица 2-пъти по едно впръскване и до там бях с хремата.Чудесен продукт! Сега отново ми се налага да го ползвам ,когато имам дразнител-например като бърша праха,като чистя...Пръскам един път преди да върша тези дейности и после нямам дразнене.Това ми го е препоръчал алерголог,не съм си измислила схемата сама.

# 712
  • Варна
  • Мнения: 957
Благодаря, gergandi, denica17! Интересното е, че и на мен Ксилометазолина много ми помага, но ми забраниха да го ползвам повече, щото честата му употреба унищожава лигавицата. Sad

Много се радвам, Lucky Plam! Само така!

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 10:34 от Ментова

# 713
  • Мнения: 3 146
Лъки, yessss!  thumbsup

Ментова, между другото аз даже имам приятелка, която за години беше изгубила чувствителност на лигавицата именно от Ксилометазолин - да не би той да е усложнил нещата? Пробвай Нео-Ринактив-а, според мен има шанс да помогне.

Момичета, нашата зелена задна хрема е от училище, сигурна съм вече, защото вчера са били най-голяма цифра в училище и са били 11 (т.е. 13 отсъстват...). Явно има вирус, внимавайте!

# 714
  • Варна
  • Мнения: 957
Наи-вероятно е усложнил, gergandi, УНГ беше в потрес от състоянието на лигавицата ми. Категорично ми забрани тези капки, а също и всички производни. При вирусна хрема ми е разрешил само Виброцил, до 3 дни, а след това Макситрол и Тобрадекс, или на лекар. Каза и на децата да не се капят подобни капки (и Олинт е в това число) повече от 3 дни, даже не и 5. Посъветва ме, при вирусни хреми, да предпочитам вечер назални мехлеми - от Низита, през Виброцил, до Ринолекс, ако се налага, защото мазта подсилва и щади лигавицата. Това важало, особено, за децата.

От училище е, 100%! В класа на Калояна, голяма част отсъстват, а другата подсмърчат. Госпожата каза, че си е вирус. И тя гъгнеше.

Последна редакция: чт, 02 дек 2010, 10:48 от Ментова

# 715
  • София,
  • Мнения: 4 267
Тая вирусна хрема и у нас дойде за жалост, баткото я изкара за около три дни. Слагах ксилометазолин само 3 дни и аз - вече имам доста лош опит с тия капки. Peace
Вероника е още на АБ- обаче и тя киха яко от вчера и отвреме на време изкарва прозрачни ваднисти секретни, носът и е влажен. Tired Та лошото е, че немога да разбера какво е точно - дали е хванала от батко си вируса или е поредната алергична реакция към предишния вирус, или незнам вече и аз какво да мисля  newsm78. Почиствам, слагам капки и пръскам еуфорбиум, тъпча с Вит. С и така  #Cussing out, хич не ми се иска точно сега да почва пак нещо. Записала съм и за утре час при логопед в Пумпелина и хич не ми се ще да го отлагам. Embarassed

# 716
  • софия
  • Мнения: 2 543
На Габи от напоследък и се пукат капиляри . Един ден като се секне рукне кръв,  след два три дни само жилки кръв, известно време нищо и после пак. Незнам какво да я правя тази лигавица вече. Олинт личната категорично забрани. Обикновенно ползвам  само Макситрол или Тобрадекс - много са щадящи. А ксилометазолина е само за отпушване, но аз го ползвам за мен и  инцидентно. Когато живеех с котка и незнаех от какво ми е алергията се бях пристрастила към тях.

# 717
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Здравейте! Записвам се да ви следя. Едната ми дъщеря направи 2 пъти бронхиолит в рамките на 2 месеца, като вторият път лежа в болница за 5 дни. Та явно трябва да почета и да се информирам по много въпроси... Замислям се да я заведа при специалист, но алерголог или пулмолог ми трябва? Също така проучвам и въпроса със закупуване на инхалатор - при две малки деца вкъщи, посещаващи ясла и едното от които явно е предразположено към бронхиални спазми, все ще ми е от полза. Засега съм се спряла на PIC, но продължавам да чета. Благодаря за информацията, която споделяте!  Peace

# 718
  • Варна
  • Мнения: 957
Моят съвет е първо при детски пулмолог, после при алерголог. Лекарката на моята дъщеря не е нито пулмолог, нито алерголог, ревматолог е, но именно тя най-много помогна да я "израстим". Е, гледали са я и пулмолози и алерголози. Най-вече - добър педиатър ти трябва! Всъщност май най-важното е един лекар постоянно да наблюдава детето, да познава много добре състоянието и особеностите му. Инхалаторът винаги ще ти е от полза, но дано да е временно състояние при детенцето!

Семирамида, как сте?

Последна редакция: пт, 03 дек 2010, 12:59 от Ментова

# 719
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Засега съм доволна от педиатърката ни - д-р Азади от 25 ДКЦ в Младост (София). Реакцията й и при двата спазъма беше адекватна и навременна. Но ако се наложи ще я сменим, разбира се.
А за пулмолог, прочетох доста добри отзиви за д-р Куфарджиева в Сф, ще попитам и педиатърката ни към кого би ни насочила евентуално.

Общи условия

Активация на акаунт