Забременява ли се докато се кърми?

  • 1 195
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да ,може!

# 16
  • Мнения: 8 505
Разбира се,че да.

# 17
  • Мнения: 1 722
Кърменето предпазва донякъде - всмисъл до преди да настъпи първата овулация, защото няма овулация - няма забременяване. Но овулация може да настъпи преди идването на първия цикъл, следователно е възможно още да нямаш цикъл след раждането и да си бременна. Повечето кърмачки нямат цикъл доста продължителен период от време - 8,9,10 и повече месеца /аз не съм една от тях - дойде ми 3 месеца след раждането, въпреки че не давах вода и кърмех и нощем/. Та имаше една майка от кърмещите, която се пазеше само с факта на кърменето, но е доста рисково според мен.

# 18
  • Мнения: 2 950
Не че искам да те плаша, но аз така съм дошла на този свят Laughing

# 19
  • Мнения: 1 645
Да забременява се!
Майка ми е забременяла така - резултата съм аз.

# 20
  • Мнения: 730
Да WinkИ аз кърмя,но се пазим  Peace

# 21
Кърменето не предпазва от забременяване. Възможно е да имаш овулация и след това да ти дойде. Ако се притесняваш, направи си тест. И аз като теб все се шашках, до като не ми дойде. Няколко пъти си правих тестове.

същата работа, но все още не мие дошло, а както виждаш от лентичката ми малкия е вече на 5 месеца. Не се притеснявай, носи вземи един тест за всеки случай- аз съм си правила 2 пъти до сега Wink

# 22
  • Мнения: 655
Вярно е, че кърменето предвазва донякъде. Но само на това не можеш да разчиташ въобще. На мен ми дойде към втория месец, ама и аз как съм треперила няма да обяснявам.
Но не разчитай на кърменето - пазете се.

# 23
  • Мнения: 843
  Точно кърмене - не- цедях се и му давах на синчето почти до 5-тия месец. А забременях още на 40-тия ден. И ако не бях секцио щях да имам още 2 деца в същата година. 

# 24
  • София
  • Мнения: 44 120
И аз знам, че след раждане, както и след аборт се забременява най-лесно. Няма значение дали кърмиш или не - така, че много пазене, че ако стане нямаш и избор  family6

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Определено ,да ! Познавам такава мама,дето се предпазваше от забременяване чрез кърменето #Crazy,та сега гледа две малки. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт