Пояснение за милилитрите на АМ!!!

  • 8 875
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 675
Има се предвид преварената вода, а не самото мляко, обикновено то е с 10 мл повече.Примерно, ако водата е 130 мл, реално млякото е 140 мл.Обикновено се следва формулата колкото месеци е бебето, опред се слага 1, а отзад нула.Аз никога не съм правила количеството, указано на опаковката, защото бебето много бързо качваше кг, сега не е така.Затова сега й давам 200 мл вода и 6-7 лъжици мляко, така както е указано на опаковката.

# 31
  • Мнения: 27 524
Вие направо ме накарахте да се почувствам малоумна  ooooh! когато сипвах 150 вода и като добавех сухото вещество реалното количество на млякото беше и е 180мл. За каква вода, преварена или не, говорите???

# 32
  • Мнения: 3 675
Обърках се, става въпрос за изворната вода, вече не я преварявам, мисълта ми беше, че когато водата е 150 мл да речем, като се добави АМ самото мляко става 160 мл?Как така от 150 мл се получават 180?Като сложа 200 мл, млякото готово става 210 мл.
Като се замисля може и Блонди да е права.Ако искате да направите 100 мл ам, слагате 90 мл вода, става въпрос за Фризо и така си пише на опаковката, но може при другите млека да е различно.

Последна редакция: сб, 09 окт 2010, 22:54 от gitadam

# 33
  • Мнения: 27 524
Гита, няма значение каква е водата. Имах предвид, че след обавяне на 4-5 мер.лъж. сухо вещество общата маса става с около 30мл повече. Но както казах и по-назад - зависи от марката мляко и от това дали е на прах, или гранулирано  Crazy

# 34
  • София
  • Мнения: 2 145
Млякото, което аз давам, е на прах и обикновено като сложа сухото вещество, количеството се увеличава с около 30 мл. Като ме питат по колко давам винаги казвам готовото количество на разтвореното мляко.

# 35
  • Мнения: 184
Гита, няма значение каква е водата. Имах предвид, че след обавяне на 4-5 мер.лъж. сухо вещество общата маса става с около 30мл повече. Но както казах и по-назад - зависи от марката мляко и от това дали е на прах, или гранулирано  Crazy
И аз мисля че е точно така.

# 36
  • Мнения: 292
Толкова глупаво нещо,такава дискусия сътворило. Laughing
Милилитрите готово мляко се получават от вода+сухо вещество.

# 37
  • Мнения: 292
То и отговорът ми е ясен ,точно по питането ти. Wink
Малко се иска,за да ти стане ясно,че никой няма да ти говори за вода,единственото й споменаване  в случая е по кутиите на АМ. Wink
Още сарказъм ще събереш ли в себе си?

# 38
  • Мнения: 628
Предварително се извинявам за тъпата тема  Crazy , но не ми става ясно като казвате прим. 150 мл.; 180 мл.; 210 мл. АМ, какво точно имате предвид - дали общото количество на разтвореното мляко или само преварената вода, която слагате?

Прим. 150 мл. вода + 5 л. АМ = 180 мл. мляко

Във всяка една тема се дискутират количествата АМ и все не ми става ясно детето по колко точно изпива...  newsm78 Или аз все още не съм в час.  Crazy
Надявам се да ме разбрахте и ако може, някой да поясни.  Grinning Hug

Ако правилно съм разбрала въпроса, мога да споделя, че се води 150 мл водата, а не 170-те или 180-те, получени при добавка на сухото вещество. Навсякъде по света се коментира ВОДАТА (в случая 150 мл), към която се добавят 5 мерилки от съответното мляко, за да се получи хранителна смес, със необходимите хранителни качества. Не можеш на 130 мл да сложиш 4.4 лъжици примерно, че да получиш 150 мл хранителна смес.

Така че, Ивенцето правилно е обяснила Wink

За сравнение, моята дъщеря е на 2.5 месеца, малко над 5 кг и трябва да пие хранителна смес, получена при добавянето на 5 л сухо мляко в 150 мл вода (пие го 2-3 пъти на ден, в останалите случаи пие от 90 до 130). 

# 39
  • Мнения: 27 524
Като казваме 150мл АМ имаме предвид 150мл АМ, а не вода.
Като казваме, че бебето е изпило 180мл АМ имаме предвид, че бебето е изпило 180мл АМ, а не вода.
Така по-ясно ли става?  Tired

И дъщеря ти изпива 180мл АМ, получени от 150мл вода + 5м.л. сухо вещество  Crazy

# 40
  • Мнения: 628
Като казваме 150мл АМ имаме предвид 150мл АМ, а не вода.
Като казваме, че бебето е изпило 180мл АМ имаме предвид, че бебето е изпило 180мл АМ, а не вода.
Така по-ясно ли става?  Tired

И дъщеря ти изпива 180мл АМ, получени от 150мл вода + 5м.л. сухо вещество  Crazy

тук не е така  Joy хайде спорете си сами, няма смисъл да се обяснява явно Wink

# 41
  • Мнения: 15 379
bobi40, добре де, а как е?
Като дадеш шишето с готово мляко, не виждаш ли по скалата му колко има вътре?
И като остане мляко как смяташ колко е изпило бебето ти?

Предлагаш 150мл. вода + 5 мерителни лъжички АМ. В общия случай това прави 180мл. готово мляко.
Бебето ти изпива 150мл. от готовото мляко, в шишето остава още.
Въпросът е - колко мляко е изпило детето ти и колко е останало в шишето?

Отговорът - бебето ти е изпило 150 мл. мляко, а в шишето са останали 30 мл.

Сега стана ли съвсем ясно???

# 42
  • Мнения: 628
Момичета,

тук доктора като пита как се храни детето, се интересува от дозата, която приготвяте, както и съветва каква доза да приготвяте за храна. Нормата например е:
3.6 кг дете - 2-4 седмично - 90 вода+3 л сухо вещество- 7 пъти на ден
и така нататък...

Затова казвам, че не се говори за АМ (160.170 или 180 според млеката и консистенцията, защото при нас не се получава 180  Grinning ), а за водата (150), с която се приготвя храна за детето. Сега изясни ли ви се идеята?

# 43
  • Мнения: 15 379
На мен ми е изяснено отдавна.

Ти явно пак не ме разбра.
Имам предвид следното - представи си, че имаш недоносено бебе или бебе, родено с ниско тегло. За това бебе всеки милилитър е важен.
Няма кърма и бебето трябва да се храни с формула.
Например - същото това бебе трябва да яде през 3 часа по 120 мл. АМ.
Правиш му млякото, сипваш точното количество вода, добавяш точното количество изравнени с тъпото на ножа мерителни лъжици формула и даваш шишето. Остават някакви милилитри мляко в шишето, бебето не желае повече да се храни и заспива.
Как ще прецениш и изчислиш колко мляко точно е изпило бебето ти?

# 44
  • Мнения: 314
И защото всеки го разбира по различен начин, вече казвам и двете дози: "правя толкова вода и става толкова мляко", за да е ясно, защото милилитрите винаги имат значение.  Peace

Благодаря на всички мами, които написаха своето мнение.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт