Пояснение за милилитрите на АМ!!!

  • 8 878
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 27 524

Разбира се, че е така. И аз съм гледала бебе в Белгия, същото е като във Франция. Няма значение къде си, мл мляко са си мл мляко. Но наистина няма смисъл да се обясняваме повече, нещо говорим на различни езици.  Laughing
Сигурното е едно - брои се готова смес мл мляко. Детето пие мл мляко, а не мл вода.  Wink

# 46
  • Мнения: 76
Ами аз слагам толкова вода,то като се разтвори млякото не си увеличава количеството.

Увеличава се,ако налееш 150 мл.,една мерителна лъжичка съответно е около 5 и нещо грама.5х5=25,млякото става около 180 мл.,тъй де те са го обяснили преди мен Grinning

Моят на 7-8м пиеше между 200 и 250мл  Wink

твоя син не е бил сам.Моята дъщеря имах чувството,че има бездънна яма вместо стомах. Mr. Green

Последна редакция: пт, 15 окт 2010, 23:41 от AnMary

# 47
  • Мнения: 22
Моето бебче е на 1м и 16дни .Храня го с Фризолак 1 .На кутията пише 1-2 месеца 120-150мл вода и 4-5 лъжички мляко .Аз правя по 150мл с 5лъжички и така.Не знам как е правилно и колко мл готова смес прави това ,но така пише и така правя newsm78 Почти винаги не го изяжда всичкото,но като направя 120мл с 4 лъжички не и стига.И за това правя 150мл вода с 5л.
На кутията пише "Една мерителна л. е равна на 4,3гр .За да приготвите 100мл мляко прибавете 3л на 90гр вода."

# 48
  • Мнения: 27 524
Почти винаги не го изяжда всичкото,но като направя 120мл с 4 лъжички не и стига.

Прави повече, за да й стига трябва да остава малко в шишето накрая, тогава е ок  Peace

# 49
  • Мнения: 628

Разбира се, че е така. И аз съм гледала бебе в Белгия, същото е като във Франция. Няма значение къде си, мл мляко са си мл мляко. Но наистина няма смисъл да се обясняваме повече, нещо говорим на различни езици.  Laughing
Сигурното е едно - брои се готова смес мл мляко. Детето пие мл мляко, а не мл вода.  Wink

Авторката на темата знае, че детето пие мляко, ние също. Въпросът на момичето беше друг, но като не четете какво е писала, явно е, че на "различни езици говорим". А белгийския опит си го запази за Белгия. Вижда се от отговорите на хора, живеещи в Англия и Франция, че там със сигурност се има предвид и се коментира единствено количеството ВОДА, използвана за направа на мляко за бебето, когато се цитират цифрите, кратни на 30.

Педи вика: "щом е гладна, прави по 150 мл, пък колкото изяде" ...

Педиатъра има предвид ВОДА 150 мл, не мляко 150 мл. Както и докторите тук коментират водата. Сега изясни ли се "грешката"?

# 50
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ми когато някой каже 150мл. АМ, това значи 150мл. АМ, какво друго да значи.
bobi40, не си съвсем права. Можеш да приготвиш като искаш и 135мл. готова смес. Формулата е мл. вода към милиграм сухо вещество. Няма такова нещо за 30мл., 60 и т.н. Просто в кутията има една мерителна лъжица, която отговаря приблизително на 30мл. вода и е направено за улеснение на потребителя. Просто на кутията всичко е орентировачно в таблиците, които гледате, както възрастта, така и количеството на готовата смес.
Някой беше споменал за недоносените бебета - наистина стриктно се следи колко АМ пият. Моето има дневник, като в него пише точно колко мл. АМ е изпил на всяко едно хранене докато навърши 1 година.
След като направя сместа например аз получавам 162мл. мляко, в шишето остават 12мл. готова смес /АМ/ значи е изпило 150мл.
Просто искам да кажа, че има по-прецизни мерки при нужда и за храненето се има предвид, колко готова смес е изпило бебето. Консултирала съм се както с национални неонатолози в България, така и в чужбина.
При мен това мъчение при приготвянето се налагаше поради смесването на две формули.

# 51
  • Мнения: 27 524
Станислава, запази си и ти твоя опит,  Hug няма смисъл да се хабим и да се обясняваме  Crazy

Казано е точно и вярно това:

Толкова глупаво нещо,такава дискусия сътворило. Laughing
Милилитрите готово мляко се получават от вода+сухо вещество.

# 52
  • Мнения: 407
Абе и аз барабар Петко с мъжете  Mr. Green ама ми объркахте представите  Blush
За мен като ми кажат давай по 210 мл. означава 210 вода + 6 мерителни лъжички...в противен случай как ще приготвя това количество?  Thinking Wink
Иначе и моя ядеше по 180 мл. на 3.5 месеца както ги изчислявате вие, но според нашата мед сестра е пил 150 мл  newsm78 ей, на така пише в книжката за прегледи.  Peace

# 53
  • Мнения: 628
Абе и аз барабар Петко с мъжете  Mr. Green ама ми объркахте представите  Blush
За мен като ми кажат давай по 210 мл. означава 210 вода + 6 мерителни лъжички...в противен случай как ще приготвя това количество?  Thinking Wink
Иначе и моя ядеше по 180 мл. на 3.5 месеца както ги изчислявате вие, но според нашата мед сестра е пил 150 мл  newsm78 ей, на така пише в книжката за прегледи.  Peace
Ами точно така е и тук Wink в здравната книжка се отбелязва водата, с която правиш млякото, това се счита за АМ Wink , а не увеличения ОБЕМ на мл вода, към които си добавил сухо мляко!
Оф, в България им е всичко различно, затова могат и 135 мл мляко да правят, ние тук сме смотани и ползваме само мерки, кратни на 30 хахаха

# 54
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
bobi40 това хахаха и иронията ти са най-малкото неуместни в случая. Аз не съм те засегнала с нищо, просто казах, че не си съвсем права.
В България не ни е всичко различно. И тук работят лекари учили в други европейски държави /например Франция/. Това за мерките съм го пояснила смятам. Ти ползваш мерки кратни на 30, защото предполагам, че бебето ти е ОК и се храни като 90% от бебетата.
Но има и 10%, при които нещата не са така. На нас по принуда ни се налага да си кореспондираме ежедневно с лекари от къде ли не, а не просто да четем опаковките. Радвай се, че си отглеждаш детето с обикновенна здравна книжка /където ти пишат мл. вода, мляко или каквото и да е/, а не по таблица с ежедневни кръвни изследвания. И че не се е родило в 6-я месец 900гр. Защото тогава щеше да ти е ясно, че бебето може да яде и по 2мл. АМ на хранене.
И ти пожелавам да не ти се случва, щото ще трябва не по 135мл. мляко да правиш, а и по 135,5мл. И аз четях, че две формули АМ не се смесват, а се оказа че се смесват доста успешно даже.
Мога и да обяснявам още много за храненето с АМ, ама май няма смисъл. Едва ли ще е полезно на някого. Жалко е, че някои се присмиват, докато други хора тук се опитват да водят някаква смислена дискусия по темата.

# 55
  • Мнения: 628
bobi40 това хахаха и иронията ти са най-малкото неуместни в случая. Аз не съм те засегнала с нищо, просто казах, че не си съвсем права.
В България не ни е всичко различно. И тук работят лекари учили в други европейски държави /например Франция/. Това за мерките съм го пояснила смятам. Ти ползваш мерки кратни на 30, защото предполагам, че бебето ти е ОК и се храни като 90% от бебетата.
Но има и 10%, при които нещата не са така. На нас по принуда ни се налага да си кореспондираме ежедневно с лекари от къде ли не, а не просто да четем опаковките. Радвай се, че си отглеждаш детето с обикновенна здравна книжка /където ти пишат мл. вода, мляко или каквото и да е/, а не по таблица с ежедневни кръвни изследвания. И че не се е родило в 6-я месец 900гр. Защото тогава щеше да ти е ясно, че бебето може да яде и по 2мл. АМ на хранене.
И ти пожелавам да не ти се случва, щото ще трябва не по 135мл. мляко да правиш, а и по 135,5мл. И аз четях, че две формули АМ не се смесват, а се оказа че се смесват доста успешно даже.
Мога и да обяснявам още много за храненето с АМ, ама май няма смисъл. Едва ли ще е полезно на някого. Жалко е, че някои се присмиват, докато други хора тук се опитват да водят някаква смислена дискусия по темата.

оф, аман, от обяснения. моето "хахаха" ми е стил , винаги така си пиша, но не си задължена да го разбираш, нито е ирония, нито насмешка, казва се стил (ако ме познаваше от повечко време щеше да знаеш)
И НЕ - детето ми НЕ се хранеше добре, но никой не ме е карал да правя такива измишльотини като различни от 30,60 през първите 2 седмици, 90 , 120, 150 след това. Тук не само НЕ се смесват формули, но и неНЕ се сменят ако детето ги понася. И честно ти казвам, с тъпите ни западни шишета за бебета, дето имаме нещастието да ползваме, няма как нито 135, нито 135.5 да направиш...просто така са разграфени ...

# 56
  • sofia
  • Мнения: 176
Много безсмислен спор и разбира се темата е подменена!

# 57
  • Мнения: 112
Ами и аз винаги говоря за готова смес. За количеството спрямо месеци съм смятала 100 + 10*месеците. Т.е на 7 месеца горе долу трябва да му стига 170-180мл. Естествено всяко дете е различно, а и те са на периоди. По едно време синът ми ядеше по 270 до 300мл мляко за 1 седмица за вечерно и сутрешно хранене. Сега яде по 160 вечерно и 180-200 сутрешно. Супер различно е всяка седмица..

# 58
  • Мнения: 314
Абе и аз барабар Петко с мъжете  Mr. Green ама ми объркахте представите  Blush
За мен като ми кажат давай по 210 мл. означава 210 вода + 6 мерителни лъжички...в противен случай как ще приготвя това количество?  Thinking Wink
Иначе и моя ядеше по 180 мл. на 3.5 месеца както ги изчислявате вие, но според нашата мед сестра е пил 150 мл  newsm78 ей, на така пише в книжката за прегледи.  Peace

Точно това имах предвид.  Peace .......................Че повечето майки не гледат колко се увеличава сместа и затова за улеснение казват водата. Поне при повечето ми познати е така.

Но на следващата консултация задължително ще питам педи-то.  Flutter

# 59
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
bobi40
така наречените от теб измишльотини се предписват от лекари специализирали в областта с години. Между другото Франция е най-напредналата страна в изследванията с храненето с АМ. По тази причина там се провежда и годишната европейска конференция по хранене с АМ.
Искам да ти кажа и че имате в западна европа шишета разграфени по 1мл., това че ги няма в хипермаркета не означава, че няма такива. Просто ти имаш един опит и отричаш всичко извън него. За това ти и казах, че не си съвсем права, но ти очевидно не искаш да го приемеш.
В болницата /интензивен сектор/ се приготвя АМ за всички бебета общо, като сухото вещество се определя с ел. везна, а не с мерителна лъжица. След това се вземат със спринцовка 20мл. /което е готов разтвор/ тя се слага в перфузор, които храни бебето с 1мл. на еди колко си секунди. В ежедневния картон на бебето пише - хранено с АМ - 20мл. на хранене. Никъде не се споменава за вода. В епикризата пише същото мл. АМ на хранене, като това е готов разтвор. Когато се превежда епикриза за консултация с лекар от друга държава е същото.
Всъщност формулата е базирана на стандартен готов разтвор 100мл., което е равно на 90мл вода и 3м.л. сухо вещество. Всички компоненти съдържащи се в АМ се изчисляват и показват на тази база. Никъде във формулата не се говори за 90мл АМ /като се има предвид водата/.
За това и на кутиите пише, че таблиците са ориентировачни и че стандартния разтвор съдържащ еди какви си компоненти е 100мл.
Моето бебе си стабилизира баланса на усвояваните вещества, точно благодарение на такова хранене, смесване на формули и т.н., което е базирано на световния опит в храненето с АМ. И за щастие се спря непрекъснатото преливане на кръв.

Ако нямате нерви да четете толкова много... с две думи искам да кажа, че количеството АМ е вода + сухо вещество. И това, че се говори ориентировачно и си има някакъв стандарт за приготвяне, които да е лесно разбираем от немедицински лица, не означава че това изключва всичко останало.

Общи условия

Активация на акаунт